ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی

زیست شناسی سلولی مولکولی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی داوطلبان می توانند آمار قبولی های زیست شناسی سلولی مولکولی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته زیست شناسی سلولی مولکولی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه تهران روزانه 4524 - 6330
دانشگاه شهید بهشتی - تهران روزانه - 5758 10303
دانشگاه اصفهان روزانه 4833 14666 16617
دانشگاه فردوسی مشهد روزانه 4313 15205 16818
دانشگاه فردوسی - مشهد شبانه - 23269 -
دانشگاه شهید باهنر - كرمان روزانه 11255 20369 23180
دانشگاه شیراز روزانه 5355 15669 14473
دانشگاه غیرانتفاعی سنا - ساری غیرانتفاعی - 154443 135982
دانشگاه غیرانتفاعی البرز - قزوین غیرانتفاعی 17580 55238 47682
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان - تبریز روزانه - 24998 26776
دانشگاه مازندران بابلسر روزانه - 17869 19498
دانشگاه مازندران - بابلسر شبانه 10443 25229 -
دانشگاه حكیم سبزواری سبزوار روزانه - 33864 -
دانشگاه حكیم سبزواری - سبزوار شبانه - 38473 30038
دانشگاه یزد روزانه 10909 43994 25757

تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی، تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

 رتبه قبولی فوریت های پزشکی    رتبه قبولی کاردرمانی    رتبه قبولی گفتار ردرمانی    رتبه قبولی اتاق عمل    رتبه قبولی مامایی     رتبه قبولی هوشبری     رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی   رتبه قبولی رادیولوژی      رتبه قبولی فیزیوتراپی    رتبه قبولی دامپزشکی     رتبه قبولی داروسازی    رتبه قبولی دندانپزشکی    رتبه قبولی پزشکی

یک نظر بنویسید

ارسال