دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان برای آن دسته از دانش آموزانی که واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان می باشند جهت آگاهی از شرایط ، زمانبندی ، مراحل ثبت نام و دیگر موارد ضروری می باشد.هرساله این دفترچه از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان منتشر می شود.دانش اموزان باید پس از مطالعه دفترچه و آگاهی از شرایط و ضوابط مراحل ثبت نام خود را در بازه زمانی معین تکمیل نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

تیزهوش.jfif

مدارس تیزهوشان به علت دارا بودن سطح علمی بالا نسبت به سایر مدارس و امکانات علمی و اموزشی تحصیلی مناسب و همپنین وجود فضای رقابتی بالا در بین دانش آموزان یکی از پرمتقاضی ترین مدارسی است که دانش آموزان می خواهند از طریق آزمون ورودی طراحی شده توسط این مدارس به تحصیل در آن بپردازند.

در ابتدا دانش آموزان باید جهت ورود به پایه دهم مدارس تیز هوشان،با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرایط ، زمانبندی ، مراحل ثبت نام و ..آگاهی یابند.سپس اگر شرایط ذکر شده جهت ثبت نام را دارا باشند باید نسبت به تکمیل مدارک خود در زمان تعیین شده اقدام کنند.

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان می توانند با داشتن یک برنامه ریزی صحیح و آگاهی از نحوه مطالعه دروس و منابع مناسب تست زنی و استفاده از مشاورین مرکز مشاوره همراه تحصیلی در این آزمون به موفقیت برسند.

محتویات دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

دفترپه ثبت نام آزمون تیزهوشان دارای بخش های مختلفی است که دانش آموزان باید به طور کامل با هر بخش آن آشنا شوند و سپس ثبت نام خود را انجام دهند.قسمت های مختلف این دفترچه به شرح زیر می باشد:

مهلت ثبت نام، زمان توزیع کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون

هزینه نام نویسی

توضیحاتی در خصوص مراحل ثبت نام

شرایط شرکت و نام نویسی در آزمون

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز در مدارس

مواد امتحان، تعداد سوالات و ضرایب درس های مختلف در آزمون

اعلام نتایج آزمون

ضوابط و راهنمای نقل و انتقال پذیرفته شدگان

 

تیزهوشان.jfif

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 

دانش آموزان باید جهت دانلود این دفترچه به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir اقدام نمایند.

همچنین شما می توانید برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 کلیک کنید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
 
زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
 
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم طبق سال های گذشته معمولا اندکی قبل از آغاز زمان ثبت نام در سایت سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان منتشر می شود.این تاریخ معمولا در فروردین ماه می باشد.

مواد امتحانى، تعداد و ضرایب سؤالات آزمون ورودی تیزهوشان پایه دهم

محتواى آزمون مشتمل بر دو دسته سؤالات «استعداد تحلیلى» و «استعداد تحصیلى» است. 50٪امتیاز آزمون مربوط به سؤالات «استعداد تحلیلى» و 50 ٪آن مربوط به سؤالات «استعداد تحصیلى» میباشد. 

یک نظر بنویسید

ارسال