تاریخ برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1402-1401

11 اسفند 1400

آزمون لیسانس به پزشکی ، راهی دیگر برای ورود به رشته پزشکی می باشد آزمونی است  که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در چندین دوره برگزار میشود ، شرکت کنندگان این آزمون می بایست پس از ثبت نام نهایی در این آزمون، با اطلاع از منابع اعلام شده و آمادگی کامل در جلسه این آزمون حضور داشته باشند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران هر ساله شانسی مجدد به غیر از کنکور سراسری  را برای علاقه مندان به رشته پزشکی فراهم می کند تا بتوانند شانس خود را برای قبولی در این رشته امتحان کنند . داوطلبان فارغ التحصیل گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی مجاز به شرکت در ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی هستند.

بعد از انتشار اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی تهران، لینک ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی در سایت این دانشگاه به آدرس education.tums.ac.ir فعال می شود. شرکت کنندگان این آزمون می بایست متناسب با برنامه زمانی اعلام شده و اطلاع از تاریخ دقیق آزمون برنامه ریزی مطالعه خود را انجام دهند. در ادامه این مقاله جزئیات زمان برگزاری آزمون کارشناسی به پزشکی 1401 - 1402 را شرح داده ایم.

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1402-1401

داوطلبانی که واجد شرایط های این آزمون( شرط معدل و شرط سنی) هستند  موفق به نام نویسی در پانزدهمین دوره  این آزمون میباشند ، می بایست پس از تهیه کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی که چند روز قبل از روز برگزاری آزمون منتشر می شود در جلسه آزمون حاضر شوند. هر سال اطلاعیه تاریخ دقیق، زمان و آدرس حوزه از سوی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام می شود.

تا سال پیش زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی معمولا در اسفند ماه بوده ، اما سال گذشته به علت شیوع ویروس کووید ، برگزاری کلیه آزمون ها از جمله آزمون لیسانس به پزشکی  به تاخیر افتاد و در نتیجه برگزاری این آزمون  در تیر ماه انجام شد .

طبق اطلاعیه از سوی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران زمان برگزاری آزمون کتبی لیسانس به پزشکی1402-1401  از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی روز پنجشنبه 6 مرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد. 

و پس از قبولی در آزمون کتبی داوطلبان باید خود را برای شرکت در مرحله دوم این آزمون یا همان مرحله مصاحبه لیسانس به پزشک آماده کند. داوطلبان در آن روز می بایست مدارکی که معمولا یک هفته قبل  از طریق سایت معاونت پزشکی دانشگاه تهران به اطلاع دانشجویان می رسد را به همراه خود داشته باشد .

تاریخ آزمون مرحله دوم لیسانس به پزشکی سال گذشته در شهریور ماه بود اما  هنوز زمان آزمون مرحله دوم لیسانس به پزشکی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ مشخص نیست. الزامی است در تاریخ مذکور داوطلبان با همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای شرکت در این آزمون  در دانشگاه علوم پزشکی تهران حاضر شوند.

ضمنا داوطلب باید  دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و سایر سوابق برجسته خود را لیست کرده و به همراه فتوکپی مستندات و مدرک زبان  در روز برگزاری آزمون مرحله دوم تحویل برگزارکنندگان آزمون دهند. فتوکپی­ های فوق به هیچ وجه مسترد نخواهد شد و در صورت لزوم اصل مدارک در آینده درخواست خواهد شد.