ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 97-98

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

در مطلب زیر در مورد اطلاعیه سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور در مورد زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه می شود.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی 98

آزمون ارشد وزارت بهداشت هر ساله برگزار می شود که تاریخ برگزاری آن تغییر کوچکی را در هر سال نشان می دهد. در سال 98 آزمون ارشد وزارت بهداشت بایستی در 30 و 31 خرداد ماه برگزار میشد اما در سال 98 به دلیل سیل زدگی بعضی از مناطق این آزمون در تاریخ 27 و 28 تیر برگزار می شود.

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98-99

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت سال 98 از تاریخ 30 ام بهمن ماه تا تاریخ 13 اسفند ماه 1397 خواهد بود.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و یا ویرایش اطلاعات

از آنجایی که تعدادی از داوطلبان موفق به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد در زمان اعلام شده نشده اند، لذا زمانی برای ویرایش اطلاعات ثبت شده و یا ثبت نام جدید داوطلبان در نظر گرفته شده است. بر همین اساس داوطلبان می توانند از تاریخ 26 فروردین ماه سال 98 تا تاریخ 28 فروردین ماه سال 98 نسبت به ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت و یا ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

طبق آیین نامه جدید کنکور ارشد پزشکی، معدل دوره کارشناسی به میزان 20% در کنکور ارشد وزارت بهداشت موثر خواهد بود. این تاثیر از سال 97 و سال های بعد از آن خواهد بود.

داوطلبان آزمون ارشد وزارت بهداشت بایستی در مرحله اول اطلاعیه مربوط به رشته های مجاز به شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت را مطالعه نمایند. طبق آیین نامه جدید در رشته های ارشد وزارت بهداشت یکسری از رشته ها تغییراتی را در لیست رشته های مجاز برای شرکت را داشته اند. برای مثال بر اساس کنکور ارشد سال 97 وزارت بهداشت، داوطلبان رشته های هوشبری، میکروبیولوژی نمی توانند در کنکور ارشد تغذیه شرکت کنند. اما طبق دفترچه ثبت نام سال 96 این دو رشته می توانستند در کنکور ارشد تغذیه شرکت نمایند. در نتیجه اولین و مهمترین مرحله برای شروع مطالعه برای کنکور ارشد وزارت بهداشت مطالعه دفترچه راهنمای آزمون است.

لیست رشته های ارشد وزارت بهداشت و رشته های مجاز به شرکت در آن

برای مثال در رشته تغذیه داوطلبان می توانند لیست رشته های مجاز برای شرکت در آزمون را در تصویر زیر ببینند.

کارشناسی ارشد تغذیه

در کنار لیست رشته های مجاز برای کنکور ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان باید به ضریب دروس و منابع معرفی شده برای کنکور ارشد نیز توجه نمایند. همانطور که در نمونه جدول بالا مشاهده می نمایید، در آخزین ستون جدول ضرایب دروس تشکیل دهنده آزمون مشخص شده است و داوطلبان باید برنامه ریزی درسی خود را بر اساس این دروس و ضرایب انجام دهند.

در نتیجه در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت باید به نکاتی مانند لیست رشته های مجاز برای آزمون، منابع کمک آموزشی معرفی شده از سوی وزارت بهداشت و همچنین دروس تشکیل دهنده کنکور توجه داشت.

همراه تحصیلی ارائه دهنده روش های برنامه ریزی و راهکارهای موفقیت در کنکور ارشد وزارت بهداشت است.

منابع ارشد وزارت بهداشت سال 98-99

همزمان با اطلاعیه زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان می توانند دفترچه مربوط به منابع آزمون ارشد را نیز دریافت نمایند. در کنکور ارشد وزارت بهداشت منابع کنکور مشخص بوده و داوطلبان باید بر اساس منابع معرفی شده برای ارشد وزارت بهداشت برای کنکور آماده شوند. داوطلبان آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99 باید به این نکته توجه داشته باشند که معرفی منابع از طرف وزارت بهداشت به این معنی نیست که برای موفقیت در این آزمون مطالعه همین منابع معرفی شده کافی است و داوطلبان باید برای موفقیت در کنکور ارشد پزشکی مطالعه گسترده تری را داشته باشند.

 برای مثال در مطلب زیر می توانید منابع معرفی شده برای درس زبان کنکور ارشد علوم پزشکی را ببینید.

Anderson, A.  Active Skills for Reading (Vols.  1-4 ). USA: Thompson.  2008

KIRN, e. and Hartman, P. Interaction: Reading. McGraw-Hill.  2007

Atai, M.R.  Shoja, J. Kafshgarsouteh, M.  and Zolghadri, M. English for the Students of Medicine. Tehran: SAMT.  2013

Seal, B. Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing. Cambridge Uni

Shokrpour, N. and Mehbudi, A. Improving Reading Skills. Tehran: Jangal Publications

Markstein, L. and Hirasawa, L. Developing Reading Skills (Vol.  1-3 ).  Cambridge

حال برای درس زبان همانطور که در آیین نامه سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور آمده است، سطح انگلیسی موجود در آزمون Uper intermediate به بالا خواهد بود. لذا داوطلبان فقط از کتابهای نام برده می توانند برای مطالعه بیشتر استفاده نمایند و تمام طوالات کنکور ارشد علوم پزشکی از این کتابها نخواهد بود.

داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت 98-99 می توانند برای اطلاع از راهکارهای موفقیت در کنکور و همچنین شرایط شرکت در آزمون ارشد علوم پزشکی با مرکز مشاوره همراه تحصیلی برای انتخاب رشته تماس گرفته و با رتبه های برتر و مشاوران متخصص در حوزه ارشد علوم پزشکی گفتگو نمایند.

یک نظر بنویسید

ارسال