پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی1400

پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی شامل پاسخ صحیح تمامی سوالات ریاضی کنکور سراسری ریاضی سال 1400 به صورت تشریحی و با چندین روش و راه حل می باشد که توسط اساتید برتر کشور پاسخ داده شده است. لذا مرکز همراه تحصیلی برای دستیابی داوطلبان گرامی به بهترین راه حل ها و فرمول های ریاضی کنکور به گردآوری پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی از اساتید نامی و برتر کشور پرداخته است.

پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی

ریاضی کنکور ریاضی.jpg

کنکور سراسری هر سال در 5 گروه آزمایشی بین هزاران داوطلب برگزار می شود. موارد امتحانی این آزمون دروس 3 سال دبیرستان می باشد که شرکت کنندگان جهت موفقیت خود لازم است آن ها را با دقت مطالعه نمایند.

رشته ریاضی پس از رشته پر طرفدار تجربی، جزو پر متقاضی ترین گروه های آزمایشی کنکور سراسری می باشد. بیشتر دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در رشته ریاضی می باشند، قصد تحصیل در رشته های تاپ گروه آزمایشی ریاضی مانند رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و… را دارند. دستیابی به رتبه های بالای کنکور برای داوطلبان ریاضی کمی آسان تر از گروه تجربی می باشد. برخی از دروس این رشته تاثیر مستقیمی بر روی درصد داوطلبان کنکور دارد.در واقع داوطلبان این رشته باید به دروسی همچون هندسه، گسسته و حسابان علاقه بالایی داشته باشند تا بتوانند رتبه های برتر گروه آزمایشی ریاضی را از آن خود کنند. درس ریاضی اولین سوالات دفترچه اختصاصی کنکور را تشکیل می دهد و شامل 55 تست می باشد و زمان پاسخگویی به سوالات این درس 85 دقیقه می باشد . ضریب درس ریاضی در کنکور ریاضی 12 می باشد.

درس ریاضی یکی از دروس اختصاصی مهم اما دشوار برای دانش‌ آموزان تمامی رشته ها تلقی است. نقطه ضعف بسیاری از دانش‌ آموزان کنکوری، درس ریاضی است. اما این درس یکی از مهم ‌ترین و تاثیرگذار ترین درس‌ های اختصاصی برای گروه ریاضی میباشد. به دلیل ساختار پیچیده و نکات فراوان و مهم درس ریاضی چه در آموزش و چه در تمرین و تست نیاز دانش آموزان ملزم به آشنایی با سوالات کنکور و پاسخ های صحیح این درس به روش تشریحی می باشند. زیرا اینکار باعث تقویت مهارت حل تست داوطلبان و کسب درصد بالا در درس ریاضی کنکور می شود. از جمله مزایای این روش ها می توان به آشنایی با سوالات تستی و 4 گزینه ای، حل کردن پرسش های کنکور سال های گذشته، یادگیری شیوه های تست زنی و... اشاره کرد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان کنکور سراسری به دنبال 100 زدن ریاضی کنکور هستند، مرکز همراه تحصیلی برای کمک به شما داوطلبان عزیز به حل سوالات ریاضی کنکور ریاضی به شیوه تشریحی پرداخته است.

سوالات ریاضی کنکور ریاضی

سوالات ریاضی.png

سوالات ریاضی 2.jpg

سوالات ریاضی3.jpg

سوالات ریاضی4.jpg

سوالات ریاضی5.jpg

سوالات ریاضی 6.jpg

سوالات ریاضی 7.jpg

تمامی درس ‌های تخصصی و عمومی در کنکور سراسری برای داوطلبان پر اهمیت هستند. تراز هر درس نقش مهمی در رتبه نهایی داوطلبان دارد. درس ریاضی نیز یکی از دروس مهم و تاثیر گذار برای گروه ریاضی می باشد. بنابراین داوطلبان باید با بودجه بندی درس ریاضی و سوالات ریاضی کنکور های سال های اخیر به خوبی آشنا شوند.

دانش ‌آموزان گروه ریاضی به عنوان اولین درس در دفترچه تخصصی خود باید به درس ریاضی پاسخ دهند. داوطلبان گروه ریاضی باید به 55 سوال این درس در مدت زمان 85 دقیقه پاسخ دهند. بنابراین داوطلبان باید تسلط بسیار زیادی بر روی سوالات داشته باشند. این بدین معنی است که داوطلبان برای پاسخگویی به هر سوال تنها 90 ثانیه زمان دارند. داوطلبان ریاضی باید به سوالات درس ریاضی از شماره 101 تا شماره 155 در دفترچه تخصصی پاسخ دهند. داوطلبان گروه ریاضی برای پاسخگویی به سوالات ریاضی باید به  درس های حسابان، هندسه، گسسته و آمار و احتمال تسلط کامل داشته باشند.

پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی و درس حسابان

حسابان 1.jpgحسابان 2.jpg

حسابان 3.jpg

حسابان 4.jpg

 

 

حسابان 5.jpgحسابان6.jpg

حسابان7.jpg

حسابان 8.jpgحسابان 9.jpg

حسابان 10.jpg

حسابان11.jpg

حسابان12.jpg

حسابان 13.jpg

پاسخ تشریحی سوالات ریاضی کنکور ریاضی درس گسسته، هندسه و احتمال

پاسخ ریاضی1.jpg

پاسخ ریاضی2.jpg

پاسخ ریاضی3.jpg

پاسخ ریاضی4.jpg

پاسخ ریاضی 5.jpg

پاسخ ریاضی6.jpg

پاسخ ریاضی7.jpg

پاسخ ریاضی8.jpg

پاسخ ریاضی9.jpg

پاسخ ریاضی11.jpg

پاسخ ریاضی13.jpg

منابع ریاضی کنکور انسانی

منابع ریاضی کنکور هنر

منابع ریاضی کنکور ریاضی

آموزش فصل اول ریاضی دوازدهم تجربی

بودجه بندی ریاضی کنکور

آموزش فصل دو ریاضی دوازدهم تجربی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال