23 اردیبهشت 1401

انتخاب رشته ریاضی 1401

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

انتخاب رشته ریاضی بصورت مجزا برای هر دو انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام می شود. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته های ریاضی از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری جدا خواهد بود اما ملاک انتخاب رشته ریاضی برای هر دو، رتبه کنکور سراسری خواهد بود. برای انتخاب رشته کنکور ریاضی مهم ترین نکته که بازار کار است را در نظر بگیرید. و رشته های خود محور که قادر به کار آفرینی در آن باشید مثل مهندسی کامپیوتر معماری عمران و مهندسی شیمی که رشته بسیار خوبی از نظر بازار کار است را در نظر بگیرید. مطلب زیر در مورد شرایط انتخاب رشته ریاضی ویژه داوطلبان کنکور سراسری می باشد.

انتخاب رشته ریاضی کنکور

انتخاب رشتهه.jfif

انتخاب رشته ریاضی 1401

داوطلبان کنکور ریاضی به نکات مربوط به انتخاب رشته ریاضی 1401 دقت نمایید.در فرایند انتخاب رشته ریاضی بسیاری از کدرشته محل ها بصورت پذیرش بدون کنکور بوده و فقط در رشته محل های پر طرفدار پذیرش ها بصورت با آزمون وجود دارد. برای انتخاب رشته ریاضی حتما شناخت رشته ها به لحاظ بازار کار و آینده تحصیلی را مد نظر قرار دهید زیرا برخی از رشته ها دارای بازار کار مطلوبی نیستند اما به لحاظ ادامه تحصیل در خارج از کشور دارای وضعیت مناسبی هستند.

 انتخاب رشته تجربی

نکات مهم برای انتخاب رشته کنکور ریاضی

☑️چه رشته های از نظر بازار کار بهتر است؟

برای انتخاب رشته کنکور ریاضی مهم ترین نکته که بازار کار است را در نظر بگیرید. و رشته های خود محور که قادر به کار آفرینی در آن باشید مثل مهندسی کامپیوتر معماری عمران و مهندسی شیمی که رشته بسیار خوبی از نظر بازار کار است را در نظر بگیرید.

نکته مهم دیگر در مورد انتخاب رشته این است که حتما رشته ایی را انتخاب کنید که با شرایط و روحیات شما مطابق است. حتما قبل از انتخاب رشته از مشاور بخواهید تست تیپ شخصیتی از شما بگیرد. تیپ شخصیتی شما در انتخاب رشته بسیار مهم است.

دانشگاه های غیر انتفاعی و آزاد و پیام نور را از نظر کیفیت کاملا بررسی کنید. دانشگاه های بسیار زیادی برای رشته ریاضی وجود دارد دانشگاهی با کیفیت را انتخاب کنید.

آموزش برنامه ریزی برای کنکور ریاضی

☑️نوشتن برنامه بر اساس شرایط خود زمان مدرسه ، کلاس و کار را در نظر بگیرید از برنامه های آماده استفاده نکنید زیرا برنامه ریزی حتما باید شخصی سازی شده باشد. برنامه های خود را مطابق با آزمون های آزمایشی پی ریزی کنید.

☑️مشخص کردن هدف؛ زیر گروه خود را مشخص کنید. ضرایب درس ها متفاوت است زیر گروه یک کنکور ریاضی مهم است و در زیرگروه دوم دروس شیمی مهم است زیر گروه ها هدف خود را مشخص کنید و بر اساس علایق خود برنامه ریزی کنید. با توجه به علاقه خود به زیر گروه مشخص توجه خود را بر دورس اصلی آن زیرگروه معطوف کنید.

☑️ساعت مطالعه در برنامه ریزی. برای خود مشخص کنید که کلاس های کنکور ریاضی و مدرسه چه مقدار از زمان شما را می گیرند؛ آن زمان را از برنامه خود حذف کرده و زمان آزاد برای مطالعه را پیدا کنید.

☑️چقدر برنامه ریزی انجام دهیم. اگر دانش آموز هستید بین 6 تا8 ساعت زمان مطالعه در نظر بگیرید. مثلا70 درصد از زمان آزاد خود را محاسبه کنید و برای درس خواندن اختصاص دهید. هر یک ساعت مطالعه یک ربع زمان استراحت قرار دهید.

☑️روزهای تعطیل بین 9 تا ده ساعت مطالعه لازم است. همچنان اگر فارغ التحصیل هستید برنامه ی زمانی درس خواندن خود را به مرور افزایش دهید. در روزهای تعطیل دوساعت تفریح برای خود در نظر بگیرید.

☑️تنوع درسی در برنامه درسی شما چگونه باشد؟ به طور کلی یک دانش آموز که حدود ده ساعت درس می خواند باید 5الی6 تنوع درسی داشته باشد . دو درس عمومی و چهار درس تخصصی. اگر 6الی 8 ساعت مطالعه می کنید چهار تنوع درسی باید داشته باشید. اصل یک در میان را در نظر بگیرید یک درس تخصصی و یک درس عمومی در برنامه خود داشته باشید.

☑️هر روز حتما یک تا دو درس ریاضی را در سبد برنامه خود داشته باشید.

☑️ساعت مطالعه هر درس بستگی به ضریب درس در کنکور دارد. ضریب درس ریاضیات 12 ، ضریب درس فیزیک 9، ضریب شیمی 6 در زیرگروه یک. ساعت مطالعه هر درس در طول هفته را با فرمول مجموع ساعت مطالعه در هفته تقسی بر مجموع ضرایب دروس زیرگروه؛کل ساعت مطالعه را تقسیم بر جمع ضرایب کنید و عدد به دست آمده زمان مطالعه شما برای یک واحد ضریب در طول هفته است.

نرم افزار انتخاب رشته ریاضی 1401

داوطلبان می توانند انتخاب رشته مجازی ریاضی خود را از طریق نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری همراه تحصیلی انجام دهند و رشته ها را بر اساس بازار کار و آینده تحصیلی مرتب نمایند. در این فرایند داوطلبان می توانند از مشاور مرکز نیز برای اطلاعات بیشتر کمک بگیرند و رشته محل های انتخابی خود را با نظر مشاورین مرتب کنند.

داوطلبانی که در رشته ریاضی در کنکور سراسری شرکت کرده اند می توانند پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور و با توجه به نمره و تراز درج شده در کارنامه ی خود در صورت مجاز شدن برای مرحله ی انتخاب رشته ریاضی اقدام کنند. همواره داوطلبان عزیز می توانند با کمک مشاوران برتر همراه تحصیلی که خود از رتبه های برتر رشته ریاضی هستند، راهنمایی لازم را جهت انتخاب رشته ریاضی دریافت کرده تا انتخاب درستی را برای خود رقم بزنند.

قبل از اینکه مطالب مشاوره ای انتخاب رشته ریاضی رو بخونی اول برای هماهنگی مشاوره انتخاب رشته حضوری و یا تلفنی با ما تماس بگیر.

جهت تماس با مشاوران همراه تحصیلی کلیک نمایید

تذكرات مهم در خصوص انتخاب رشته ریاضی

آن دسته از داوطلبان متقاضي رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاه هاي تهران (دكتري پيوسته بيوتكنولوژي) ، شاهد ، شهيد مطهري ، صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، علامه طباطبايي (بيمه اكو) ، مذاهب اسلامي ، مؤسسه غيرانتفاعي رفاه و همچنين دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي با توجه به شرايط و ضوابط اعلام شده در بخش پيوست هاي دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ریاضی که بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار دارد ، لازم است در هنگام انتخاب رشته ، كد رشته محل و ياكد رشته محل هاي مورد علاقه ی خود را در هر اولويتي كه تمايل دارند (از اولويت 1 تا 150 ) در فرم انتخاب رشته اينترنتي درج نمايند . اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي داراي شرايط خاص اواخر مرداد ماه از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و آموزش كشور اعلام خواهد شد.

رشته های دارای شرایط بومی گزینی و کشوری در انتخاب رشته ریاضی

در دفترچه انتخاب رشته ریاضی تعداد زیادی از رشته های پرطرفدار دارای سهمیه بومی گزینی ناحیه ای، قطبی می باشند. از جمله این رشته ها می توان به رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوترو مهندسی صنایع دارای سهمیه بومی گزینی در انتخاب رشته ریاضی می باشند و رشته های پرطرفدار دیگری مانند مهندسی نفت، مهندسی هوافضا، مهندسی پلیمر و مهندسی پزشکی از جمله رشته هایی هستند که گزینش آنها در دفترچه انتخاب رشته ریاضی از نوع کشوری می باشد.

داوطلبان لازم است قبل از انتخاب رشته دوره هاي روزانه ، سهميه ی مناطق محروم ، نوبت دوم  یا شبانه ،  الكترونيكي یا مجازي و پرديس خودگردان دانشگاه ها ، از نحوه ی پذيرش دانشجو در اين دوره ها در فصل اول دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ریاضی  و همچنين از شرايط و ضوابط اختصاصي و نحوه ارائه خدمات دانشجويي هر دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مندرج در فصل سوم (پيوست ها) اين دفترچه ی راهنما نيز مطلع گردند.

طبق دفترچه انتخاب رشته ریاضی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي مجري دوره هاي نوبت دوم یا شبانه) كه در آزمون سراسري اقدام به پذيرش دانشجو مي نمايند) ، از ارائه ی خوابگاه و يا اسكان دانشجويي ، وام تحصيلي ، سرويس اياب و ذهاب و تسهيلات رفاهي به دانشجويان دوره ی نوبت دوم  یا شبانه به طور جد معذور مي باشند .لذا به داوطلبان توصيه مي شود انتخاب رشته ی خود را بومي نموده و رشته ی مورد علاقه ی خود را در شهر محل سكونت خود انتخاب نمايند.

ملاك هاي انتخاب رشته رباضی

در گزينش نهايي داوطلبان در انتخاب رشته ریاضی ، نمره ی كل اكتسابي آنان در زيرگروه مربوط  به رشته  يا رشته هاي انتخابي و يا معدل كتبي ديپلم (در رشته هايي كه پذيرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي است) ،  ملاك خواهد بود. رتبه ی  كل مندرج در كارنامه ی اوليه ی داوطلب به هيچ وجه در گزينش مؤثر نيست. لذا لازم است در زمان انتخاب رشته ریاضی ، فقط به رتبه هاي خود در زيرگروه ها توجه نمائيد. همچنین توصیه می شود که انتخاب رشته را با کمک مشاور حتما انجام دهید.

به كليه ی ضوابط و شرايط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كه در بخش 2 پيوست فصل سوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته ریاضی درج گرديده و نيز توضيحاتي كه در مقابل ستون ملاحظات برخي از كد رشته محل ها مندرج است ،  توجه داشته باشيد.

 

توصیه های مهم در انتخاب رشته ریاضی برای داوطلبان کنکور سراسری

عوامل تأثير گذار بر انتخاب رشته ی تحصيلي داوطلبان شامل عوامل بيروني و عوامل دروني مي شود. مهم ترين عوامل بيروني تأثير گذار عبارتند از: خانواده ، محيط آموزشي ،افراد تأثير گذار در زندگي فرد ، گروه هاي همسالان و رسانه ها ، محيط دانشگاهي و جايگاه اجتماعي و عوامل دروني مهم تأثير گذار بر اين امر عبارتند از: هدف ، انگيزه ، علاقه ، ارزش ها ، شناخت ، توان و استعداد علمي ، ويژگي هاي شخصيتي و تجربيات.  همواره توصيه مي شود جهت انتخاب رشته ریاضی  صحيح و آگاهانه از نظرات افرادي استفاده كنيد كه داراي اطلاعات كافي باشند و به آن ها اطمينان و اعتماد داريد و از منابعي كه جهت بالا بردن آگاهي شما در اين زمينه توسط سازمان سنجش و آموزش کشور و سایت همراه تحصیلی منتشر گرديده ، بهره برداري نماييد .

همچنين سعي كنيد محدوديت ها و شرايط خاص خود را در نظر داشته ، تصوير روشني از عوامل دروني فوق داشته باشيد و پس از انجام مشورت هاي لازم ، جمع بندي و بر اساس نتايج به دست آورده ، تصميم گيري كنيد و انتخاب رشته ریاضی خود را به دور از عجله و نا آگاهی نهایی کنید.

فرايند انتخاب رشته ریاضی

كارنامه ی اوليه را از طريق سايت سازمان سنجش و آموزش کشور دريافت كرده و به مندرجات آن دقيقاً توجه نمائيد.

دفترچه راهنماي انتخاب رشته ریاضی آزمون سراسري را می توانید از سايت اينترنتي سازمان سنجش و آموزش کشور دريافت و نسبت به مطالعه ی دقيق مندرجات آن اقدام كنيد.

كدرشته هاي انتخابي مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته ریاضی استخراج و در فرم پيش نويس درج كنيد.

با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  می توانید به يكي از روش هاي زير فرم انتخاب رشته اينترنتي خود را مشاهده نمائيد ، لذا آماده داشتن اطلاعات مورد نياز براي ورود به نرم افزار انتخاب رشته ریاضی الزامي است:

روش اول) وارد كردن اطلاعات سريال ثبت نام(کد  12 رقمي) و شماره ی شناسنامه)

روش دوم) وارد كردن شمارهی  پرونده، كد ملي، شماره ی سريال شناسنامه)

روش سوم) وارد كردن شماره ی رهگيري ثبت نام (کد 16رقمي) و كد ملي

قبل از تكميل فرم انتخاب رشته ریاضی ، اطلاعات شناسنامه اي و آزموني خود را در مرحله ی بعد كنترل كرده و مواردي كه نياز به تأييد شما دارد را بر حسب مورد ، تأييد نمائيد.

نسبت به وارد كردن كدرشته هاي انتخابي خود از روي فرم پيش نويس در فرم انتخاب رشته ریاضی اينترنتي به صورت دقيق اقدام كنيد.

دقت در وارد کردن کد رشته های دانشگاهی در انتخاب رشته ریاضی

در مرحله ی بعدي به پيام هاي خطاي احتمالي كه به شما داده شده توجه كرده و نسبت به رفع آن اقدام نمائيد.

به عناوين رشته و دانشگاه كه بر اساس كد رشته هاي انتخابي شما در دفترچه انتخاب رشته ریاضی ، نمايش داده مي شود توجه كرده و آن ها را دقيقاً با رشته هاي انتخابي تطبيق دهيد. در اين مرحله عناوين رشته ها در دوره ها و مقاطع مختلف ، با رنگ هاي مختلف نمايش داده مي شود. به اين موارد دقت داشته و در صورتي كه در درج كد اشتباه كرده ايد، كد مربوطه را اصلاح نمائيد. چنان چه همه رشته ها و دانشگاه هايي كه نمايش داده مي شود ، مورد تأييد شما است ، به مرحله ی بعد برويد.

در آخرين مرحله انتخاب رشته ریاضی رسيد انتخاب رشته ی 15 رقمي به همراه كد رشته محل هاي انتخابي به شما نمايش داده مي شود ، تأكيد مي شود حتماً فرم انتخاب رشته  ی تكميل شده ی خود را چاپ كرده و تا اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري به صورت محرمانه نزد خود نگه داريد.

تذكرات مهم برای انتخاب رشته ریاضی

در كنترل كد رشته هاي انتخابي مورد علاقه ی  خود ، همواره بايستی به اولويت انتخابي ، مقطع تحصيلي رشته ها ، دانشگاه محل رشته ها ، شهرهاي محل دانشگاه ها و دوره هاي تحصيلي رشته ها ، دقت كافي داشته باشيد.

بايد فرايند انتخاب رشته را تا دريافت رسيد انتخاب رشته ی 15 رقمي ادامه دهيد و در پايان از فرم انتخاب رشته ی  تكميل شده ی خود ، يك نسخه چاپ كنيد.

آن دسته از داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشته هاي تحصيلي مراكز و واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد ، مي بايست پس از اعلام نتيجه ی اوليه آزمون سراسري و دريافت كارنامه ی نتايج اوليه، براي انتخاب رشته ریاضی با كد دسترسي مندرج در كارنامه به سايت مركز آزمون دانشگاه آزاد به نشاني : www.azmoon.org  مراجعه و نسبت به انتخاب رشته ی مجزا، در سايت مزبور اقدام نمايند. همچنین داوطلبان عزیز می توانند بر روی قسمت کنکور دانشگاه آزاد در سایت همراه تحصیلی کلیک کرده و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایند و یا سوالات خود را از مشاوران همراه تحصیلی پرسیده تا تیم مشاوره ای همراه تحصیلی بتوانند راهنمایی های لازم را در این زمینه به آن ها ارائه دهند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته ریاضی

انتخاب رشته مجازی ریاضی

داوطلبان می توانند در انتخاب رشته ریاضی از نرم افزار تخمین رتبه کنکور و تخمین رشته قبولی با رتبه همراه تحصیلی استفاده نمایند. در این فرایند داوطلبان قبل از فرایند انتخاب رشته می توانند از بازه رشته های قبولی خود در انتخاب رشته ریاضی مطلع شوند.

تخمین رتبه و رشته قبولی در انتخاب رشته ریاضی

 رتبه ها بر اساس رتبه کشوری می باشد.

رتبه های زیر 1000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
1 مهندسی کامپیوتر / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
172 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
267 مهندسی مکانیک / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
311 مهندسی مکانیک / دانشگاه تهران / روزانه
46 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
375 مهندسی مکانیک / دانشگاه تهران / روزانه
564 مهندسی مکانیک / دانشگاه تهران / روزانه
771 مهندسی برق / دانشگاه تهران / روزانه
840 مهندسی مکانیک / دانشگاه صنعتی امیر کبیر – تهران / روزانه
904 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی امیر کبیر – تهران / روزانه
977 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی امیر کبیر – تهران / روزانه

رتبه های زیر 2000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
1008 مهندسی صنایع / دانشگاه تهران / روزانه
1224 آموزش فیزیک / دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید چمران تهران- بومی خراسان رضوی / فرهنگیان
1346 مهندسی صنایع / دانشگاه صنعتی امیرکبیر – تهران / روزانه
1405 مهندسی عمران / دانشگاه تهران / روزانه
1495 مهندسی نفت / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
1537 مهندسی هوا فضا / دانشگاه صنعتی شریف – تهران / روزانه
1646 مهندسی کامپیوتر / دانشگاه شهید بهشتی – تهران / روزانه
1802 مهندسی کامپیوتر / دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – تهران / روزانه
1896 مهندسی کامپیوتر / دانشگاه صنعتی امیرکبیر – تهران / روزانه
1957 مهندسی مکانیک / دانشگاه تهران / روزانه
1970 مهندسی شیمی / دانشگاه صنعتی شریف - تهران /  روزانه

رتبه های زیر 3000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
2126 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – تهران / روزانه
2236 مهندسی عمران / دانشگاه فردوسی مشهد / روزانه
2307 مهندسی برق / دانشگاه صنعتی اصفهان / روزانه
2467 مهندسی مکانیک / دانشگاه شیراز / روزانه
2576 مهندسی عمران / دانشگاه علم و صنعت ایران – تهران / روزانه
2641 علوم کامپيوتر / دانشگاه شهيدبهشتي - تهران / روزانه
2730 مهندسی مکانیک / دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - تهران / روزانه
2777 مهندسی پلی مر / دانشگاه تهران / روزانه
2811 مهندسي کامپيوتر / دانشگاه تربیت دبيرشهيدرجايي – تهران – بومي خراسان جنوبي / فرهنگيان
2902 مهندسي معماري / دانشگاه هنر / روزانه
2987 مهندسي مکانيک / دانشگاه صنعتي اصفهان / روزانه

رتبه های زیر 4000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
3035 رياضيات وکاربردها / دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي –تهران - بومي استان تهران / فرهنگيان
3115 مهندسي برق / دانشگاه تبريز / روزانه
3261 مهندسي کامپيوتر /دانشگاه شيراز / روزانه
3306 مهندسي برق / دانشگاه شهيدبهشتي -تهران / روزانه
3396 مهندسي کامپيوتر / دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي -تهران-بومي مازندران / فرهنگيان
3426 مهندسي کامپيوتر / دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل / روزانه
3510 مهندسي معماري /دانشگاه يزد / روزانه
3573 مهندسي برق / دانشگاه صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران / روزانه
3797 مهندسي شيمي /دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / روزانه
3820 اموزش ابتدايي /دانشگاه فرهنگيان -پرديس بنت الهدي صدرسنندج-بومي کردستان / فرهنگيان
3967 مهندسي کامپيوتر /دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي -تهران-بومي آذربايجان غربي / فرهنگيان

رتبه های زیر 5000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
4024 مهندسي صنايع/دانشگاه فردوسي مشهد / روزانه
4114 رياضيات وکاربردها/دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / روزانه
4287 مهندسي نقشه برداري/دانشگاه تهران / روزانه
4319 مهندسي صنايع/دانشگاه خوارزمي -تهران / روزانه
4052 مهندسي کامپيوتر/دانشگاه فردوسي مشهد / روزانه
4549 مهندسي موادومتالورژي/دانشگاه تهران / روزانه
4686 مهندسي مکانيک/دانشگاه خوارزمي -تهران / روزانه
4788 حسابداري/دانشگاه پيام نوراستان همدان -مرکزهمدان / پيام نور
4857 اموزش رياضي/دانشگاه فرهنگيان -پرديس ايت اله خامنه اي گرگان-بومي خراسان رضوي / فرهنگيان
4881 مهندسي برق/دانشگاه تبريز / روزانه
4988 مهندسي شيمي/دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران / روزانه

رتبه های زیر 6000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
5057 مديريت دولتي/دانشگاه علامه طباطبايي -تهران / روزانه
5285 مهندسي برق/دانشگاه شيراز / روزانه
5312 مهندسي مکانيک/دانشگاه بين المللي امام خميني /ره /-قزوين / روزانه
5637 مهندسي معماري/دانشگاه مازندران -بابلسر / روزانه
5117 مهندسي کامپيوتر/دانشگاه اراک / روزانه
5347 فيزيک/دانشگاه صنعتي شريف -تهران / روزانه
5595 اموزش رياضي/دانشگاه فرهنگيان -پرديس شهيدرجايي سمنان-بومي استان اصفهان / فرهنگيان
5879 مهندسي معماري/دانشگاه مازندران -بابلسر / روزانه
5005 مهندسي نفت/دانشگاه صنعت نفت / روزانه
5424 مهندسي نفت/دانشگاه صنعت نفت / روزانه
5958 مهندسي پزشکي/دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / روزانه

رتبه های زیر 7000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
6009 مهندسي کامپيوتر/دانشگاه علم وفرهنگ /غيرانتفاعي /-تهران / غير انتفاعي
6327 مهندسي کامپيوتر/دانشگاه صنعتي شيراز / روزانه
6603 مهندسي پزشکي/دانشگاه تبريز / روزانه
6903 شيمي کاربردي/دانشگاه الزهرا/س /-تهران / نوبت دوم
6117 مهندسي شيمي/دانشگاه زنجان / روزانه
6608 مهندسي برق/دانشگاه فردوسي مشهد / روزانه
6807 اموزش رياضي/دانشگاه فرهنگيان -پرديس نسيبه تهران-بومي مرکزي / فرهنگيان
6953 مهندسي معدن/دانشگاه تهران / روزانه
6000 مهندسي پزشکي/دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / روزانه
6402 مهندسي عمران/دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران / روزانه
6977 مهندسي عمران/دانشگاه گيلان -رشت / روزانه

رتبه های زیر 8000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
7036 مهندسي معدن/دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / روزانه
7311 مهندسي موادومتالورژي/دانشگاه صنعتي اصفهان / روزانه
7507 مهندسي برق/دانشگاه بين المللي امام خميني /ره /-قزوين / روزانه
7965 مهندسي شيمي/دانشگاه صنعتي اميرکبير-تهران / پرديس خودگردان
7206 مهندسي خطوسازه‌هاي ريلي/دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران / روزانه
7450 مهندسي برق/دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي -تهران-بومي گلستان / فرهنگيان
7623 مهندسي مکانيک/دانشگاه گيلان -رشت / روزانه
7975 مهندسي معماري/دانشگاه شهيدباهنر-کرمان / روزانه
7055 مهندسي کامپيوتر/دانشگاه تبريز / روزانه
7379 مهندسي عمران/دانشگاه صنعتي اصفهان / روزانه
7918 مهندسي نقشه برداري/دانشگاه تهران / روزانه

رتبه های زیر 9000 رشته ریاضی

رتبه قبولی
8062 مهندسي موادومتالورژي/دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران / روزانه
8384 مهندسي مکانيک/دانشگاه زنجان / روزانه
8744 مهندسي برق/دانشگاه صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران / نوبت دوم
8950 مهندسي مکانيک/دانشگاه کاشان / روزانه
8125 حسابداري/دانشگاه تهران / روزانه
8290 مهندسي نفت/دانشگاه صنعت نفت / روزانه
8643 مهندسي عمران/دانشگاه يزد / روزانه
8976 مهندسي برق/دانشگاه بوعلي سينا-همدان / روزانه
8171 مهندسي برق/دانشگاه تربيت دبيرشهيدرجايي -تهران-بومي گلستان / فرهنگيان
8496 مهندسي مکانيک/دانشگاه شهيدبهشتي -تهران / روزانه
8976 مهندسي مکانيک/دانشگاه خليج فارس -بوشهر / روزانه

همچنین می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

 شناخت آینده تحصیلی رشته ها در فرایند انتخاب رشته کنکور 

 انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

زهرا جليلي

خيلي مطلي مفيدي بود ممنون???

قشقایی

ضمن سلام و تشکر از مطالب بسیار مفید سایت: در صورت امکان،،،در مورد رشته مهندسی پزشکی و هوافضا نیز مطلب بزارید.سپاس.

zaza

سلام تو انتخاب رشته ایا اینکه مثلا اولویت های اول رشته و دانشگاهایی باشه که قبولی توشون خییییلییییی کم هست ... ایا این ها موثر هستند تو قبولی؟ مثلا اگر یکی با رتبه 3000 منطقه .. اول دانشگاه های تهران رو بزنه بعد شهرستان. اینکه اولویتش جایی بوده که قبولی توش سخت بوده تاثیر میذاره تو قبولی شهرستانش؟ ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام اینکه دانشگاهی که احتمال قبولی توش پایین هست رو بیارید بالاتر هیچ تاثیری روی انتخاب رشته نمیذاره. چون تمام انتخاب های شما از بالا یکی یکی بررسی میشه و تا کل انتخاب های شما بررسی نشه سراغ نفر بعد از شما نمیرن.

Ssss

من با ٢٦٠٠٠ قبول ميشم؟ حسابداري علوم تحقيقات؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس شما برای علوم تحقیقات پایین هست

Mr. ROBOT

سلام من مهندسی کامپیوتر می خوام قبول شم رتبه ام 20000 منطقه دو هستش. روزانه میتونم قبول شم. تو شهر خودم سنندج منظورم استفاده از سهمیه بومی و اینجور چیزاست. پارسال فک کنم تا 18000 قبول شد حالا به نظرتون روزانه قبول میشم یا نه؟ میشه لطف کنید یه کم سریعتر جواب بدید.ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش تو بوم خودتون رو دارید ولی یکم شانستون کمه

زهرا

من با رتبه ی ۲۸۰۰۰ منطقه سه میتونم قبول بشم؟؟ رشته اش مهم نیس فقط شهرای تبریز رشت ارومیه و .. لطفا جواب بدید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام اگر نوع رشتش مهم نباشه بله شانس قبولی دارید

...

سلام برای حسابداری دانشگاه ارومیه رتبم تقریبا باید چقد باشه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام لطفا کارنامه خودتون رو که حاوی اطلاعات رتبه سهمیه شما هست رو بفرستین برای مرکز همراه تحصیلی

Elahee

سلام ببخشيد من مى خوام رشته مهندسى کامپيوتر در دانشگاه فردوسى روزانه قبول بشم با سهميه 5درصدى ايثارگران ايا امکان داره اگر ميشه رتبه لازم رو هم بگيد ممنون

محمد امین

سلام.من رشته ام ریاضیه مدیریت خیلی میخوام میشه راهنمایم کنید چقدر رتبه ام باید باشه البته سهمیه3 هستم .

کارشناس همراه تحصیلی

سلام چندتا از رتبه های قبولی رو توی این صفحه گذاشتیم. به لینک زیر مراجعه کنید https://hamrahetahsili.ir/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA/

Mehrshad

سلام من رشته ریاضی هستم و علاقه مندم که علوم ورزشی بخونم میخواستپ رتبه لازم برای ورود به رشته علوم ورزشی چه رتبه ای و با چه درصدهایی ممنون میشم جواب بدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام در صفحه ای جداگانه این ذرتبه ها رو گذاشتیم توی سایت . توی گوگل هم بزنید رتبه قبولی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی براتون میاره

امیر

سلام ، به نظرتون بین مهدسی شیمی شریف و مهندسی کامپیوتر علم وصنعت کدومشون اینده بهتری داره ، من به هر دو رشته علاقه دارم و فقط بین ایندشون موندم چون شنیدم کامپیوتر خیلی اشباع شده درسته ؟ و اینکه من یه نیم نگاه های هم به بورس شدن و گرفتن فاند برای مقطع کارشناسی ارشد در خارج از ایران دارم و به نظرتون با کدوم رشته راحت تر میشه بورس گرفت ؟ برای بورس گرفتن همه شرایط رو برابر در نظر بگیرن ( منظورم نمره ایلتس و معدل و ... )و فقط تفاوت رو در رشته و دانشگاه در نظر بگیرید ممنونم برای راهنمایی هاتون به بچه ها


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php