ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی دندانپزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی دندانپزشکی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی دندانپزشکی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی دندانپزشکی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی داوطلبان می توانند آمار قبولی های دندانپزشکی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته دندانپزشکی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی دندانپزشکی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی دندانپزشکی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران نیم سال اول / روزانه 119 174 -
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - تهران نیم سال دوم / روزانه 153 439 347
دانشگاه علوم پزشکی تهران روزانه 185 365 466
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روزانه 367 526 740
دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزانه 414 905 603
دانشگاه علوم پزشکی مشهد روزانه 509 716 -
دانشگاه علوم پزشکی تبریز روزانه 553 812 -
دانشگاه علوم پزشکی یزد روزانه 667 973 -
دانشگاه علوم پزشکی همدان روزانه 707 1123 726
دانشگاه شاهد - تهران(رشته های پزشکی) روزانه 547 612 -
دانشگاه علوم پزشکی بابل روزانه 623 864 682
دانشگاه علوم پزشکی گیلان - رشت روزانه 656 1072 824
دانشگاه علوم پزشکی مازندران - ساری روزانه 708 1077 834
دانشگاه علوم پزشکی البرز - کرج روزانه 541 665 599
دانشگاه علوم پزشکی كرمان روزانه 827 1149 396
دانشگاه علوم پزشکی قزوین روزانه 603 869 730
دانشگاه علوم پزشکی اراک روزانه 965 1438 945
دانشگاه علوم پزشکی كاشان روزانه 768 999 569
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روزانه 1036 1784 462
دانشگاه علوم پزشکی زنجان روزانه 925 1182 918

تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی، تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه بین الملل

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران - پردیس خودگردان نیم سال اول / پردیس 436 - 494
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران - پردیس خودگردان نیم سال دوم / پردیس 486 - -
دانشگاه علوم پزشکی مشهد - پردیس خودگردان پردیس 1268 2163 1069
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - پردیس خودگردان پردیس 1264 2089 1564
دانشگاه علوم پزشکی تبریز - پردیس خودگردان پردیس 906 2004 884

 

رتبه قبولی دندانپزشکی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته دندانپزشکی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی دندانپزشکی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی دندانپزشکی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های دندانپزشکی و پیرادندانپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم دندانپزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی دندانپزشکی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته دندانپزشکی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی دندانپزشکی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی دندانپزشکی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

رتبه قبولی فوریت های پزشکی    رتبه قبولی کاردرمانی    رتبه قبولی گفتار ردرمانی    رتبه قبولی اتاق عمل    رتبه قبولی مامایی     رتبه قبولی هوشبری     رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی   رتبه قبولی رادیولوژی    رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی    رتبه قبولی فیزیوتراپی    رتبه قبولی دامپزشکی     رتبه قبولی داروسازی      رتبه قبولی پزشکی

یک نظر بنویسید

ارسال