ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.
15 مرداد 1401

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد یکی از مهمترین مراحل پس از کنکور ارشد است و داوطلبان با توجه به زیرگروههای مختلف هر گروه امتحانی باید رشته مورد نظر خود را با شناخت کامل انتخاب نمایند. انتخاب رشته ارشد در برخی از رشته ها که تعداد زیرگروه ها پایین است راحت تر انجام می شود و در برخی دیگر که تعداد زیرگروه ها بیشتر از نیاز به مطالعه بیشتری برای انتخاب رشته ارشد است. اگر کنکور ارشد را پشت سر گذاشته اید و حد نصاب علمی برای انتخاب رشته را کسب کرده اید باید بدانید تا اینجا نیمی از راه را طی کرده اید و نیم دیگر اثرگذار این مسیر انتخاب رشته مناسب و صحیح است. در ادامه برای اطلاع از نکات مهم این مرحله با ما همراه باشید.در این مطلب اطلاعات مربوط به انتخاب رشته ارشد برای داوطلبان متقاضی انتخاب رشته کارشناسی ارشد بطور کامل بیان می شود و صفر تا صد انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای شما آورده شده است.

خلاصه نکات انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • شناخت گرایش های مختلف در هر رشته برای رشته هایی که دارای چندین گرایش هستند. و اینکه هر گرایش با گرایش بعدی چه تفاوت هایی دارد.
 • شناخت ظرفیت های هر گرایش و سپس مرتب سازی آنها
 • توجه به رشته شناور در صورتی که فرد در آن شرکت کرده باشد.
 • براورد ظرفیت کل گرایش ها و رتبه داوطلب برای قبولی در دوره روزانه و یا سایر دوره ها
 • رتبه بندی دانشگاههای مختلف بر اساس نوع رشته. زیرا در هر رشته رتبه بندی متفاوتی بین دانشگاهها وجود دارد.
 • انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد بر اساس رتبه کنکور سراسری و در زمانی متفاوت انجام می شود.
 • شناخت اساتید هیئت علمی و علایق پژوهشی آنها برای انتخاب رشته ارشد بسیار مهم است. زیرا پایان نامه سهم بزرگی از تحصیل در دوره ارشد را دارد.
 • تعداد انتخاب برای انتخاب رشته ارشد 100 رشته می باشد. برای دانشگاه آزاد نیز همین تعداد انتخاب رشته ممکن است.
 • استفاده از سهمیه استعداد درخشان در انتخاب رشته ارشد برای کسانی که جزء 10 درصد برتر ورودی های خود در دوره کارشناسی بوده اند.
 • شناخت سهمیه های ایثارگران و جانبازان در انتخاب رشته ارشد
 • استفاده از تجربه رتبه های قبولی سال های گذشته برای چیدمان درست انتخاب ها
 • توجه به گزینه های آموزش محور و یا پژوهش محور بودن انتخاب ها بسیار مهم است.
 • توجه به سهمیه برگزیدگان علمی مانند نفرات برتر المپیاد برای انتخاب رشته ارشد.
 • توجه به دو سهمیه برای رشته های بورسیه در انتخاب رشته ارشد 

قبل از اینکه در مورد جزئیات انتخاب رشته ارشد صحبت کنیم نیاز است تا چند نکته کلی در مورد تحصیلات تکمیلی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را بازگو نمائیم. زیرا اخیرا دید مثبتی نسبت به ادامه تحصیل در جامعه وجود ندارد و برای اینکه این دید اصلاح شود و در روند ادامه تحصیل شما داوطلبان انتخاب رشته ارشد مشکلی پیش نیاید لازم است که به این نکات توجه کنید.

نکات بسیار مهم در انتخاب رشته ارشد

نکته اول: قبل از فرایند انتخاب رشته حتما به آینده تحصیلی رشته ای که می خواهید آن را انتخاب کنید توجه نمایید. یعنی ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته خودتان را بررسی کنید و ببینید که آیا در رشته ای که می خواهید انتخاب کنید در مقطع دکتری نیز پذیرش مناسبی را در کشور دارد یا خیر. برای مثال ممکن است رشته ای در مقطع کارشناسی ارشد حدود 120 نفر پذیرش را داشته باشد اما در مقطع دکتری همان رشته 2 تا 5 نفر پذیرش داشته باشد. در نتیجه حتما به ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیز توجه نمایید.

نکته دوم: در انتخاب رشته ارشد اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور را دارید بایستی دانشگاه هدف خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید. بدین منظور باید شناخت مناسبی را از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه مورد نظر خود بدست آورید. یعنی باید بررسی کنید که آیا اساتید و اعضاء هیئت علمی آن دانشگاه تا چه اندازه می توانند به گرفتن پذیرش شما در خارج از کشور در مقطع دکتری کمک نمایند. و باید سابقه علمی اساتید را به دقت بررسی نمایید و چاپ مقالات آنها و اعتبار علمی آنها را بطور کامل مورد توجه قرار دهید.

نکته سوم: در انتخاب رشته ارشد حتما امکانات آموزشی دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید. ممکن است دانشگاه مورد نظر شما در مجموع رتبه علمی مناسبی داشته باشد اما در رشته مورد نظر شما امکانات کافی را در اختیار دانشجویان قرار ندهد. لذا حتما به امکانات آموزشی و پژوهشی دانشگاه مورد نظر خود توجه کنید.

رتبه بندی دانشگاههای مختلف در فرایند انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱ در مرکز مشاوره همراه تحصیلی 

نکته چهارم: قبل از انتخاب رشته ارشد حتما با دانشجویان آن رشته در دانشگاه مورد نظر خود مشورت کنید. این کار موجب می شود که تمامی نقاط ضعف و قوت آن واحد آموزشی حتی قبل از حضور در آنجا مطلع شوید. زیرا بهترین اشخاصی که می توانند در شناخت آن واحد آموزشی به شما کمک کنند دانشجویان آن دانشگاه هستند.

نکته پنجم: صرفا به نام کلی رشته توجه نکنید و سعی کنید فیلد پژوهشی اساتید را مورد بررسی قرار دهید. یعنی قبل از ورود به آن رشته حتما توجه کنید که اساتید دپارتمان آموزشی و پژوهشی مورد نظر شما روی چه موضوعاتی کار می کنند و اگر به موضوعات آنها علاقه ای ندارید آن دانشگاه را انتخاب نکنید زیرا در فرایند انجام پایان نامه مورد علاقه خودتان دچار مشکل خواهید شد.

نکته ششم: از آنجایی که متقاضیان انتخاب رشته ارشد قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند حتما باید به تقویت رزومه خود بعد از شروع دوره تحصیل خود فکر کنند. یکی از عوامل تاثیرگذار در تقویت رزومه دانشجویان قدرت مقاله نویسی اساتید مورد نظر می باشد. در نتیجه دانشگاهی را انتخاب کنید که اساتید آن در رشته مورد علاقه شما قدرت مقاله دهی بالایی دارند و می توانند در چاپ مقالات علمی در رشته مورد نظر شما کمک زیادی کنند.

ادامه نکات در مورد انتخاب رشته ارشد 401

حالا که این نکات رو مورد توجه قرار دادید می تونید جزئیات رو در مورد انتخاب رشته ارشد بدونید. هرچند که نکات بالا از تمام جزئیاتی که در ادامه ذکر می شوند مهمتر هستند و اگر تنها نکات فوق رو مورد توجه قرار بدین قطعا موفق خواهید شد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد هرساله در تابستان برگزار می شود. برای اینکه با فرایند انتخاب رشته ارشد آشنا شوید لازم است که سه نوع مختلف انتخاب رشته کارشناسی ارشد را لحاظ کنید و بسته به شرایط تحصیلی خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید:

 • انتخاب رشته ارشد وزارت علوم
 • انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت
 • انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به شرایط تحصیل متفاوت در هر یک از سه گروه انتخاب رشته کارشناسی ارشد داوطلبان بایستی واجد شرایط متفاوتی نیز باشند. اکنون به بررسی شرایط ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد در هر یک از گروههای فوق اشاره میکنیم.

توصیه های مهم در انتخاب رشته کنکور ارشد

همانطور که پیش تر گفته شد انتخاب رشته کنکور یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل برای یک متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. اگر کنکور ارشد را پشت سر گذاشته اید و حد نصاب علمی برای انتخاب رشته را کسب کرده اید باید بدانید تا اینجا نیمی از راه را طی کرده اید و نیم دیگر اثرگذار این مسیر انتخاب رشته مناسب و صحیح است؛ در ادامه برای اطلاع از نکات مهم این مرحله با ما همراه باشید:

 • انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مانند مرحله قبل یعنی آمادگی برای کنکور نیازمند زمان و صبر و حوصله است.
 • انتخاب رشته کنکور ارشد نیازمند مشاوره گرفتن از افراد عالم و حرفه ای این مسیر است.
 • برای یک انتخاب رشته درست و صحیح باید از تمامی گرایش ها اطلاعات درست و خوبی داشته باشید. و دفترچه را به دقت مطالعه کرده باشید.
 • اگر قصد ورود به عرصه بازار بعد از فارغ التحصیلی را دارید حتما با افراد تحصیل کرده در گرایش مورد نظر خود مشورت به عمل آورید.
 • هدفمند انتخاب رشته کارشناسی ارشد را انجام دهید و برنامه ی طولانی مدت زندگی و تحصیلی خود را در نظر بگیرید. برای یک انتخاب رشته درست تمام معیار های خود از جمله علاقه، بازار کار و کیفیت آموزشی دانشگاه را در نظر بگیرید.
 • فاکتور مهم فاصله ی محل زندگی تا دانشگاه را در نظر بگیرید.
 • برای انتخاب رشته و ثبت آن در سایت عجله نداشته باشید یک انتخاب رشته صحیح نیازمند بارها و بارها مطالعه و تصحیح است.
 • حتما چینش رشته های مورد نظر خود را به ترتیب خوش بینانه، واقع گراینه و بدبینانه ثبت کنید.

خوش بینانه : رشته هایی که با توجه به تراز شما امکان پذیرش کمی در آن ها دارید اما به آن ها علاقمند هستید.

واقع گرایانه : رشته های خوبی که احتمال پذیرش شما توسط یک دانشگاه با کیفیت با هیئت علمی کاردان در آن وجود دارد.

بدبینانه : اگر قصد دارید که حتما وارد یک دانشگاه روزانه یا شبانه شوید در این مرحله تیرهای آخر خود را پرتاب می کنید؛ اما دقت داشته باشید که رشته های انتخابی از دایره علاقمندی شما فاصله زیادی نگیرند و همچنان با شرایط شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

 • در سال های گذشته داوطلبانی بودند که علی رغم رتبه و تراز ضعیف توانستند از سمت دانشگاه های خوبی پذیرش بگیرند؛ دلیل این امر را می توان در انتخاب رشته صحیح و اصولی دانست. پس هر چه قدر هم از رتبه و تراز خود ناامید هستید اما انتخاب رشته کنید. متاسفاته هستند برخی از داوطلبان که با وجود رتبه و تراز خوب در مرحله انتخاب رشته اشتباهات برگشت ناپذیری می کنند و موقعیت شما را برای ورود به دانشگاه بهتر فراهم می کنند.
 • به امتیازات و معدل های مورد نیاز برای برخی از رشته ها دقت داشته باشید
 • دفترچه را به خوبی مطالعه کنید و از شرایط رشته های سهمیه دار مطلع باشید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت علوم

در انتخاب رشته ارشد وزارت علوم داوطلبان پس از شرکت در گروه آموزشی مربوط به خود و اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد باید در فرایند انتخاب رشته شرکت نمایند. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت علوم محدودیتی در رابطه انتخاب رشته وجود ندارد. این بدان معنی است که داوطلبان با تمامی مدارک کارشناسی از رشته های مختلف می توانند در هر رشته ای که علاقه دارند در کنکور ارشد شرکت نمایند. اما در انتخاب رشته وزارت بهداشت انتخاب رشته مورد نظر دارای محدودیت است و در هر رشته فقط رشته های خاصی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمایند. برای مثال برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد پرستاری فرد بایستی دارای مدرک کارشناسی پرستاری باشد و فردی که در مقطع کارشناسی در رشته زیست شناسی فارغ التحصیل شده است نمی تواند در ارشد پرستاری شرکت نماید.

اهمیت مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد

یکی از مهمترین موارد در هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته ارشد می باشد. قبل از مطالعه کد رشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته حتما موارد زیر را مطالعه نمایید:

روش گزینش در دفترچه انتخاب رشته ارشد

بر طبق روش گزینش در انتخاب رشته کارشناسی ارشد گزینش نهایی بر اساس 80% نمره کتبی آزمون و 20% معدل تراز شده کل دوره کارشناسی شما می باشد. منظور از معدل تراز شده ضریبی است که وزارت علوم برای هر دانشگاه در معدل کل شما اعمال می نماید.

رشته های بورسیه در انتخاب رشته ارشد

داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته های دارای بورسیه هستند می توانند حداکثر 2 کد رشته محل از رشته های دارای بورسیه را انتخاب نمایند.

توجه به شیوه های آموزشی در دانشگاههای موجود در انتخاب رشته ارشد

در دانشگاهها دو نوع سیستم آموزشی و پژوهشی و همچنین نوع آموزش محور وجود دارد که نوع دوم یعنی آموزش محور از اهمیت کمتری برخوردار است.

بررسی دقیق اطلاعات کارنامه نتایج اولیه داوطلب

پس از اعلام نتایج اولیه داوطلبان بایستی رتبه های مختلف در زیرگروه های مختلف را مورد بررسی قرار دهند و با توجه به آمار قبولی های سال های گذشته اقدام به انتخاب رشته نمایند. در مرکز مشاوره همراه تحصیلی اطلاعات دقیقی از آمار قبولی های سال های گذشته به منظور انتخاب رشته بهتر در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. حتما در هنگام انتخاب رشته به نکات مهمی که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شده است توجه نمایید.

زمان انتخاب رشته ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت علوم در اواسط آذر ماه هر سال انجام می شود. سپس در اوایل اردیبهشت ماه داوطلبان در آزمون ارشد شرکت کرده و اواخر خرداد ماه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام می شود. پس از آن داوطلبان اقدام به انتخاب رشته ارشد می نمایند و درنهایت نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم در تاریخ شهریور ماه اعلام می شود.

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته ارشد

طبق قانون اعطای تسهیلات به ایثارگران و رزمندگان در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد جانبازان 25% و بالاتر از آن و همچنین شهدا و آزادگان دارای سهمیه 25% در هر کد رشته محل می باشند و جانبازان زیر 25% و همچنین رزمندگان دارای شش ماه سابقه جبهه دارای 5% از ظرفیت هر کد رشته محل می باشند.

سهمیه برگزیدگان علمی در انتخاب رشته ارشد:

برگزیدگان علمی که دارای شرایط زیر باشند می توانند از سهمیه حضور در دانشگاه به شرط حضور در آزمون و کسب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آن کد رشته در انتخاب رشته کارشناسی ارشد استفاده نمایند:

 • برگزیدگان رتبه های 1 تا 15 مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی
 • دانشجویان نمونه کشوری با تایید سازمان امور دانشجویان وزارت علوم
 • رتبه های اول تا سوم جشنواره های خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی با مشارکت حداقل 50%
 • دانشجویان رتبه یک در بین ورودی های خود در دانشگاه

در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم داوطلبان مجازند تا در دو کد رشته امتحانی شرکت نمایند. یکی از این کد رشته ها به عنوان رشته اصلی و دیگری به عنوان رشته شناور خواهد بود. داوطلبان می توانند بر اساس رتبه بدست آمده در هر کدام از رشته ها کار انتخاب رشته ارشد را بطور جداگانه انجام دهند. شما می توانید جدول رشته های شناور را در کنار رشته اصلی امتحانی خود در کنکور کارشناسی ارشد این رشته ها را نیز امتحان دهید.

داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که در فرایند انتخاب رشته ارشد شما باید شناخت مناسبی را از دانشگاههای هدف خود بدست آورید. زیرا در بخش تحصیلات تکمیلی نقش پروژه های عملی و پایان نامه پررنگ می شوند و داوطلبان نیاز به اساتید و امکانات آموزشی متفاوت تری را نسبت به مقطع کارشناسی حس می کنند.

توجه به گرایش های مختلف در کنکور کارشناسی ارشد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در انتخاب رشته کنکور سراسری تفاوت میان گرایش های مختلف تاثیر زیادی را در انتخاب رشته فرد نمی گذارد اما در مقطع کارشناسی ارشد شرایط کاملا متفاوت خواهد بود. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد شما بایستی هر کدام از گرایش ها را با دقت زیاد انتخاب نمایید زیرا در ادامه تحصیل شما در مقطع دکتری تاثیر زیادی می گذارد و همچنین پایان نامه های آنها نیز در حوزه های مختلفی انجام می شود که بایستی داوطلبان به نوع فیلد کاری و تحقیقاتی رشته های خود توجه ویژه ای داشته باشند. در انتخاب رشته ارشد دانشجویان دقت نمایند که صرفا با نام رشته ها نمی توان در رشته ای موفق شد. داوطلب باید درک درستی از اعضای هیئت علمی دانشگاه مقصد و همچنین درک درستی از امکانات آموزشی و پژوهشی آن دانشگاه داشته باشند.

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به منظور انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بایستی پس از انتخاب رشته ارشد در فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز شرکت نمایند. متقاضیان شرکت در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد که حدود یک هفته تا 10 روز بعد از انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری منتشر می شود می توانند فرایند انتخاب رشته را از طریق وبسایت azmoon.org انجام دهند. 

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد آغاز شده و داوطلبان می توانند بر اساس کد دسترسی اعلام شده بر روی کارنامه اولیه نتایج ارشد اقدام به انتخاب رشته نمایند. احتمالا دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در هفته آخر خرداد ماه  منتشر خواهد شد.

در فرایند انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان همانند انتخاب رشته دانشگاه سراسری 100 کد رشته محل را می توانند انتخاب نمایند که در این کد رشته محل ها هم رشته قبولی اول و هم رشته قبولی دوم می تواند انتخاب شود.

انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

در کنار انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد داوطلبان می توانند با توجه به دارا بودن شرایط شرکت در انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در آن شرکت نمایند از جمله این شرایط می توان به شرط معدلی و قرار گرفتن در جمع 10 درصد برتر کلاس اشاره کرد. 

 انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در مرداد ماه برگزار می شود داوطلبانی که در تاریخ تیر ماه در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند بایستی بر اساس رتبه بدست آمده در کنکور کارشناسی ارشد انتخاب رشته نمایند.

مجموعه های امتحانی مختلفی در کنکور ارشد وزارت بهداشت وجود دارد که داوطلبان بر اساس رشته مورد نظر کارشناسی خود که باید به رشته ارشد مرتبط باشد در آن شرکت می کنند. قبل از فرایند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در تاریخ بهمن ماه برگزار می شود داوطلبان بایستی از لیست رشته های مجاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مطلع شوند. در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت داوطلبان جدولی را با نام لیست رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت ملاحظه میکنند که بر اساس آن می توانند رشته هایی را که نام رشته کارشناسی آنها در بخش لیست رشته های مجاز وجود دارد را انتخاب کرده و سپس منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت را نیز ببینند. لیست رشته های مجاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته های مختلف محدود بوده و داوطلبان با توجه به رشته کارشناسی خود بیشتر از چند رشته را نمیتوانند برای ثبت نام در کنکور انتخاب نمایند.

داوطلبان آزمون ارشد وزارت بهداشت و دارای مدرک کارشناسی رشته های پیراپزشکی که دارای طرح اجباری نیروی انسانی هستند برای شرکت در آزمون دارای محدودیت هستند. محدودیت این دسته افراد از این بابت است که این افراد قبل از گذراندن طرح نیروی انسانی خود تنها یکبار حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را دارند. همان طور که در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ذکر شده است این یکبار می تواند در حین تحصیل و یا در دوران یکساله بعد از فارغ التحصیلی باشد. اما رشته هایی که دارای طرح اجباری نیروی انسانی نباشند بدون محدودیت می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

رشته هایی که دارای طرح اجباری نیروی انسانی هستند شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، فوریت های پزشکی، پرستاری دندانپزشکی و بهداشت دهان می باشند.

شرایط پذیرش در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته های وزارت بهداشت

با توجه به اینکه دانشگاه آزاد و سراسری در رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با یکدیگر ادغام شده اند لذا داوطلبان بعد از برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت و اعلام نتایج در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت می توانند هر دو گروه دانشگاهی سراسری و آزاد را انتخاب نمایند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد هدفمند در مرکز مشاوره همراه تحصیلی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد دو نوع پذیرش با آزمون و پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد وجود دارد. در انتخاب رشته کارشناسی ارشد پذیرش استعدادهای درخشان بصورت پذیرش بدون آزمون انجام می شود. در این نوع از پذیرش حداقل معدل 16 دوره کارشناسی برای رشته های غیر علوم انسانی و حداقل معدل 17 برای رشته های علوم انسانی ملاک قرار میگیرد و 10% ظرفیت هر کد رشته محل به پذیرش استعدادهای درخشان بدون آزمون اختصاص می یابد.

داوطلبان می توانند جدول کد رشته محل هایی را که دارای ظرفیت پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد از طریق استعدادهای درخشان می باشند را از طریق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دریافت نمایند و نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام اقدام کنند.

کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد می توانند برای انتخاب رشته ارشد با مشاورین همراه تحصیلی تماس بگیرند و از اخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد مطلع شوند.

نکاتی را که داوطلبان بایستی در هنگام انتخاب رشته ارشد به آن توجه نمایند:

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد یکی از مهمترین مسائل شناخت درست از اساتید دانشگاه منتخب خود است. با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی ارشد فرایند انجام پایان نامه تحقیقاتی و همچنین نوشتن مقالات علمی دارای اهمیت زیادی است، لذا فردی که در انتخاب رشته ارشد دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند باید به خوبی به امکانات آموزشی و پژوهشی آن دانشگاه در رشته خود توجه نماید و صرفا با نام و رتبه دانشگاه فرایند انتخاب رشته را انجام ندهد. 

برای مثال ممکن است که دانشگاهی دارای رتبه بندی مناسبی در رتبه بندی کلی دانشگاهها باشد اما در رشته مورد نظر امکانات پژوهشی و یا آزمایشگاهی مناسبی نداشته باشد. در نتیجه توجه به امکانات مورد نظر در دانشگاه مقصد بسیار مهم است.

توجه به زمینه کاری اساتید در رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد

یکی از مهمترین مسائل در فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد توجه به زمینه پژوهشی و علاقه علمی اساتید است که متاسفانه بسیاری از داوطلبان انتخاب رشته ارشد به این نکته توجه نمی کنند. فردی که وارد تحصیلات تکمیلی می شود باید توجه زیادی به زمینه علمی مورد علاقه خود کند زیرا این فرد می خواهد در این زمینه علمی خود به تحقیق و پژوهش بپردازد و اگر دانشگاهی را انتخاب کرده باشد که اساتید آن دانشگاه در این زمینه علمی مورد علاقه او تجربه ای نداشته باشند، آنگاه این فرد نمی تواند در زمینه علمی و پژوهشی مورد علاقه خود موفقیت زیادی را کسب نماید زیرا اساتید مورد نظر نمی توانند در آن زمینه راهنمای مناسبی برای او باشند.

لذا قبل از انتخاب رشته ارشد حتما از این نکته اطمینان حاصل کنید که آیا اساتید موجود در دانشگاه مورد نظر شما آشنایی با زمینه مورد علاقه شما دارند یا خیر.

توجه به چاپ مقالات علمی در انتخاب دانشگاه 

در راستای انتخاب رشته کارشناسی ارشد فرد باید توجه ویژه ای به چاپ مقالات علمی در دوره کارشناسی ارشد داشته باشد. با توجه به اینکه فرد در زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید مقالات علمی مناسبی را برای تحصیل در مقطع دکتری در مجلات علمی معتبر چاپ نماید، لذا قبل از انتخاب رشته ارشد باید از توانایی اساتید حاضر در دانشگاه مورد نظر خود در چاپ مقاله اطمینان حاصل نماید. 

برای این کار فرد می تواند در پایگاههای علمی معتبر مانند Google Scholar و یا Scopus با تعداد مقالات علمی اساتید و میزان تاثیرگذاری این مقالات آشنا شود. به این ترتیب فرد می تواند متوجه شود که آیا این اساتید در سال چه تعداد مقاله و در چه ژورنال ها و با چه کیفیتی چاپ می کنند. اینگونه شما داوطلبان عزیز انتخاب رشته ارشد می توانید به راحتی قبل از انتخاب رشته استاد و دانشگاه مورد نظر خود را با توجه به علاقه علمی خود انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب رشته و قبولی در رشته مورد نظر خود نیز باید اطلاعات کافی را در زمینه چگونگی انجام پروژه تحقیقاتی و پایان نامه و چاپ مقاله نیز بدست آورید که برای این امر نیز می توانید با مرکز مشاوره همراه تحصیلی تماس بگیرید و از نظرات اساتید و مشاوران مرکز که در زمینه تحصیلات تکمیلی سابقه بسیار درخشانی را دارند استفاده نمایید.

انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد

به منظور انتخاب رشته صحیح و اصولی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد برای داوطلبان انجام می شود. در این فرایند انتخاب رشته ارشد داوطلبان می توانند بر اساس آمار قبولی های سال های گذشته دید مناسبی را از بازه قبولی خود در رشته ها و گرایش های مختلف بدست آورند. در فرایند انتخاب رشته مجازی کارشناسی ارشد رتبه های برتر و قبول شدگان سال های گذشته می توانند بهترین راهنما برای داوطلبان باشند. در کنار اطلاع از بازه قبولی، داوطلبان می توانند تفاوت میان گرایش های مختلف یک رشته را نیز جویا شوند و بهترین انتخاب را انجام دهند. برای اطلاع از بازه رشته و گرایش های قبولی خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

زمان انتخاب رشته 1401 ارشد و نتیجه انتخاب رشته ارشد 

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در روز چهارشنبه 9 خرداد اعلام می شود و داوطلبان می توانند از تاریخ شنبه 12 خرداد ماه تا شنبه 19 خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد اقدام نمایند. جواب انتخاب رشته ارشددر شهریور ماه اعلام می شود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد 

دفترچه انتخاب رشته ارشد خرداد ماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند کد رشته محل ها را به دقت مطالعه کرده و از شنبه در فرایند انتخاب رشته شرکت نمایند.

همچنین داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد می توانند برای معرفی تمامی رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین شناخت پتانسیل های دانشگاههای پذیرنده در مقطع کارشناسی ارشد با مشاورین همراه تحصیلی مشورت نمایند و انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را با اطمینان بیشتری به انجام برسانند.

همچنین شما می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:

 انتخاب رشته دانشگاه سراسری 1401-1400 

 انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 

 انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی 1401-1400 

 انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 

 شرایط ثبت نام کنکور دکتری 1401 

 ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۱ 

 دانلود دفترچه سوالات دکتری وزارت بهداشت 1400 

دانلود دفترچه سوالات کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 

 ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

میثم قمشلوئی

سلام وقت بخیر بنده رتبه ی ۲۶ روانشناسی صنعتی سازمانی آورده ام چهارتا دانشگاه فقط این رشته رو دارن بهشتی علامه اصفهان و چمران اهواز که ظریفت مجموعه این چهارتا دانشگاه در دوره ی روزانه کلا ۲۶ نفر هست که من به ترتیب این دانشگاهارو انتخاب کردم خواستم مطمئن بشم که احتمال قوی روزانه قبول خواهم شد برام فرقی نمیکنه که کدومشون بشه فقط روزانه میخوام بشه

کارشناس همراه تحصیلی

با سلام بله شما قطعا پذیرفته خواهید شد. با توجه به اینکه از 25 نفر قبل شما ممکنه برخی نفرات همه شهرها رو نزنن و از طرفی تو گرایش دیگری هم رتبه اورده باشن و اون گرایش رو برن.در نتیجه خیالتون راحت باشه که شما پذیرفته میشین حتی اگر همه همین انتخاب شمارو بزنن بازهم پذیرفته میشین. موفق باشید

کارشناس همراه تحصیلی

من کارشناسی و کنکور نساجی دادم.آیا میشه که تو انتخاب رشته رشته دیگه ای بزنم؟

پریس

سلام بارتبه 242سهمیه 5درصدحقوق امکان قبولیم دردانشگاه رازی کرمانشاه روزانه هست یانه؟رتبه آخرین فردمجازدرسهمیه435هستش؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله با این رتبه امکان قبولی شما در رازی کرمانشاه زیاده. موفق باشید

سعید

سلام رتبه با سهمیه من 132و بدون سهمیه 1440 است کجا ها احتمال قبولی دارم واینکه باید از دانشگاه های تاپ شروع کنم به انتخاب رشته یا از دانشگاه های که همتراز رتبه ی خودم با تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به رتبه شما در سهمیه دانشگاههای تاپ با رنکینگ بالا رو قبول نمیشید. اما با توجه به اینکه 100 انتخاب رشته خواهید داشت بهتره که چندتا از دانشگاههای رتبه بالا رو بذارید. همچنین احتمال قبولی شما در نوبت دوم دانشگاههای تاپ زیاده. موفق باشید

omid

با سلام. رتبه من ۱۸۹۱ شده و روزانه مجازم البته کد ضریب ۲ ۱-حالا سمنان یا تهران کجا قبول میشم؟شبانه چطور؟کجا بزنم بهتره؟ ۲-اگه بخوام غیرانتفاعی بزنم تهران قبول میشم ؟خوبش کجاست؟ ۳-تو کد ضریب ۳ هم رتبم ۳۱۵۴ شده شبانه کجاها میتونم بزنم که قبولیم بالا باشه ؟(تو نرم افزار و شبکه)؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به رتبتون شانس قبولی غیر انتفاعی تهران رو دارین. توی غیر انتفاعی های رشته شما علم و فرهنگ و خاتم پذیرش دارن. برای شبانه سمنان هم شانس دارین. برای انتخاب رشته دقیق تر لطفا در قسمت سامانه انتخاب رشته در سایت همراه تحصیلی کارنامه خودتون رو بفرستید تا کارتون انجام بشه موفق باشید

امیر

سلام ببخشید رتبه من در سهمیه 5 درصدی 23 شده در رشته حسابداری و بدون سهمیه 343 شده آخرین نفر قبولی در سهمیه 242 هست احتمال قبولی روزانه در دانشگاه های تهران یا قم دارم .خیلی گیج شدم در بعضی سایت ها میگن سهمیه 5 درصدی اعمال نمیشه خواهش میکنم جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به رتبه شما احتمال قبولی در روزانه های تهران پایینه اما شبانه های تهران رو میارید. البته حتما روزانه ها رو هم بزنید در ابتدای انتخاب ها روزانه قم رو هم شانس دارید. موفق باشید

کریم

سلام با رتبه ۵۸۰۰ در رشته عمران چه گرایشی در ارشد قبول میشوم؟ اولویت با روزانه است

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما شانس قبولی در برخی گرایش ها بجز گرایش سازه و مدیریت ساخت در شهرستان ها رو دارید. موفق باشید

پری

با عرض سلام و خسته نباشید بنده در رشته فلسفه کد ضریب چهار رتبه 167 رو کسب کردم (بدون سهمیه ی خاصی )که اخرین رتبه مجاز روزانه 595 و شبانه 676 است با معدل 18.2 و از تهران شرکت کردم با وجود 5 کد ضریب در مجموعه فلسفه شانس قبولی بنده در تهران چقدر است؟

امیر

سلام ببخشید رتبه من در سهمیه 5 درصدی 23 شده در رشته حسابداری و بدون سهمیه 343 شده آخرین نفر قبولی در سهمیه 242 هست احتمال قبولی روزانه در دانشگاه های تهران یا قم دارم .خیلی گیج شدم در بعضی سایت ها میگن سهمیه 5 درصدی اعمال نمیشه خواهش میکنم جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی واجبه

bozorgi

با عرض سلام و خسته نباشید با رتبه ۱۶۷ در کد ضریب ۴ مجموعه فلسفه و اخرین رتبه مجاز روزانه این کد ۵۹۵ و در شبانه ۶۷۶ ایا در تهران احتمال قبولی هست و اینکه معدلم ۱۸٫۲ بوده و از تهران شرکت کردم با وجود ۵ کد ضریب در این مجموعه احتمال قبولیم چقدره ممنونم از پاسختون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولی در دوره روزانه در تهران برای شما پایینه اما در نوبت دوم یا همون شبانه دانشگاههای تهران شانس دارید. اما با توجه به رتبه حتما چند روزانه از گرایش های مختلف رو در ابتدای انتخاب رشته قرار بدین.

امیر

خیلی ممنون. از پاسختون..... ببخشید ترتیب. در انتخاب رشته ارشد مهمه؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

بله ترتیب مهمه ولی نه اینکه اگر انتخاب رو بیارید بالاتر احتمال قبولی بره بالاتر. در انتخاب رشته از اولویت اول شما به ترتیب میان پایین و هر کدوم قبل شما پر نشده باشه شمارو اونجا قبول میکنن و دیگه انتخاب های بعدی بررسی نمیشه.

علی

سلام من رتبه 341 روانشناسی تربیتی رو اوردم اخرین رتبه مجاز هم 1570 هست ایا روزانه یا شبانه شهر خودم یعنی دانشگاه لرستان قبول میشم چون معلم هستم نمی تونم برم شهری دیگه بعد به نظرتون اول شبانه رو بزنم شانسم بیشتر میشه یا نه فرقی نمی کنه روزانه رو اول بزنم ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام فرقی نمیکنه شما اول روزانه ها رو بزنید بعد شبانه شهر خودتون رو. اینکه انتخابی رو بیارید بالاتر اثری روی قبولی شما نداره چون تمام انتخاب ها از بالا بررسی میشه و میاد پایین تا زمانی که برسه به انتخابی که دارای ظرفیت باشه. موفق باشید

mjs

با سلام؛ چگونه می توان به سهمیه اعمالی در کنکور ارشد اعتراض کرد؟ زیرا اینجانب دارای سهمیه پنج درصد می باشم اما آن اعمال نشده است.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام. اگر ساکن تهران هستین مراجعه حضوری کنید به سازمان سنجش

امیر

با سلام .رتبه 68 نساجی هستم.میخواستم ببینم شانس قبولی در دانشگاه امیرکبیر رو دارم یا خیر؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه ظرفیت رشته ارشد نساجی پایین بوده و احتمال بسیار کمی برای قبولی در امیر کبیر رو دارید.

امیر

سلام .رتبه 68 کنکور نساجی هستم.شانس قبولی دانشگاه امیرکبیر رو دارم یا خیر؟

پانیذ

سلام وقتتون بخیر، من رتبه ۳۱ علوم تربیتی در زیر گروه مدیریت آموزشی آوردم، برای انتخاب رشته چه دانشگاه هایی الویت دارند؟ چون کارشناسی مهندسب شیمی بودم، با دانشگاه های علوم انسانی آشنا نیستم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام در رشته های علوم انسانی دانشگاههای تهران، شهید بهشتی و علامه طباطبائی بهتر از بقیه هستند. موفق باشید

اسماعیل یوسفی

سلام رتبه من 2200 در رشته مهندسی فناوری اطلاعات شده میخاستم بدونم دانشگاه آزاد شرکت کنم یا غیر انتفاعی یا مجازی؟ کدوم بهتره معتبر تره و هزینه هر کدوم چقدره؟ برای مهاجرت کدوم بهتره؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام دانشگاه آزاد دارای سیستم آموزشی بهتری هست و هزینه های آزاد و غیر انتفاعی نزدیک بهم هست. برای رفتن خیلی فرقی ندارن اما بازم آزاد بهتره نسبتا

Sherviin

با سلام.دو سوال داشتم سوال اول اینکه با رتبه ۱۷۳ در سهمیه (آزاد)حقوق جزا و جرم شناسی امکان قبولی در دوره های روزانه تهران و یا اصفهان وجود داره ؟آخرین رتبه مجاز در سهمیه هم ۶۸۲ هست... و دوم )من کد رشته های انتخابی رو ۵ بار ویرایش کردم،دیگه امکان ویرایش وجود نداره ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولی شما در روزانه این دانشگاهها کم هستش. برای ویرایش مجدد امتحان کنید

زیبا

با رتبه ۷۵۰ ایا احتمال قبولی برای یکی ازگرایش های کسب وکار دانشگاه سمنان هست یا خیر؟

الناز

سلام سهمیه 5 درصدی چقدر تاثیر داره.؟؟؟؟؟؟ اگر آخرین رتبه مجاز در سهمیه را به عدد 3 تقسیم کنیم و رتبه ما از آن عدد به دست اومده خیلی کمتر باشه احتمال قبولی هست؟؟؟؟؟؟

Sherviin

مجددا میپرسم من تعداد ویرایش هام به حدنصاب ۵ رسیده ! بعدا در مرحله چندبرابر ظرفیت امکان ویرایش وجود داره ؟ الان لینک ویرایش برای من غیرفعال شده

الیکا

8000 معماری شانس قبولی در غیر انتفاعی و یا آزاد تهران هست؟با رتبه

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی با این رتبه در تهران بسیار پایینه حتی واحد های غیر انتفاعی.

ولی

سلام میشه بگین چطوری باید انتخاب رشته کنم؟بایدباکامپیوترکنم باگوشی میشه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله با هر وسیله ای میتونید. برید تو سایت سنجش و با مشخصات ثبت نامتون ورود کنید

فاطمه مقتدری

سلام با رتبه 268 اخرین نفری ک مجاز شده 1440 امکان قبولی در رازی کرمانشاه رشته اصلاح نباتات دارم؟ اصفهان چطور؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله با این رتبه امکان قبولی در رازی کرمانشاه رو دارید. در اصفهان کمی احتمال پایین تر ولی باز هم امکان قبولی رو دارید

ناصر

با سلام من در رشته کنترل کیفی مواد غذایی ک جزو رشته های شناور هست مجاز شدم و میخوام محلشو انتخاب کنم ولی تو دفترچه هیچ اثری از این رشته و یا سایر رشته های شناور نیست .چطور باید انتخاب رشته کنم؟چطور باید بدونم کدوم دانشگاه این رشته داره

کارشناس همراه تحصیلی

سلام کد رشته شما 1507 هست که تو دفترچه دامپزشکی هست. موفق باشید

محمد

سلام خسته نباشید با رتبه 208 در سهمیه ازاد رشته حسابداری شبانه اصفهان میارم؟ پیشاپیش ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله احتمال بالای قبولی دارین تو اصفهان

احمد

سلام.وقت بخیر.من در مجموعه فیزیک در سهمیه 5درصد رتبه 26 اوردم که رتبه آخرین نفر در سهمیه 213 و بدون سهمیه 531. در این مجموعه چه گرایشی بهتره؟احتمال قبولی در روزانه ویا شبانه دانشگاه شریف.شهیدبهشتی و...وجود داره؟اگه شبانه قبول بشم ارزش رفتن داره یا نه؟ در مورد گرایش اپتیک در دانشگاه زنجان زده دکترای پیوسته.اگه اینو بزنم قبول میشم؟اصلا ارزش داره ؟اونوقت یه ضرب تا دکترا میره؟ ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بهتر بودن رشته بستگی به علاقه شما داره. شانس پذیرش رو دارین تو دانشگاههای تهران. شبانه در صورتی که تو شهر خودتون باشه خوبه دکترای پیوسته هم بله تا پایان دکتری بدون کنکور ادامه میدین

مهرااب

سلام...با رتبه 4400 گرایش مجاز 1تا 3 رشته شیمی احتمال قبولی در دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های تبریز ،مدنی،اورمیه ،مراغه ،زنجان یا اردبیل هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی در رشته های شبانه رو دارید.

یعقوب رحمانی

سلام بارتبه ۷۳درگرایش حقوق عمومی که ۱۵۱نفر برمیداره وآخرین رتبه مجاز۷۰۸ هستش احتمال قبولیم دردانشگاه تبریزچقدره ؟چون شرایط شغلیم ایجاب میکنه وخودم هم دوره کارشناسی روازدانشگاه تبریزگرفته ام

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شما شانس بالیی برای قبولی در تبریز دارین

علی

باسلام.بنده رتبه گرایش برنامه ریزی درسی از گروه علوم تربیتی درسهمیه 5درصدی ایثارگری شده 58 و گرایش مدیریت اموزشی از علوم تربیتی شده 61، دردانشگاه روزانه چمران رو میتونم بیارم؟ممنونم جواب بدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله احتمال قبولی چمران رو دارید

فرهمند

سلام با ارتبه 6 ارشد زبان انگلیسی ترجمه در سهمیه 5 درصد و رتبه بدون سهمیه 136 احتمال قبولی تهران دارم یا نه؟ آخرین رتبه مجاز ترجمه 180 زده. لطفا کمک کنید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله احتمال قبولی تهران رو دارید در یکی از دانشگاههای تهران

mjs

با سلام، با رتبه 524 رشته فیزیک سهمیه آزاد,احتمال قبولی مهندسی هسته ای شیراز پرتو پزشکی وجود دارد؟؟ و آیا کلا احتمال قبولی در رشته مهندسی هسته ای،پرتو پزشکی و کاربرد پرتو ها با این رتبه هست؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام.در روزانه احتمال قبولی در پرتو و کاربرد یکم ضعیفه ولی راکتور و نوبت دوم و و مهندسی هسته ای احتمال قبولی هست.

کارشناس همراه تحصیلی

البته شما بر اساس علاقه روزانه رو بزنید ولی خوب احتمال ضعیفه ولی بزنید. ولی در نوبت دوم و پردیس شانس هست. مهنددسی هسته ای موقعیت خوبی دارین.موفق باشید.انشاءالله بهترین انتخاب رو قبول شید.

Aliyeh

باسلام.ببخشید میخواستم بدونم برای مجموعه معماری فقط از یک کد ضریب میشه انتخاب کرد یا از همه؟؟و اگه از همه میشه در یک جدول از همه کد ضرایب باید انتخاب کرد یا برای هر کدام جدا انجام میشه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام از تمام کد ضریب های مجموعه میتونید انتخاب کنید ولی باید انتخاب رشته رو بر اساس رتبه های مجزای شما در کد ضریب های مختلف شما انجام بدین

سمیرا

سلام من رتبه ارشد97 رشته منابع طبیعی و محیط زیست،بدون سهمیه481اوردم واخرین رتبع508است.شانس قبولیم دوره روزانه هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی شما خیلی پایینه و برای دانشگاههای خوب احتمالی وجود نداره.

نیما

سلام. وقت بخیر. میخواستم بدونم امکان قبولی در رشته آموزش زبان انگلیسی در دوره روزانه دانشگاه تبریز یا شهید مدنی با رتبه 430 در سهمیه هستش یا نه؟ اگه نه شبانه ها چطور؟ ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به ظرفیت دوره های روزانه این رشته شما شانس پذیرش در روزانه شهرستان های کوچک و شبانه دانشگاههای با رنک بالاتر رو خواهید داشت. برای تبریز هم قطعا شانس شبانه رو دارید و روزانه با احتمال پایین تر

احمد

سلام.من درسهمیه رتبه26 که نفر آخر پذیرفته شده231و بدون سهمیه هم 531.در مورد رشته های اپتیک ویا ماده چگال اطلاعاتی دارین که آیندع شغلی و تحصیلی این رشته چطوره؟ در دکتری پیوسته شانس قبولی هست؟کیفیت رشته های دکترای پیوسته اپتیک چطور هست(بازار کار) ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

کسی جواب نمیده!!!!!!!

الناز

سلام سهمیه 5 درصدی چقدر تاثیر داره اگر آخرین رتبه مجاز در سهمیه تقسیم بر 3 کنیم و رتبه ما از آن عدد به دست اومده خیلی پایین تر باشه احتمال قبولی هست؟؟؟؟؟؟

محمد اکبری

سلام . من از طریق استعداد درخشان تو دانشگاه صنعتی بابل قبول شدم . میخواستم بدونم میتونم برای تهران انتخاب رشته کنم؟ اگه انتخاب رشته کنم و فقط تهران بزنم و قبول نشم ، سهمیه من میمونه ؟ رتبه من ۴۸ تو سهمیه ۵ درصدی و ۵۰۲ تو سهمیه آزاد هست . با تشکر.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام تا زمانی که ثبت نام نکرده باشین میتونید انتخاب کنید منتهی اگر روزانه تهران قبول بشین نمیتونید نرید. پس فقط انتخاب هایی رو بزنید که مطمئن به رفتن هستین

محمد

سلام.رتبه من در سهمیه شده 145 و بدون سهمیه 2300.از دانشگا ها ی تهران چیزی میارم؟ آخرین قبولی توی تهران حدود 800 هستش و شبانه حدود 1500

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله احتمال قبولی شما در یکی از دانشگاههای تهران بسیار زیاده

معصومه

سلام خسته نباشید من رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی در رشته حسابداری ۲۳۴ شده و رتبه آخرین فرد قبولی هم ۲۴۲ هست رتبه ام بدون سهمیه هم ۴۴۱۷ هست احتمال قبولی در روزانه ارومیه چقدره؟ ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولی شما برای قبولی توی روزانه ها پایینه ولی امکانش هست

Fariba

سلام و عرض ادب.ببخشید برای انتخاب رشته ارشد باید بر اساس رتبه انتخاب کنیم مثلا کسی که رتبش با من یکی هست اگه اون تو انتخابش مثلا دانشگاه اصفهان بالاتر و تو انتخاب های اول بزنه شانسش از من که تو رده های پایین تر زدم بیشتره؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام خیلی مهم نیست که یک انتخاب رو بیارید بالاتر چون از بالا به ترتیب تمام اولویت های شما بررسی میشه میاد پایین. و تا زمانی که انتخاب های شما رو بطور کامل بررسی نکنن سراغ رتبه بعد از شما نمیرن

Fariba

سلام من با سهمیه ۵ درصد رشته تربیت بدنی گرایش فیزیولوژی ۳۶۰ شدم.شانس قبولیم برای روزانه تو چه دانشگاهی بیشتر هست. دانشگاه شهرکرد چطور هست تو این رشته؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی روزانه شهرستان ها رو دارید.

اقدم

سلام خسته نباشید با رتبه 400 زبان شناسی احتمال قبولی در کدام دانشگاه وجود دارد و اینکه آیا می توان هر 3 گرایش زبان شناسی را انتخاب کرد؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام میتونید هر سه گرایش رو انتخاب کنید که این بستگی به وضعیت رتبه و مجاز شدن شما در هر گرایش داره. با این رتبه احتمال قبولی روزانه بسیار ضعیفه ولی شبانه شهرستان ها شانس دارید

معصومه

سلام خسته نباشید رتبه من در سهمیه ۵ درصدی در رشته حسابداری ۲۳۴ شده و رتبه آخرین فرد مجاز در سهمیه هم ۲۴۲ هست رتبه بدون سهمیه هم ۴۴۱۷ هستش امکان قبولی در دوره روزانه دانشگاه ارومیه وجود داره؟ ممنون

آهو

سلام من در شته پژوهش هنر رتبه 89 و در رشته هنرهای اسلامی رتبه 109 آوردم میخواستم ببینم در دانشگاه هنر نیشابور امکان قبولی در رشته پژوهش هنر دارم؟ و برای رشته هنر اسلامی در دانشگاه غیر انتفاعی فردوس مشهد قبول میشم؟ پیشنهاد شما برای قبولی در دانشگاه برای هنر اسلامی چه دانشگاهی هست در دانشگاههای روزانه؟ ممنون

الناز

سلام سهمیه 5 درصدی چقدر تاثیر داره اگر آخرین رتبه مجاز در سهمیه تقسیم بر 3 کنیم و رتبه ما از آن عدد به دست اومده خیلی پایین تر باشه احتمال قبولی هست؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام سهمیه به این صورت هست که در هر کد رشته محل 5 درصد به سهمیه شما تعلق داره. بنابراین رتبه شما در سهمیه برای کلیه انتخاب های شما بررسی میشه و هر کردوم قبل شما پر نشده باشه قبول میشید

فرزانه

سلام بنده با رتبه ی ۶۲ رشته حسابداری احتمال قبولی در کدوم دانشگاه روزانه در تهران رو دارم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام دانشگاههای الزهرا و تربیت مدرس رو با احتمال بیشتری قبول میشید چون اول تهران و بهشتی و علامه پر میشن

Fariba

ببخشید با رتبه ۳۶۰ فیزیولوژی سهمیه ۵ درصد اول شیراز بزنم یا شهرکرد؟ کدوم دانشگاه بهتره و شانس قبولیم بالاتر؟

Niloo

سلام با رتبه ۵۲۲شیمی تجزیه و ۴۶۹ شیمی فیزیک احتمال قبولی در دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان هست؟ بیشتر تجزیه اصفهان مد نظرمه

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله امکان قبولی دارید.

بهنام

سلام و خسته نباشید یه سوالی از خدمتتون داشتم بنده امسال رتبه ارشدم 191 رشته کامپیوتر گرایش هوش شده با این رتبه احتمال قبولی تتوی دانشگاه تبریز روزانه هوش رو دارم؟ اگه لطف کنین و جواب بنده رو بدین ممنون میشم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شما احتمال قبولی تبریز رو دارین

Aliyeh

سبام.ببخشید انتخاب رشته برای رشته اصلی و رشته شناور در یک جدول انجام میشه؟؟

Fariba

سلام بارتبه ۳۶۰ فیزیولوژی ورزشی سهمیه ۵ درصد کدوم دانشگاه های شهرستان شناس قبولی دارم؟ بین شیراز و شهرکرد به ترتیب کدوم بزنم بهتره و شانس قبولیم بالاتره؟

Samiar

سلام،میشه در مورد نحوه اعمال سهمیه ها توضیح بدین؟؟ا30% ظرفیت رشته به سهمیه اختصاص پیدا میکنه،این درصد به صورت مازاده یا اینکه نسبت به همون تعدادی که تو دفترچه اومده محاسبه میشه؟؟ الان تهران در رشته ی ما فقط 6 نفر پذیرش داره که حدودا 2 نفر مربوط به سهمیه ها میشه. متشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام از هر کد رشته محل این سهمیه محاسبه میشه و ظرفیت مازاد نیست. منتهی فرد دارای سهمیه باید حتما 70 درصد نمره کل اخرین فرد سهمیه ازاد رو بگیره وگرنه پذیرش نمیشه

علی

سلام،با 5درصدسهمیه رتبه 58گرایش برنامه ریزی درسی علوم تربیتی واینکه آخرین رتبه مجاز درسهمیه این گرایش 425هستش، ایا دانشگاه روزانه چمران اهواز رو میارم؟ چون بخاطر شغلم فقط میتونم اهواز رو انتخاب کنم.ظرفیت این دانشگاه دراین گرایش هم 8نفرهستش.ممنونم جواب بدین.

احمد

سلام.خسته نباشید . من در مجموعه مهندسی هوافضا در سهمیه آزاد ۶۰۷ وبدون سهمیه 692 ورتبه آخر پذیرفته شده در سهمیه هم1388 هست احتمال قبولی در تهران هست؟ در روزانه یا نوبت دوم؟؟ ممنون

زهره

سلام ، ببخشید با رتبه ۵۵۲ در زیر گروه یک و ۴۳۷ تو زیر گروه دو و ۵۴۹ سه در رشته حسابداری شانس قبولی در روزانه یا شبانه رو دارم؟ اگه دارم کدوم دانشگاهها؟

فاطمه

سلام و عرض خسته نباشید من رتبه ام در رشته صنایع غذایی 1610 در دوره های غیر روزانه شده، آخرین رتبه مجازش 3367 میباشد، و در رشته بهداشت مواد غذایی 713 شده که آخرین رتبه مجازش 1414 میباشد، آیا با این رتبه ها شبانه یا غیر انتفایی مجاز میشم، آزاد تبریز چطور ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله شانس پذیرش غیر انتفاعی رو دارین

زینب

با سلام مجموعه مهندسی برق در سهمیه کد ضریب ۴ رتبه ۷۴۷ و کد ضریب ۷ رتبه ۸۰۷ آوردم احتمال قبولی در دانشگاه های تاپ تهران روزانه یا شبانه هست یا نه؟ دانشگاه های تاپ شهرستان چطور؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای روزانه تهران نه ولی برای شبانه تهران شانس دارید و البته برای روزانه شهرستان

علی

با سلام و احترام جسارتا میخواستم بپرسم با مشخصاتی که در ذیل به آنها اشاره شده دانشگاه روزانه مجاز میشم.ترجیحا راه و ترابری و سازه.... 1- کد ضریب یک 2- رتبه داوطلب در سهمیه493و 3- رتبه داوطلب بدون سهمیه19582 و4- آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه۵۶۳

کارشناس همراه تحصیلی

سلام مجاز شدیت ولی احتمال قبولی خیلی پایینه براتون

محمود

سلام من در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری رتبه 109 آورده ام آیا امکان قبولی در دانشگاه فردوسی مشهد هست

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله امکان قبولی در فردوسی مشهد رو دارین با این رتبه

jafar shokri

با سلام و خسته نباشید من رتبه ام با سهمیه 25% تو رشته فناوری اطلاعات 19 شده.کجا میتونم قبول شم به نطرتون؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با رتبه شما در سهمیه غیر از دانشگاههای خوب تهران بقیه جاها رو روزانه شانس قبولی بالایی دارید.

ساناز

با سلام با رتبه 231 روانشناسی عمومی زیر گروه 1 که آخرین رتبه مجاز روزانه 1562 هست امکان قبولی روزانه دانشگاه های تهران دارم؟ بین المللی قزوین روزانه چطور؟ و لطفا راهنماییم کنید کدوم شهرها امکان روزانه هست ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی تهران بسیار پایینه اما سایر شهرها رو شانس دارید

ریحانه

سلام وقت بخیر با رتبه 300 فیزیک در گرایش های 1- ماده چگال و اپتیک : تهران ، شهیدبهشتی ، امیرکبیر ، تربیت مدرس ، خواجه نصیر ، علم و صنعت و خوارزمی 2- ذرات : تهران ، شهید بهشتی، امیرکبیر ، تربیت مدرس 3- پلاسما : شهیدبهشتی چقدر احتمال قبولی وجود داره؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام لطفا وقت مشاوره تلفنی بگیرید تا احتمال قبولی تمام کد رشته محل های مورد نظر شمارو به اطلاعتون برسونیم

هدیه

با عرض سلام . من در رشته روانشناسی عمومی با رتبه 494در سهمیه و 8402 بدون سهمیه در دوره روزانه مجاز شده ام و آخرین رتبه مجاز در سهمیه 530 می باشد آیا شانس قبولی در دانشگاه روزانه را دارم؟ با تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی روزانه شما پایینه و اگر باشه برای شهرستان ها و دانشگاههای با رنکینگ پایین تر خواهد بود

nadia

سلام من رتبه ۲۶۶ سهمیه ۵ درصد رو دارم .احتمال قبولی ژنتیک اهواز یا دانشگاه فرهنگیان تهران رو دارم ایا؟ ظرفیت چمران ۹ نفر و فرهنگیان تهران ۸ نفر هست

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس قبولی شما با توجه به رتبه بسیار پایینه

علی محمد

سلام، رتبه 500 فیزیک سهمیه آزاد کجا ها رو میاره؟؟تهران ،اصفهان،شیراز؟؟ و آیا مهندسی هسته ای گرایش های پرتو و کاربرد رو هم میاره؟؟

ساناز

با سلام لطفا پاسخ من را هم لطفا بدید یک بار هم سوال پرسیدم با رتبه 231 روانشناسی عمومی زیر گروه 1 که آخرین رتبه مجاز روزانه 1562 هست امکان قبولی روزانه دانشگاه های تهران دارم؟ بین المللی قزوین روزانه چطور؟ و لطفا راهنماییم کنید کدوم شهرها امکان روزانه هست ؟

نازنین

سلام میخواستم بدونم با رتبه ۱۶۲۱ حقوق گرایش جزاوجرم شناسی امکان قبولی در کدام دانشگاه های ازاد هست؟ممنون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به رتبه شما امکان قبولی در اکثر دانشگاههای آزاد حتی واحد علوم تحقیقات وجود دارد.

Zzzzeee

سلام با رتبه ۲۸۲۲۷،معدل موثر۱۷.۹۳ دانشگاه ازاد قم در رشته ح خصوصی قبول میشم اخرین نفر قبولی ام ۵۹۷۷۹ هست ممنون اگر پاسخ دهید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولی شما کمه تو ازاد قم.

لبیک

با سلام و عرض وقت بخیر بنده در رشته ی اصلی الهیات و معارف اسلامی رتبه ی ۲۷۰ و در رشته شناور مجموعه تاریخ و فلسفه علم در کد ضریب ۱ رتبه ی ۱۳۳ و در کد ضریب ۲ رتبه ی ۲۸ رو آوردم.فقط هم دانشگاه های روزانه و نوبت دوم تهران رو انتخاب کردم.میخواستم بدونم چقدر احتمال داره توی دانشگاه های دولتی تهران قبول شم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال روزانه تهران کم اما شبانه های تهران رو قطعا میارید

زینب

سبام.رتبه من در مجموعه علوم تربیتی، کدضریب 9،در سهمیه 5 درصدی 5 شده وآخرین رتبه مجازدرسهمیه 301 است.تنها انتخاب در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان باهنرشیرازویژه فرهنگیان رسمی وپیمانی را انتخاب کردم که ظرفیت آن 8 نفر است.همه شرایط ین دانشگاه که شامل موافقت نامه از طرف اداره وفرم معلم وحکم کارگزینی وتمام چیزایی که در شرایط این دانشگاه در دفترچه انتخاب رشته قید شده است تنها شرطی که برایم مشکل ساز شده داشتن 2 سال سابقه است که در دفترچه حداقل 3 سال قید شده (درصورتی که سال قبل باشرایط2 سال سابقه نیز پذیرفته شده اند)تا چه حد باتوجه به رتبه و شرایط امکان قبولی دراین دانشگاه وجود دارد من خیلی تلاش کردم نگران قبولی امسال هستم لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به خواستن سابقه 3 ساله متاسفانه به مشکل میخورید. شانس قبولی در این کد رشته محل رو دارید اگر بحث سابقه براتون مشکل ساز نشه. باید تاییدیه 3 ساله رو جور کنید

عاطفه

سلام من رتبه م توو مهندسی پزشکی 588 شده آیا امکانش هس روزانه شهید بهشتی یا خواجه نصیر قبول بشم؟ اگه نه، امکان قبولی در روزانه کدام دانشگاههارو دارم ممنون میشم اگه جواب بدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش شما در دانشگاههای تهران در رشته مهندسی پزشکی زیر 50 درصد است اما برای سایر دانشگاههای خارج از تهران شانس بالایی دارید.

Zzzzeee

سلام با رتبه ۲۸۲۷۷ معدل ۱۷.۹۳رشته حوق خصوصی دانشگاه ازاد تهران،شمال.مرکز.جنوب،یا کرج یا دانشگاه ازاد قم امکان قبولیم هس.ممنون اگ پاسخ بدهید

یاشار

سلام بارتبه ۱۰۰وآخرین رتبه مجاز۴۲۷حشره شناسی کشاورزی کدضریب۱ روزانه یا شبانه دانشگاه تبریز قبول میشم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله با این رتبه شانس قبولی تبریز رو دارید

فاطمه

سلام با رتبه 4 با سهمیه 25درصدی و رتبه 191 بدون سهمیه در رشته هنرهای رایانه ای امکان قبولی دارم؟ و آخرین رتبه مجاز در سهمیه هم 34 هست. البته این رشته 3 گرایش داره ک کل ظرفیتش 34 نفرهست ممنون میشم پاسخ بدین

کارشناس همراه تحصیلی

سلام با توجه به اینکه 25 درصد ظرفیت کد رشته محل ها به سهمیه شما تعلق داره امکان قبولی بالایی دارید نگران نباشید

jafar shokri

با سلام ایا با رتبه 19 سهمیه 25% تو رشته IT دانشگاه اطلاعات پذیرفته میشوم.یکیم کسی میدونه چطوری ازلاع رسانی می کنند؟

مهرناز

با سلام لطف میکنید بفرمایید با رتبه 2643 در رشته نرم افزار-هوش مصنوعی و با توجه به اینکه رتبه اخرین نفر مجاز 1925 هستش ، ایا امکان قبولی در دانشگاه های ازاد تهران رو دارم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولی در دانشگاههای علوم تحقیقات و مرکز و جنوب پایین هست اما امکان قبولی در سایر دانشگاههای آزاد تهران و حومه تهران رو دارید

مهرناز

با تشکر . رتبه اخرین نفر رو اشتباه تایپی بود . 19025 هستش در هر صورت ممنونم از راهنماییتون

زهرا

باسمه تعالی - با رتبه 18 سهمیه 5 آخرین نفر مجاز در سهمیه 53 - و رتبه 362 بدون سهمیه آخرین رتبش رو مجاز بدون سهمیه رو نمیدونم - کد 1317 شرکت کردم. آیا محیط زیست سبزوار ارشد قبول میشم. روزانه یا شبانه؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله احتمال قبولی بسیار بالایی دارید

سحر

سلام با رتبه ۲۷۵در سهمیه آزاد و معدل موثر ۱۹.۶۶ مجموعه علوم اجتماعی میتونم همدان بوعلی روزانه قبول شم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله با این رتبه شانس پذیرش رو دارین

بی نام

سلام.بنده رتبم در سهمیه 5 درصد در رشته مهندسی برق در تمامی گرایشها بین 500 تا 600 شده.برای روزانه یا شبا نه های تهران شانس دارم (با توجه به اینکه مازاد25 درصد میرسه به5 درصد) ممنون میشم اگر یک تحلیل کامل داشته باشید.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شبانه های تهران رو شانس دارید ولی نه شانس بالا.

بی نام

سلام.رتبه من در رشته مهندسی برق گرایش کنترل درسهمیه 5 درصد 510 شده.اخرین رتبه مجاز در سهمیه هم نزدیک 1200 هست.شانس قبولی بنده در دوره های روزانه و شبانه به چه صورت هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش روزانه خیلی پایینه مگر برای شهرستان های کوچک. اما برای شبانه شانستون زیاده

بی نام

سلام.ممنون از راهنمایی های خوبتون.یک سوال دیگه داشتم این که بنده در رشته مهندسی برق در سهمیه 5درصد درزیرگروه 5رتبم 746 شده.اخرین فرد مجاز هم نزدیک 1200 هست.ایا در رشته مهندسی فناوری ماهواره دانشگاه علم و صنعت شانس دارم؟پذیرش در این گرایش فقط از میان آقایان انجام میشه.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام. برای قبولی در دوره روزانه این کد رشته شانستون کمه

بیتا

باسلام .میشه بگید که با رتبه ۴۵۰۰ مترجمی امکان قبولی تو غیرانتفاعی اطراف تهران یا پیام نور تهران رو دارم؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای اطراف تهران در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی امکان قبولی هست

زهره

سلام من رتبه 8 صنایع غذایی با سهمیه 25 درصد رو آوردم به نطرتون امکان قبولی روزانه دانشگاه تهران رو دارم یانه ممنون میشم جواب بدید

کارشناس همراه تحصیلی

سلام احتمال قبولیتون توی دانشگاه تهران پایینه. چون احتمالا 4 نفر اول سهمیه شما ظرفیت رو پر میکنن

sara

با سلام .با رتبه ی 447 مهندسی پزشکی بیومواد میشه مهندسی بافت یابیومواد دانشگاه های دولتی تهران قبول شد؟روزانه یا شبانه

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای روزانه شانستون کمه اما برای شبانه شانستون زیاده

صالح

سلام وقت شما به خیر.میخواستم بپرسم من با رتبه 14830 چقدر شانس دارم برای قبولی در ارشد مهندسی علوم و محیط زیست گرایش اب و فاضلاب در دانشگاه های ازاد تهران غرب و تهران شمال?از هر کسی می پرسم جواب نمیده.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس دارین ولی کمه

محسن

سلام من رتبه۳۰۰ وزارت بهداشت .ایمنی شناسی مجاز شدم شانس قبولی چقدره و کدوم دانشگاه هارو میتونم بیارم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام باید صبر کنید تا دفترچه انتخاب رشته بیاد تا بر اساس ظرفیت های امسال بتونیم پیشیبینی رو انجام بدیم. ولی اگر بر اساس سال گذشته بخوایم بگیم دانشگاه آزاد رو شانس پذیرش دارید

فائزه

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با رتبه 477 در رشته ی فیزیک پزشکی امکان قبولی هست اصلا؟ روزانه و شبانه. اگه هست کدوم دانشگاهها می پذیرن؟ ممنونم از لطفتون

کارشناس همراه تحصیلی

سلام فردا بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته با مرکز همراه تحصیلی در ارتباط باشید تا محل قبولی شما رو تخمین بزنیم. ولی در مجموع با این رتبه شانس دانشگاه آزاد دارین

ازاده

سلام ارشدتکنولوژی گردش خون درسهمیه۲۵درصد۱۱شده امکان قبولی درکدوم دانشگاهاهست؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام باید اجازه بدین فردا دفترچه بیاد تا بر اساس ظرفیت ها محل دقیق قبولی شما رو تخمین بزنیم

ابوالفضل

سلام. من رتبه 17 با سهمیه رزمندگان پنج درصد (فرزند جانباز پنج درصد) را آوردم.آیا روزانه دانشگاه های تهران یا اصفهان قبول میشم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس تهران شما پایینه اما برای اصفهان شانس دارید

ابوالفضل

ببخشید فراموش شد بگم کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کردم

sara

باعرض سلام و خسته نباشید با رتبه 447مهندسی پزشکی بیومواد مهندسی بافت یا بیومواد شانس قبولی در کدوم یک از دانشگاه های تهران(تهران ،امیر کبیر،تربیت مدرس،علم و صنعت)وجود داره؟

sara

باعرض سلام و خسته نباشید با رتبه 447مهندسی پزشکی بیومواد برای رشته مهندسی بافت یا بیومواد شانس قبولی در کدوم یک از دانشگاه های تهران(تهران ،امیر کبیر،تربیت مدرس،علم و صنعت)وجود داره؟

ابوالفضل

سلام. ببخشید، من رتبه 17 سهمیه فرزند جانباز 5 درصد ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شدم، منظور از رتبه 17 اینه که من توی کل افرادی که سهمیه 5 درصد و بالای 25 درصد دارند رتبه 17شدم یا فقط اونایی که سهمیه 5 درصد داشتند رتبم 17شده؟

آرام

سلام من در ارشد تغذیه با رتبه۶۷ در سهمیه ایثارگری و رتبه ۱۱۳۹ در کل و با مدل کارشناسی۱۷،۲۰، آیا شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟؟ فرقی نمیکنه هر جایی اهواز،تهران.....دولتی یا آزاد

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش توی آزاد رو دارید.

سعید

سلام با رتبه 1800 ارشد معماری شبانه ،آزاد،خودگردان و غیر انتفاعی تهران شانسی هست؟ تهران جنوب آزاد و یا شبانه قزوین امیدی هست؟ با تشکر

کارشناس همراه تحصیلی

سلام متاسفانه شانس پذیرش خیلی کمه ولی با توجه به اینکه بازه قبولی تو شبانه و خودگردان هر سال متفاوت هست امید داشته باشید

حسین

سلام من در رشته فیزیولوژی وزارت بهداشت شرکت کردم و رتبه کل من ۳۶ هست و رتبه سهمیه ایثارگران پنج درصدم ۶ شد آیا شانس قبولی دارم و کدام دانشگاها شانسم بیشتر هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش در یکی از دانشگاههای تهران برای شما خیلی زیاده

حامد

سلام من رشته حقوق دردوره کارشناسی میخونم درکنکورارشدچندگرایش میتونم انتخاب کنم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام در کنکور ارشد شما هیچ محدودیتی برای انتخاب رشته ندارید و بر اساس رتبه میتونید یکی از گرایش ها رو انتخاب کنید

حلیمه

سلام با رتبه 66 ارشدعلو م صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی و 179 بهداشت و ایمنی مواد غذایی کجا قبول میشم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس پذیرش در یکی از شهرستان ها و یا آزاد تهران رو دارین

مینا

سلام در رشته حقوق خصوصی رتبه ۲۵۵ کسب کردم ایا در تهران یا اصفهان یا قم یا همدان چه در روزانه و چه در شبانه احتمال قبولی هست؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله رتبه شما رتبه خوبی هست و شانس قبولی رو در روزانه هم دارید. شبانه هم که قطعی هست

آرام

با سلام ارشد تغذیه دانشگاه پردیس اهواز معتبرتره یا علوم وتحقیقات آزاد تهران؟؟؟مدرک کدوم باارزش تره و بهتره انتخاب کنم

کارشناس همراه تحصیلی

سلام انتخاب این دو دانشگاه بستگی به محل سکونت شما داره. اگر ساکن تهران هستید قطعا علوم تحقیقات رو انتخاب کنید و اگر ساکن خوزستان هستید اهواز رو انتخاب کنید. هر دو دانشگاه دارای اعتبار هستند و بهتر بودن معنایی ندارد. اما در مجموع دانشگاه علوم تحقیقات سطح بهتری داره.

قایم حسینی

سلام خسته نباشی ببخشید میتونی زحمتش بکشی جوابم زود بدی با رتبه 8500 و اخرین رتبه مجاز 59 هزار در ارشد حقوق جزا قبول میشم ؟ دانشگاه ازاد قبول چی با این رتبه قبول میشم؟خواهش میکنم زود جواب بدید یا به شمارم پیامک بزنید 09179794363

کارشناس همراه تحصیلی

سلام شانس قبولی روزانه وجود نداره اما برای آزاد شانس هست. نتایج اومده دیروز دیگه

فرهاد

انتخاب رشته ارشد را انجام دادم کد پی گیری 165163804در رسید به همراه شهر های انتخابی صادر شد اما نتیجه نهایی اعلام کرده "بدون انتخاب رشته" بایدچکار کنم؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام باید با واحد سازمان سنجش تماس بگیرید شاید مشکلی پیش اومده باشه. اگر کد رهگیری گرفته باشید نباید این پیام دیده بشه.

قاسم حسینی

سلام ببخشید مگه نتایج دیروز مال دانشکاه ازاد هم بوده

کارشناس همراه تحصیلی

سلام نه دانشگاه ازاد هنوز نیومده

قاسم حسینی

سلام با رتبه 8500 جزا و جرم شناسی و 59 هزار هم مجاز شدن دانشگاه ازاد قم یا اراک قبول میشم ؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله می تونید با این رتبه پذیرش بگیرید از قم و اراک

پدرام

سلام من کارشناسی مهندسی مکانیک خوندم ولی متاسفانه علاقه ای به رشته مکانیک ندارم میخواستم بدونم میشه برای ارشد رشتم تغییر بدم مثلا زیست شناسی یا ژنتیک

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله هیچ مشکلی برای تغییر رشته وجود نداره. برای ورود به رشته ژنتیک یا زیست شناسی سلولی و مولکولی باید مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی با کد 1206 در کنکور ارشد رو انتخاب کنید. برای مشاوره و برنامه ریزی این آزمون و تهیه منابع کمک آموزشی با شماره 66479520 تماس بگیرید.

احمد

سلام خسته نباشید. من رتبه ۵۰علوم پزشکی باسهمیه ۲۵درصد رو اوردم وبدون سهمیه ۲۰۰۰شدم چرا هیچ دانشگاهی قبول نشدم؟ مگ ایطور نیست ک برای هرکد رشته سهمیه جداگانه ب حساب میارن؟؟؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام معمولا با سهمیه 25 درصد و این رتبه باید قبول میشدید. چه رشته ای بودین؟ آیا همه دانشگاههایی که این رشته رو داره هم انتخاب کردین؟

سارا

با سلام، لطف میکنید بفرمایید که با سهمیه 25% برای قبول شدن در رشته ارشد حسابداری دانشگاه تهران و بهشتی حدودا چه رتبه ای لازم است؟ ممنون

سارا

میشه جواب بدین لطفا

Fateme

سلام با چه رتبه ای میتوان ارشد تغذیه دانشگاه علوم و تحقیقات قبول شد؟

مژگان

سلام من با رتبه ۲۲۰۰با سهمیه ازاددر رشته علوم اقتصادی کدام دانشگاه تهران قبول میشم؟دانشگاه ازاد قبول میشم؟

باران ریاحی

سلام /میخواستم بدونم بارتبه 526وبا سهمیه 473 مهندسی محیط زیست ضریب 1امکان قبولی چه دانشگاههایی وجود داره؟ممنون میشم جواب بدهید .اخرین رتبه مجاز هم 803 میباشد

بهار

سلام ببخشید میخواستم بدونم با رتبه ی 101 مترجمی فرانسه امکان اینکه در دانشگاه بوعلی شهر خودم روزانه قبول بشم هست؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام بله امکان قبولی هست فقط باید با مرکز تماس بگیرید و مشاوره بگیرید

محمدامین

سلام وقت بخیر رتبه من تو رشته بهداشت و کنترل کیفی موادغذایی ۱۰۸ شده آخرین رتبه مجاز ۴۱۹ هست قبول میشم؟؟؟ کجا قبول میشم ؟؟؟ باتشکر

بهزاد

سلام خسته نباشید با رتبه12 در سهمیه و 170 بدون سهمیه میتونیم کدوم دانشگاه در رشته مهندسی معدن گرایش فراوری قبول شیم؟

بهزاد

سلام خسته نباشید بارتبه 12 در سهمیه و 170 بدون سهمیه میشه کدوم دانشگاه در رشته مهندسی معدن گرایش فراوری قبول شد؟

بهزاد تقوی

سلام خسته نباشید رتبه 12 در سهمیه و 170 بدون سهمیه رشته مهندسی معدن گرایش فراوری در دانشگاه باهنر کرمان یا صنعتی اصفهان روزانه قبول شد؟

حمیدرضا

سلام آیا با رتبه ۱۴۶ مدیریت کسب و کار شانس قبولی در دانشگاه تهران رو دارم؟ (روزانه یا شبانه) آخرین رتبه مجاز در سهمیه ۹۳۰ بوده.

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای دانشگاه تهران شانستون کمه

رباب

سلام من رتبه م 124شده رشته میکرو بیولوژی و سهمیه 5درصد داشتم و رتبه درسهمیه م 124هس میخواستم ببینم چقد شانس قبولی تو رشته های میکروب بیماریزا و سلوای مولکولی روزانه رو تو دانشگاه های تهران تبریز اصفهان دارم مرسی

نوید

سلام میخواستم بدونم با رتبه سهمیه ازاد ۱۶۰۰ کنترل شیراز یا صنعتی شیرازو میارم؟

سهیلا

سلام من رتبه ۳۱زیست دریا آوردم بدون سهمیه کجا قبول میشم

فرشته

سلام میخواستم ببینم با رتبه ی 1082 میتونم آموزش زبان انگلیسی دانشگاه روزانه ی قم قبول بشم؟

Zahra

سلام با رتیه ۳۳سهمیه ازاد منابع طبیعی محیط زیست امکان قبولی دانشگاه اصفهان چقده اخرین رتبه مجاز ۸۰۰هست

ali

سلام با رتبه بدون سهمه 900 و با سهمیه 5 درصد 62 رشته علوم کامپیوتر میشه شبانه به تبریز امید داشت ؟

مهندسی برق

سلام با رتبه ۱۸۳۰ که اخرین رتبه قبولی با ظرفیت ۸۴۷۸ شانس قبولی در گرایش مخابرات موج نوری روزانه دانشگاه رازی کرمانشاه رو دارم؟و اینکه ایا با رتبه ۲۳۳۰ با ظرفیت ۱۴۱۹۸ شانس قبولی در گرایش مخابرات سیستم روزانه دانشگاه رازی رو نیز دارم؟

مهندسی برق.ن

باعرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم با رتبه ۱۸۳۰ سهمیه آزاد با ظرفیت ۸۴۷۸ شانس قبولی در روزانه دانشگاه رازی کرمانشاه رو در مهندسی برق گرایش مخابرات و میدان موج رو دارم؟همچنین با رتبه ۲۳۳۰ سهمیه ازاد با ظرفیت ۱۴۱۹۸ شانس قبولی در گرایش مخابرات سیستم روزانه رازی رو دارم؟ممنون میشم جواب بدید.باتشکر.

پریسا

سلام من رتبه ی ۴۰۸ ارشد سلولی تکوین آوردم با توجه با اینکه آخرین رتبه ی مجاز ۸۶۰ هست امکان قبولی توی دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ دارم؟

مهسا

سلام برای رشته ی علوم تربیتی با رتبه ی 382 توی سهمیه گرایش تاذیخ و فلسفه ی آموزش چه شهرایی رو امکان قبولی دارم واسه روزانه؟؟

مهسا

سلام بار تبه 382 تو سهمیه رشته علوم تربیتی گرایش تاریخ و فلسفه امکان قبولی تو تهران یا اصفهانم چقدره ؟

حدیث

سلام من رتبه با سهمیه ۳۹۲ شدم رشته عمران آخرین فرد قبولی ۵۲۴ سهمیه ۲۵درصدی دارم میشه دانشگاه لرستان یا دانشگاه های تهران روزانه قبول شم؟ توی کدوم دانشگاه ها درصد قبولیم بیشتره؟

مهرداد

درود، بنده رتبه 99 سهمیه منطقه 2 کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد و 114 بدون سهمیه را آوردم. شانس قبولی در گرایش های اقتصاد (نظری، انرژی و توسعه) دانشگاه تهران رو به چه صورت دارم؟ بطور کلی با این رتبه در قبولی های کجا شانس دارم؟

دانیال

سلام رتبه 383 توی سهمیه با آخرین رتبه مجاز 3072 رشته علوم تربیتی گرایش تاریخ و فلسفه ی آموزشی چه شهرهایی تو نوبت روزانه رو شانس قبولی دارم؟

Fatemeh.A

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم با رتبه ۴۲۱ جغرافیا دانشگاه حکیم سبزواری در مقطع ارشد قبول میشم یا نه ؟ ممنون لطفا جواب بدید

خراسانی سیدمحمدجواد

باسلام بنده در کد ضریب 1با سهمیه رتبه 115 و آخرین فرد مجاز 434و در کد ضریب 2رتبه 144و آخرین فرد مجاز 444اوردم با این وضعیت دانشگاه روزانه سمنان یا قم قبول می شوم.ممنون

مهی

سلام با رتبه در سهمیه 325 و رتبه اخرین قبولی در سهمیه 1016، شانس قبولی روزانه دارم؟ توی دانشگاه های سطح پایین رشته مدیریت😔

کارشناس همراه تحصیلی

سلام وقت بخیر ، خیر امکانش پایین است .