آیا کنکور سراسری 1401 به تعویق می افتد؟

16 فروردین 1401

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری و همچنین تاکید ستاد ملی کرونا به حفظ فاصله اجتماعی، یکی از سوالاتی که ذهن داوطلبان کنکوری و خانواده ها را به خود مشغول کرده این است که آیا کنکور سراسری امسال به تعویق میفتد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، با توجه به اینکه آزمون سراسری احتمالا در تیر ماه برگزار می شود و ممکن است تا آن زمان آمار مبتلایان و سرعت انتقال بیماری رو به کاهش بوده و یا واکسن کرونا به مرحله تزریق همگانی رسیده باشد که در این صورت کنکور سراسری ۱۴۰۱، در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد. مطابق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، کنکور از 8 لغایت 11 تیر ماه در 4 روز متفاوت برای هر 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار خواهد شد.

تاکنون اخباری مبنی بر تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱ منتشر نشده، با توجه به این که اتفاقات پیش رو و تهیه واکسن قابل پیش بینی نیست.

کمپین تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱

همانطور که می دانید کنکور 1401 در اوایل تیرماه برگزار می گردد اما هرسال با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ حاشیه های زیادی در خصوص تعویق این ماراتن نفسگیر پدید می آید. توجه داشته باشید که تمام اخبار در خصوص کنکور 1401 تنها از طریق مجری برگزار کننده این آزمون یعنی سازمان سنجش اطلاع رسانی می گردد.