ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.
16 شهریور 1401

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشجو باید مدارکی که حاوی اطلاعات شخصی و تحصیلی وی می باشد را در سایت سازمان سنجش قرار دهد و بندهای مختلف فرم ثبت نام را با توجه به آن تکمیل نمایند .ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد و شرایط و ضوابط هرساله از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.مطلب زیر برای آگاهی از مدارک ثبت نام کنکور ارشد آماده شده است.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ارشدددد.jfif

روند ثبت نام کنکور به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش بوده و  بر این اساس کلیه متقاضیان رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد می بایست پس از آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد را پشت سر گذارند .

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فایل عکس اسکن شده
مدارک شناسایی و تحصیلی
تشکیل پرونده داوطلبان معلول
فرم مخصوص معدل دانشجویان سال آخر کارشناسی
سریال اعتباری ثبت نام کارشناسی ارشد

 

  • عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG و حداکثر حجم آن ۷۰ کیلوبایت باشد.
  • اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ پیکسل باشد.
  • تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
  • حاشیه های زاید عکس اسکن شده باشد حذف شده باشد.
  • حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
  • عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6 که در سال جاری گرفته شده باشد .

تبصره ها

 •  اسکن عکس از روی کارت های شناسایی ( کارت ملی ، شناسنامه و .... ) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است به منظور اسکن عکس ، از اصل عکس پرسنلی خود و مطابق توضیحات فوق استفاده نمایند . 
 •  عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد .
 •  در صورت ارسال عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد .

نکات خرید سریال اعتباری

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ به منظور ورود به سامانه ثبت نام این آزمون باید کدی را تحت عنوان سریال ثبت نام وارد نمایند .برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد باید هزینه آن را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام اشد سریال ثبت نام کارشناسی ارشد را دریافت می کنید. با داشتن این سریال می توانید وارد سامانه ثبت نام کنکور ارشد شوید و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام ارشد خود کنید.

کلیه داوطلبانی که متقاضی شرکت در مجموعه امتحانی اول و دوم و همچنین اعلام علاقه مندی نیز می باشند باید چهار شماره سریال اعتباری تهیه کرده باشند .سریال های اعتباری ثبت نام کنکور ارشد به چهار دسته تقسیم می شود.

 1. سریال اعتباری ثبت نام برای مجموعه امتحانی اول
 2. سریال اعتباری ثبت نام برای مجموعه امتحانی شناور
 3. سریال اعتباری ثبت نام برای شرکت در گزینش دانشگاه پیام نور
 4. سریال اعتباری ثبت نام برای شرکت در گزینش دانشگاه های غیر انتفاعی
 • علاقه مندان به گزینش در رشته محل های کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی باید علاوه بر هزینه ثبت نام ارشد مبلغ جداگانه ای نیز برای خرید کارت اعتباری علافه مندی پرداخت کنند و یک کد ۱۰ رقمی دریافت کنند.
  علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی علاوه بر پرداخت هزینه ثبت نام ملزم به خرید کارت اعتباری جداگانه ای تحت عنوان کارت علاقه مندی می باشند . 

ثبت نام ارشد.jfifبرای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401کلیک کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

نکات ثبت نام:

 • کلیه مدارک مورد نیاز مانند مدرک تحصیلی، مدرک نشان دھنده وضعیت طرح نیروی انسانی، مدرک نشان دھنده سابقه کار، مدرک نظام وظیفه، اصل فرمھای بومی مناطق محروم و ... متعاقبا پس از قبولی، توسط دانشگاه پذیرنده اخذ خواھد شد، لذا تأكید میگردد از اعلام و ارسال ھرگونه اطلاعات غیر مرتبط و غیر واقعی خودداری شود. 
  پس از پذیرش در آزمون درصورت ھرگونه مغایرت با ضوابط اعلام شده، قبولی داوطلب ملغی گردیده و از ادامه تحصیل جلوگیری شده و طبق ضوابط با متخلف برخورد خواھد شد. بنابراین داوطلبان دقت کامل را مبنی بر واجد شرایط بودن جھت شرکت در آزمون و پذیرش در رشته مورد نظر را مبذول نمایند. 
 • داوطلب میتواند باتوجه به مدرک کارشناسی (و یا بالاتر) ،در دو رشته (یا 
  مجموعه) امتحانی از ٢ نوبت متفاوت شرکت نماید. رشته ھای امتحانی در قالب چھار نوبت مشخص شده است. ھر داوطلب میتواند حداقل یک رشته یا مجموعه از ھر یک از چھار نوبت و حداکثر دو رشته یا دو مجموعه و یا یک مجموعه و یک رشته از دو نوبت متفاوت را ثبت نام نموده و در آزمون شرکت نماید. به عبارتی مجاز به انتخاب دو رشته یا مجموعه از یک نوبت نمیباشد. 
  برای رشته ھایی که به صورت مجموعه امتحانی تجمیع شده اند، فقط یک دفترچه سؤال برای این مجموعه صادر میشود. داوطلب با انتخاب یک مجموعه در صورتی که حائز شرایط شرکت در ھر یک از رشته ھای مورد نظر از آن مجموعه باشد، میتواند در رشته ھای آن مجموعه امتحان دھد. 
 • پس از انتخاب رشته یا مجموعه امتحانی و ثبت نام نھایی در آزمون، در ھیچ يك از مراحل (قبل و بعد از برگزاري آزمون، قبولي و تحصیل) تغییر رشته امتحانی (یا مجموعه امتحانی) و محل آزمون امكانپذير نميباشد. 
  دانشجويان غیر ايرانی بورسیه جھت شركت در آزمون میبايست مجوز و معرفي نامه لازم را از مركز خدمات آموزشی وزارت بھداشت دريافت نمايند. 
 • با توجه به اعمال معدل در نمره تراز نھایی بر اساس مصوبه مندرج در بند ١-١٤ -شرایط اختصاصی، لازم است داوطلب در وارد نمودن معدل صحیح خود در فرم ثبت نام دقت لازم را داشته باشد. وارد نمودن معدل دوره کاردانی برای دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته، معدل دوره کارشناسی ناپیوسته و معدل دوره کارشناسی پیوسته الزامی میباشد. برای رشته ھایی که مدرک تحصیلی مورد پذیرش جھت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و بالاتر قید شده، میبایست معدل مقاطع مذکور نیز درج شود. 

تشکیل پرونده داوطلبان معلول :

سازمان سنجش وضعیت داوطلبان نابینا یا کم بینا ، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی را از سازمان بهزیستی استعلام نموده و در صورت تایید ، خدمات و تسهیلات لازم را به آن ها ارائه خواهد داد . لذا آن دسته از داوطلبانی که در سازمان بهزیستی پرونده تشکیل نداده اند می بایست به مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند . 

فرم مخصوص معدل دانشجویان سال آخر کارشناسی :

آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشجوی سال آخر کارشناسی بوده و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور1401 فارغ التحصیل می شوند ملزم به تکمیل فرم مخصوص معدل می باشند . این فرم در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درج شده و داوطلبان می بایست آن را تکمیل و پس از تایید دانشگاه محل تحصیل ، نزد خود نگه دارند .

مطالب مرتبط:

 محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

 طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 

 سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

مهدی آریانا

چجوری میشه از مشاوراتون برای کنکور ارشد راهنمایی گرفت؟

کارشناس همراه تحصیلی

وقت بخیر برای تعیین وقت مشاوره کنکور ارشد با مشاورین مرکز همراه تحصیلی با شماره 02166494519تماس حاصل فرمائید