منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

منابع ارشد وزارت بهداشت سالانه به طور همزمان با دفترچه دروس و ضرایب کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش پزشکی کشور منتشر می شوند. داوطلبان پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید از منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت آگاهی یافته و نسبت به آن برنامه ریزی خود جهت مطالعه کنکور را انجام دهند. با توجه به رقابت بالای رشته های گروه کارشناسی ارشد علوم پزشکی داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها به منابع اعلام شده از طریق سازمان سنجش اکتفا نکنند. در ادامه به بررسی منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت پرداخته خواهد شد.

منابع کارشناسی ارشد.png

خلاصه مطالب به شرح زیر می باشد:

 • منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت هرساله توسط سایت سازمان سنجش پزشکی کشور منتشر می شود.
 • در دفترچه منتشر شده از طریق سایت سنجش پزشکی هر رشته محل دارای منابع جداگانه ای می باشد.
 • منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت حجم و تعدد زیادی دارند و داوطلبان به علت کمبود وقت می توانند رفرنس های جایگزین جهت مطالعه خود استفاده کنند.
 • استفاده از منابع جایگزین که جزوات کلاسی یا جزوات موسسات که تمام منابع را به طور جامع پوشش دهد برای داوطلبان توصیه می شود.
 • داوطلبانی که قصد شرکت در مجموعه های امتحانی را دارند باید بر اساس ضرایب دروس به مطالعه منابع بپردازند و زمان خود را برای مطالعه مدیریت کنند.توجه داشته باشید که برای مجموعه های امتحانی یک دفترچه صادر می شود و منابع این رشته ها یکسان می باشد.
 • آخرین چاپ منابع اعلام شده در هر درس و یا آخرین ترجمه آن باید توسط داوطلبان مورد استفاده قرار بگیرد.

منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

معرفی منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را دارند با در ابتدا  لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  را به دقت بررسی نمایند و سپس با توجه به زمینه علاقه مندی و توانایی فردی و همچنین شرایط و زمان موجود برای مطالعه رشته مورد نظر خود برای ادامه تحصیل را انتخاب نمایند. سپس مدارک و ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را بررسی نموده تا از امکان شرکت در کنکور رشته مورد نظر آگاه شوند. داوطلبان باید شرایط و ضوابط تحصیل و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را نیز به خوبی مطالعه نمایند و از موارد  محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نیز اگاهی یابند.

زمان انتشار منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت هرساله توسط سایت سازمان سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir منتشر می شود. در دفترچه منتشر شده از طریق این سایت هر رشته محل دارای منابع جداگانه ای می باشد. داوطلبان می توانند جهت مطالعه کنکور از همین منابع اعلام شده استفاده نمایند. همچنین داوطلبان از منابع مشابه به زبان فارسی که به صورت خلاصه تر می باشد نیز می توانند برای مطالعه دروس کنکور خود بهره بگیرند.

 توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 

 

اهمیت منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

با توجه به اینکه منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت حجم زیادی دارند و دارای تعدد زیادی هستند داوطلبان به علت کمبود وقت از رفرنس های جایگزین جهت مطالعه خود استفاده می کنند و بهتر است هر داوطلب با توجه به سطح خود و میزان زمان و توانایی فردی منابع خود را انتخاب کند. به طبع اعلام کردن یک منبع برای همه افراد مفید و قابل استفاده نخواهد بود و به همین دلیل داوطلبان باید عوامل مختلفی را برای انتخاب منابع خود در نظر بگیرند. مشاوران و اساتید مرکز مشاوره همراه تحصیلی داوطلبان را در خصوص انتخاب منابع مناسب کنکور ارشد وزارت بهداشت در سطح خود داوطلب معرفی خواهند کرد.

انتخاب منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که استفاده از رفرنس های مختلف سبب سردرگمی فرد خواهد شد و ممکن است اطلاعات رفرنس ها و منابع مختلف با هم دارای تفاوت باشد. پس استفاده از منابع جایگزین که جزوات کلاسی یا جزوات موسسات که تمام منابع را به طور جامع پوشش دهد برای داوطلبان توصیه می شود تا در زمان کمتر، حجم مناسب تری از مطالب را در زمینه دروس رشته خود مطالعه نمایند.

همراه تحصیلی.jpg

داوطلبانی که قصد تحصیل در 2 رشته امتحانی را دارند و یک رشته به عنوان رشته اصلی و دیگری رشته شناور باشد باید از لیست رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت آگاه باشند. سپس منابع اعلام شده برای هر دو رشته را به خوبی بررسی نموده و جهت مطالعه رشته شناور حتما از جزوات خلاصه تری که نیاز به زمان کمتری جهت مطالعه دارند استفاده نمایند.

داوطلبانی که قصد شرکت در مجموعه های امتحانی را دارند باید بر اساس ضرایب دروس به مطالعه منابع بپردازند و زمان خود را برای مطالعه مدیریت کنند. توجه داشته باشید که برای مجموعه های امتحانی یک دفترچه صادر می شود و منابع این رشته ها یکسان می باشد.

دفترچه ارشد.png

 دانلود دفترچه سوالات کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 

 

نکات دفترچه ارشد وزارت بهداشت 1401

با توجه به دفترچه منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت منابع اعلام شده را می توانید مشاهده نمایید. این لیست منابع به منظور راهنمایی و هدایت تحصیلی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد فراهم شده است. نکات اعلام شده توسط دفترچه وزارت بهداشت به شرح زیر می باشد:

1.کنکور ارشد وزارت بهداشت رقابتی است که برای سنجش داوطلبان و انتخاب شایسته ترین و آماده ترین داوطلب از لحاظ علمی جهت ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

پس محدود کردن این رقابت بزرگ به تعداد محدودی منبع مشخص دارای توجیه علمی نمی باشد و منطقی نخواهد بود. در نتیجه معرفی منابع در معنی انحصار و محدودیت آزمون صرفا به این منابع نیست. داوطلبان باید برای موفقیت بیشتر در کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی مطالعات گسترده تر و متنوع تری در زمینه دروس مربوطه داشته باشند تا به سطح مطلوبی برسند.

2.آخرین چاپ منابع اعلام شده در هر درس و یا آخرین ترجمه آن باید توسط داوطلبان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 

زبان در منابع ارشد وزارت بهداشت 1401

آزمــون درس زبــان بصــورت عمــومي ، شــامل درک مطلب و واژگــان عمــومی زبــان در ســطح انگليســی intermediate Upper ( متوسط به بالا) برگزار مي شود.

جهت آماده شدن برای آزمون زبان مطالعه كتاب های زير مي تواند برای داوطلبان مفيد باشد :

1.Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: 
Bridging vocabulary. Longman.

2.Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book.
Second Edition. Oxford University.

3.Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book.
Second Edition. Oxford University.

4.Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition.
National Geographic Learning.

5.Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition.
National Geographic Learning.

 

 سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 

برای اطلاع از دفترچه منتشر شده در خصوص منابع کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در تمامی رشته ها بر روی لینک دانلود زیر کلیک نمایید.

راهنمای منابع آزمون ورودي دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته رشته هاي گروه پزشكي سال تحصيلي 1402 - 1401

دانلود دفترچه

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

 • img

  آموزش php

 • img

  آموزش php