• 021-66494519
  • info@hamrahetahsili.ir
  • ابهامی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

  • 32
  • 0
  • 4 آذر 1400

شرایط ثبت نام کنکور سراسری همانند سال های گذشته از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبان باید از شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام آگاه بوده و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین مراحل ثبت نام را به درستی انجام داده و مدارک خود را در سایت به درستی بارگزاری نمایند. مراحل ثبت نام در سایت سنجش به صورت مرحله به مرحله در مطلب زیر شرح داده شده است. داوطلبان باید توجه داشته باشند ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد همه از طریق سایت سنجش و در یک زمان انجام می شود.

خلاصه مطالب شرایط ثبت نام کنکور سراسری به شرح زیر می باشد:

  • داوطلبان کنکور سراسری باید در زمان تعیین شده مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و فرم تقاضانامه ثبت نام را به درستی تکمیل نمایند.
  • داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی ، کارت اعتباری جداگانه ای تهیه نمایند.
  • کنکور سراسری دارای 2 دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام می باشد که تنها داوطلبانی که دارای شرایط اعلام شده باشند مجاز به شرکت در کنکور سراسری هستند.
  • اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری که به صورت یک کارنامه اولیه از طریق سایت سنجش منتشر می شود در نیمه دوم مرداد ماه می باشد.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401

کنکور سراسری یکی از مهم ترین چالش های دانش آموزان برای ورود به مرحله مهمی از زندگی می باشد که داوطلبان باید با دقت کافی شرایط عمومی و اختصاصی منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش را مطالعه کنند و سپس از مراحل ثبت نام آگاهی یافته و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

داوطلبان باید در زمان تعیین شده مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و فرم تقاضانامه ثبت نام را به درستی تکمیل نمایند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی، کارت اعتباری جداگانه ای تهیه نمایند.

ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی از سایت سازمان سنجش انجام میگیرد و داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 1401 و آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام کرده و سپس هزینه ثبت نام کنکور سراسری را پرداخت نمایند.

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

کنکور سراسری دارای 2 دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام می باشد که تنها داوطلبانی که دارای شرایط اعلام شده باشند مجاز به شرکت در کنکور سراسری هستند.شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی ثبت نام کنکور سراسری

1.اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2.عدم احراز دشمنی به جمهوری اسلامی

3.نداشتن فساد اخلاقی

4.عدم اعتیاد به مواد مخدر

5.عدم سابقه عضویت در گروه های غیر قانونی ، سیاسی و فراماسونری

6.اعتقاد به احکام دینی

7.رعایت شئونات اسلامی

8.دارای سلامت جسمی مرتبط با رشته تحصیلی موردنظر

شرایط اختصاص ثبت نام کنکور سراسری

1.گواهی نامه پیش دانشگاهی، دیپلم نظام جدید یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی

2.عدم اشتغال به تحصیل در دوره های روزانه دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی

نکته: داوطلبانی که در دوره روزانه آزمون سراسری سال گذشته پذیرفته شده باشند در صورت شرکت در آزمون سراسری 1401 مجاز به انتخاب رشته دوره های غیر روزانه خواهند بود.

3.دانشجویانی که در دوره های نوبت دوم، مجازی، ظرفیت مازاد، پیام نور، پردیس های خودگردان و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه های آزاد در حال تحصیل می باشند می توانند در صورت دارا بودن سایر شرایط در آزمون سراسری 1401 ثبت نام نمایند.

4.فارغ التحصیلان دوره کارشناسی اگر در آزمون سراسری مجددا شرکت کنند و پذیرفته شوند، در صورتی که به ارگان یا دستگاه های اجرایی تعهد خدمت نداشته باشند و یا تعهدات سهمیه مناطق محروم و سهمیه بومی نداشته باشند می توانند در رشته پذیرفته شده تحصیل نمایند.

5.آقایان در مقطع کارشناسی در صورت شرکت مجدد در کنکور نباید مشکل نظام وظیفه برای ادامه تحصیل داشته باشند. البته این رو هم بگیم که برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی هم باید کارت پایان خدمت داشته باشن ولی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نیاز به کارت پایان خدمت نیست چون یک مقطع بالاتر محاسبه میشه.

6.افرادی که می خواهند با مدرک کاردانی در کنکور سراسری شرکت کنند و فارغ التحصیل رشته های غیر پزشکی باشند باید تعهدات و خدمات قانونی خود را انجام داده باشند.

7.داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم که فارغ التحصیلان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای باشند و همچنین فارغ التحصیلان مدرک کاردانی در صورتی مجاز به ثبت نام کنکور 1401 هستند که تا تاریخ 31 شهریور 1401 مدرک خود را دریافت نمایند.

8.فارغ التحصیلان دارای مدارک مقطع کاردانی آموزش پزشکی در صورتی مجاز به ثبت نام کنکور سراسری 1401 می باشند که مدارک خدمات قانونی خود را تا تاریخ 31 شهریور و یا 31 بهمن 1400 اخذ نمایند و هنگام ثبت نام گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه کنند.

9.دانشجویان دانشگاه های روزانه باید برای شرکت در آزمون سراسری تا تاریخ 25 اسفند 1400 از دانشگاه خود انصراف دهند.

10.داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن برای آقایان ضروری می باشد.

11.داوطلبان دارای طرح اجباری در صورت قبولی در یکی از رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی می توانند طرح خود را به تعویق انداخته و ادامه تحصیل دهند و سپس طرح خود را پس از اتمام تحصیل مقطع جدید به انجام برسانند.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1401

ثبت نام کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش انجام میگیرد. داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 1401 و آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام کرده و سپس هزینه ثبت نام کنکور سراسری را پرداخت نمایند تا ثبت نام شان تکمیل گردد.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری به صورت زیر می باشد:

1.در ابتدا داوطلبان باید وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از فهرستی که در سمت راست قرار دارد گزینه سراسری را انتخاب کنند.

2.در این قسمت گزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 را انتخاب کنید تا اطلاعات لازم برای ثبت نام را وارد کرده و فرم را تکمیل نمایید.

3.سپس از منو سمت راست صفحه ثبت نام کنکور گزینه خرید سریال ثبت نام کنکور را کلیک کنید.

4.داوطلبانی که می خواهند در انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور نیز شرکت نمایند باید شماره سریال این دو دانشگاه را نیز خریداری کنند.

5.برای خرید کارت اعتباری یکی از گزینه های سریال ثبت نام بدون پیامک یا با پیامک را انتخاب کنید.

6.جهت خرید سریال ثبت نام ، اطلاعات داوطلب را به درستی وارد کرده و گزینه تایید و ادامه را انتخاب کنید.

7.در این قسمت شما وارد درگاه بانکی جهت پرداخت هزینه خواهید شد که باید اطلاعات کارت خود را به درستی وارد کرده و پس از تایید می توانید سریال ثبت نام خود را دریافت کنید.

8.در این قسمت نظام اموزشی خود را انتخاب و سریال خریداری شده و کد امنیتی را وارد کنید.

9.نظام آموزشی و کد سوابق تحصیلی خود را وارد کنید.

10.در نهایت نوبت مرحله آپلود عکس اسکن شده  می باشد که باید بر روی گزینه browse کلیک کنید و عکس خود را که طبق شرایط اعلام شده برای عکس آماده نموده اید در فرمت jpg بارگزاری نمایید. اگر عکس شما بدون مشکل خاصی باشد شما می توانید ادامه و تایید را انتخاب کنید.

11.در قدم آخر پس از تکمیل اطلاعات فردی و تحصیلی شما شماره پرونده و کد رهگیری را دریافت خواهید کرد. در حفظ این کد تا هنگام اعلام نتایج آزمون سراسری کوشا باشید.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری که به صورت یک کارنامه اولیه از طریق سایت سنجش منتشر می شود به طور تقریبی در نیمه دوم مرداد ماه می باشد.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند در زمان اعلام شده از طریق سایت انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی و بر اساس ظرفیت ها و مشورت با مشاورین با تجربه درزمینه انتخاب رشته انجام دهند.

 

 


دسته بندی های مرتبط

مقالات مشابه و مرتبط با شرایط ثبت نام کنکور سراسری

فرم ارسال نظر
متن نظر
نام شما
ایمیل

تا کنون نظری ثبت نشده . اولین شخصی باشید که نظر می دهید