ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی فیزیوتراپی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

آگاهی از رتبه های قبولی و درصد های کسب شده توسط رتبه هی برتر سال های گذشته به دانشجویان کمک بسیار زیادی می کند تا میزان مطالعه در هر درس را بدانند و از تجربیات افرادی که این مسیر را طی کرده اند استفاده کنند.مطلب زیر در مورد رتبه قبولی فیزیوتراپی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی فیزیوتراپی

فیزیوتراپیی.jfif

فیزیوتراپی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی فیزیوتراپی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی فیزیوتراپی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی داوطلبان می توانند آمار قبولی های فیزیوتراپی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته فیزیوتراپی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی فیزیوتراپی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی فیزیوتراپی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی، تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی فیزیوتراپی دانشگاه بین الملل

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران پردیس خودگردان - - 2011
 دانشگاه علوم پزشکی بابل پردیس خودگردان - 3870 2244
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور پردیس خودگردان - 3997 2357
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پردیس خودگردان - 4157 2479
دانشگاه علوم پزشکی كرمان پردیس خودگردان - 4143 -

 

رتبه قبولی فیزیوتراپی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته فیزیوتراپی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

در جدول زیر داوطلبان می توانند برخی از آمار رتبه قبولی فیزیوتراپی بین الملل را مشاهده نمایید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی تهران روزانه 1384 2084 1159
دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزانه 1462 2850 1314
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - تهران روزانه 1556 2311 1290
دانشگاه علوم پزشکی گیلان - رشت نیم سال اول / روزانه 1977 3260 1541
دانشگاه علوم پزشکی ایران روزانه 1594 2442 1299
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روزانه 1550 2922 1654
دانشگاه علوم پزشکی تبریز روزانه 1887 3064 1257
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روزانه - 2817 1152
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران(رشته های گروه پزشکی) روزانه 1823 2753 1523
دانشگاه علوم پزشکی همدان روزانه 1769 3157 1225
دانشگاه علوم پزشکی بابل روزانه 2149 3222 1569
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روزانه - 3544 1719
دانشگاه علوم پزشکی كرمان روزانه 2349 3574 1403
دانشگاه علوم پزشکی سمنان روزانه 2186 3364 1640
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان روزانه - 3553 4106

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی فیزیوتراپی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی فیزیوتراپی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی فیزیوتراپی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته فیزیوتراپی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی فیزیوتراپی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی فیزیوتراپی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 بازار کار رشته فیزیوتراپی 

دکتری تخصصی فیزیوتراپی

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

 رتبه قبولی فوریت های پزشکی  

 رتبه قبولی کاردرمانی  

 رتبه قبولی گفتار ردرمانی  

 رتبه قبولی اتاق عمل  

 رتبه قبولی مامایی 

    رتبه قبولی هوشبری  

  رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی  

 رتبه قبولی رادیولوژی  

 رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی  

  رتبه قبولی دامپزشکی  

  رتبه قبولی داروسازی  

 رتبه قبولی پزشکی    

 رتبه قبولی دندانپزشکی    

یک نظر بنویسید

ارسال