ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی پزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی پزشکی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی پزشکی

پزشکی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی پزشکی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی پزشکی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی پزشکی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی پزشکی داوطلبان می توانند آمار قبولی های پزشکی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته پزشکی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی پزشکی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی پزشکی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی پزشکی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی تهران روزانه 72 257 227
دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیم سال اول / روزانه 197 456 142
دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیم سال دوم / روزانه 463 802 334
دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیم سال اول / روزانه 288 402 106
دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیم سال دوم / روزانه 482 702 208
دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیم سال اول / روزانه 431 661 204
دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیم سال دوم / روزانه 592 880 412
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیم سال اول / روزانه 314 393 136
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیم سال دوم / روزانه 439 605 -
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران نیم سال اول / روزانه 144 309 275
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - تهران نیم سال دوم / روزانه 255 368 404
دانشگاه علوم پزشکی یزد روزانه 638 1044 827
دانشگاه علوم پزشکی ایران روزانه 304 618 551
دانشگاه علوم پزشکی بابل روزانه 943 - 483
دانشگاه علوم پزشکی مازندران ساری نیم سال اول / روزانه 1021 933 623
دانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری نیم سال دوم / روزانه 772 1381 791
دانشگاه علوم پزشکی گیلان رشت نیم سال اول / روزانه 1006 1098 271
دانشگاه علوم پزشکی گیلان - رشت نیم سال دوم / روزانه - 1343 690
دانشگاه علوم پزشکی كرمانشاه روزانه 669 1453 539
دانشگاه علوم پزشکی همدان نیم سال اول / روزانه 1155 812 345

تخمین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی پزشکی، تخمین رتبه قبولی پزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی پزشکی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه بین الملل

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی شیراز - پردیس خودگردان نیم سال اول / پردیس 1083 - 1040
دانشگاه علوم پزشکی شیراز - پردیس خودگردان نیم سال دوم / پردیس 1337 2211 1087
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران - پردیس خودگردان نیم سل اول / پردیس 451 1036 675
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران - پردیس خودگردان نیم سال دوم / پردیس 674 1870 1023
دانشگاه علوم پزشکی مشهد - پردیس خودگردان پردیس 1449 2718 1314

 

رتبه قبولی پزشکی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته پزشکی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی پزشکی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی پزشکی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی پزشکی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته پزشکی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی پزشکی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی پزشکی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

 رتبه قبولی فوریت های پزشکی    رتبه قبولی کاردرمانی    رتبه قبولی گفتار ردرمانی    رتبه قبولی اتاق عمل    رتبه قبولی مامایی     رتبه قبولی هوشبری     رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی   رتبه قبولی رادیولوژی    رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی    رتبه قبولی فیزیوتراپی    رتبه قبولی دامپزشکی     رتبه قبولی داروسازی    رتبه قبولی دندانپزشکی   

یک نظر بنویسید

ارسال