ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی کاردرمانی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

رشته کار درمانی همانند دیگر رشته های وزارت بهداشت نیازمند تلاش مضاعف یک داوطلب در عرصه ورود به بازار کار و یادگیری مهارت ها می باشد.برای موفقیت در آزمون ورودی این رشته هر داوطلب باید با درصد های لازم برای قبولی در این رشته آگاه باشد.مطلب زیر در مورد رتبه قبولی کاردرمانی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی کاردرمانی

کاردر.jfif

کاردرمانی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی کاردرمانی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی کاردرمانی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی کاردرمانی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی کاردرمانی داوطلبان می توانند آمار قبولی های کاردرمانی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته کاردرمانی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی کاردرمانی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی کاردرمانی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران(رشته های گروه پزشکی) روزانه - 8114 2677
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روزانه 3945 6430 4010
دانشگاه علوم پزشکی تبریز روزانه 4228 9100 6114
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - تهران روزانه 3155 5110 2400
دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزانه 2937 10514 3481
دانشگاه علوم پزشکی ایران روزانه 3347 6085 2973
دانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری روزانه 5261 8299 4706
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روزانه 4601 7250 4440
دانشگاه علوم پزشکی سمنان روزانه 7290 9506 6710
دانشگاه علوم پزشکی اراک روزانه 5662 8526 6666
دانشگاه علوم پزشکی همدان روزانه 6051 9921 6143
دانشگاه علوم پزشکی زنجان روزانه 6600 10660 6476

تخمین رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی کاردرمانی، تخمین رتبه قبولی کاردرمانی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی کاردرمانی دانشگاه بین الملل

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران پردیس خودگردان 4051 8984 6948
دانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری پردیس خودگردان - 8390 7084
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور - اهواز پردیس خودگردان 7421 12956 4300
دانشگاه علوم پزشکی زنجان پردیس خودگردان - 10547 -
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پردیس خودگردان - 11290 -

رتبه قبولی کاردرمانی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته کاردرمانی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی کاردرمانی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی کاردرمانی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی کاردرمانی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته کاردرمانی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی کاردرمانی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی کاردرمانی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 کارشناسی ارشد کاردرمانی 

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

رتبه قبولی فوریت های پزشکی 

رتبه قبولی اتاق عمل    

رتبه قبولی مامایی    

رتبه قبولی هوشبری     

 ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ 

 رتبه قبولی کاردرمانی 

 شرایط ثبت نام کنکور دکتری 1401 

 دانلود دفترچه سوالات دکتری وزارت بهداشت 1400 

دانلود دفترچه سوالات کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی       

رتبه قبولی رادیولوژی    

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

رتبه قبولی دندانپزشکی        

رتبه قبولی داروسازی 

رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی    

رتبه قبولی فیزیوتراپی    

رتبه قبولی دامپزشکی           

رتبه قبولی پزشکی        

رتبه قبولی گفتار ردرمانی 

یک نظر بنویسید

ارسال