18 اردیبهشت 1401

انتخاب رشته تجربی 1401

در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

انتخاب رشته تجربی با توجه به تعداد نفرات بالا در کنکور تجربی بسیار حساس و پر اهمیت است. در سال های اخیر رقابت اصلی کنکور سراسری در انتخاب رشته تجربی برای قبولی در رشته های علوم پزشکی بوده است و تعداد رشته های پزشکی و پیراپزشکی و رقابت فشرده برای پذیرش در این رشته محل ها موجب شده است تا داوطلبان نیاز به مشاوره بیشتری برای انتخاب رشته داشته باشند. انتخاب رشته تجربی برای هر دو گروه انتخاب رشته کنکور و انتخاب رشته دانشگاه آزاد بصورت مجزا انجام می شود. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا از دفترچه انتخاب رشته کنکور خواهد بود اما انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس همان رتبه کنکور سراسری انجام می شود.

در مرکز همراه تحصیلی انتخاب رشته تخصصی تجربی برای کلیه کد رشته محل های روزانه و بین الملل و دانشگاه آزاد انجام می شود و مشاوران مرکز با علم دقیق از تخمین رشته قبولی و همچنین شرایط انتخاب رشته و رتبه بندی دانشگاه بهترین انتخاب رشته را برای کلیه داوطلبان فراهم می کنند.

کنکور سراسری برای پنچ گروه آزمایشی (تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان) برگزار می شود؛ یعنی هر فرد حق شرکت در سه گروه آزمایشی شامل یک گروه اصلی(تجربی، ریاضی ، انسانی)  به اضافه دو گروه آزمایشی شناور یعنی هنر و زبان را دارد.در این مطلب قصد داریم تمامی جزییات مربوط به کنکور سراسر و انتخاب رشته تجربی را بررسی کنیم:مطلب زیر در مورد انتخاب رشته تجربی برای داوطلبان کنکور سراسری در رشته تجربی می باشد.

شرایط انتخاب رشته تجربی 1401(ویژه داوطلبان کنکور سراسری)

کنکور تجربی.jpg

شروع انتخاب رشته تجربی 1401

داوطلبان کنکور تجربی سال 1401 توجه نمایید. مرکز مشاوره همراه تحصیلی در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برای شما داوطلبان برنامه ویژه انتخاب رشته تجربی را قرار داده است. در ابتدا مهمترین فرایند در انتخاب رشته تجربی شناخت کامل رشته های مجموعه پزشکی و پیراپزشکی و فرایند ادامه تحصیل و بازار کار در هر یک از این رشته ها می باشد. با توجه به اینکه اکثر داوطلبان انتخاب رشته تجربی شناخت کافی از رشته های غیر پیراپزشکی و پزشکی ندارند، لذا مشاوره انتخاب رشته گروه تجربی بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا داوطلبان تجربی معمولا از ظرفیت های سایر رشته ها با خبر نبوده و اولویت های بعدی خود را به درستی نمی شناسند.

انتخاب رشته تجربی بصورت تخصصی برای هر رشته

داوطلبان می توانند فرایند انتخاب رشته خود را با مشورت با رتبه های قبولی در هر رشته بصورت مجزا انجام دهند و از واحدهای درسی، آینده شغلی و تحصیلی و شرایط تحصیل در آن رشته مطلع شوند. 

قبا از انتخاب رشته حتما خلاصه نکات مربوط به انتخاب رشته تجربی را که در قسمت پایین نوشته شده است به دقت مطالعه نمایید.

بعد از شروع انتخاب رشته نرم افزار انتخاب رشته تجربی در این قسمت برای داوطلبان تجربی قرار داده می شود.

خلاصه نکات مربوط به انتخاب رشته تجربی:

از سال 97 داوطلبان می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی ، سایر رشته های مربوط به زیرگروه انسانی و همچنین زیرگروه ریاضی را انتخاب کنند. به این صورت که در دفترچه انتخاب رشته تجربی رشته های ریاضی و انسانی در دانشگاههای مختلف که اکثرا غیر انتفاعی و پیام نور هستند نیز برای داوطلبان قابل انتخاب هستند. علت این امر کاهش تقاضا برای ورود به رشته های ریاضی و انسانی در سال های گذشته و خالی ماندن بسیاری از رشته محل ها می باشد.

در دفترچه انتخاب رشته تجربی رشته های غیر پزشکی و پزشکی به ترتیب قرار گرفته اند که در رشته های غیر پزشکی، رشته هایی مانند رشته های علوم پایه ای زیست شناسی، زمین شناسی و شیمی و غیره قرار دارند و در قسمت دانشگاههای علوم پزشکی کلیه رشته های پزشکی و پیراپزشکی قرار دارند.

شرایط انتخاب رشته با آزمون و همچنین انتخاب رشته بدون آزمون در کلیه رشته های انتخاب رشته تجربی در دفترچه مشخص می باشد و داوطلبان می توانند در رشته های بدون آزمون نیز با احتصاب ضریب اعمال شده از سایر رشته های امتحانی انتخاب نمایند.

در انتهای دفترچه و بعد از کد رشته محل های مربوط به دانشگاههای پیام نور داوطلبان می توانند شرایط انتخاب رشته تجربی در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را مشاهده نمایند. هر ساله تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی مناطق محروم برای تامین کادر خود اقدام به پذیرش بدون کنکور و بصورت نیمه متمرکز رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی می نماید. داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که رشته های بدون کنکور پیراپزشکی در تمام دانشگاهها و تمام رشته های پیراپزشکی نمی باشد و ممکن است فقط یک و یا دو دانشگاه پذیرش داشته باشند و یا حتی مانند سال قبل رشته هایی مانند پرستاری اصلا پذیرش نداشته باشند.

داوطلبان در هنگام انتخاب رشته تجربی حتما به شرایط پذیرش هر دانشگاه توجه داشته باشند و امکانات رفاهی هر دانشگاه مانند تامین خوابگاه و مسافت و غیره را مورد نظر داشته باشند.

پس از انتخاب رشته تجربی دانشگاه سراسری داوطلبان می توانند با در دست داشتن کد دسترسی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایند.

یکی از مسایل بسیار مهم در فرایند انتخاب رشته تجربی توجه به بومی گزینی در انتخاب رشته ها می باشد. رشته های پرطرفدار پزشکی و پیراپزشکی دارای شرایط مختلف قطبی و ناحیه ای و استانی می باشند لذا تمام رشته های علوم پزشکی برای پذیرش یکسان نیستند. برای مثال رشته های پرستاری دارای پذیرش استانی هستند اما رشته های پزشکی دارای پذیرش قطبی در نتیجه به اهمیت بحث بومی گزینی در انتخاب رشته خود توجه کنید.

ادامه نکات در انتخاب رشته تجربی

با توجه به کثرت تعداد داوطلبان آزمون سراسری در رشته تجربی در سال های اخیر و افزایش متقاضیان قبولی در رشته های علوم پزشکی در کنکور سراسری، انتخاب رشته تجربی یکی از مهمترین انتخاب رشته های کنکور سراسری می باشد. از آنجایی که ظرفیت رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، دامپزشکی و رشته های پیراپزشکی در کشور پایین است و این رشته ها در دانشگاههایی مانند پیام نور و غیر انتفاعی وجود ندارد، لذا میزان رقابت برای قبولی در این رشته بسیار زیاد است. همراه انتخاب رشته مناسب برای قبولی در گروه تجربی بسیار مهم تلقی شده است. 

انتخاب رشته تجربی

امروز قصد داریم تمامی جزییات مربوط به کنکور سراسر و انتخاب رشته تجربی را بررسی کنیم:

کنکور سراسری هر سال یکبار برگزار می شود و رقابت اصلی در این ماراتن مربوط به رشته ها و دانشگاه های برتر است. بسیاری از رشته ها در حال حاضر بدون کنکور یعنی پذیرش براساس سوابق تحصیلی یا راحت تر بگوییم معدل کل و معدل کتبی ارائه می شوند. پس اگر شما قصد ورود به رشته های تاپ را دارید باید مراحل گوناگون کنکور سراسری را با موفقیت پشت سر بگذارید و به هیچ وجه نمی توانید با شرط معدل وارد رشته پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی شوید.

کنکور سراسری برای پنچ گروه آزمایشی (تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان) برگزار می شود؛ یعنی هر فرد حق شرکت در سه گروه آزمایشی شامل یک گروه اصلی(تجربی، ریاضی ، انسانی)  به اضافه دو گروه آزمایشی شناور یعنی هنر و زبان را دارد.

اگر به پیشینه کنکور تجربی نگاهی موشکافانه بیندازیم متوجه خواهیم شد تعداد نفراتی که هرساله به شرکت در کنکور تجربی علاقمند می شود افزایش پیدا می کند.

علت چیست؟

به جز علاقه به رشته های پزشکی، جایگاه شغلی کسب، در آمد مناسب، نداشتن دغدغه بازار کار بعد از فراغت از تحصیل و بازار قطعی پزشکی و پیراپزشکی را می توان برشمرد.

کنکور تجربی پنج زیرگروه و رشته های زیادی دارد:

زیرگروه 1: ضرایب دروس : زمین شناسی 0 ، ریاضی 2، زیست شناسی4، فیزیک 2، شیمی 3

مقطع دکتری: دکترای پیوسته تکنولوژی، پزشکی ، دکتری عمومی دامپزشکی ، دندانپزشکی

مقطع کارشناسی : آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل اعضای مصنوعی و سایل کمکی ، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی

 

زیرگروه 2: ضرایب دروس، زمین شناسی 1 ، ریاضی3، زیست شناسی4 فزیک 2، شیمی 4

مقطع دکتری: داروسازی

مقطع کارشناسی: آموزش شیمی ، بهداشت عمومی ، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار

 

زیرگروه 3 : ضرایب دروس، زمین شناسی4، ریاضی3، زیست شناسی 2، فیزیک2، شیمی2

مقطع کارشناسی: اقیانوس شناسی، زمین شناسی

 

زیرگروه 4: ضرایب دروس، زمین شناسی1، ریاضی4، زیست شناسی2، فیزیک3، شیمی2

مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد

مقطع کارشناسی: ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت امور بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی دریایی، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، هتلداری.

 

زیرگروه 5: ضرایب دروس ، زمین شناسی1، ریاضی3، زیست شناسی 2، فیزیک2، شیمی2

مقطع کارشناسی: آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریست، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، مهندسی باغبانی، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، اقتصاد کشاورزی.

قبل از اینکه مطالب مشاوره ای انتخاب رشته تجربی رو بخونی اول برای هماهنگی مشاوره انتخاب رشته حضوری و یا تلفنی با ما تماس بگیر.

جهت تماس با مشاوران همراه تحصیلی کلیک نمایید

شرایط گزینش داوطلبان در دانشگاههای مختلف برای گروه تجربی

در کلیه رشته هایی که دارای گزینش روزانه می باشند تمام شرایط بومی گزینی مانند پذیرش ناحیه ای، قطبی و استانی و کشوری وجود دارد و بر طبق شرایط هر دانشگاه این سهمیه رعایت می شود. برای مثال در رشته های پر طرفدار پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی شرایط به این گونه است که 40% هر کد رشته محل به سهمیه آزاد اختصاص دارد و 60% باقیمانده آن به ظرفیت بومی بستگی دارد. در دوره های شبانه شرایط با دوره روزانه متفاوت بوده و طبق دفترچه انتخاب رشته تجربی، 80% ظرفیت رشته های شبانه به داوطلب بومی استانی اختصاص می یابد و 20% باقیمانده به داوطلبان آزاد تعلق دارد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته تجربی

نحوه گزینش در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی در انتخاب رشته تجربی

در کلیه رشته های دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی در انتخاب رشته تجربی گزینش داوطلبان بصورت پذیرش بومی ناحیه ای است.

پذیرش رشته های مختلف در ظرفیت های مازاد، خودگردان و مجازی در انتخاب رشته تجربی

در کلیه رشته های دانشگاهی در ظرفیت های مازاد، پردیس های خود گردان و رشته های مجازی پذیرش داوطلبان بصورت کشوری انجام می شود لذا هیچ گونه بومی گزینی در این نوع انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.

نوع پذیرش بومی و یا کشوری در رشته های مختلف انتخاب رشته تجربی چگونه است؟

در ادامه به چند رشته پر طرفدار در کنکور تجربی اشاره میکنیم تا داوطلبان برای انتخاب رشته تجربی بتوانند انتخاب رشته مناسبی را انجام دهند.

رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی :

در انتخاب رشته تجربی پذیرش این مجموعه از رشته ها بصورت بومی ناحیه ای می باشد. بدین معنی که 40% ظرفیت این رشته ها به داوطلبان آزاد و 60% دیگر به داوطلبان یک ناحیه اختصاص دارد. داوطلبان می توانند برای اطلاع از استانهایی که در یک ناحیه وجود دارند جدول زیر را مشاهده نمایند.

ناحیه ها

استانهای مربوط به هر ناحیه

 ناحیه یک

تهران-البرز-زنجان-سمنان-قم-مرکزی-قزوین

ناحیه دو

آذربایجان شرقی-آذربایجان غربی- اردبیل

ناحیه سه

اصفهان-چهارمحال و بختیاری-یزد

ناحیه چهار

سیستان و بلوچستان-کرمان

ناحیه پنج

بوشهر-فارس-کهگیلویه و بویراحمد-هرمزگان

ناحیه شش

کردستان-کرمانشاه-همدان

ناحیه هفت

ایلام-خوزستان و لرستان

ناحیه هشت

خراسان رضوی- خراسان شمالی-خراسان جنوبی

ناحیه نه

گلستان-گیلان و مازندران

 پذیرش در رشته دامپزشکی در انتخاب رشته تجربی:

رشته دامپزشکی در کنکور سراسری دارای شرایط گزینش بومی قطبی است. بدین منظور که 40% ظرفیت این رشته به داوطلبان آزاد و 60% دیگر به داوطلبان یک قطب اختصاص می یابد. داوطلبان می توانند استانهای مربوط به هر قطب را در جدول زیر مشاهده نمایند.

قطب ها

استانهای مربوط به هر قطب

قطب یک

تهران-البرز-زنجان-سمنان-قم-مرکزی-قزوین- گلستان-گیلان و مازندران

قطب دو

سیستان و بلوچستان-کرمان- خراسان رضوی- خراسان شمالی-خراسان جنوبی

قطب سه

کردستان-کرمانشاه-همدان- آذربایجان شرقی-آذربایجان غربی- اردبیل

قطب چهار

اصفهان-چهارمحال و بختیاری-یزد- ایلام-خوزستان و لرستان

قطب پنج

بوشهر-فارس-کهگیلویه و بویراحمد-هرمزگان

رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی در انتخاب رشته تجربی:

رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی یکی از رشته هایی است که از طریق کنکور سراسری و بصورت گزینش کشوی از بین داوطلبان کنکور دارای استعداد درخشان دانشجو می پذیرد. این رشته تنها در دانشگاه تهران پذیرش در مقطع دکتری پیوسته را انجام می دهد. کسانی که دارنده مدال های المپیاد و یا رتبه های برتر کنکور باشند می توانند در این رشته پذیرش شوند که گزینش آنها بعد از مرحله مصاحبه خواهد بود.

شرایط پذیرش در رشته های پیراپزشکی مانند پرستاری، مامائی، اتاق عمل و هوشبری در انتخاب رشته تجربی:

نحوه گزینش در رشته هایی مانند پرستاری، مامائی، هوشبری و اتاق عمل بصورت پذیرش بومی استانی می باشد. پذیرش در این رشته ها بدین صورت است که 20 % ظرفیت به داوطلبان سهمیه آزاد و 80 % آن به داوطلبان استان مربوطه تعلق میگیرد.

معرفی بازار کار در رشته های گروه تجربی و راهنمایی انتخاب رشته تجربی برای انتخاب رشته و دانشگاه:

در بین رشته های مختلف گروه علوم تجربی شرایط بازار کار بسیار متفاوت است. برای اینکه داوطلبان بتوانند انتخاب رشته مناسبی انجام دهند بایستی به بازار کار رشته های مختلف در کشورمان آگاهی داشته باشند و در کنار بازار کار رشته های تجربی، شرایط ادامه تحصیل در این رشته ها را به خوبی بررسی نمایند و به نوعی با آینده شغلی و اینده تحصیلی رشته های مختلف گروه تجربی آشنا شوند. در دفترچه انتخاب رشته تجربی داوطلبان می توانند لیست کلیه رشته های موجود در گروه علوم تجربی را ملاحظه نمایند و در مورد هر یک از رشته ها بعد از جستجو و تحقیق تصمیم گیری نمایند.

در انتخاب رشته تجربی این نکته در نظر داشته باشین که اکنون در کشورمان شرایط بازار کار در رشته های مرتبط با علوم پزشکی دارای شرایط مساعدتری برای تحصیل و کار می باشند. در این رشته ها بخش آموزش های تجربی و عملی سهم زیادی را دارند و داوطلبان بعد از طی دوران تحصیل سریع وارد بازار کار در محیط های مربوط به درمان و بالین جذب می شوند. از جمله این رشته ها می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، هوشبری و اتاق عمل، پرستاری و مامائی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و فیزیوتراپی و دیگر رشته های گروه پیراپزشکی اشاره کرد.

داوطلبان باید در مورد شرایط خانوادگی و شخصی بهترین تصمیم را بگیرند. اگر داوطلبی به زود بازده بودن یک رشته برای بازار کار فکر میکند بدون شک رشته های پیراپزشکی بهترین رشته ها هستند زیرا تمامی این دانشجویان این رشته ها بعد از فارغ التحصیل شدن می توانند در مراکز درمانی مختلف به کار مشغول شوند.

رشته های علوم پایه در انتخاب رشته تجربی

در رشته های علوم پایه مانند رشته های زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی و ........ وضعیت بازار کار کمی با رشته های گروه علوم پزشکی متفاوت است. در این رشته ها داوطلبان نباید انتظار زود بازده بودن یک رشته را داشته باشند. در این رشته ها داوطلبان برای تثبیت شرایط خود در بازار کار نیاز به ادامه تحصیل می باشند تا اینکه بتوانند در مراکز تحقیقاتی، دانشگاهها و پژوهشگاهها مشغول به کار شوند. حتی این دسته از داوطلبان می توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور شرایط خوبی را بدست آورند. زیرا معمولا رشته های علوم پایه در کشورمان دارای جایگاه مناسبی نبوده اما در کشور های اروپایی و امریکایی دارای شرایط خوبی می باشند. زیرا رشته های علوم پایه دارای نقش مهمی در تولید علم دارند و داوطلبانی که علاقه مند به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دارند می توانند در این رشته ها به موفقت های زیادی دست یابند.

نحوه انتخاب رشته تجربی

با توجه به انتخاب رشته کنکور تجربی داوطلبان می توانند ابتدا برای ارزیابی شرایط انتخاب رشته خود عمل انتخاب رشته مجازی را از طریق نرم افزار انتخاب رشته کنکور انجام دهند و پس از اینکه از طریق سامانه انتخاب رشته لیست رشته های خود را گزینش کردند انتخاب رشته خود را نهایی کنند. حتما شرایط انتخاب رشته تجربی را بر اساس اطلاع از نحوه گزینش تمامی رشته ها انجام دهید و پس از آن در مورد بازار کار و آینده شغلی و آینده تحصیلی رشته های مختلف گروه تجربی با مشاور خود صحبت نمایید.

یکی از مهمترین نکاتی را که باید در انتخاب رشته خود مورد ازریابی قرار دهید، شناخت استعداد فردی خود رد رشته مورد نظر است. این استعداد و توانایی دارای نقش برجسته تری در انتخاب رشته تجربی نسبت به سایر رشته ها است. زیرا تحمل شرایط تحصیلی و شغلی در برخی از رشته های گروه تجربی بخصوص رشته های علوم پزشکی نیازمند شرایط خاصی است. اگر صرف نمره آزمون شما ملاک گزینش شما قرار بگیرد و به استعدادهای خودتان فکر نکنید نمی توانید انتخاب رشته خوبی را انجام دهید و بعد از مدتی نسبت به شرایط تحصیلی خود در رشته مورد نظرتان بدبین خواهید شد. در نتیجه استعدادیابی دانش آموزان نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دارد.

انتخاب رشته تجربی در مرکز مشاوره همراه تحصیلی

داوطلبان می توانند برای اطلاع از شرایط تحصیل در کلیه کد رشته محل های دفترچه انتخاب رشته تجربی با مشاوران مرکز همراه تحصیلی تماس بگیرند و در مورد کلیه رشته ها و دانشگاهه اطلاعات تکمیلی را کسب نمایند. مشاوران مرکز می توانند معرفی تمامی رشته ها را برای داوطلبان گرامی انجام دهند و شرایط ادامه تحصیل، رتبه بندی دانشگاهها و شرایط علمی رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد را برای شما شفاف تر نمایند.

 انتخاب رشته مجازی تجربی

با توجه به اینکه داوطلبان عزیز کنکور تجربی قبل از فرایند انتخاب رشته تجربی نیازمند شناخت مناسبی از فرایند تخمین رتبه و تخمین رشته های قبولی هستند. مرکز مشاوره همراه تحصیلی اقدام به انجام انتخاب رشته مجازی تجربی برای داوطلبان عزیز می نماید تا قبل از فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری بتوانند از بازه رشته های قبولی خود مطلع شوند. برای اطلاع از فرایند انتخاب رشته مجازی کنکور و نرم افزار انتخاب رشته مجازی همراه تحصیلی با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

 

 رتبه های قبولی در انتخاب رشته تجربی بر اساس رتبه کشوری 

رتبه های زیر 1000

رتبه

رشته قبولی

8

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

71

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

301

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی مشهد/نیمسال اول/روزانه

328

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/رزانه

576

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم/روزانه

946

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

216

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

351

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

419

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی یزد/روزانه

472

داروسازی/ دانشگاه علوم پزشکی تهران/رزانه

501

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بابل/روزانه

695

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز-نیمسال دوم /روزانه

798

پزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی قم/روزانه

10

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-نیمسال اول/روزانه

75

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

166

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی-نیمسال دوم /روزانه

388

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

574

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم/روزانه

985

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال اول/روزانه

  

رتبه های زیر 2000 رشته تجربی

رتبه

رشته قبولی

1301

 

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه-نیمسال اول/روزانه

1355

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی-نیمسال اول/پردیس خودگردان

1433

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی البرز-کرج –نیمسال دوم/روزانه

1657

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی قزوین/روزانه

1897

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/روزانه

1904

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بابل/روزانه

1205

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بابل/روزانه

1383

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گیلان-رشت/روزانه

1563

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/روزانه

1638

دندانپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی بیرجند/روزانه

1770

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گلستان-گرگان/روزانه

1864

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زنجان/روزانه

1566

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مشهد/روزانه

1897

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان/روزانه

1922

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-نیمسال اول/روزانه

1941

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-نیمسال اول/روزانه

1986

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/روزانه

1997

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی همدان-نیمسال اول /روزانه

   

رتبه های زیر 3000 رشته تجربی

 

رتبه

قبولی

2035

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی قم/روزانه

2592

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان/روزانه

2921

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گیلان-رشت-نیمسال دوم/روزانه

2911

دندان پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اراک/روزانه

2054

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی البرز-کرج –نیمسال دوم/روزانه

2068

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زنجان /روزانه

2090

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زاهدان-نیمسال اول/روزانه

2098

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جهرم –نیمسال اول /روزانه

2473

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی فسا/روزانه

2826

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یاسوج-نیمسال دوم /روزانه

2993

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی زنجان تبریز-نیمسال دوم

 

رتبه های زیر 4000 رشته تجربی

رتبه

قبولی

3513

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل-روزانه

3627

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گناباد-روزانه

3785

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی سمنان- نیمسال دوم -روزانه

3974

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-پردیس خودگردان

3028

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گلستان-گرگان-روزانه

3054

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان-روزانه

3073

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی دزفول-روزانه

3077

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کاشان-روزانه

3598

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اراک-روزانه

3665

 

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی سبزوار –نیمسال اول-روزانه

3993

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز-نیمسال دوم/روزانه 

 

رتبه های زیر 5000 تجربی:

رتبه

قبولی

4216

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی بندر عباس -روزانه

4355

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی فسا-روزانه

4756

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی شیراز-روزانه

4909

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی آبادان-روزانه

4030

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی مشهد-روزانه

4492

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جیرفت-روزانه

4720

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بوشهر-روزانه

4929

فیزیوترابی/دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/روزانه

4504

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل-روزانه

4671

فیزیوترابی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

4967

داندانپزشکی/علوم پزشکی اصفهان /روزانه

 

رتبه های زیر 6000 تجربی :

رتبه

قبولی

5583

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/خودگردان

5630

داروسازی/علوم پزشکی زنجان /روزانه

5977

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

5998

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه/پردیس خودگردان

5068

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی جهرم/ظرفیت مازاد

5111

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی ایران/روزانه

5142

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/پردیس خودگردان

5176

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/پردیس خودگردان

5079

داروسازی/علوم پزشکی شیراز/روزانه

5459

دندانپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/روزانه

5484

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی یزد/روزانه

 

رتبه های زیر 7000

رتبه

قبولی

6042

تکنولوژی پرتو درمانی /دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی/روزانه

6227

دامپزشکی/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6654

بینایی سنجی / دانشگاه علوم پزشکی مشهد/روزانه

6686

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/روزانه

6539

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6612

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/روزانه

6677

پرستاری/دانشگاه علوم پزشکی تهران-نیمسال اول/روزانه

6916

پزشکی / دانشگاه علوم پزشکی فسا / روزانه

6959

پرستاری*دانشگاه علوم پزشکی ایلام-نیمسال دوم/روزانه

6916

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

6866

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان/روزانه

 

رتبه های زیر 8000 رشته تجربی:

رتبه

قبولی

7824

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ایلام/ظرفیت مازاد

7860

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکی تهران/طرفیت مازاد

7944

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

7996

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی کرمان /پردیس خودگردان

7112

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی شیراز/روزانه

7148

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی دزفول/ظرفیت مازاد

7824

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تهران/روزانه

7962

فیزیوتراپی /دانشگاه علوم پزشکی زاهدان/ظرفیت مازاد

7157

فیزیوتراپی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان /روزانه

7312

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی گلستان – گرگان /پردیس خودگردان

7271

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان-نیمسال دوم /روزانه

 

رتبه های زیر 9000 رشته تجربی :

رتبه

قبولی

8725

هوشبری/دانشگاه علوم پزشکینیشاپور/روزانه

8762

اتاق عمل/دانشگاه علوم پزشکی ایران/روزانه

8937

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی یزد/پردیس خودگردان

8157

پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ایلام/ظرفیت مازاد

8630

دامپزشکی/دانشگاه علوم پزشکی تبریز/روزانه

8644

علوم تغذیه/دانشگاه علوم پزشکی شیراز/روزانه

8494

بینایی سنجی/دانشگاه علوم پزشکی ایران / روزانه

8588

داروسازی/دانشگاه علوم پزشکی مازندران-ساری/روزانه

8630

دندانپزشکی/علوم پزشکی بابل/پردیس خودگردان

 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

قشقایی

سپاس از مطالب کامل.

azmoon.org

سایت خیلی خوبی دارید سپاس

کارشناس همراه تحصیلی

ممنون از حسن توجه شما

حسین

سلام با تراز ۸۰۰۰ منطقه ۳ و داشتن سهمیه ۵ درصدی امکان قبولی در دانشگاه آزاد یا پردیس در ۳ رشته برتر تجربی وجود دارد؟ شهرش مهم نیست حتی شهرستان هم باشه مهم نیست لطفا پاسخ دهید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس پذیرش رو دارید. اما تراز معمولا با میانگین درصدهای بدست اومده کنکور ارتباط داره. شما بهتره تخمین رتبه رو انجام بدین اول. ولی خب یک هفته بعد نتایج میاد و اون موقع با ما تماس بگیرید تا انتخاب رشته تجربی رو انجام بدین.

حسین

یعنی الان با درصد های ادبیات ۴۵ عربی ۱۲ دینی ۵۵ زبان۴۰ زمین ۰ ریاضی ۳۰ زیست ۴۰ فیزیک ۲۵ شبمی ۳۵ تو منطقه ۳ و داشتن سهمیه ۵ درصد شانس قبولی پردیس یا آزاد هست؟ با این وجود رتبه و تراز من حدودا چقدر میشود؟

حسین

من تخمین رتبه میزنم رتبم میشه ۷۰۰۰ منطقه ۳ الان با سهمیه ۵ درصدی میشه چند؟ و اینکه مثلا من تو سهمیه ۵ درصدی رتبه ۴۵۰۰ بیارم اون ۴۵۰۰ رتبه من بین سهمیه های ۵ درصدی هست یا بین کل شرکت کننده های کنکور تجربی هست؟

محمدرضا

با سلام بنده با درصد های ادب 37عربی8 دینی41 ریاضی و فیزیک 3 زیست22 شیمی8 و سهمیه 5درصدی ایثارگری حدودا تراز 6250 میتونم ازاد اتاق عمل ارومیه قبول بشم!

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش شما خیلی پایینه چون احتمالا نتونید 70 درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رو بگیرید. رشته های پیراپزشکی رتبه بالاتری رو نیاز داره

Mehdi

سلام با رتبه 2900 سهمیه 5 درصد و نمره زیرگروه یک 8700 ایا شانسی برای قبولی تو پزشکی یا دندون پزشکی یا داروسازی یا بینایی سنجی یا فیزیوتراپی دارم؟ (لطفا واقع بینانه نظر بدید )

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پزشکی و دندانپزشکی ندارید اما احتمال قبولی توی رشته های پیراپزشکی رو دارید

آذین

باسلام بارتبه 30570 سهمیه 5درصدی رشته تجربی ونمره زیر گروه27908ایا شانسی برای قبولی رشته پرستاری بروجرد رادارم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه رتبه شما برای پذیرش خیلی پایینه

آذین

باسلام مجدد میشه لطف بفرمائید راهنمایی بفرمائید چه رشته ای امکان قبولی دارم وبهتر چه کار کنم.

نادیا

با سلام. با تراز ۷۳۰۰ و سهمیه ۵ درصدی ایثارگران، با رتبه کشوری ۷۱۰۰۰ آیا احتمال قبولی در رشته های پرستاری و اتاق عمل و هوشبری وجود دارد؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس پذیرشتون بسیار پایینه

شادی

سلام ببخشید من کنکور تجربی دادم میتونم تو انتخاب رشته حقوق یا فقه وحقوق رو انتخاب کنم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله تو انتخاب رشته تجربی میتونید رشته حقوق رو که بدون کنکور هست رو انتخاب کنید.

Zz

سلام با تراز ۵۴۷۶ شأنش قبولی رشته پرستاری در دانشگاه آزاد بناب یا مراغه رو‌دارم یا دانشگاه آزاد های دیگر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به این تراز احتمالا رتبه شما پایین هستش و شانس پذیرشتون خیلی پایینه

الهه

باسلام باتراز 5400 وسهمیه 5 درصدی احتمال قبولی فیزیوتراپی ظرفیت مازاد نیمسال دوم دانشگاه وجود دارد

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش شما پایین هست

hamed

سلام با رتبه کشوری 39832کشوری منطقه2بیشتر شانس قبولی چ رشته هایی وجود دارد؟ تشکر میکنم اگه راهنمایی فرمایید.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بیشتر رشته های علوم پایه مثل سلولی و مولکولی و شیمی شانس دارید.البته برای بین الملل و دانشگاههای آزاد برخی شهرستان ها تو رشته های پیراپزشکی هم شانس کمی دارید

حنــا

سلام،با رتبه دوهزار سهمیه ایثارگری(25درصد) و تراز هفت هزار شانسی برای قبولی دندون دارو یا پزشکی روزانه هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس پذیرش شما با توجه به رتبه سهمیه شما برای این رشته پایینه

محمد

باسلام میخواستم بدونم به نظرتون بارتبه۳۱۱۲در سمیه۵درصدی میتونم پرستاری مشهد یا فیزیوتراپی شهرستان هارو ییارم؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس قبولی رو دارید در بوم خودتون. برای آزاد هم حتما روش حساب کنید

زهرا

سلام با رتبه۲۵۷۶۱و رتبه کشوری۲۰۲۰۳۶وتراز۵۷۷۵و سهمیه ۵ درصدی احتمال قبولی در رشته ای از پیرا پزشکی هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه با این رتبه شانس پذیرش ندارید

زهرا

سلام با رتبه ۲۵۷۶۱ ورتبه کشوری ۲۹۲۰۳۶وتراز5775و سهمیه ۵درصدی احتمال قبولی در رشته ای از پیرا پزشکی هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه با توجه به رتبه شما در سهمیه شانس پذیرش در رشته های پیراپزشکی برای شما وجود نداره

زهرا

سلام با تراز 6823پرستاری ازاد قبول میشم ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولیتون خیلی کمه

حسین

باسلام، لطفاً با نمره کل ۶۶۴۰ زیر گروه ۲ منطقه ۱ و رتبه در سهمیه نهایی ۲۵۵۷۰ بالاترین شانس قبولی حوالی چه رشته هایی می تواند باشد؟ هدف من پزشکی بوده است. ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما شانس قبولیتون بیشتر برای رشته های مانند سلولی و مولکولی و شیمی و سایر رشته های علوم پایه هست. البته شانس برای دانشگاه آزاد هم دارید

حنا

آها،مرسی جواب دادین. بعد برای قبولی این سه رشته تودانشگاه ازاد هم شانسم پایینه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله پایین هست

رضا

سلام من با رتبه 2260 و تراز 9600 و درصدهای ادبیات 53 عربی77 دینی 64 زبان 86 ریاضی 43 زیست 60 فیزیک 61 و شیمی 54 و سهمیه عادی منطقه 1 ایا امیدی به پردیس یا ازاد داروسازی یا دندانپزشکی وجود دادرد

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس قبولی در واحدهای پردیس و آزاد رو دارین

پروا

سلام.خسته نباشید.با رتبه891در سهمیه 25 درصد زیر گروه یک و تراز 7520 , رتبه723وتراز7570 زیر گروه دو امکان داروی تبریز و یا پزشکی ارومیه وجود داره؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانستون کمه برای روزانه تبریز و ارومیه. اما برای آزاد و بین الملل شانستون خیلی زیاده. ولی در کل با احتمال کمتر شانس روزانه دارید

Alireza

سلام... با تشکر از سایت خوبتون اگه ممکنه لطف کنید و به سوال من هم پاسخ بدید . من پسر هستم و بومی استان تهران و جزو سهمیه منطقه 3 ، با تراز 8550 و رتبه24617 کشوری در زیر گروه یک در کنکور تجربی 97، با چه احتمالی پرستاری دانشگاه تهران و یا سایر دانشگاه های تهران قبول میشم؟ و اینکه بین پرستاری نیمسال دوم تهران و پرستاری نیمسال اول شهید بهشتی کدومو در اولویت بالاتر قرار بدهم؟ خیلی ممنون .

کارشناس همراه تحصیلی

سلام ممنون از نظر مثبت شما در مورد سایت همراه تحصیلی. با توجه به رتبه شما احتمال قبولی شما در رشته پرستاری در دانشگاههای تهران و بهشتی خیلی پایینه. اما در مجموع نیم سال اول شهید بهشتی در اولویت هست.

Sh

سلام من بارتبه۱۶۰۰۰سهمیه ۵ درصدی و تراز۶۵۰۰شانس قبولی رشته های پیراپزشکی دولتی یا ازاد رو دارم؟ممنون میشم جواب بدید:)

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس پدیرش ندارید تو این رشته ها

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس قبولی دولتی رو ندارید اما برای آزاد شانس هست

امیر

با سلام و درود فراوان بر شما و سایتتون و اولا متشکرم‌ و اینکه یه سوال داشتم‌ برای تراز ۵۰۰۰ مازاد یا پردیس های خودگردان چه رشته هایی میتونم بیارم و کدوم دانشگاه ها بنده منطقه دو هستم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام ممنون از اینکه سایت همراه تحصیلی رو انتخاب کردید. با این تراز رشته های علوم پایه رو به احتمال زیاد قبول میشین چون رتبتون به قبولی پیراپزشکی نمیخوره. برای آنالیز دقیق تر حتما کارنامتون رو برای ما بفرستید

neda

سلام تشکر از سایت خوبتون.باتراز 6600میشه مامایی دانشگاه ازاد قبول شد؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش پایینه ما بازم احتمالش رو دارید خصوصا برای آزاد

زهرا

سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم که با رتبه ی 25995 تجربی منطقه ی دو احتمال قبولی تو رشته ی سلولی مولکولی دانشگاه های دولتی استان تهران و البرز چقده؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما شانس پذیرش دولتی تهران رو ندارین اما شهرستان رو دارید

Zohre

سلام میخواستم بپرسم که با رتبه ی ۶۰۰۰ منطقه ۳ و۵۶۹۶ زیرگروه ۱ رشته ی رادیولوژی یا فیزیوتراپی دولتی یا داروسازی ازاد میتونم قبول شم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس قبولی در این رشته ها رو دارید

کیوان

با تراز 7280 و رتبه ی 18506 منطقه یک پرستاری ازاد یا پردیس یا ظرفیت مازاد نیشابور یا گناباد قبول میشم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس قبولی دارید آزاد رو هم انتخاب رشته کنید

امیر

ممنون بابت پاسخ گوییتون ببخشید میتونم بپرسم که با همین تراز ۵۰۰۰ پردیس خودگردان های دقیقا کدوم شهر ها و دانشگاها میتونم قبول بشم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام لطفا کارنامتون رو بفرستید که بررسی بشه توسط مشاورین

پرستو

سلام.خسته نباشید.سوالم اینه که مثلا من که توی فرم انتخاب رشته دندان ارومیه رو ردیف3 مینویسم با کسی که دندان ارومیه رو ردیف1 نوشته ,توی پذیرش فرقی هست؟؟یعنی در شرایط یکسان اون فرد رو به من ترجیح میدن؟؟ممنون بابت کمکتون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام نه در انتخاب رشته از انتخاب اول شما میان پایین و هر کدوم قبل شما پر نشده باشه شمارو قبول میکنن. در ضمن تا زمانی که انتخاب های نفر اول رو بررسی نکنن نمیرن سراغ انتخاب رشته نفر دوم. در نتیجه اینکه یه انتخاب رو بیارید بالاتر تاثیری در بهتر قبول شدن شما نداره

نسترن

سلام خسته نباشید من 5075 سهمیه 5 درصد دارم و رتبه کشوریم34000 هست اما خیلی میترسم ک حتی مامایی و پرستاری هم به خاطر سهمیم نیارم!! میشه یکم راهنمايم کنین و احتمال قبولیم رو بگید تو رشته های پیرا پزشکی؟!

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما شانس پذیرش دارین انتخاب رشته رو بر اساس دانشگاههای بومی خودتون و دانشگاه ازاد انجام بدین

الهام

سلام ببخشید الان تو دفترچه دانشگاه پیام‌نور و غیرانتفاعی براساس سوابقه.حالا من که هم کنکور سراسری و ازاد و پیام‌نور و غیرانتفاعی شرکت کردم.باز باید کارت اعتباری بگیرم برای شرکت در دانشگاه براساس سوابق یا نه دیگه

کارشناس همراه تحصیلی

سلام اگر قبلا اعلام علاقه مندی کرده باشید دیگه نیازی نیست

امین

سلام آیا با رتبه 2550 زیرگروه2 منطقه3 احتمال قبولی داروسازی پردیس وجود داره؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس پذیرش داروسازی پردیس شما خیلی زیاده

افرا

سلام خسته نباشید ببخشید با رتبه ۱۵۰ هزار و سهمیه ۵ درصد و سهمیه کارمند سپاه آیا احتمال قبولی تو رشته های پزشکی بخصوص دندون پزشکی و پزشکی عمومی در دانشگاه ازاد هست؟با تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام نه متاسفانه شانسی وجود نداره

کارشناس همراه تحصیلی

سلام نه متاسفانه شانسی وجود نداره و رتبه شما برای انتخاب رشته های پزشکی و دندونپزشکی کافی نیست

دریا

سلام خسته نباشید به نظر شما با تراز 5000 می تونم پردیس پزشکی یا مازاد را بیارم؟ آخه همه میگن اینا پولی هست و رتبه های nرقمی میگیرند بسته به شهریه ی پرداختی.

دریا

شرمنده دوباره بگم ترازم 5000 در منطقه دو هست و 114000 در سهمیه منطقه دو تمام پردیس ها را در انتخاب رشته زدم حتی زاهدان و زابل به نظرتون شانسی دارم؟

پرستو

سلام.خیلی ممنون بابت پاسخگوییتون.یه سوال دیگه داشتم.من الان انتخاب رشته سراسری رو انجام دادم وبطور قطعی حداقل پرستاری تبریز قبول میشم.میخواستم صرفا فقط شانسم رو توی آزاد تبریز هم مثلا برای رشته دندان و پزشکی امتحان کنم و برای آزاد هم انتخاب رشته کنم گرچه رشته ی بهتر هم قبول بشم نمیرم.این کارمشکلی برای سراسری ایجادنمیکنه؟؟ارتباطی بین این دو وجودنداره؟یعنی من اگه پزشکی آزاد و پرستاری سراسری قبول بشم میتونم برم پرستاری؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام هیچ ارتباطی بین انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری وجود نداره و بعد از اعلام نتایج این دو هر کدوم رو که بخواین میتونید ادامه بدین

مجید

سلام و خسته نباشید می خواستم بدانم با تراز ۸۹۶۶ و رتبه ۴۵۶۶ در منطقه ۱ چقدر شانس قبولی در رشته دامپزشکی رورانه و یا نوبت دوم آن در دانشگاههای دولتی وجود دارد. تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی دارید خصوصا در نوبت دوم

سارا

سلام اینایی که با رتبه های هشت یا نه هزار پزشکی قبول شدن ایا درصد های ایثارگران داشتند یا نه؟؟ینی احتمال قبولی پزشکی و داروسازی با رتبه هشت هزاروجود داره؟ممنون لطفا جواب بدید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام معمولا با رتبه 8000 سهمیه شانس پذیرش وجود نداره

کارشناس همراه تحصیلی

ساراجان با رتبه هشت یا نه هزار کشوری میشه ولی با هشت یا نه هزار سهمیه منطقه و یا حتی سهمیه ایثارگران به هیچ عنوان نمیشه پزشکی قبول شد.

یونس

اگه مامایی مازاد قبول بشم حق استفاده از دوره ی روزاته کنکور ۹۸ رو دارم لطفا جواب بدید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله این حق رو دارید. فقط قبولی روزانه این حق رو میگیره

کارشناس همراه تحصیلی

آقا یونس شما چطوری میخوای مامایی بخونی برادر؟؟؟؟؟

فاطمه

سلام بارتبه ی 15725 سهمیه ی 5 درصد امکان قبولی در رشته های پرستاری .هوشبری یا علوم ازمایشگاهی دولتی هست ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش با این رتبه شهمیه خیلی کمه اما سابقه قبولی برای برخی از شهرستان ها بوده

فاطمه

میدونید نرم افزار سرکان چقدر درسته ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام منظورتون چه نرم افزاری هست

متین

سلام میخواستم بپرسم اگه رشته روانشناسی در دانشگاه پیام نور قبول نشم، میتونم خودم رشته های دیگه مثل مامایی یا پرستاری در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه دانشگاه پیام نور رشته های پیراپزشکی رو نداره و این امکان رو ندارید

مجتبی

سلام من با رتبه ۲۰۰۰۰ سهمیه ۵٪ وتراز ۵۸۰۰ شانس قبولی برای رشته فوریت پزشکی دارم ؟! اخه شنیدم برای فوریت رتبه نمیخواد و چند برابر ظرفیته

کارشناس همراه تحصیلی

سلام انتخاب رشته کاردانی فوریت های پزشکی صرفا با ازمون هست و کسی که در کنکور شرکت نکرده باشه نمیتونه انتخابش کنه و پذیرشش فقط برای اقایون هست و چون نیمه متمرکز هست و دارای مصاحبه هست ورودی بهمن ماه دانشجو میگیره.

صبا

سلام.من امسال میخوام کنکور تجربی بدن و نمیخوام ریاضی و فیزیک رو بزنم بقیرو باید چند درصد بزنم که تهرام قبول شم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای چه رشته ای؟ اگر منظورتون قبولی توی رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی هست باید بگم بدون ریاضی و فیزیک شانسی ندارین

Kiana

سلام من میخام دانشگاه ازاد پزشکی کازرون بیارم باید تقریبا رتبم چندباشه؟

هانیه

با سلام خدمت شما ‌من کارشناسی رشته الکترونیک خوندم.فنی هستم یعنی پیش دانشگاهی نخوندم.الان میخوام کنکور تجربی بدم .ولی نمیدونم باید چیکار کنم.برای قبولی در پرستاری یا داروسازی کدوم درسارو بیشتر بخونم ریاضی و فیزیکم خوبه.و اینکه ۲۵سهمیه دارم.ممنون میشم پاسخ بدید.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای راهنمایی کامل با مرکز تماس بگیرید و فرم تماس با مشاور رو پر کنید

mohammad

سلام رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی برای دانشگاه ازاد تهران حدودا چه رتبه ای میخواد رشتم تجربی هست؟

شکیلا

سلام و وقت بخیر .با درصد های ادبیات 40 عربی 30.معارف 70 زبان 30 زمین 0 ریاضی 30 فیزیک 30 زیست 60 شیمی 40 در منطقه 3 سالکن خوزستان ایا امیدی به پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاهای دولتی یا ازاد استان و یا شهرستانها هست.

ماهرو

سلام ایا امکانش هست با تراز ۶۰۷۷ مامایی خودگردان ازاد شهرهای دور قبول بشم؟

آتنا

سلام برای کنکور ۹۹ باید برای قبولی در رشته زمین شناسی کنکور داد یا خیر؟ اگه بدون کنکوره چجوری باید وارد دانشگاه شد و این که معدل سال دوازدهم هم تاثیر داره یا خیر؟ممنون

شبنم

سلام خسته نباشید من در شیراز منطقه ۱هستم، برای دانشگاه تهران رشته ی مدیریت بازرگانی به چه رتبه ای نیاز دارم؟

سید یعقوب منصوری

سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم پرستاری بدون کنکور در ایران داریم ( دانشگاه ازاد )

ani2003

آیا امکانش هست از طریق رشته ی تجربی واسه فلسفه دانشگاه های سراسری تهران روزانه قبول شد و حداقل با چه رتبه ای ؟

...

سلام بنظرتون با رتبه ۲۲۰۰۰ منطقه۳ و ۶۷۰۰۰ کشوری و سهمیه ۵ درصدی میشه پرستاری یا مامایی روزانه قبول شد؟؟


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php