10 تیر 1401

تخمین رتبه کنکور

جامع ترین سامانه تخمین رتبه کنکور سراسری بر اساس تخمین رتبه سازمان سنجش و کارنامه داوطلبان سال های قبل

رشتت رو انتخاب کن و درصدهای هر درس رو وارد کن تا بهترین تخمین رتبه برات ارسال بشه

رشته تحصیلی خود در کنکور را انتخاب نمایید.
ریاضی
تجربی
انسانی
هنر
زبان
در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

تخمین رتبه کنکور سراسری یکی از کارهایی است که داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری به منظور پیشبینی برای رتبه و رشته قبولی خود انجام می دهند. بسیاری از دانش آموزان و مشاوران اقدام به تخمین رتبه کنکور داوطلب براساس آزمون های آزمایشی قبل از کنکور سراسری و یا با استفاده از تخمین رتبه سنجش می کنند . درست است که می توان رتبه احتمالی کنکور داوطلب را بر اساس تراز آزمون های آزمایشی دانش آموز و مقایسه یا قبولی های سال قبل تخمین زد اما چند نکته مهم و اساسی در این رابطه وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم؛ مطلب زیر در مورد تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رشته قبولی در فرایند انتخاب رشته کنکور می باشد.

 

emtehan.jfif

 

تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رشته قبولی

تخمین رتبه کنکور ، تخمین رشته قبولی با رتبه ، تخمین رتبه سازمان سنجش

داوطلبان آزمون سراسری بعد از شرکت در آزمون سراسری می توانند از طریق دفترچه سوالات آزمون سراسری و همچنین کلید پاسخنامه سوالات آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش کشور منتشر می شود اقدام به تخمین رتبه و درصد کنکور خود نمایند. تخمین رتبه کنکور سراسری یکی از راههای راهنمایی داوطلبان کنکور سراسری برای آماده سازی بهتر برای انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد. در فرایند تخمین رتبه کنکور سراسری داوطلبان می توانند درصدهای آزمون سراسری خود را با درصد و رتبه کنکور داوطلبان آزمون سراسری در سال های گذشته مقایسه نمایند و پس از آن اقدام به انتخاب رشته نمایند.

تخمین رتبه کنکور سراسری قبل از آزمون

بسیاری از دانش آموزان و مشاوران اقدام به تخمین رتبه کنکور داوطلب براساس آزمون های آزمایشی قبل از کنکور سراسری می کنند. درست است که می توان رتبه احتمالی کنکور داوطلب را بر اساس تراز آزمون های آزمایشی دانش آموز و مقایسه با قبولی های سال قبل تخمین زد؛ اما چند نکته مهم و اساسی در این رابطه وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

1-هر آزمون آزمایشی قابلیت تخمین رتبه کنکور داوطلب را ندارد. برخی از آزمون های آزمایشی که موسسات اقدام به برگزاری آنها می کند به علت پایین بودن جامعه آماری آنها قابلیت تخمین رتبه کنکور سراسری یا آزاد را ندارد.

2- هر زمانی برای تخمین رتبه کنکور مناسب نیست. بهترین زمان برای تخمین رتبه کنکور سراسری دو ماه قبل از امتحان کنکور است که آزمون های جامع برگزار می شود؛ پیش از این زمان آزمون های آزمایشی بازه مطالعاتی کمی را در نظر می گیرند و با این بازه اختلاف بین داش آموزان را نمی توان به دست آورد. همچنین در آزمون های غیر جامع برای به دست آوردن اختلاف بین رتبه دانش آموزان اغلب سطح سوالات دشوارتر از کنکور سراسری است.

شرایط آزمون آزمایشی:

✅ آزمون آزمایشی شبیه سازی شده در منزل

 مهم ترین اقدامات برای آزمون آزمایشی در منزل:

☑️ راس ساعت آغاز کنید.

☑️ لباس و شرایط را در حد امکان شبیه سازی کنید.

☑️ برای جلوگیری از نتیجه کاذب زمان رسمی آزمون را در نظر بگیرید.

☑️ آزمون را متوقف نکنید.

آزمون های آزمایشی حضوری

آزمون های جامع سنجش که شامل 4 آزمون می شوند یک آزمون پایه و سه آزمون جامع .

در این آزمون ها امکان رقابت با جامعه ی آماری بالا وجود دارد؛ در نتیجه تخمین رتبه دقیق تر صورت می گیرد.

سطح سختی سوالات نزدیک به آزمون کنکور سراسری است.

آزمون قلم چی

آزمون های آزمایشی موسسه قلم چی سوالات نزدیک به سطح کنکور ارائه می دهند.

همچنین جامعه آماری نزدیک به کنکور سراسری را در بر میگیرد.

آزمون گزینه 2 و گاج

آزمون های این دو موسسه جامعه آماری پایینی را نسبت به سطح کنکور پوشش می دهند.

سوالات این دو آزمون به خوبی طراحی شده اما به دلیل ضعفی که ذکر شد؛ مناسب تخمین رتبه کنکور نیستند.

روش های تخمین رتبه کنکور

بعد از به دست آوردن درصد های دروس خود از آزمون های آزمایشی درصد های خود را در یکی از سه آدرس زیر وارد کنید، تا نتیجه آزمون شما با نتایج واقعی کنکور سراسری سال های قبل مقایسه شود و با توجه به کارنامه های قبولی داوطلبین سال گذشته به شما نتیجه می دهد؛ که اگر در کنکور سال قبل این درصدها را به دست آورده بودید با چه رتبهای و در چه دانشگاهی پذیرفته می شدید.

همچنین برای تخمین رتبه کنکور خود می توانید با مشاوران ما در مرکز آکادمی آریانا تماس برقرار کنید و از تجربه ی آنها در زمینه کنکور، انتخاب رشته و تخمین رتبه کنکور سراسری استفاده کنید.

نحوه گرفتن درصد های کنکور در فرایند تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین درصد کنکور

پس از اعلام کلید نهایی پاسخنامه کنکور سراسری در رشته های مختلف داوطلبان می توانند اقدام به تخمین درصد های خود نمایند. در کنکور سراسری با توجه به اینکه معمولا دو یا سه نوع دفترچه سوال توزیع می شود، داوطلبان باید به این نکته توجه کنند که حتما نوع دفترچه سوال و نوع پاسخنامه یکی باشد. برای مثال اگر دفترچه سوال کنکور دانلود شده از نوع الف می باشد پاسخنامه نیز باید الف باشد. زیرا معمولا به منظور جلوگیری از تقلب در سر جلسه آزمون دو نوع دفترچه به داوطلبان توزیع می گردد.

تخمین رتبه بر اساس درصد

پس از اینکه داوطلبان بوسیله پاسخنامه کلیدی رتبه خود را در دروس مورد نظر با توجه به فرمول محاسبه درصد تخمین زدند، اکنون می توانند در فرایند تخمین رتبه بوسیله درصد های کسب شده شرکت نمایند.

میزان دقت نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری

معمولا در نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری، تخمین رتبه کنکور بوسیله مقایسه با رتبه های سال گذشته انجام می شود. بهترین مقایسه برای انجام تخمین رتبه مقایسه با کنکور سال گذشته است نه با کنکور چند سال قبل زیرا سال قبل دارای بیشترین شباهت به لحاظ درجه سختی آزمون، سطح داوطلبان کنکور و دیگر شرایط آزمون می باشد. برای مثال ممکن است در سال های گذشته به دلیل وجود رقابت بیشتر در کنکور سراسری داوطلبان با زدن درصدهای بالاتر به رتبه مورد نظر دست پیدا کرده باشند اما در کنکور سال های اخیر به دلیل کاهش سطح عمومی علمی داوطلبان نیاز به درصد پایین تری برای کسب رتبه مورد نظر باشد. لذا همواره مناسب ترین مقایسه بر اساس کنکور سال قبل می باشد.

آیا تخمین رتبه کنکور سراسری دقیقا رتبه امسال را پیشبینی می کند؟

در پاسخ به این سوال داوطلبان باید به این نکته اشاره کنیم که هرگز فرایند تخمین رتبه کنکور سراسری رتبه را بصورت دقیق پیشیبینی نمی کند اما می تواند تا حدودی بازه رتبه کنکور شما را پیشبینی نماید. این بازه ممکن است بر اساس تعداد داوطلبان کنکور سراسری و یا رقابت موجود در آزمون سراسری نیز حتی تا 5000 رتبه بالاتر یا پایین تر از رتبه تخمین زده شده باشد. در نتیجه نمی توان بطور دقیق از رتبه ای که در کنکور سراسری بدست خواهد آمد مطمئن شد.

بعد از انجام تخمین رتبه کنکور سراسری چه باید کرد؟ تخمین رشته قبولی چگونه باید انجام شود؟

پس از اینکه بوسیله نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری رتبه های شما تخمین زده شد بایستی تخمین رشته قبولی در کنکور را نیز انجام دهید. در فرایند تخمین رشته قبولی در کنکور سراسری که همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می شود داوطلبان باید از رشته قبولی مورد نظر خود در آزمون سراسری اطلاعاتی را بدست آورند.

در اولین مرحله از تخمین رشته قبولی داوطلبان باید از رشته هایی که در سال قبل با همین رتبه پذیرش دانشجو را انجام داده اند مطلع شد. تخمین رشته قبولی به داوطلبان نشان می دهد که با این رتبه چه نوع رشته هایی در سال های قبول قبولی داشته است. در نتیجه داوطلبان می توانند لیست رشته های قبولی خود را بر اساس تخمین رشته قبولی بدست آورند و سپس با مقایسه این رشته ها و همچنین استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری کار انتخاب رشته خود را انجام دهند.

آیا در فرایند انتخاب رشته کنکور باید فقط بر اساس تخمین رشته قبولی انتخاب رشته کنیم؟

در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان نباید خود را محدود به رشته های معرفی شده بر اساس نرم افزار تخمین رشته قبولی نمایند و باید در کنار رشته های بدست آمده از تخمین رشته قبولی حتما رشته های مورد علاقه دیگری را نیز قرار دهند. زیرا ممکن است شرایط در کنکور سراسری امسال با سال قبل متفاوت باشد. لذا توجه به این نکته می تواند بسیار مهم باشد.

چگونه لیست رشته های مورد علاقه را در تخمین رشته سازمان سنجش قرار دهیم؟

پس از انجان تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رشته قبولی کنکور داوطلبان باید بر اساس علاقه خود رشته ها برای معرفی به نرم افزار انتخاب رشته همراه تحصیلی آماده نمایند. یعنی داوطلبان باید رشته های مورد علاقه و بالاتر از رتبه خود را که در مجموعه رشته های خوش بینانه قرار می گیرند را در ابتدای لیست قرار دهد و پس از آن رشته های مورد علاقه ای را که دارای احتمال زیادی برای قبولی در کنکور می باشند را در اواسط لیست خود پیشبینی کند و در نهایت نیز رشته هایی را قرار دهد که پایین تر از رتبه بدست آمده او هستند و این رشته ها را برای اطمینان از قبولی خود قرار می دهند.

استفاده از نرم افزار و سامانه انتخاب رشته همراه تحصیلی برای انجام انتخاب رشته کنکور

پس از اینکه داوطلبان تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رشته قبولی خود را انجام دادند و لیست رشته های مورد علاقه خود را بدست آوردند اکنون باید از نرم افزار انتخاب رشته همراه تحصیلی برای انجام انتخاب رشته خود استفاده نمایند. در این نرم افزار بایستی علاوه بر توجه ویژه به رشته های مورد علاقه خود، اولویت بندی استانها و شهرهای مختلف را نیز اعمال نمایند. در این فرایند داوطلبان باید نحوه اولویت بندی شهر به رشته و یا رشته به شهر را برای مشاوران مرکز همراه تحصیلی مشخص نمایند تا اینکه مشاوران بتوانند بر اساس نیاز داوطلبان کنکور سراسری بهترین و دقیق ترین انتخاب رشته کنکور را برای داوطلبان انجام دهند.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری چقدر دقت دارد؟

به منظور افزایش دقت در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری مرکز مشاوره همراه تحصیلی سیستم ویرایش دستی انتخاب های داوطلبان را در کنار استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور در دسترس داوطلبان قرار خواهد داد. به این نحو که داوطلبان پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در سامانه انتخاب رشته همراه تحصیلی اطلاعات را برای مشاوران حاظر در مرکز ارسال می نمایند و مشاوران مرکز ویرایش دستی انتخاب رشته داوطلبان را بر اساس علایق و اولویت بندی داوطلبان انجام می دهند و فایل نهایی را برای داوطلبان ارسال می نمایند.

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

در آخرین مرحله داوطلبان می توانند اگر نظرات جدیدی را در خصوص انتخاب رشته کنکور سراسری دارند را با مشاوران مرکز مشاوره همراه تحصیلی در میان بگذارند و مشاوران مرکز نیز موظف بوده که بر اساس نظرات داوطلبان کنکور و پس از ثبت درخواست داوطلبان از سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری ویرایش انتخاب رشته را انجام دهند.

تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رتبه دانشگاه آزاد در مرکز مشاوره همراه تحصیلی

با توجه به برگزاری کنکور سراسری داوطلبان می توانند به منظور انجام تخمین رتبه کنکور سراسری و تخمین رشته قبولی با مشاورین مرکز همراه تحصیلی در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تماس بگیرند.

در فرایند تخمین رتبه مرکز همراه تحصیلی تعیین رتبه و رشته قبولی صرفا بر اساس آمار قبولی های سال های گذشته نمی باشد و این تخمین رتبه بر اساس چندین سال برگزاری کنکور سراسری و اطلاعات مربوط به رشته های قبولی در چندین سال می باشد. لذا داوطلبان آزمون سراسری می توانند با انجام این تخمین رتبه تا حدود زیادی نسبت به نوع رشته قبولی خود آگاهی پیدا نمایند.

 

مرکز مشاوره همراه تحصیلی یا همان آکادمی آریانا آماده ارائه خدمات در کلیه مراحل تخمین رتبه، تخمین رشته قبولی و انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان آزمون سراسری می باشد.

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

ارشیا عروجی

با سلام من رشته ریاضی هستم و امسال کنکور دارم ایا من میتونم بدون ازمون وارد رشته حسابداری در دانشگاه ازاد بشم یا خیر؟؟ممنون از اینکه پاسخ میدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله میتونید در انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد رشته حسابداری رو انتخاب کنید

فاطمه

من توی تخمین رتبه که میزنم رتبم بهتر میشه ولی تراز بدتر کدومش مهمه؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما رتبه خودتون رو ملاک پذیرش قرار بدین

بسیل

سلام من سهمیه 5دصدی دارم اگر رتبم 15000تو منطقه سه بشه تو5درصدی چقدر میشه ایا میتونم تربیت معلم قبول بشم

آریا

سلام.میشه رتبه منو تخمین بزنین حدودا تو منطقه 3.ادب 33 عربی 31 دینی 39 زبان 24 زمین شناسی 2- ریاضی 7 زیست 14 فیزیک 3 شیمی 11.یه سوال دیگه هم داشتم که در زیر گروه 1 آیا ترازم بالای 6500 میشود یا خیر.در ضمن معدل دیپلمم 19.16 و تو درس زیست 20 شدم.منتظر پاسخ

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با این درصدها رتبه کشوری شما بین 55 هزار تا 70 هزار خواهد شد که رتبه منطقه 3 شما حدودا بین 15 هزار تا 20 هزار خواهد بود.

فاطمه

سلام.میشه رتبه من رو تخمین بزنید؟ منطقه ۳ هستم بومی استان خوزستان. ادبیات:۶۰//عربی:۷۲//دینی:۶۹//زبان:۸۲//زیست:۷۳//فیزیک:۵۴//ریاضی:۴۸//شیمی:۴۰

کارشناس همراه تحصیلی

سلام رتبه کشوری شما بین 3500 تا 4000 میشه حدودا و رتبه منطقه 3 شما بین 700 تا 900

آوا نویدی

سلام.می شه لطفا رتبه منو توی منطقه ۲ پیش بینی کنید؟ ادبیات ۶۵ عربی ۸۰ معارف ۵۲ زبان ۵۶ زیست ۴۵ شیمی ۲۸ فیزیک ۳۳ ریاضی ۱۶ ممنون می شم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام رتبه کشوری شما بین 12 تا 17 هزار میشه حدودا و رتبه منطقه شما بین 6 تا 8 هزار. البته این آمار تقریبی هست

ثریا

با سلام با رتبه ۲۲۹۰۲کشوری و رتبه ۵۶۵۸ منطقه ۳ در رشته تجربی کدام رشته های زیر امید قبولی دارن ؟ حتی در پردیس ها؟ دندان -پزشکی-بینایی سنجی فیزیوتراپی

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای بینایی سنجی و فیزیوتراپی شانس هست برای پردیس ها و دانشگاه ازاد

امیر

سلام خسته نباشید من رشتم ریاضیه سال دوازدهممم میتونم با گرفتن دیپلم ریاضی کنکور تجربی سال 98 بدم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله مشکلی نداره میتونید کنکور تجربی شرکت کنید

Maeedeh

با سلام درصد های من تو رشته تجربی اینجوری تخمین تو کنکور ۹۷ چطور میشه؟ ادبیات۱۰۰/دین و زندگی۱۰۰/زبان۹۶/عربی ۹۶/ زمین ۱۰۰/ زیست شناسی ۸۹.۷/ریاضی ۸۵/فیزیک ۸۱.۷/شیمی ۷۴.۷میباشد به نظرتون از دندان تبریز روزانه قبول میشه شد با این درصد ها؟؟؟ با تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با این درصدها دندونپزشکی تهرانم قبول میشین چه برسه به تبریز

M

سلام . وقتتون بخیر . میشه رتبه منو تخمین بزنیددرکنکور98 ممنون میشم ?? . منطقه2 هستم . ادبیات ۶۰ .عربی ۵۰ . دینی ۷۰ . زبان ۲۵ . ریاضی ۴۰ .فیزیک ۴۰ . شیمی ۴۰ . زیست ۳۰

محمد

آقا سلام این درصدا درصدای چه آزمونی باید باشه؟؟ و اینکه در منطقه دو رتبه کنکور چه تعبیری می‌کنه؟؟

مهسا

سلام میخواستم ببینم با درصد دروس عمومی بالای 50 و ریاضی و فیزیک 10 درصد و شیمی40و زیست 50 میشه هوشبری آزاد قبول شد؟؟

M

سلام با این درصدا میشه ۳رشته اصلیو قبول شد ؟منطقه دو ادبیات۹۰ دینی۹۰ عربی۷۰ زبان۷۰ زیست۷۰ ریاضی۴۰ شیمی۴۰ فیزیک۲۵

هانیه امانی

سلام دینی 80عربیوفارسی ۶۰زبان 30,زمین وریاضی 0زیست،شیمی،فیزیک۲۰چی قبول میشم؟

ناشناس

سلام بااین درصد تومنطقه ۳تربیت معلم قبول میشم رشتم ریاضیه ادب ۳۰ عربی۲۰ دینی ۲۰ ریاضی ۵ فیزیک ۱۰ شیمی ۲۰ والا خودم بعید میدونم ولی شنیدم امسال ظرفیت سه برابر شده ممنون میشم جواب بدید

مریم

سلام امسال رشته ریاضی منطقه سه تاچه رتبه ای تربیت معلم میگیره؟ به نظرتون من بااین درصدا قبول میشم یانه ادب ۳۰ عربی۲۰ دینی۲۰ ریاضی ۴ فیزیک ۱۰ شیمی۲۰

مهران

سلام تو رو خدا جواب بدین.من تو منطقه سه با این درصد ها پرستاری روزانه قبول میشم؟؟کنکور ۹۸ ادبیات ۴۰،عربی ۵۴،دینی ۷۴،زبان ۴۰،زمین ۰،ریاضی ۲۰،زیست ۶۴،شیمی ۳۸،فیزیک ۱

گودرز پناهی نورابادی

سلام لطفا رتبه منو تخمین بزنید.ادبیات51 دینی 80 عربی 60 زبان35 ریاضی51 شیمی 37 فیزیک 57 زیست 80 ممنونم

فاطمه

ِسلام. خسته نباشید. لطفا رتبه منو در منطقه ۲ تخمین بزنید. آیا امید به پزشکی‌دولتی هست؟ ادب ۶۶ عربی ۶۶ دینی ۶۱ زبان ۴۸ ریاضی ۳۶ زیست ۷۲ فیزیک ۸۵ شیمی ۷۲ زمین ۱۸ نظام جدید هستم

هانی

سلام و وقت بخیر ببخشید رتبه قبولی تو دانشگاه ادبیات تهران رو میفرمایید

جلیل

سلام میشه رتبه من رو هم تخمین بزنید انسانی منطقه ۲ ادبیات 0 عربی ۸ دینی 38 زبان ۰ ریاضی ۰ اقتصاد ۷۳ فنون۶ عربی۱۱ تاریخ و جغرافیا ۲۱ جامعه شناسی ۵۰ فلسفه و منطق۲ روانشناسی ۶۰

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر تخمین رتبه شما بین 2700 تا 6200 است.

سارا

این دیگه چه تخمین رتبه ایی بود آیا هدفتون کمکه یا ووووو تخمین رتبه گزینه دو همون لحظه بت جواب میده و صلا شماره تلفن وووو نمیخاد

کارشناس همراه تحصیلی

تخمین رتبه شما دستی مصاحبه میشود و فردا براتون ارسال میشود.

امیرحسین فتح الهی

سلام در منطقه سه کنکور تجربی دادم با درصدهاي زیر ادبیات ۶۰ معارف ۸۵ و عربی ۸۵ و زبان ۸۵ و فیزیک ۸۵ و ریاضی ۶۵ و زیست ۵۰ و شیمی ۴۵ رتبه و تراز من چند میشه در کنکور ۱۴۰۱

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر رتبه کلتون بین ۳۰۰ - ۲۰۰ و نمره کل یا ترازتون ۱۰۶۲۰


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php