ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

کارنامه آزمون دستیاری پزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد انتشار کارنامه آزمون دستیاری پزشکی و نحوه شرکت در این آزمون می باشد.

انتشار کارنامه آزمون دستیاری پزشکی

کارنامه آزمون دستیاری پزشکی که شامل نمره خام از 600 و نمره تراز علمی و رتبه کل در 5 زیر گروه آموزشی که جایگاه داوطلبان را در مقایسه با سایر داوطلبان مشخص می نماید از روز شنبه مورخ 18/12/97 بر روی سایت سنجش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir قرار خواهد گرفت و داوطلبان می توانند با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه آن را ملاحظه نمایند.

 تعداد شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی

این آزمون که چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بود؛ با رقابت 13 هزار و 642  نفر  پنجشنبه 2 اسفند در 21 حوزه امتحانی برگزار شد.

از تعداد 13 هزار و 642 نفر داوطلب ثبت نام کننده در آزمون دستیاری 7 هزار و 507 داوطلب زن و 6 هزار و 135 داوطلب مرد بودند. این آزمون در 21 حوزه امتحانی و دانشگاه های علوم پزشکی اردبیل، شیراز، کرمان، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، گلستان، بندرعباس، گیلان، بوشهر، لرستان، بیرجند، مشهد، تبریز،  مازندران،  همدان، زاهدان، شهید صدوقی یزد، دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی در شهر تهران برگزار شده است.

همانند سنوات گذشته به کسانی اجازه انتخاب رشته محل داده خواهد شد که از حداکثر 600 نمره خام آزمون، نمره 150 کسب کرده باشند.

 دوره دستیاری پزشکی چیست؟

دوره دستیاری رشته های تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاهی است که دارندگان مدرک دکتری ( پزشک، دامپزشک، دندانپزشک و داروساز) می توانند پس از اتمام آن موفق به اخذ دانشنامه تخصصی در رشته مربوطه گردند.

 شرایط پذیرش دوره دستیاری پزشکی

شرایط پذیرش داوطلبان ورود به دوره های دستیاری در رشته های علوم پایه پزشكی و بهداشت به شرح زیر است :

  • داشتن شرایط عمومی ورود به دوره برابر ضوابط مربوطه
  • داشتن مدرك دكتری در یكی از رشته های پزشكی, دندانپزشكی , داروسازی و دامپزشكی از یكی از دانشگاههای داخل و یا خارج از كشور كه به تائید یكی از وزارتین بهداشت یا علوم  رسیده باشد.
  • نداشتن منع قانونی از نظر نظام وظیفه
  • پذیرفته شدن در آزمون ورودی دوره

 

آزمون دستیاری پزشکی

یک نظر بنویسید

ارسال