• 021-66494519
 • info@hamrahetahsili.ir
 • ابهامی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

منابع آزمون آیلتس

 • 54
 • 0
 • 29 آبان 1400

منابع آزمون آیلتس به منظور آمادگی برای آزمون آیلتس و کسب نمره بالای 7 بسیار مهم است. با توجه به تعدد منابع برای آزمون داوطلبان شرکت در آزمون معمولا دچار سردرگمی می شوند و نیاز به مشاوره و راهنمایی برای انتخاب منابع آیلتس دارند. آشنایی با برترین منابع آزمون آیلتس میتواند کمک شایانی به متقاضیان این آزمون جهت کسب نمرات بالا و موفقیت در این آزمون بین المللی، داشته باشد و داوطلبان می توانند در مدت زمان کمتری برای آزمون آماده شوند. آزمون آیلتس جهت تحصیل و یا کار در کشور های انگلیسی زبان یکی از مدارک بسیار مهم میباشد و نمره آن تاثیر زیادی در پذیرش شما در دانشگاه های معتبر خواهد داشت.

برترین منابع آزمون آیلتس

آیلتس که برگرفته از (International English Language Testing System) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، و مانند آزمون تافل یکی از آزمون‌ های مورد قبول و معتبر زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می ‌شود.

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) برای کمک به شما برای کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری که زبان اصلی آن انگلیسی است، طراحی شده است. این شامل کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا و ایالات متحده می شود.

توانایی شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی خواهد شد. آیلتس در مقیاس 1-9 درجه بندی می شود.

IELTS  به طور مشترک متعلق به شورای بریتانیا، مرکز آیلتس استرالیا و دانشگاه کمبریج انگلستان است.

اگر به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی را نشان دهید. انگلیسی سومین زبان پرگویش در جهان است.

توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می خواهید در آن کار یا تحصیل کنید، دارای طیف گسترده ای از مزایا است. همچنین برای فرصت های شغلی و همچنین ادغام در جامعه ضروری است.

منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید برای مطالعه در آزمون آیلتس از آنها استفاده کنید تا از این آزمون دشوار با موفقیت عبور کنید. بنابراین انتخاب منابع خوب و مفید برای کسب نمرات بالا در این آزمون کمک شایانی به شما خواهد کرد.

اگرچه برخی از منابع آزمون آیلتس محبوب هستند، اما مفید بودن آنها را ثابت نمی کنند و حتی ممکن است شما را گیج کنند. اما انتخاب منابع درست میتواند باعث تقویت مهارت های شما برای موفقیت در این آزمون شود. در ادامه به معرفی برترین و مفید ترین منابع آزمون آیلتس پرداخته ایم.

قبل از معرفی منابع آزمون ایلتس باید این نکته را یادآور شویم که این منابع می توانند برای آمادگی برای آزمون های زبان داخلی مانند آزمون MHLE و همچنین آزمون MSRT نیز مفید باشند.

منابع آزمون آیلتس.jpg

معرفی برترین منابع آزمون آیلتس

اگرچه بسیاری از کتاب‌ های فهرست زیر برای اولین بار حدود ده سال پیش ظاهر شدند، اما همچنان به روز می‌ شوند و شما می ‌توانید نسخه ‌هایی را که تمام مسائل خاص را در آخرین آزمون آیلتس پوشش می ‌دهند، خریداری کنید. برخی از این منابع نسبتا کلی هستند، در حالی که برخی دیگر بر جنبه های خاص امتحان، مانند واژگان یا دستور زبان تمرکز دارند. همچنین تعدادی برای آموزش عمومی و آکادمیک وجود دارد.

 1. The Official Cambridge Guide to IELTS Student’s book

این نسخه یکی از برترین منابع آزمون آیلتس در تمام دوران است. این یک راهنمای نهایی برای تمام بخش های امتحان است. این کتاب آموزشی بر روی Writing، Speaking، Listening و Reading تمرکز دارد و به هر یک از آنها توجه یکسانی دارد. این راهنما شامل تمرینات هدفمندی است که هدف آنها بهبود مهارت های شماست. بسیاری از دانش آموزان تأیید می کنند که این کتاب آیلتس شامل همه نکاتی است که برای قبولی در آزمون با نمره بالا باید بدانید.

ویژگی های این کتاب:

 • برای آموزش عمومی و آکادمیک
 • تست های تمرینی آزمون های قبل و جدید
 • همراه با اپلیکیشن
 • نمونه پاسخ برای Speaking و Writing
 • توضیحات کامل در مورد هر بخش و کار
 • پیام های صوتی بسیار شبیه به موارد واقعی هستند
 • عمدتا شامل تمرینات مناسبی است

کتاب ielts official guide.png

 1. Barron’s IELTS Superpack

این کتاب یکی از بهترین کتاب های آیلتس برای خودآموزی است. این کتاب بیش از 1000 صفحه دارد و شامل هشت تست تمرینی با توضیحات کامل در مورد هر مرحله است. اگرچه برخی از دانش آموزان ادعا می کنند که در دسترسی به مطالب صوتی در وب سایت رسمی مشکل دارند، اما این مشکل به راحتی قابل حل است و می توانید از گوش دادن با کیفیت بالا لذت ببرید.Superpack  تمرینات مختلفی را برای تقویت مهارت های شما در هر بخش از امتحان ارائه می دهد. شما همچنین پاسخ‌ های نمونه ‌ای به Writing و Speaking  دریافت می‌کنید.

 1. سایت رسمی آزمون آیلتس

یکی از مکان هایی که می توان به صورت آنلاین کتاب های آیلتس را جستجو کرد، وب سایت رسمی آن است. در آنجا می‌توانید ده‌ها مقاله، ویدیو و تمرین را که به صورت آنلاین به صورت رایگان در دسترس هستند، کشف کنید. همچنین، می توانید به سوالات قبلی این آزمون دست یابید. یکی از نکات ویژه در مورد این منبع مطالعه این است که 100 درصد به روز است زیرا توسط سازمان رسمی مسئول آیلتس منتشر شده است. به همین دلیل است که راهنمای قابل اعتمادی برای تمام بخش ‌ها برای آموزش عمومی و آکادمیک است.

ویژگی های این کتاب:

 • برای آموزش عمومی و آکادمیک
 • مواد مطالعه اضافی آنلاین
 • هر چهار بخش را پوشش می دهد
 • نمونه سوالات متنوع
 1. IELTS 15 Student’s Book (نسخه های عمومی و آکادمیک)

یکی از راهنماهای طلایی برای شرکت کنندگان بالقوه آزمون آیلتس، این نسخه های انتشارات دانشگاه کمبریج است. این کتاب ها یکی از بهترین کتاب ها برای دوره های آیلتس جنرال و آکادمیک هستند. با توجه به بررسی‌ های موجود در وب‌ سایت‌ های متعدد، اینها دقیق‌ ترین و کاربردی ‌ترین منابع هم برای خودآموزی و هم برای آموزش با معلم هستند. اول از همه، این کتاب بر اساس وظایف امتحان واقعی است تا با نکات حاشیه ای و بی ربط مواجه نشوید. ثانیا، ساختار آن از آزمایش اصلی پیروی می کند که به شما کمک می کند به این روال عادت کنید. همچنین مزایای دیگری نیز وجود دارد که این کتاب ها را برای آمادگی آیلتس کاملا مناسب می کند.

ویژگی های این کتاب:

 • کتاب های مجزا برای آموزش عمومی و دانشگاهی
 • تست های تمرینی فراوان
 • توضیحات کامل در مورد هر بخش

کتاب اشتباهات رایج در آیلتس پیشرفته و نحوه اجتناب از آنها

زمانی که برای آیلتس آماده می‌شوید، بسیار مهم است که بدانید چه خطا هایی می ‌توانید مرتکب شوید و از آن جلوگیری کنید. در این مورد، اشتباهات رایج در آیلتس پیشرفته و نحوه اجتناب از آنها راهنمای بسیار خوبی است که به شما کمک خواهد کرد. کتاب تمرین شامل خطا های معمولی است که آزمون شوندگان هر یک از چهار بخش را انجام می دهند. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه به گرامر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، وظایف را به درستی بخوانید و سوالات را تجزیه و تحلیل کنید تا به سرعت پاسخ صحیح را انتخاب کنید. این راهنما نباید به عنوان یک ابزار واحد هنگام آماده شدن برای آیلتس استفاده شود. با این حال، این یک منبع عالی برای مشورت در طول تجدید نظر نهایی قبل از امتحان است.

ویژگی های این کتاب:

 • برای آموزش عمومی و آکادمیک
 • به روز
 • اشتباهات واقعی را برجسته می کند
 • توضیحات واضح و مختصر
 • ساختار عالی
 1. Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced

این کتاب در لیست بهترین کتاب های آموزشی، نسخه ویژه Cambridge Vocabulary برای آیلتس است. این یکی دیگر از منابع مورد تقاضا است که بسیاری از معلمان در تمرین روزانه خود از آن استفاده می کنند. این کتاب می‌ تواند نه تنها برای آزمون‌ دهندگان ، بلکه برای همه افرادی که انگلیسی را یاد می‌گیرند مفید باشد، زیرا حاوی مجموعه ‌ای عالی از واژگان پیشرفته است. شما می توانید این نسخه را با Cambridge Grammar for IELTS  و The Official Cambridge Guide to IELTS ترکیب کنید تا به حداکثر نتایج برسید.

ویژگی های این کتاب:

 • تمرینات ویژه واژگان محور
 • مناسب برای خودآموزی
 • برای آموزش عمومی و آکادمیک

کتاب لغات آیلتس.jpg

 1. Cambridge Grammar for IELTS

Cambridge Grammar for IELTS  یک راه حل عالی برای کسانی است که در مورد مهارت های گرامر خود مطمئن نیستند. این راهنما حاوی قوانین اولیه و پیشرفته ای است که برای تکمیل تکالیف امتحانی در هر چهار بخش به آنها نیاز خواهید داشت. صرف نظر از اینکه با کدام بخش مشکل دارید، بهبود گرامر می تواند بر عملکرد کلی شما تاثیر مثبت بگذارد. این کتاب تمرین های عملی برای تقویت دانش شما در مورد قوانین خاص ارائه می دهد. بهترین راه برای گرفتن بهترین نتیجه از این کتاب استفاده از آن در کنار واژگان کمبریج برای آیلتس و راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس است.

 1. مهارت های رایتینگ آیلتس را بهبود بخشید

اگر به دنبال یک کتاب رایتینگ آیلتس برجسته هستید، این یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. این نسخه شامل 100 ها نمونه سوال و مقاله برای تمرین عمومی است.

می توانید توضیحاتی را برای رویکردهای نوشتاری مختلف بیابید، یاد بگیرید که چگونه وظایف را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و پاسخ خود را مشخص کنید. بخش رایتینگ آیلتس در آزمون های جنرال و آکادمیک متفاوت است، پس حتما بر روی نوع مورد نظر خود تمرکز کنید و نمونه های این کتاب را به طور کامل بررسی کنید.

 1. Ready for IELTS: Coursebook with Key

Ready for IELTS  یک راهنمای مدرن برای ساختار امتحان و نقاط عطف کلیدی است. این کتاب دارای 14 واحد است که مربوط به موضوعات مختلفی است که ممکن است در آزمون با آنها مواجه شوید. اگرچه ممکن است تکالیف با آنچه در امتحان واقعی وجود دارد متفاوت باشد، اما برای بهبود مهارت های عمومی زبان نیز مفید هستند. در این کتاب، می ‌توانید تمرین‌ هایی را برای تقویت واژگان و گرامر خود و همچنین توضیحاتی در مورد جنبه‌ های حیاتی خاص هر بخش پیدا کنید.

 1. کتاب آیلتس مومتیکس برای آموزش عمومی و آکادمیک 2021 – 2022

این کتاب تمرین آیلتس یک راه حل عالی برای همه کسانی است که می خواهند مهارت های خود را در هر چهار بخش رایتینگ، ریدینگ، شنیدن و صحبت کردن افزایش دهند. این راهنما شامل نمونه تست های عالی است و همچنین می توانید دستورالعمل های ویدیویی را برای تسلط بر موضوعات پیچیده دانلود کنید. این کتاب آموزش آیلتس راهی مقرون به صرفه برای آماده شدن برای امتحان واقعی است.

همراه تحصیلی به عنوان تخصصی ترین مرکز آموزش آزمون آیلتس کلیه منابع کمک آموزشی و همچنین کلاس های آمادگی آزمون را برای شما فراهم کرده است و شما می توانید با تماس با همراه تحصیلی موفقیت خود را برای کسب نمره بالای 7 آزمون آیلتس تضمین نمایید.

 

 

 


دسته بندی های مرتبط

مقالات مشابه و مرتبط با منابع آزمون آیلتس

 • 77669
 • 1
 • 16 شهریور 1400
 • 73199
 • 6
 • 11 آبان 1400
فرم ارسال نظر
متن نظر
نام شما
ایمیل

تا کنون نظری ثبت نشده . اولین شخصی باشید که نظر می دهید