پزشکی در کشور ترکیه چند سال طول می کشد؟

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

پزشکی در کشور ترکیه چند سال است؟ پزشکی ترکیه یکی از مقاصد ورود دانشجویان زیادی از بسیاری کشور ها به جهت تحصیل در ترکیه می باشد. داوطلبان خارجی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند باید در یکی از آزمون های ورودی ترکیه برای دانشجویان غیر بومی که شامل آزمون یوس و آزمون SAT می باشد، شرکت نمایند.متقاضیان تحصیل در ترکیه باید با اطلاع دقیق از دانشگاه های پزشکی ترکیه و اینکه پزشکی در ترکیه چند سال است، برنامه ریزی جهت ورود به این کشور را انجام دهند.در ادامه به بررسی محتوای هر سال تحصیل پزشکی در ترکیه و مدت زمان لازم جهت سپری کردن دروس پزشکی پرداخته خواهد شد.

پزشکی در ترکیه چند سال است؟

پزشکی در ترکیه.png

 

معرفی تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه مشابه فرم اروپایی است زیرا ترکیه در سال 2001 با شرایط بولونیا موافقت کرده و به عضویت منطقه آموزش عالی اروپا درآمده است. فرآیند بولونیا شامل مجموعه ای از توافقات برای اطمینان از سازگاری و یکپارچگی بیشتر در سیستم آموزش عالی در اروپا است. روند بولونیا نه تنها شامل اعضای اتحادیه اروپا می شود، زیرا به روی کشورهای خارج از اروپا نیز مانند ترکیه در این مورد، بلکه کشورهایی مانند روسیه، قزاقستان و ایرلند نیز باز شده است. همچنین باید به رسمیت شناختن معادل مدارک را تضمین کند. 

مطالعه پزشکی ترکیه از شش سال تشکیل شده است که 3 سال اول آن به عنوان مرحله پیش بالینی نامیده می شود. در آنجا دانش آموز دانش گسترده ای در مورد موضوعات اساسی مانند زیست شناسی، بیوشیمی، آناتومی و فیزیولوژی کسب می کند.

 بورسیه های تحصیلی ترکیه 

در سال اول، دانش آموزان تازه وارد در درس هایی مانند زیست شناسی پزشکی، شیمی، بیوشیمی و آناتومی شرکت می کنند. در هفته های اول ترم اول بازنگری دانش دبیرستان در زیست شناسی و شیمی انجام می شود. شما قرار است مواردی مانند بیوسنتز پروتئین، ساختار مولکولی پروتئین ها از جمله آنزیم ها، و ساختار شیمیایی کربوهیدرات ها را به عنوان مثال تکرار کنید.

در ترم دوم سال اول اولین درس آناتومی شروع می شود. شما شروع به یادگیری استخوان ها با جزئیات می کنید. به طور کلی می توانم بگویم که موضوع درسی مانند دبیرستان سطحی نگه داشته نمی شود. برخلاف دبیرستان، دروس در دانشگاه عمیق‌تر پوشش داده می‌شوند و فرآیندهای خاص با جزئیات بیشتری توضیح داده می‌شوند.

شرایط ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه

برای ورود به دانشگاه های دولتی باید در آزمون YÖS شرکت نمایید و اطلاعات لازم جهت ثبت نام آزمون یوس را بدست آورید. دوره استاندارد تحصیل 6 سال است. (به جز سال آماده سازی). برای ورود به تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه باید دیپلم دبیرستان داشته باشید. شما می توانید مستقیماً از دبیرستان وارد دانشکده های پزشکی ترکیه شوید. بسته به سابقه تحصیلی شما (نوع دیپلم دبیرستان) شرایط مختلفی وجود دارد. برخی از معیارهای پذیرش رایج برای پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه های ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

دیپلم دبیرستان (حداقل میانگین 70%) نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی، انگیزه نامه و  پاسپورت معتبر

 آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟ 

سال اول و دوم: مانند سایر کشورها، دو سال اول پر از علوم پایه است.

سال سوم: از سال سوم شما یک مقدمه نظری و عملی با بیماری ها دریافت می کنید.

سال چهارم و پنجم شامل دوره های کارآموزی بالینی است

سال ششم: سال آخر تحصیل پزشکی به عنوان پزشک آتی در بیمارستان دانشگاه سپری می شود. دانش‌آموزان سال ششم «کارورز» نامیده می‌شوند. این مرحله مقدماتی آموزش دستیاری پزشکی در ترکیه است. شهروندان ترکیه برای کار پزشکی خود توسط دانشگاه حقوق ماهیانه متوسطی دریافت می کنند.

نحوه موفقیت در تحصیل پزشکی ترکیه

این تفکر رایج است که مطالعه پزشکی بیشتر از حفظ کردن تشکیل شده است که به طور کلی نادرست نیست. حفظ کردن نقش بسیار مهمی در برخی از موضوعات مانند آناتومی یا میکروبیولوژی دارد، جایی که شما باید تقریباً همه چیز را در مورد ساختار استخوان‌ها، چندین بخش آن‌ها، ماهیچه‌های متصل به آن‌ها و عصب عصبی مربوط به نام‌های خاص باکتری‌ها یا ویروس‌ها حفظ کنید. و بیماری های مرتبط با آنها در مورد اخیر. حفظ صریح شما را تضمین نمی کند که یک پزشک "خوب" شوید، بلکه به شما کمک می کند تا در امتحانات موفق شوید. دانش آموزانی که در حفظ کردن بهتر هستند امتحانات را راحت تر می گذرانند.

ساختار تحصیل پزشکی در ترکیه

برای انکه بدانید پزشکی در ترکیه چند سال است می توانید با ساختار تحصیل پزشکی در ترکیه آشنا شوید. این ساختار به شما کمک خواهد کرد که مسیر خود را به درسی انتخاب نمایید.

سال اول: در سال اول، پزشکان دانشگاه در مورد کمک‌های اولیه از جمله ماساژ قلبی، تهویه، و استفاده از دفیبریلاتور خودکار آموزش می‌دهند. به شما آموزش داده می شود که چگونه در مواقع اضطراری به درستی عمل کنیم و آزمایشاتی را برای اندازه گیری علائم حیاتی انجام دهیم. هنگام یادگیری مطالب تئوری در تمام مدت مشاهده تمرینات یک پزشک جالب تر می شود. مربوط به درس های نظری در درس های آزمایشگاهی سال اول هر هفته یکپارچه می شود، جایی که شما یاد می گیرید که دانش نظری خود را در کاربردهای عملی به کار ببرید. برای هر درس تئوری آناتومی و بافت شناسی که تحت پوشش قرار می گیرد، یک درس عملی قبل از یک درس تئوری دیگر قرار می گیرد، که شما را قادر می سازد با مشورت و تقویت دانش خود. 

سال دوم: یک نکته وجود دارد که بسیاری از دانشجویان پزشکی از سال های بالاتر می توانند با آن موافق باشند، سال دوم سخت تر از سال اول است. تعداد امتحانات در سال دوم نسبت به سال اول بیشتر است. در سال اول، دانشجو باید در مجموع در پنج امتحان شرکت کند که دو امتحان در ترم اول، دو امتحان در ترم دوم و پنجمین آخر امتحان نهایی در پایان سال است. در سال دوم به جای آن، هفت امتحان وجود دارد، سه امتحان در ترم اول و سه امتحان در ترم دوم به اضافه یک امتحان نهایی. یعنی زمان آمادگی برای یک امتحان نزدیک به یک هفته و نیم کاهش یافته است.

turkey.png

علاوه بر این، در مقایسه با سال اول، دو بار استرس بیشتری را تجربه خواهید کرد. نکته دیگری که سال دوم را سخت‌تر از سال اول می‌کند این است که درس‌ها سخت‌تر می‌شوند و معلمان شروع به فرو رفتن عمیق‌تر در فرآیندها می‌کنند. آنها شما را دانشجوی سال اول نمی دانند و از زبان علمی تر استفاده می کنند. یکی از دروس اصلی سال دوم فیزیولوژی است. تفاوت آن با موضوعات دیگر در این است که تمرکز بیشتر بر درک است تا حفظ کردن. شما باید مکانیسم های بدن را درک کنید و باید بین آنها ارتباط برقرار کنید تا تعامل آنها را درک کنید. این تنها راه موفقیت در امتحانات است. معلم ما به جای به خاطر سپردن مکانیسم های فیزیولوژیکی، اهمیت زیادی بر درونی سازی مکانیسم های فیزیولوژیکی می گذارد.

سال سوم: در این سال دروس از علوم پایه به گرایش علمی کاربردی تر تغییر می کند. این یک آمادگی برای بخش بالینی است که از امسال شروع می شود. درس های جدید ظاهر می شوند و جای درس های قبلی را می گیرند. آسیب شناسی، فارماکولوژی و موارد خاص تر مانند قلب، ریه و گوارش در حال حاضر در برنامه درسی ادغام شده اند. پاتولوژی اصولاً شبیه فیزیولوژی است، اما بیشتر بر علل و اثرات صدمات و بیماری ها تمرکز دارد. این زمانی جالب می شود که پیشینه علمی بیماری های آشنا را یاد بگیرید. یک آسیب ساده که همه افراد در دوران کودکی تجربه کرده اند، یک تعامل پیچیده بین چندین فرآیند سلولی است.

دانشگاه های ارائه دهنده پزشکی در ترکیه

دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آلتینباس

دانشگاه آتیلیم

دانشگاه باشکنت

دانشگاه بیکنت

دانشگاه بیرونی

دانشگاه هالیچ

دانشگاه اطلس استانبول

دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه مدیپل استانبول

دانشگاه اوکان استانبول

دانشگاه Yeni Yüzyıl استانبول

دانشگاه ایستینیه

دانشگاه KTO کاراتای

دانشگاه لوکمان حکیم

دانشگاه مالتپه

دانشگاه اوسکودار

دانشگاه یدیتپه

دانشگاه Yüksek İhtisas

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه 2021

میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در ترکیه در محدوده 300 تا 400 دلار در ماه است. با این حال، همه چیز به سبک زندگی فرد بستگی دارد زیرا برخی ممکن است بتوانند کمتر یا بسیار بالاتر از آن هزینه کنند. کسانی که بورسیه های تحصیلی کاملاً حمایت شده در ترکیه را دریافت می کنند بیشتر لذت می برند.

 آزمون یوس دانشگاه استانبول 

برخی از دانشگاه های ارزان قیمت بسیار مقرون به صرفه در ترکیه وجود دارد، اما در مقیاس معمولی، احتمالاً 10000 تا 25000 دلار برای شهریه هزینه خواهید کرد. دانشگاه های خصوصی در ترکیه بیشتر از موسسات تحت حمایت دولت هزینه تحصیل می کنند. تعجب آور نیست که هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه را در سطح بالایی ببینید. به این دلیل است که آنها بهترین روش های پیشرفته عملی را در تدریس اتخاذ می کنند. آنها همچنین دانش آموزان را در معرض موقعیت های پزشکی واقعی قرار می دهند تا دانش عملی خود را از دوره بهبود بخشند. در بیشتر موارد، فرصت های شغلی برای دانشجویان ممتاز ارائه می شود. جوایز قدردانی نیز به کسانی داده می شود که در تحقیقات پیشگامانه پیشرو بوده اند.

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال