منابع ریاضی کنکور تجربی

آشنای منابع ریاضی کنکور تجربی با توجه به اینکه درس ریاضی دارای اهمیتی بالا در گروه تجربی میباشد، بسیار مهم و حیاتی است. ضریب درس تخصصی ریاضی در کنکور تجربی بسیار بالا است و کسب درصد بالا در این درس تاثیر به سزایی در رتبه نهایی داوطلب خواهد گذاشت. به همین دلیل آشنایی با منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور تجربی و تهیه آنها برای کسب درصد بالا در این درس می تواند بسیار مفید و موثر واقع شود. به همین دلیل مرکز همراه تحصیلی جهت کمک به داوطلبان عزیز کنکور تجربی به بررسی و معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی پرداخته است.

منابع ریاضی کنکور تجربی1 (1).jpg

منابع ریاضی کنکور تجربی

کنکور سراسری هر سال در 5 گروه آزمایشی بین هزاران داوطلب برگزار می شود. موارد امتحانی این آزمون دروس 3 سال دبیرستان می باشد که شرکت کنندگان جهت موفقیت خود لازم است آن ها را با دقت مطالعه نمایند.

رشته تجربی پرطرفدارترین رشته تحصیلی در دوره متوسطه است و درباره علوم تجربی و طبیعت بحث میکند . داوطلبان این رشته باید به دروسی همچون زیست شناسی و شیمی و زمین شناسی علاقه بالایی داشته باشند و همچنین در دروس دیگر همچون ریاضی هم باید وضعیت خوبی داشته باشند تا بتوانند در کنکور تجربی رتبه خوبی کسب کنند و به رشته های تاپ و برتر این رتبه دست پیدا کنند .

رشته تجربی یکی از پرمتقاضی ترین گروه های آزمایشی است که متقاضیان زیادی جهت تحصیل در رشته های کنکور تجربی با هم به رقابت می پردازند اما دستیابی به رتبه های بالای کنکور تجربی بسیار سخت و رقابتی است. برخی از دروس این رشته تاثیر مستقیمی بر روی درصد داوطلبان کنکور دارد. درس ریاضی یکی از این دروس اختصاصی مهم اما دشوار برای دانش‌ آموزان رشته تجربی است. نقطه ضعف بسیاری از دانش‌ آموزان تجربی، ریاضی کنکور است. اما این درس یکی از مهم ‌ترین و تاثیرگذار ترین درس‌ های اختصاصی برای گروه تجربی میباشد.

به دلیل ساختار پیچیده و نکات فراوان و مهم درس ریاضی چه در آموزش و چه در تمرین و تست نیاز به منبعی مناسب برای آموزش مفهومی و یادگیری بنیادی دارید. بنابراین افراد باید مهارت خاصی در این درس بدست آورند. یکی از مهم ترین مزایای بهره گیری از منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور تجربی، آشنایی با سوالات تستی و 4 گزینه ای، حل کردن پرسش های کنکور سال های گذشته، یادگیری شیوه های تست زنی جدید، یادگیری چگونگی جمع بندی و آموزش مدیریت زمان می باشد. لذا داوطلبان این آزمون جهت موفقیت و رسیدن به رتبه مطلوب خود می بایست علاوه بر مطالعه کتب درسی این گروه آزمایشی، از بهترین منابع کنکور و کتاب های کمک آموزشی در کنار برنامه ریزی کنکور نیز استفاده نمایند. در این مطلب به معرفی منابع ریاضی کنکور تجربی می پردازیم.

کتاب ریاضیات جامع کنکور خیلی سبز

خیلی سبز.png

کتاب تست جامع ریاضی کنکور خیلی سبز توسط سروش موئینی ، رسول محسنی منش و کوروش اسلامی تالیف و توسط انتشارات خیلی سبز منتشر شده که با استقبال خوبی از طرف داوطلبان کنکور مواجه شده است. این کتاب مجموعع دو کتاب ریاضیات پایه و دوازدهم خیلی سبز می باشد و دارای رویکردی کاملا تستی، همسو با کتاب درسی می باشد و برای کسب درصد های بالا در کنکور تجربی تهیه شده است. در این کتاب مطالب درسی ریاضی هر سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم جمع آوری شده است. یعنی تمامی مطالب تابع در یک فصل تعریف شده است و به صورت ساده و روان به بیان مطالب درسی پرداخته است. این کتاب شامل درسنامه درس به درس به همراه تمرین های استاندارد و تست های تالیفی و کنکوری می باشد.

جلد اول کتاب ریاضیات جامع کنکور خیلی سبز شامل درسنامه و 3406 عدد تست هست و در جلد دوم، به تست ها به صورت تشریحی پاسخ داده شده است. در جلد اول، هر فصل به چند درس تقسیم شده است که درسنامه آنها حجم کمی دارند و اکثرا حاوی چند مثال تشریحی برای درک بیشتر موضوع هستند. در ادامه تست های مرتبط با آن مطلب به ترتیب آسان به دشوار برای شما تهیه شده است تا بتوانید گام به گام به سراغ سوالات بروید و روی درس مسلط شوید.

در جلد دوم هم که شامل پاسخ های تشریحی است، حل تمامی سوالات و مراحل آنها به صورت کامل نوشته شده است. در بعضی از سوالات هم، روش سریع تر یا روش دومی برای شما تهیه شده است.

بخش های کتاب ریاضی جامع خیلی سبز جلد اول :همراه تحصیلی.jpg

درسنامه

درسنامه ریاضی جامع خیلی سبز به صورت فصل به فصل تالیف شده که هر فصل شامل درس های مختلف است. درس های هر بخش کم حجم و به صورت نکته و تست تالیف شده که از نظر زمان بندی کمک شایانی به داوطلبان می نماید. درسنامه این کتاب به شکلی است که نیاز شما را به طور کامل برای دسترسی به تمامی مفاهیم و مطالب درس ریاضی برطرف خواهد کرد.

تست

کتاب ریاضی جامع خیلی سبز از نظر تعداد تست ، بسیار کمل و عالی می باشد. ریاضی جامع در مجموعه 3406 تست را شامل میشود که از تیپ های متنوعی طراحی شده است. به عنوان مثال تمرین های کتاب درسی ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت تست تغییر یافته و در کتاب ارائه شده است. همچنین تست های کنکور های سال های گذشته نیز در کتاب آمده است. تست های پیشرفته یا سخت تر در این کتاب با علامت خاص مشخص شده که از سطح کنکور بالاتر و پیشرفته تر از سطح کتاب درسی است.

پاسخنامه کلیدی

در انتهای کتاب پاسخنامه کلیدی کلیه تست های چهار گزینه ای و آزمون های موجود در کتاب ارائه شده و پاسخنامه تشریحی به همراه بررسی گزینه ها در جلد دوم تالیف شده است و سعی شده تا روش حل و درستی یا نادرسی گزینه ها به طور مفصل ارائه شده باشد.

کتاب آبی ریاضیات جامع کنکور قلم چی

ریاضی قلم چی.jpg

کتاب ریاضیات کنکور آبی قلم چی جلد اول شامل ریاضی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت پیمانه ‌ای توسط گروه مولفان انتشارات کانون انتشارات قلم چی منتشر شده است. این مجموعه طبقه بندی شده به همراه تست های کنکور جدید، یک مجموعه کامل و مفید است که شما را از مطالعه کتاب های دیگر در این زمینه بی نیاز می کند. جلد اول کتاب ریاضیات جامع کنکور دارای 11 فصل و به صورت موضوع و زیر موضوع‌ های مختلف تدوین شده که تعداد آن‌ ها 42 موضوع و 102 زیر موضوع می ‌باشد. 120 پیمانه که 80 مورد آن بیست سوالی و 40 مورد آن ده سوالی است نیز در این کتاب ذکر شده است. درسنامه های این کتاب به صورت خلاصه تهیه شده است تا زمان زیادی از دانش آموز نگیرد و این مسئله به داوطلبان برای زمان جمع بندی و مرور کمک شایانی خواهد کرد.

کتاب گاج میکرو طلایی ریاضیات تجربی کامل کنکور تک جلدی

گاج.jpg

کتاب گاج میکرو طلایی ریاضیات تجربی کامل کنکور تک جلدی شامل بانک تست، پاسخ ‌نامه‌ ی تشریحی و درس ‌نامه‌ از مباحث ریاضی پایه ‌ی دهم، یازدهم و دوازدهم ویژه کنکور تجربی از سری کتاب های میکرو طللایی گاج می باشد. چینش فصل های این کتاب به صورت موضوعی است و تست های هر فصل شامل سوالات تالیفی و کنکور سراسری سال های اخیر می شود. در آخر کتاب پاسخنامه ی تشریحی برای بررسی تمامی سوالات آمده است. همچنین درسنامه ی این کتاب نسبت به کتاب های دیگر مختصر تر است و به داوطلبان برای زمان جمع بندی و مرور بسیار کمک می کند. ارائه تست های آموزشی متعدد و مفید و راه حل های کوتاه اما ارزشمند از ویژگی های این کتاب است.

ویژگی های کتاب میکرو طلایی ریاضی کامل کنکور گاج :

 • شامل ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم
 • شامل درس ‌نامه‌ و آموزش نکات کاربردی
 • کادر های جمع‌ بندی در انتهای درس ‌نامه‌ ی هر فصل برای مرور سریع
 • ارائه‌ ی بانک تست پربار اعم از سراسری و تالیفی (2927 تست)
 • توجه به تمرینات و مثال‌ های کتاب درسی جدید
 • توجه به سبک مولفان کتاب های درسی جدید
 • همراه با تست‌ های کنکور سراسری
 • ارائه‌ ی پاسخ ‌نامه‌ ی تشریحی برای تمامی سوالات

 بودجه بندی کنکور تجربی 1401

منابع فیزیک کنکور تجربی

بودجه بندی زیست شناسی کنکور سراسری 1401

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

 • img

  آموزش php

 • img

  آموزش php