پکیج انتخاب رشته ویژه کنکور سراسری 1401
مشاوره توسط برترین مشاوران ایران شاغل در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

شامل دو ساعت جلسه مشاوره موشکافانه حضوری و یا آنلاین در بر گیرنده

 • تحلیل رشته های تحصیلی، آینده شغلی و ...
 • تحلیل دانشگاهها، اعتبار و سطح علمی دانشگاهها
 • استعداد یابی تحصیلی بر اساس ویژگی های شخصیتی
 • چینش کدرشته محل ها طبق دفترچه انتخاب رشته
 • پشتیبانی صفر تا صد انتخاب رشته

امکان مشاوره در حضور والدین

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021-91300399 تماس حاصل نمایید.
فرم درخواست مشاوره انتخاب رشته
ثبت درخواست
در حال ارسال اطلاعات. صبور باشید
23 شهریور 1400

دوره های کمک پرستاری

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

دوره های کمک پرستاری برای افرادی است که می خواهند به عنوان دستیار پرستار وارد عرصه کاری شوند.مطلب زیر در مورد دوره های کمک پرستاری و چگونگی ثبت نام می باشد.آشنایی با مهارت های ورود به این دوره و نقش های شغلی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

دوره های کمک پرستاری

images (10).jfif

دوره های کمک پرستاری چیست؟

یک کمک پرستار یا CNA به بیماران در فعالیت های زندگی روزمره و دیگر نیازهای مراقبت های بهداشتی تحت نظارت مستمر پرستار کمک می کند. کمک پرستاری همچنین معمولا به عنوان دستیار پرستار، دستیار مراقبت از بیمار (PCA) یا کمک های پرستار شناخته می شود.

بعضی از افراد از دانش خود به عنوان یک CNA استفاده می کنند تا این توانایی را به سمت حرفه ای شدن ادامه دهند و به LPN یا RN تبدیل شوند. جالب توجه است، تعداد زیادی از CNA ها در حال حاضر در یک دوره پرستاری هستند و از این حرفه به عنوان یک فرصت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهان بهداشت و به دست آوردن دانش دنیای واقعی استفاده می کنند.

کارشناسی ارشد پرستاری

در کشور ایران نیز با توجه به نیاز مبرم به وجود نیروهای کمکی در کادر پرستاری و به منظور پوشش دادن بخشی از شرح وظایف پرستاران که قابل واگذاری به نیروهای کمکی می باشد،ضوابط و برنامه دوره آموزشی کمک پرستاری از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه، تدوین و تصویب گردیده و از سوی جهاد دانشگاهي اجرا می گردد. 

معرفی دوره های پرستاری

چگونه کمک پرستاری متفاوت از یک دستیار پزشکی (MA) و یک پرستار است؟

در حالی که دستیارهای پرستاری و دستیارهای پزشکی (MAs) دارای برخی از شباهت ها هستند، مانند کار با بیماران و مراقبت از بیمار اما دارای تفاوت هایی نیز هستند.پرستارها، نیازمند مجوز و امتحان دانشگاه می باشند. از طرف دیگر،کمک پرستاری فقط نیازمند یک گواهینامه در دوره مربوطه می باشد.

پرستارها اغلب کلاس هایی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی و بدن انسان می گذرانند. علاوه بر این، وظایف و روش های خاصی وجود دارد که کمک پرستارها مانند پرستارها نمی توانند انجام دهند. مانند قرار دادن کاتتر داخل وریدی محیطی.

لیسانس به پزشکی چیست؟

کمک پرستارها چه کاری انجام می دهند؟

 • مسئولیت های کمک پرستاری عبارتند از:
 • تبدیل یا تغییر موقعیت بیماران
 • جمع آوری منابع برای RN یا MD
 • دریافت علائم حیاتی در هر پروتکل
 • پاسخ به تماس بیمار / زنگ
 • حمام کردن بیماران
 • مستند سازی اطلاعات به دست آمده
 • تغذیه بیماران، اندازه گیری و ضبط غذا و مصرف مایع آنهان
 • ظافت مو، اصلاح، مراقبت از ناخن و مسواک زدن
 • تمیز کردن اتاق ها و ملافه هاچک کردن منابع انبار
 • تهیه اتاق برای پذیرش
 • کمک به روش های پزشکی
 • چک کردن زخم ها
 • کمک به بیماران

مسئولیت های مستقیم بر اساس محل اشتغال و در نهایت میزان نیاز پرستاران متفاوت خواهد بود. وظایف کمک پرستار توسط کشورهای مختلف تعیین می شود و برای افراد اطمینان حاصل شده است که آنها رهنمودهای دولت را دنبال می کنند و وظایف خارج از حوزه عمل را انجام نمی دهند.کمک پرستار ها می توانند در یک مرکز بستری بیمارستان کار کنند، اما بیشتر در مراکز درمانی بلند مدت، مراکز توانبخشی و مراکز مراقبت روزانه بزرگسالان مشغول به کار می شوند. 

رتبه قبولی پرستاری

آنها به ندرت در مطب یا کلینیک سرپایی کار می کنند. این امکانات همه نیازمند دستیاران پرستاری است که به عنوان ارتباطی بین پرستار و بیمار عمل می کنند.در سال 2006 میلادی، طبق آمار اداره آمار ایالات متحده، حدود 1.4 میلیون نفر به عنوان کمک پریتار مشغول به کار شدند. مراقبتهای پرستاری بیشترین تعداد دستیارهای پرستاری (37٪) را در بر می گیرد و در حال حاضر تنها 4٪ در مراقبت های بهداشتی در خانه کار می کنند.

دوره های مرتبط

کارشناسی پرستاری    

  ارشد پرستاری   

  دکتری پرستاری  

دانلود دفترچه سوالات کارشناسی ارشد پرستاری 1400

کمک پرستار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کمک پرستار، اول و مهمتر از همه باید به طور روزانه با افراد ارتباط برقرار کنند تا بتوانند در این حرفه شادابی و مهارت پیدا کنند. سایر ویژگی ها باید شامل موارد زیر باشند: انعطاف پذیری، مهارت های ارتباطی پیشرفته، مدیریت زمان، رحم و شفقت - دلسوزی، قابلیت اطمینان، قدرت فیزیکی و یکدلی

استخدام کمک پرستاری و محدوده حقوق برای کمک پرستاری چقدر است؟

متوسط ​​حقوق سالانه برای دستیارهای پرستاری در سال حدود 2000000  تا 3000000 است . مهم است که توجه داشته باشید که این بستگی به ارگان مورد نظر دارد.

کمک پرستارهایی که در یک سازمان دولتی مانند بیمارستان کار می کنند بالاترین درآمد متوسط ​​را دارند، در حالی که خدمات مراقبت های بهداشتی در خانه به کمترین درآمد متوسط می رسد. دستیاران پرستاری می توانند براساس برنامه های مختلفی که بر اساس نیاز کارفرمایان متفاوت است، کار کنند.

کارشناسی ارشد پرستاری داخلی جراحی

برخی از تغییرات مختلف در طول هفته انجام می شود، در حالی که دیگران یک برنامه مشخص دارند و درآمد سالانه خود را به دست می آورند. کسانی که  درآمدشان ساعتی پرداخت می شوند قادر به پرداخت اضافه کاری نیز می باشند، در حالی که کارمندان حقوق و مزایای ثابتی دارند. پتانسیل درآمد فرد بر اساس نیاز بیمارستان و قرارداد پیشنهاد تعیین می شود.

چشم انداز حرفه ای برای کمک پرستاری چیست؟

کمک پرستاری در حال حاضر مورد تقاضای بالا است و انتظار می رود تا سال 2024 ادامه یابد. این تعداد با افزایش تولدکودک ها رشد می کند و تقاضای افزایش یافته برای امکانات مراقبت های پرستاری درازمدت وجود دارد.

دستیار پرستاری برای مراقبت از اشخاصی مورد نیاز است که احتمال بیشتری دارد که از بیماری و سایر ناراحتی های عصبی رنج ببرد. پروژه های BLS برآورد کرده است که اشتغال برای دستیاران پرستاری از سال 2014 تا سال 2024، 11 درصد افزایش خواهد یافت.

چگونه می توانیم یک کمک پرستار شویم؟

کمک پرستار باید دوره آموزشی را بگذراند. این برنامه ها معمولا توسط سازمان های مورد تایید وزارت بهداشت برگذار می شود. دوره ها متفاوت هستند، بنابراین مهم است که دانشجویان علاقمند به طور کامل برنامه های تحقیقاتی را برای یافتن یکی از آنها که به نیازهای آنها مناسب است، به دست بیاورند. اکثر دوره ها دارای الزامات مشابهی هستند که باید قبل از درخواست و پذیرش، کامل شوند. 

آزمونRNپرستاری

 از کجا می توانیم بیشتر درباره کمک پرستاری بدانیم؟ 

برای کسانی که علاقه مند به اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کمک پرستاری هستند، سازمان های حرفه ای مانند شبکه ملی مراقبت های پرستاری حرفه ای و انجمن پرستاران کمک های بهداشتی، منابع عالی هستند. 

اطلاعات دیگر شامل کنوانسیون های مراقبت های بهداشتی برای این مخاطب، دسترسی به ساعت های آموزش مداوم، فرصت های شغلی و اطلاعات تماس برای دوره های جدید می باشد. در حالی که این انجمن ها نه تنها یک منبع عالی برای اطلاعات جدید کمک پرستاری هستند ، بلکه با پیوستن به این سازمان های حرفه ای، ارتباطات حیاتی با متخصصان و مدیران این مراکز ایجاد می شود که می تواند به فرصت های شغلی آینده منجر شود.   

شما همچنین مطالب مرتبط زیر را می توانید مطلعه کنید:

انتخاب رشته پرستاری

کارشناسی ارشد پرستاری سلامت جامعه

کارشناسی ارشد پرستاری کودکان

کارشناسی ارشد روان پرستاری

کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان

کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس

 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

حمیدرضا

دوره هاتون از چه تایمی شروع میشه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر برای اطلاع از دوره های پرستاری لطفا با شماره 66494519تماس بگیرید

مهرداد

ببخشید عزیزم آزمون لیسانس به پزشکی برای کمک پرستاری هم هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر خیر، فقط مختص ورود به رشته ای پزشکی است .