• 021-66494519
 • info@hamrahetahsili.ir
 • ابهامی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

کارنامه آزمون تیزهوشان 1401-1402

 • 61
 • 0
 • 26 آبان 1400

کارنامه آزمون تیزهوشان حدود یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون ورودی سمپاد بر روی سایت azmoon.medu.ir قابل مشاهده می باشد.دانش آموزانی که واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان می باشند در این آزمون شرکت کرده و می توانند کارنامه آزمون تیزهوشان را به صورت اینترنتی دریافت نمایند.این کارنامه برای دانش آموزانی قابل دریافت است که موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان نشده اند و می خواهند از وضعیت خود آگاه شده و در صورت داشتن اعتراض به نتیجه ، اعتراض خود را ثبت نمایند.

خلاصه مطلب شامل موارد زیر می باشد:

 • کارنامه تیزهوشان که با عنوان کارنامه عدم قبولی تیزهوشان نیز شناخته می شود بر روی سایت azmoon.medu.ir قرار می گیرد.
 • اعلام نتایج آزمون معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون انجام می گیرد و  و حدود یک هفته پس از آن، کارنامه تیزهوشان برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند منتشر می گردد.
 • کارنامه آزمون تیزهوشان دارای قسمت هایی مثل مواد امتحانی ،نمره آزمون،  تعداد سوالات صحیح، غلط و بدون پاسخ، امتیاز کل یا نمره کل داوطلب،معدل،  امتیاز کل آخرین داوطلب پذیرفته شده و اولویت های انتخابی می باشد.
 • دانش آموزان می توانند در صورت عدم قبولی اعتراض خود را در سایت azmoon.medu.ir ثبت کرده و حدود 2تا 3 هفته بعد نتیجه آن را دریافت نمایند.

کارنامه آزمون تیزهوشان 1401-1402

کارنامه تیز.jfif

کارنامه تیزهوشان چیست؟

مدتی پس از اعلام نتایج اصلی آزمون تیزهوشان ، کارنامه تیزهوشان که با عنوان کارنامه عدم قبولی تیزهوشان نیز شناخته می شود بر روی سایت azmoon.medu.ir قرار می گیرد.این کارنامه برای دانش آموزانی است که در آزمون تیزهوشان پذیرفته نشده اند.در این کارنامه تمام اطلاعات آزمون دهنده ثبت شده است.دانش آموزان با مشاهده کارنامه عدم قبولی در آزمون خود از درصدهای شخصی و نمره آخرین فرد قبول شده در مدرسه مورد انتخاب خود آگاه می شوند.

در اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم دانش آموزان از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع می شود.سپس دانش آموزانی که موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان پایه دهم نشده اند، کارنامه آزمون تیزهوشان را دریافت می کنند تا در صورت اعتراض به این نتایج نسبت به ثبت اعتراض اقدام نمایند.

در کارنامه تیزهوشان مواردی مانند تعداد سوالات صحیح، غلط و نزده و تراز کل دریافتی دانش آموزان اعلام می گردد.

زمان دریافت کارنامه تیزهوشان

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان  و آگاهی نسبت به شرایط و زمان اعلام شده جهت برگزاری آزمون و سپس دریافت کارنامه،در این آزمون شرکت می کنند.سپس منتظر اعلام نتایج اصلی آزمون می شوند.اعلام نتایج آزمون معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون انجام می گیرد و  و حدود یک هفته پس از آن، کارنامه تیزهوشان برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند منتشر می گردد.

سپس حدود دو هفته پس از اعلام نتیجه آزمون برای تمامی داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده اند، کارنامه کامل که شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره هر بخش، امتیاز کل و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای او است، صادر شده و در سایت قابل مشاهده خواهد شد.

جزئیات کارنامه تیزهوشان

موارد عنوان شده در کارنامه تیزهوشان به شرح زیر می باشد:

کارنامه آزمون تیزهوشان دارای قسمت هایی مثل مواد امتحانی ،نمره آزمون،  تعداد سوالات صحیح، غلط و بدون پاسخ، امتیاز کل یا نمره کل داوطلب،معدل،  امتیاز کل آخرین داوطلب پذیرفته شده و اولویت های انتخابی می باشد.

مواد امتحانی: 

آزمون تیزهوشان شامل دو قسمت استعداد تحلیلی یا مجموعه ای از دروس خوانده شده در پایه های قبلی می باشد.

تعداد سوالات صحیح :

تعداد سوالاتی هستند که داوطلب به درستی به آن ها پاسخ داده است. 

تعداد سوالات غلط :

این تعداد عنوان شده در کارنامه داوطلب آزمون تیزهوشان نشان دهنده تعداد پاسخ های اشتباه دانش آموز به برخی سوالات آزمون است که این اشتباهات باعث دریافت نمره منفی در آزمون می گردند.

تعداد سوالات بی پاسخ :

تعداد سوالاتی که دانش آموزان نتوانستند به ان ها پاسخ بدهند.توجه داشته باشید که به سوالات بی پاسخ در آزمون سمپاد ، نمره منفی تعلق نمی گیرد.

سوالات استعداد تحلیلی :

سوالات استعداد تحصیلی در جدولی جداگانه آورده می شود.. این سوالات مفهومی می باشدو شامل سوالات سنجش هوش است که خارج از موضوعات کتب درسی هستند و نشان دهنده تعداد سوالاتی است که مربوط به کتاب های درسی پایه های هفتم و دهم می باشد.

تراز آخرین نفر قبول شده :

نمره دریافتی توسط آخرین نفر پذیرفته شده در آزمون تیزهوشان را نشان می دهد.هر داوطلب در زمان ثبت نام، باید 1 تا 3 مدرسه را به عنوان اولویت خود مشخص نمایند. توجه داشته باشید که تراز کل آخرین نفر برای هر مدرسه متفاوت از دیگری است.

اولویت های انتخابی:

هر داوطلب در زمان ثبت نام آزمون ورودی مدارس سمپاد، باید حداکثر 3 مدرسه را به عنوان اولویت های محل تحصیل انتخاب کند.در کارنامه تیزهوشان نهم به دهم به صورت اولویت های اول تا سوم، نمایش داده می شود و پس از شرکت در آزمون، در صورتی که نمره قبولی لازم برای تحصیل در هر یک از این مدرسه ها را کسب کند، می تواند وارد آن ها شود.

 

نحوه دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان

1.ابتدا وارد سایت سامانه مدارس تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir شوید.

 کارنامه آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 

2.جهت ورود به سامانه نا کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

3.سپس باید کلمه دانش آموز را وارد کرده و نام مدرسه ای که در آن تحصیل می کنید را وارد کنید. 

4.دریافت کارنامه را در گوشه سمت چپ انتخاب کنید.

راهنمای دریافت کارنامه سمپاد ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

5.در نهایت شما می توانید کارنامه عدم قبولی خود را مشاهده کنید.

نحوه اعتراض به کارنامه آزمون تیزهوشان

1.ابتدا وارد سایت azmoon.medu.ir شوید و آیکون کناری دریافت کارنامه یعنی مدیریت را انتخاب کنید.

2.در این مرحله یک فرم تجدید نظر برای شما نمایش داده می شود که دارای 2 قسمت می باشد.بقسمت هایی مثل خطا در محاسبه نمره کل آزمون، مطابقت نداشتن تعداد پاسخ های صحیح، نزده و غلط ثبت شده در کارنامه تیزهوشان نهم به دهم و مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه با اولویت های ثبت شده در کارت ورود به جلسه وجود دارد.

4.موارد و عنوان اعتراض خود را ثبت کنید و توضیحات را به درستی تکمیل نمایید و در نهایت کلمه ذخیره را انتخاب کنید.

5.در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده خواهد شد که در نگهداری آن کوشا باشید.این کد برای اطلاع از نتیجه اعتراض لازم است.ثبت اعتراض به کارنامه تیزهوشان نهم به دهم، فقط برای یک مرتبه امکان پذیر است.نتیجه این اعتراضات، حدود 2 تا 3 هفته پس از تمام شدن مهلت ثبت اعتراضات، اعلام می شود.

طرح حذف مدارس تیزهوشان


دسته بندی های مرتبط

مقالات مشابه و مرتبط با کارنامه آزمون تیزهوشان 1401-1402

 • 58
 • 0
 • 25 آبان 1400
فرم ارسال نظر
متن نظر
نام شما
ایمیل

تا کنون نظری ثبت نشده . اولین شخصی باشید که نظر می دهید