ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی دامپزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی دامپزشکی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی دامپزشکی

دامپزشکی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی دامپزشکی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی دامپزشکی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی دامپزشکی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی دامپزشکی داوطلبان می توانند آمار قبولی های دامپزشکی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته دامپزشکی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی دامپزشکی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی دامپزشکی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه تهران روزانه 1926 3508 -
دانشگاه تهران شبانه - - 3822
دانشگاه تبریز روزانه 3406 5303 9063
دانشگاه تبریز شبانه 4331 5880 12537
دانشگاه فردوسی مشهد روزانه 3082 5055 3942
دانشگاه فردوسی - مشهد شبانه 3359 5397 6501
دانشگاه شیراز روزانه 3805 6490 5006
دانشگاه رازی کرمانشاه روزانه 4161 8846 6132
دانشگاه رازی کرمانشاه شبانه - 10267 10753
دانشگاه شهید چمران اهواز روزانه 4876 9629 4741
دانشگاه ارومیه روزانه 3982 6217 -
دانشگاه ارومیه شبانه 6752 13132 15215
دانشگاه شهید باهنر - كرمان روزانه 4392 8742 5716
دانشگاه شهید باهنر - كرمان شبانه 15500 15500 13450
دانشگاه لرستان - خرم آباد روزانه 7515 7515 11290
دانشگاه زابل روزانه 8051 8051 -
دانشگاه زابل شبانه 16922 16922 9646
دانشگاه شهرکرد روزانه 9794 9794 -
دانشگاه شهرکرد شبانه - - -
دانشگاه سمنان روزانه 5537 5537 3314

تخمین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی دامپزشکی، تخمین رتبه قبولی دامپزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

 

رتبه قبولی دامپزشکی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته دامپزشکی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی دامپزشکی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی دامپزشکی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های دامپزشکی و پیرادامپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم دامپزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی دامپزشکی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته دامپزشکی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی دامپزشکی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی دامپزشکی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه تجربی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

رتبه قبولی فوریت های پزشکی    رتبه قبولی کاردرمانی    رتبه قبولی گفتار ردرمانی    رتبه قبولی اتاق عمل    رتبه قبولی مامایی     رتبه قبولی هوشبری     رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی   رتبه قبولی رادیولوژی    رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی    رتبه قبولی فیزیوتراپی      رتبه قبولی داروسازی     رتبه قبولی پزشکی     رتبه قبولی دندانپزشکی    

یک نظر بنویسید

ارسال