پکیج انتخاب رشته ویژه کنکور سراسری 1401
مشاوره توسط برترین مشاوران ایران شاغل در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

شامل دو ساعت جلسه مشاوره موشکافانه حضوری و یا آنلاین در بر گیرنده

  • تحلیل رشته های تحصیلی، آینده شغلی و ...
  • تحلیل دانشگاهها، اعتبار و سطح علمی دانشگاهها
  • استعداد یابی تحصیلی بر اساس ویژگی های شخصیتی
  • چینش کدرشته محل ها طبق دفترچه انتخاب رشته
  • پشتیبانی صفر تا صد انتخاب رشته

امکان مشاوره در حضور والدین

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021-91300399 تماس حاصل نمایید.
فرم درخواست مشاوره انتخاب رشته
ثبت درخواست
در حال ارسال اطلاعات. صبور باشید
2 مرداد 1401

شرایط ثبت نام مشمولان طرح اجباری در آزمون لیسانس به پزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی برای مشمولان طرح اجباری

آیا فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی که مشمول گذراندن طرح نیروی انسانی اجباری هستند، می توانند قبل از گذراندن طرح در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایند؟

هر ساله تعداد بسیار بالایی از داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی را فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی تشکیل می دهند. در بین رشته های پیراپزشکی برخی از رشته ها مانند رشته های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و علوم آزمایشگاهی دارای طرح نیروی انسانی اجباری هستند یعنی داوطلبان بایستی بعد از فراغت از تحصیل دوره طرح اجباری خود را که در قالب کار در بیمارستان یا کلینیک های درمانی هست بگذرانند تا اینکه بتوانند گواهی موقت فراغت از تحصیل یا مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت نمایند.

برخی دیگر از رشته های پیراپزشکی مانند مامایی، تغذیه و بهداشت نیز دارای طرح اختیاری هستند و هیچ اجباری برای شرکت در طرح دو ساله برای فارغ التحصیلان وجود ندارد. این داوطلبان می توانند گواهی موقت فراغت از تحصیل خود را بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه دریافت نمایند و در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کنند.

آیا ارائه گواهی موقت برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی اجباری است؟

داوطلبانی که دارای طرح اجباری بوده اند، طبیعتا نمی توانند قبل از گذراندن طرح، گواهی موقت را دریافت نمایند اما می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کنند. در زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی در قسمت بارگذاری مدرک لیسانس یه گواهی موقت دوره کارشناسی، داوطلبان می توانند ریزنمره خود را بارگذاری نمایند و در قسمت توضیحات برای کارشناس ثبت نام توضیح دهند که چون رشته آنها دارای طرح اجباری بوده است نتوانسته اند گواهی موقت را بگیرند و باید از کارشناس بخواهند که نامه ای محرمانه به دانشگاه آنها ارسال نماید و معدل داوطلب را استعلام نماید. زیرا با ریزنمره به تنهایی نمی توان در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کرد.

بسیاری از داوطلبان مشمول طرح نیروی انسانی اجباری سوال می کنند که چون طرح را سپری نکرده اند، حتی به آنها ریزنمره هم داده نمی شود. در پاسخ باید بگوییم که قبل از اینکه سامانه برای آنها بسته شود باید پرینتی از ریزنمره بگیرند یا اینکه از آموزش بخواهند یه نامه ای که در آن معدل قید شده باشد و دارای مهر و امضال باشد را به آنها بدهند.

معمولا برخی از دانشگاهها با داوطلبان همکاری نمیکنند و داوطلب دچار مشکل می شود که باید به هرطریقی شده نامه ای یا ریزنمره ای یا سند رسمی برای معدل خود دریافت نماید.

در نهایت باید بگوییم که پیگیری شما برای انجام این قسمت از ثبت نام ضروری است.

 

پرسش های متداول
آیا ارائه گواهی موقت برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی اجباری است؟
در زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی در قسمت بارگذاری مدرک لیسانس یه گواهی موقت دوره کارشناسی، داوطلبان می توانند ریزنمره خود را بارگذاری نمایند و در قسمت توضیحات برای کارشناس ثبت نام توضیح دهند که چون رشته آنها دارای طرح اجباری بوده است نتوانسته اند گواهی موقت را بگیرند و باید از کارشناس بخواهند که نامه ای محرمانه به دانشگاه آنها ارسال نماید و معدل داوطلب را استعلام نماید.

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

پروانه

سلام من یازدهم خیاطی کاردانش هستم خیلیا بهم گفتن استعداد بازیگری دارم باید چیکارکنم