• 021-66494519
  • info@hamrahetahsili.ir
  • ابهامی دارید؟ از کارشناسان ما بپرسید

ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد

  • 50
  • 0
  • 3 آذر 1400

ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با مراجعه به سایت آموزشیار و به صورت مجازی صورت می گیرد. داوطلبانی که با ثبت نام کنکور سراسری موفق به کسب رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد شده اند با بررسی شهریه های این دانشگاه می توانند در صورت دارا بودن شرایط مالی لازم نسبت به ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمایند. دانشگاه آزاد در رشته های گروه پزشکی صرفا از طریق آزمون سراسری دانشجو می پذیرشد و پذیرش بدون کنکور ندارد.در مطلب زیر شما می توانید اسامی دانشگاه های آزاد دارای رشته پزشکی را مشاهده کنید.همچنین از نحوه ثبت نام این دانشگاه و شهریه های پزشکی دانشگاه آزاد مطلع شوید.

خلاصه مطالب به شرح زیر می باشد:

  • پذیرفته شدگان در رشته های پزشکی ، داروسازی ، دندان پزشکی ، دامپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی  باید جهت ثبت نام به سایت آموزشیار به نشانیiau.ac.ir مراجعه کرده و مدارک لازم جهت ثبت نام خود را تکمیل نمایند.
  • برای داوطلبانی که می خواهند وارد رشته پزشکی دانشگاه آزاد شوند باید بدانند که رشته های پزشکی از گران ترین شهریه های دانشگاه آزاد محسوب می شود و داوطلب باید تمکن مالی خود برای پرداخت این شهریه را در نظر بگیرد.
  • در دانشگاه آزاد داوطلبان با رتبه کشوری و بر اساس تراز کارنامه کنکور سراسری محاسبه می شوند و سهمیه های ایثارگری و سهمیه های مناطق در انتخاب رشته پزشکی و پذیرش در این دانشگاه هیچ تاثیری ندارد.
  • پس از مراحل ثبت نام اینترنتی لازم است داوطلبان به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به واحد های مورد پذیرش مراجعه نمایند.
  • پس از پذیرفته شدن در دانشگاه مورد نظر و مراجعه به سایت آموزشیار و ثبت مراحل اولیه ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد و دریافت رسید موقت ثبت نام باید برای انتخاب واحد و پرداخت شهریه اقدام نمایید.

ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد.png

ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

رشته پزشکی یکی از پر طرفدار ترین رشته های گروه علوم تجربی می باشد که با رقابت بسیار بالای دانش آموزان برای ورود به این رشته مواجه است.داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی برای پذیرش در دانشگاه های سراسری در این رشته نشوند می توانند با انتخاب رشته کنکور سراسری و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و انتخاب دانشگاه های آزاد و پردیس های بین الملل در این رشته در صورت قبولی تحصیل نمایند.

پذیرفته شدگان در رشته های پزشکی ، داروسازی ، دندان پزشکی ، دامپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی  باید جهت ثبت نام به سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir مراجعه کرده و مدارک لازم جهت ثبت نام خود را تکمیل نمایند و مراحل ثبت نام اولیه خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های پزشکی صرفا پذیرش از طریق کنکور سراسری را دارا می باشد و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی و ثبت نام پزشکی بدون کنکور ندارد.

برای داوطلبانی که می خواهند وارد رشته پزشکی دانشگاه آزاد شوند باید بدانند که رشته های پزشکی از گران ترین شهریه های دانشگاه آزاد محسوب می شود و داوطلب باید تمکن مالی خود برای پرداخت این شهریه را در نظر بگیرد.

در دانشگاه آزاد داوطلبان با رتبه کشوری و بر اساس تراز کارنامه کنکور سراسری محاسبه می شوند و سهمیه های ایثارگری و سهمیه های مناطق در انتخاب رشته پزشکی و پذیرش در این دانشگاه هیچ تاثیری ندارد.

رتبه لازم برای ورود به پزشکی دانشگاه آزاد

همانطور که اشاره شد پذیرش در دانشگاه آزاد با رتبه کشوری فرد انجام می گیرد و داوطلبان می توانند برای آگاهی از جزئیات رتبه ها و درصد های قبولی لازم برای ورود به این رشته کلیک کنند.

 

نام دانشگاه آزاد

بازه رتبه کشوری

دانشگاه آزاد تهران پزشکی

3500 تا 4000

علوم پزشکی مشهد

4500 تا 5200

علوم پزشکی ساری

4800 تا 5300

نجف آباد

5500 تا 6000

تبریز

4500 تا 4800

قم

6000 تا 6500

کرمان

6500 تا 7000

زاهدان

تا 17000 کشوری

اردبیل

5500 تا 6000

شاهرود

6000 تا 6500 و خودگردان آن تا 10000

یزد

6300 تا 6700

زمان و محل ثبت‌نام پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

پس از مراحل ثبت نام اینترنتی لازم است داوطلبان به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به واحد های مورد پذیرش که آدرس آن ها در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی www.sanjesh.iau.ac.ir ثبت می باشد و همچنین سامانه دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و به محل دانشگاه مورد پذیرش خود بروند.

توجه داشته باشید که در صورت عدم مراجعه در زمان تعیین شده به معنی انصراف از تحصیل می باشد.

آدرس برخی از واحد های دارای رشته پزشکی به شرح زیر می باشد:

اراک  www.iau.arak.ac.ir

علوم و تحقیقات  www.srbiau.ac.ir

پزشکی تهران  www.iautmu.ac.ir

نجف‌آباد  http://rs.iaun.ac.ir

تبریز  www.iaut.ac.ir

قم  www.qom-iau.ac.ir

بروجرد  www.iaub.ac.ir

شیراز  www.iaushiraz.ac.ir

همدان  www.iauh.ac.ir

مشهد  www.mshdiau.ac.ir

داوطلبان آقا که وضعیت نظام وظیفه ان ها مشخص می باشد و کارت معافیت دارند اگر در آزمون مجدد شرکت کرده و پذیرفته شوند باید ابتدا به واحد دانشگاه اولیه مراجعه کرده و مدارک تحصیلی خود را دریافت و سپس به دانشگاه جدید مراجعه کنند

مدارک لازم برای ثبت ‌نام پزشکی دانشگاه آزاد

مدارک لازم جهت ثبت نام برای مراجعه به واحد دانشگاهی مربوطه به شرح زیر می باشد:

1.اصل دیپلم متوسطه یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه

2.یا اصل گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه به همراه تصویر

3.اصل شناسنامه عکس دار و 2 برگ کپی از تمام صفحات (اصل شناسنامه برای تطبیق است)

4.اصل و 1 برگ کپی کارت ملی

5.شش قطعه عکس 4×3 تمام رخ (برای برادران مشمول 12 قطعه

6.اصل و دو برگ تصویر مدرک مشخص کننده خدمت وظیفه عمومی برادران

7.تکمیل و ارائه سایر فرم‌های ثبت‌نام که توسط واحد دانشگاهی در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار می گیرد

دانشگاه های آزاد دارای رشته پزشکی

شما می توانید هرساله پس ازپایان یافتن آزمون سراسری از دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که از سایت سازمان سنجش منتشر می شود از لیست دانشگاه ها و رشته های مورد پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی آگاه شوید.رشته های پزشکی در دوره های عادی دارای ظرفیتی حدود 25 نفر و در دوره های پردیس خودگردان ظرفیتی حدود 5 نفر دارد.

لیست دانشگاه های دارای رشته پزشکی به شرح جدول زیر می باشد:

دانشگاه آزاد واحد تبریز

دانشگاه آزاد واحد تبریز (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه آزاد واحد اردبیل

دانشگاه آزاد واحد اردبیل (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه آزاد واحد نجف آباد

دانشگاه آزاد واحد نجف آباد (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه آزاد واحد مشهد

دانشگاه آزاد واحد مشهد (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه آزاد واحد شاهرود

دانشگاه آزاد واحد شاهرود (ظرفیت خودگردان)

دانشگاه آزاد واحد زاهدان

دانشگاه آزاد واحد زاهدن (ظرفیت مازاد)

دانشگاه آزاد واحد کازرون

دانشگاه آزاد واحد کرمان

دانشگاه آزاد واحد تنکابن

دانشگاه آزاد واحد ساری

دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران – پردیس خودگردان کیش

 

نحوه ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با دانشگاه های سراسری صورت می گیرد و داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

داوطلبانی که رتبه لازم را کسب نموده و مجاز به انتخاب رشته شده اند باید مراحل زیر را انجام دهند:

1.ابتدا وارد سامانه ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش به آدرس azmoon.org شوید.

2.پس از ثبت نام هزینه را به صورت الکترونیکی در سامانه پرداخت نمایید.

3.رشته محل های مورد نظر را به ترتیب اولویت تان انتخاب کنید.

4.کد رهگیری به شما داده خواهد شد که تا زمان اعلام نتایج در نگهداری آن کوشا باشید.

پس از پذیرفته شدن در دانشگاه مورد نظر و مراجعه به سایت آموزشیار و ثبت مراحل اولیه ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد و دریافت رسید موقت ثبت نام باید برای انتخاب واحد و پرداخت شهریه اقدام نمایید.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه آزاد

تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد بسیار پر هزینه می باشد و از دانشگاه های شهریه پرداز محسوب می شود.جهت ثبت نام پزشکی دانشگاه آزاد شما باید یک شهریه ثابت و یک شهریه متغییر را پرداخت نمایید.شهریه ثابت بدون تغییر باقی خواهد ماند اما شهریه متغییر سالانه حدود 10 تا 15 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.مبنای این محاسبه شهریه تعداد و نوع واحد های هر ترم دانشجویان می باشد.

رشته پزشکی از رشته های گران و پرهزینه در دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های شهریه پرداز به شمار می آیند. شهریه پزشکی دانشگاه آزاد متشکل از شهریه ثابت و متغیر می باشد. همانطور که از نام شهریه ثابت پیدا می باشد، این شهریه در طول دوره تحصیلی دانشجویان تغییر نمی کند و افزایش نمی یابد. مبنای تعیین میزان شهریه ثابت دانشگاه آزد عواملی مانند سال ورود دانشجویان به دانشگاه و همینطور رشته تحصیلی او می باشد. اما شهریه متغیر در هر سال تحصیلی افزایشی معادل 10 الی 15 درصد را تجربه می کند که از شهریه پزشکی دانشگاه آزاد هم را هم شامل می گردد. مبنای محاسبه شهریه متغیر، تعداد و نوع واحدهای اخذ شده توسط دانشجویان می باشد.

 


دسته بندی های مرتبط

فرم ارسال نظر
متن نظر
نام شما
ایمیل

تا کنون نظری ثبت نشده . اولین شخصی باشید که نظر می دهید