کارشناسی ارشد معماری

کارشناسی ارشد مجموعه معماری یکی از رشته های ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم از زیر مجموعه گروه رشته های کارشناسی ارشد هنر می باشد. این مجموعه دارای گرایش های متعددی است که در ادامه به انواع زمینه های شغلی این رشته پرداخته خواهد شد. اگر به زمان کافی به عقب برگردید، زمانی معماران و مهندسان یکسان در نظر گرفته می شدند. همانطور که تکنولوژی تکامل یافت، مردم انتظارات بیشتری نسبت به آنچه ساختمان ها باید انجام دهند داشتند. این امر منجر به ایجاد چندین نقش مختلف در صنعت ساخت و ساز ساختمان و تمایز بین معماران و مهندسان شد. از آنجایی که دانش‌آموزان و متخصصان هنوز این دو را با هم اشتباه می‌گیرند، ارزش بررسی شرایط شغلی و تحصیلی متفاوتی را دارد که هر حرفه‌ای برای داشتن یک شغل موفق باید رعایت کند. همچنین منابع دروس کنکور ارشد معماری و دلایلی که باید در این رشته ارشد بگیرید نیز بررسی خواهد شد.

کارشناسی ارشد مجموعه معماری

کارشناسی ارشد معماری.jpg

کارشناسی ارشد معماری چیست؟

مدارک لیسانس و فوق لیسانس در معماری ارتباط نزدیکی با سایر رشته ها مانند هنر و طراحی دارند. معماری در تاریخ بشر و مردم شناسی بسیار مهم است، با توجه به اینکه هر یک از ما در سازه های بزرگ ساخته شده توسط اجداد خود زندگی می کنیم. مدارک معماری با موضوعات دانشگاهی مانند مهندسی ساخت و ساز، طراحی گرافیک، طراحی تجربه کاربری و هنر ارتباط دارند. معماران باید به زیبایی، کاربرد و دوام توجه داشته باشند. در طول دانشکده معماری، شما با سبک های معماری، علم طراحی، طراحی سازه ها، معماری منظر و طراحی های سه بعدی آشنا خواهید شد. همچنین نرم افزارهای کامپیوتری مانند طراحی به کمک کامپیوتر CAD  را کشف خواهید کرد که به شما در برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی کار طراحی کمک می کند. مدرک شما در معماری همه چیز را در مورد قوانین طراحی به شما می آموزد، جایی که باید آنها را دنبال کنید و جایی برای کاوش و خلاقیت خواهید داشت. دانستن نحوه کار با بافت، رنگ، کنتراست، نور و بسیاری از جنبه های دیگر به شما این امکان را می دهد که در طراحی ساختمان ها متخصص شوید.

البته، شما همچنین باید مطمئن شوید که چشم انداز شما نیز می تواند مطابق با استانداردهای ایمنی و منابع موجود ساخته شود. برخی از دوره هایی که دانشجویان معماری به آنها دسترسی خواهند داشت عبارتند از: تحلیل معماری معاصر، طراحی و توسعه شهر، سیاست طراحی شهری، طراحی مسکونی، و ساخت و ساز سبز. پس از فارغ التحصیلی در رشته معماری، شما این فرصت را خواهید داشت که به عنوان یک معمار دارای مجوز، تکنسین CAD، طراح داخلی و فضایی و طراح شهری مشغول به کار شوید. مشاغل دیگری که می توانید پیدا کنید عبارتند از: نقشه بردار ساختمان، مدیر ساخت و ساز، معمار منظر یا مهندس سازه.

اگر معماری را مطالعه کرده باشید، طیفی از مهارت های خلاقانه، بصری، عملی و مبتنی بر طراحی بسیار مطلوب را برای ارائه به کارفرمایان ایجاد خواهید کرد. اگرچه اکثر فارغ التحصیلان معماری به دنبال تبدیل شدن به معماران مجاز برای تمرین حرفه ای هستند، گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. برای نگاهی به انواع مشاغل احتمالی معماری، و چگونگی افزایش قابلیت استخدام خود در این نقش ها، ادامه مطلب را بخوانید. معمار با شروع با بدیهی ترین حرفه معماری، نقش یک معمار کاملاً واجد شرایط احتمالاً چالش برانگیز، جذاب و الهام بخش خواهد بود - شما را در خط مقدم فناوری جدید برای بهبود زندگی مردم و در حین انجام خلاقیت خود قرار می دهد.

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه معماری

1.کارشناسی ارشد مهندسی معماری

2.کارشناسی ارشد معماری منظر

3.کارشناسی ارشد مهندسی معماری اسلامی

4.کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران

5.کارشناسی ارشد بازسازی پس از سانحه

6.کارشناسی ارشد معماری داخلی

انتخاب رشته دکتری معماری

گرایش های کارشناسی ارشد معماری

1.معماری پایدار

2.معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی

3.معماری فضاهای بهداشتی درمانی

4.معماری فناوری

5.معماری مسکن

6.معماری فنی 

7.گرایش معماری

Untitled-1.gif

ضرایب دروس در کنکور کارشناسی ارشد معماری

 گرایش مهندسی معماری 

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 2

دروس فنی ساختمان با ضریب  3

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  2

درک عمومی معماری با ضریب 3

درک عمومی معماری منظر با ضریب  1

پروژه عملی طراحی (اسکیس معماری) با ضریب 5

گرایش مهندسی معماری منظر

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 2

دروس فنی ساختمان با ضریب 1

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  2

درک عمومی معماری با ضریب 1

درک عمومی معماری منظر با ضریب  3

پروژه عملی طراحی (اسکیس منظر) با ضریب 5

گرایش مهندسی معماری اسلامی

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 2

دروس فنی ساختمان با ضریب 2

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  2

درک عمومی معماری با ضریب 2

درک عمومی معماری منظر با ضریب  1

پروژه عملی طراحی (اسکیس معماری) با ضریب 5

 گرایش مطالعات معماری ایران

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 2

دروس فنی ساختمان با ضریب 1

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  4

درک عمومی معماری با ضریب 3

تاریخ شهر در ایران با ضریب 2

پروژه تشریحی مطالعات فرهنگ و معماری ایران با ضریب 5

گرایش بازسازی پس از سانحه

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 3

دروس فنی ساختمان با ضریب  3

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  1

درک عمومی معماری با ضریب 1

مبانی بازسازی پس از سانحه با ضریب 2

پروژه عملی طراحی (اسکیس معماری) با ضریب 5

گرایش معماری داخلی

زبان عمومی و تخصصی با ضریب 2

دروس فنی ساختمان با ضریب  3

دروس تاریخ و مبانی نظری با ضریب  2

درک عمومی معماری با ضریب 3

پروژه عملی طراحی (اسکیس معماری داخلی) با ضریب 5

زمینه های شغلی کارشناسی ارشد معماری

به عنوان یک معمار، برای طراحی ساختمان‌های جدید یا الحاقات یا تغییرات کامل در ساختمان‌های موجود، از نزدیک با مشتریان و کاربران کار خواهید کرد و از ایمن، مقرون‌به‌صرفه و کاربردی بودن آن‌ها اطمینان حاصل خواهید کرد. مشاغل معماری متنوع تر از آن چیزی است که فکر می کنید، از جمله:

معماری ساختمان – طراحی ساختمان های جدید یا تطبیق با ساختمان های موجود.

معماری منظر – برنامه ریزی، طراحی و مدیریت فضاهای باز، شامل مناطق طبیعی و شهری.

معماری دریایی - معماری کشتی ها و کشتی های دریایی.

مسئولیت های معمول معماران شامل نظارت بر روند ساخت و ساز، حل و فصل هر گونه مسائل برنامه ریزی، مدیریت اثرات زیست محیطی پروژه ها، مشاوره با سایر متخصصان طراحی و پایبندی به بودجه های مالی است. داشتن تجربه قبلی در محیط های معماری، طراحی یا ساخت و ساز برای کارفرمایان بسیار مفید و مطلوب است و شما باید سعی کنید از آخرین روندهای معماری و طراحی به روز باشید. شما همچنین باید تلاش کنید و در این صنعت ارتباط برقرار کنید، که می تواند از تجربه کاری، گروه های دانشگاهی یا با پیوستن به یک بدنه حرفه ای در معماری به دست آید.

تکنولوژیست معماری

همچنین به عنوان تکنسین های معماری شناخته می شود، در این حرفه معماری، شما از مهارت ها و دانش علمی و مهندسی خود برای ایجاد سازه ها و بازسازی های سخت، انعطاف پذیر و پایدار استفاده خواهید کرد. با استفاده از طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و تکنیک های طراحی سنتی، شما طرح های پیشنهادی طراحی را تهیه و ارائه خواهید کرد و به مشتریان در مورد مسائل فنی مشاوره می دهید. باز هم، تجربه کاری در هنگام درخواست برای مشاغل در این زمینه بسیار مفید است و به شما امکان می دهد درک خود را از نحوه انجام پروژه های معماری ایجاد کنید.

طراح داخلی و فضایی

طراحان داخلی و فضایی با استفاده از مهارت های معماری، طراحی خلاقانه و مدیریت پروژه خود، فضاها، وسایل و یراق آلات داخلی را طراحی یا بازسازی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که فضاها هم جذاب و هم کارآمد هستند (اگرچه برخی از طراحان به جای ساختار فضاهای داخلی، منحصراً بر ظاهر تمرکز می کنند. ). شما ممکن است در انواع تنظیمات تجاری، خانگی یا اوقات فراغت کار کنید، در هر صورت نیازهای مشتری خود را درک کنید و در عین حال مواد و محصولات را تهیه کنید و بودجه را رعایت کنید.

نقشه بردار ساختمان

با توجه به حفظ، اصلاح، تعمیر، بازسازی و مرمت ساختمان های موجود، نقش نقشه بردار ساختمان برای شما مناسب است اگر از حل مسئله لذت می برید و علاقه زیادی به طراحی و ساخت ساختمان دارید. نقشه برداران ساختمان همچنین اغلب درگیر اقدامات پیشگیرانه برای حفظ وضعیت خوب ساختمان ها و همچنین پایدارتر کردن آنها هستند. مجدداً، تجربه کاری قبل از ورود به شدت توصیه می‌شود، که به شما بینشی در مورد نحوه انطباق ایده‌ها در دنیای واقعی می‌دهد، و شاید حتی از طریق تماس‌هایی که می‌خواهید ایجاد کنید، به مشاغل دستمزدی منجر شود.

شهرساز

فارغ التحصیلان علاقه مند به توسعه، بازسازی و پایداری ممکن است به شغلی به عنوان یک برنامه ریز شهری علاقه مند باشند که در آن شما روستاها، شهرها، شهرها و روستاها را مدیریت و توسعه خواهید داد. با کار از طرف همه افراد در منطقه و در کنار سایر متخصصان مانند معماران، هدف شما ایجاد تعادل بین نیازهای متضاد محیط، جمعیت و اقتصاد محلی است و به راه‌حل‌های نوآورانه و پایدار برای توسعه فکر می‌کنید. برای تبدیل شدن به یک برنامه‌ریز شهری، به مهارت‌های چندوظیفه‌ای قوی، آگاهی تجاری، توجه به جزئیات و اعتماد به نفس در گوش دادن و مذاکره با طیف متنوعی از افراد نیاز دارید.

طراح تولید

ادامه نگاه ما به آنچه شما می توانید با مدرک معماری، نقش یک طراح تولید در مجموعه فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و نمایش های تئاتر برای فارغ التحصیلان با علاقه به صنعت سرگرمی ایده آل خواهد بود. به عنوان یک طراح تولید، شما از نزدیک با تهیه کننده و کارگردان کار خواهید کرد و از استعداد خلاقانه خود برای ایجاد یک طرح کلی بصری برای تولیدی که روی آن کار می کنند استفاده خواهید کرد. برخی از طراحان تولید به طور کامل بر روی تئاتر و طراحی صحنه متمرکز هستند، یا ممکن است بین فرم های رسانه ای همپوشانی وجود داشته باشد. این یک نقش ابتدایی نیست، بنابراین شما باید راه خود را ادامه دهید، برای مثال به عنوان یک دونده در صنعت فیلم شروع کنید. شما همچنین می توانید با گروه های تئاتر دانشجویی و دوره های کارآموزی درگیر شوید.

کارشاسی ارشد معماری.jpg

چرا باید کارشناسی ارشد معماری بخوانم؟

7 دلیل برای نیاز به کارشناسی ارشد خود در معماری

1.شما می خواهید یک معمار دارای مجوز شوید داشتن مدرک معتبر معماری یکی از ارکان معمار شدن با مجوز است. اگر مدرک چهار ساله در مطالعات معماری، رشته‌های مرتبط با معماری یا رشته‌های غیرمرتبط با معماری کسب کرده‌اید، برای دریافت مجوز و تبدیل شدن به یک معمار حرفه‌ای، باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در معماری کسب کنید. لیسانس معماری معتبر پنج ساله و کارشناسی ارشد معماری تنها دو مدرکی هستند که توسط شورای ملی هیئت های ثبت معماری (NCARB)، سازمانی که مسئول اعطای مجوز است، به رسمیت شناخته شده اند. در برخی موارد، زمانی که در حال گذراندن مراحل صدور مجوز هستید، می توانید تجربه کاری گسترده را جایگزین مدرک کارشناسی ارشد معماری کنید، اما این می تواند به شش تا ده سال کار در یک شرکت یا سازمان ثبت شده نیاز داشته باشد.

2.شما خواهان افزایش حقوق هستید بر کسی پوشیده نیست که داشتن مدرک پیشرفته ظرفیت درآمد شما را افزایش می دهد و این برای معماران نیز صادق است. در سطح بین الملل برای فارغ التحصیلان معماری با یک تا چهار سال تجربه، متوسط ​​حقوق ملی برای معماران با مدرک لیسانس معماری کمی بیش از 45000 دلار است - اما میانگین حقوق ملی برای معماران دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری 56380 دلار است.

3.می خواهید تدریس کنید از آنجایی که دانشجویان معماری باید از متخصصان دیگر بیاموزند، مدرک کارشناسی ارشد معماری، همراه با تجربه در یک شرکت معماری، شما باید مدرکی را برای هر موقعیت تدریس در سطح دانشگاه در نظر بگیرید. 4. شما می خواهید دائما در حال تکامل باشید پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد در معماری، رکود یک گزینه نیست. با داشتن مدرک کارشناسی ارشد معماری، برای انجام طیف وسیع تری از پروژه ها آمادگی بهتری خواهید داشت - یا می توانید انتخاب کنید که روی چیزهای خاص تر تمرکز کنید، مانند پروژه های معماری مبتنی بر مکان. مدرک کارشناسی ارشد معماری شما را برای یک عمر یادگیری در حین کار آماده می کند.

4.می دانید که طراحی خوب زندگی مردم را بهتر می کند معماران تفاوت را ایجاد می کنند، چه مردم به آن توجه کنند یا نه. با مدرک کارشناسی ارشد خود در معماری، درک درستی از اینکه چگونه طراحی متفکرانه و هدفمند زندگی روزمره ما را بهبود می بخشد، به دست خواهید آورد. به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، در محیطی چالش برانگیز، سختگیرانه و مشارکتی قرار خواهید گرفت و تجربیاتی را که می خواهید و نیاز دارید تا شما را برای کار خود به عنوان یک معمار آماده کند، در اختیار شما قرار می دهد.

5.شما مشتاق طراحی فضاهای معنادار هستید معماری به همان اندازه که به نحوه مونتاژ ساختمان ها می پردازد، به محیطی که ساختمان ها در آن وجود دارند نیز مربوط می شود. این فضاها می توانند از یک اتاق یک نفره تا کل جامعه را شامل شوند و شما در برنامه کارشناسی ارشد معماری ما تجربه کار با هر دو را خواهید داشت. شما یاد خواهید گرفت که چگونه فضاهای معنادار طراحی کنید و با وجود اشتیاق خود به طراحی به جامعه خود کمک کنید.

6.شما می توانید رئیس خود باشید بسیاری از معماران به شرکت‌های معماری خود ادامه می‌دهند، جایی که آنها این آزادی را دارند که آنچه را که دوست دارند طراحی کنند و ساختارهای مهم و پیچیده‌ای بسازند که می‌تواند در جامعه طنین‌انداز شود. کارشناسی ارشد در معماری برای رسیدن به چنین سطحی از آزادی حرفه ای و خلاق ضروری است. داشتن یک شرکت معماری همچنین پتانسیل درآمد شما را فراتر از کار کردن برای شخص دیگری افزایش می دهد.

همراه تحصیلی.jpg

منابع کنکور کارشناسی ارشد معماری 1401

عناوین دروس امتحانی

منابع 

زبان عمومی و تخصصی ( انگلیسی )

1 - Tofel reading comprehension and vocabulary workbook
2 - فرهنگ مصور معماری، ترجمه دی کین گ چینگ
3 - انگلیسی معماری دکتر حسن رستگارپور
4 - واژه های کاملاً ضروری 504
5 - Essential words for Tofel

دروس فنی ساختمان

تنظیم شرایط محیطی

1 - مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان 2 - کتاب راهنمای طراحی اقلیمی تألیف مرتضی کسمایی 3 - اقلیم و معماری تألیف مرتضی کسمایی 4 - بررسی اقلیمی ابنیه سنتی، دکتر وحید قبادیان 5 - راهنمای طراحی اقلیمی دکتر وحید قبادیان 6 - معماری و روشنایی دکتر حیدری 7 - مهندسی آوا و روشنایی در معماری دکتر مرتضی حسن زاده 8 - مبانی فیزیک ساختمان 1: آکوستیک، قیابکلو 9 - مبانی فیزیک ساختمان 2: تنظیم شرایط محیطی ، قیابکلو

ایستایی

1 - درك رفتار سازه ها؛ مور فولر ترجمه دکتر محمود گلابچی 2 - سازه در معماری؛ سالوادوری ماریو ترجمه دکتر محمود گلابچی 3 - معمار+مهندس= ساختار 5 - سازه های مشبک فضایی 4 - سیستمهای ساختمانی آینده 5 - فناوری نوین ساختمانی 6 - ساختمانها چگونه عمل میکنند؟ 7 - مطالعات موردی در سایر کتابهای گلابچی 8 - کتابهای جدید دکتر گلابچی

شناخت مواد

1 - مصالح ساختمانی، احمد حامی 2 - نشریه ی 55 (مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی) 3 - مصالح ساختمانی مؤلف سام فروتنی 4 - مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان ، مصالح و فراورده های ساختمانی 5- مصالح شناسی محمد کزازی

عناصر و جزئیات

1 - عناصر و اجزاء، سیاوش کباری 2 - عناصر و جزئیات محمد کزازی 3 - کتاب ساختمان ها چگونه عمل می کنند، تالیف ادوارد آلن، مترجمان محمود گلابچی و کتایون تقی زاده، انتشارات دانشگاه تهران. 

تأسیسات

۱- کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری، تالیف محمدرضا سلطاندوست، انتشارات یزدا. ۲- کتاب تاسیسات برقی برای دانشجویان معماری، تالیف محمدرضا سلطان دوست، انتشارات یزدا. ۳- کتاب تاسیسات مکانیکی ساختمان، تالیف امیررضا روحی زاده، انتشارات عصر کنکاش.

دروس تاریخ و مبانی نظری

تاریخ معماری جهان

۱- کتاب آشنایی با معماری جهان، تالیف ابراهیم زارعی، انتشارات فن آوران. ۲- کتاب سیراندیشه های معماری: تاریخ معماری جهان، تاریخ معماری معاصر و مبانی نظری معماری، تالیف محمدجواد مهدی نژاد، انتشارات جهاد دانشگاهی واحد تهران. ۳- کتاب تاریخ معماری جهان، تالیف سعید سعیدی پور، انتشارات آرمان دانش.

معماری معاصر

۱- کتاب از زمان و معماری، تالیف منوچهر مزینی، انتشارات شهیدی. ۲- کتاب فضا، زمان، معماری، تالیف زیگفرید گیدیون، ترجمه منوچهر مزینی، انتشارات علمی و فرهنگی. ۳- کتاب مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب، تالیف وحید قبادیان، انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی. ۴- کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم، تالیف امیر بانی مسعود، انتشارات هنر معماری قرن.

معماری اسلامی

۱- کتاب معماری ایرانی، تالیف غلامحسین معماریان و محمدعلی رنجبر کرمانی، انتشارات سروش دانش. ۲- کتاب سبک شناسی معماری ایرانی، تالیف محمدکریم پیرنیا و غلامحسین معماریان، انتشارات پژوهنده. ۳- کتاب معماری اسلامی، تالیف هیلن براند، ترجمه باقر آیت الله زاده شیرازی، انتشارات روزنه. 4 - کتاب آشنایی با معماری اسلامی ایران، تالیف محمدکریم پیرنیا، انتشارات نغمه نواندیش.

مبانی نظری معماری

۱- کتاب سیری در مبانی نظری معماری، تالیف غلامحسین معماریان، انتشارات سروش دانش. ۲- کتاب مبانی نظری معماری، تالیف عبدالحمید نقره کار، انتشارات دانشگاه پیام نور.

درک عمومی معماری

1 - کتاب برداشت از بناهای تاریخی، مؤلف امیرعلی خلیلیان 2 - زیباشناسی معماری؛یورگ گروتر انتشارات دانشگاه شهید بهشتی 3 - فرم فضا نظم معماری؛ دی کینگ چینگ ترجمه زهره قره گوزلو 4 - پرسپکتیو؛ گ. وایت ترجمه هرمز معزز 5 - کتاب فرم، فضا، نظم در معماری ایران؛ دکتر محسن فیضی و مهدی خاك وند انتشارات علم و صنعت 6 - تفکر ترسیمی؛ پل لازیو مترجم سعید آقایی 7 - حس وحدت؛ نادر اردلان و لاله بختیار 8 - طراحی اقلیمی ابنیه سنتی؛ وحید قبادیان انتشارات دانشگاه تهران 9 - نویفرت اطلاعات معماری؛ ارنست نویفرت 10 - مقررات ملی ساختمان 11 - اقلیم و معماری تألیف مرتضی کسمایی 12 - راهنمای طراحی اقلیمی دکتر وحید قبادیان 13 - درك رفتار سازه ها؛ ترجمه دکتر محمود گلابچی 14 - سازه در معماری؛ ترجمه دکتر محمود گلابچی 15 - ساختمان ها چگونه عمل می کنند؟ 16 - سبک شناسی؛ استاد کریم پیرنیا 17 - معماری ایران در دوران اسلامی؛ محمد یوسف کیانی 18 - معماری ایرانی (غلامحسین معماریان)

درک عمومی معماری منظر

1 - کتا ب باغ های ایران، مؤلف غلامرضا نعیما 2 - باغ ایرانی حکمت کهن، منظر جدید: موزه هنرهای معاصر 3 - باغ ایرانی بازتابی از بهشت؛ سازمان میراث فرهنگی 4 - اصول طراحی فضای سبز در محیط های مسکونی؛ مرکز تحقیقات مسکن 5 - باغ ایرانی؛ مؤلف استا د کریم پیرنیا 6 - باغ های ایرانی و کوشک های آن؛ دونالد ویلبر 7 - معماری و طبیعت در گذر زمان؛ دکتر بهبهانی 8 - پارادایم های پردیس آزاده شاه چراغی

تاريخ شهر در ايران

کتاب شار تا شهر، دکتر سید محسن حبیبی 

مبانی بازسازی پس از سانحه (گونه شناسی و طراحی اسكان موقت و دائم، واژگان و تعاریف بلایا و سوانح، مدیریت و برنامه ریزی بازسازی و مدیریت بحران)

1 - معماری و برنامه ریزی بازسازی؛ یاسمین آیسان و یان دیویس، ترجمه دکتر علیرضا فلاحی، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی 2 - معماری سکونتگاه های موقت پس از سوانح؛ دکتر علیرضا فلاحی، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی

پروژه عملی طراحی (اسكیس معماری)

_

پروژه عملی طراحی (اسكیس معماری منظر )

_

پروژه تشریحی مطالعات فرهنگ و معماری ایران

_

پروژه عملی طراحی (اسكیس معماری داخلی)

_

 

رتبه قبولی مهندسی معماری

بازار کار رشته مهندسی معماری

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php