نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

هر سال در مرداد ماه بعد از اعلام نتایج اولیه ی کنکور توسط سازمان سنجش کشور و اعلام اسامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند ، داوطلبان در صورت تمایل و مجاز شدن می توانند نسبت به انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

نحوه مشاهده ی نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان برای مشاهده ی نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org با وارد کردن اطلاعات فردی و مجموعه ی امتحانی (مجموعه ی امتحانی ، نظام آموزشی ، نام ، نام خانوادگی ، سال تولد و شماره ی شناسنامه) یا شناسه ی انتخاب رشته و مجموعه ی امتحانی (مجموعه ی امتحانی ، نظام آموزشی، شناسه ی انتخاب رشته و شماره ی شناسنامه) نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را مشاهده کنند. علاوه بر این هر یک از داوطلبان اگر در اعلام نتایج انتخاب رشته ی خود اشتباهی را مشاهده کردند می توانند از گزینه ثبت اعتراض در سایت آزمون اعتراض خود را گزارش کنند.

لازم به ذکر است که پیش از این به طور جامع و کامل مشاوران مرکز همراه تحصیلی در ارتباط با نحوه صحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطالبی را در سایت قرار داده اند که می توانید با مراجعه به قسمت مورد نظر و مطالعه آن پاسخ سوالات خود را گرفته و اطلاعات دقیق را در این مورد کسب نمایید. همچنین برای نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد به طور دقیق می توانید از مشاوران مجرب مرکز همراه تحصیلی بهره برده تا با بهره گیری از تجارب مشاوران انتخاب رشته بهتری را داشته و آینده ی خوبی را برای خود رقم بزنید. علاوه بر این پاسخ سوالات خود را در رابطه با نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد از مشاوران همراه تحصیلی می توانید کسب کنید.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه های مختلف

همواره به دلیل این که انتخاب رشته دانشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم همراه تحصیلی نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه ها را در اختیار داوطلبان عزیز قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانند با توجه به نمونه ی کارنامه های داوطلبان در سال های گذشته و لیست رشته ها و محل های دانشگاه ها در سطح کشور انتخاب رشته ی دقیقی داشته باشند. همچنین داوطلبان جهت آشنایی با چگونگی کار با نرم افزار انتخاب رشته ی دانشگاه ها در تمامی مقاطع می توانند با تیم مشاوران همراه تحصیلی در تماس بوده و اطلاعات لازم را در این باره کسب نمایند.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مرکز مشاوره همراه تحصیلی

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

معمولا هر سال در اواخر شهریور ماه نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی سایت مرکز سنجش آزمون دانشگاه آزاد قرار می گیرد. بعد از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان باید در زمان تعیین شده به محل دانشگاه مورد نظر حضوری مراجعه کرده و ثبت نام نهایی خود را تکمیل کنند. لازم به ذکر است در صورت عدم مراجعه ی حضوری در زمان تعیین شده قبولی آن ها از سوی دانشگاه مورد نظر لغو شده و به منزله ی انصراف از رشته مورد نظر از سوی داوطلبان تلقی می شود.

همچنین داوطلبانی که در مرحله ی اول مجاز به انتخاب رشته شده بودند اما در اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سوی هیچ یک از دانشگاه ها مورد پذیرش قرار نگرفته باشند می توانند در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته دانشگاه آزاد که زمان ثبت نام آن از سایت مرکز سنجش اعلام می شود مجددا در رشته ها و محل هایی که برای آن ها ظرفیت مازاد اعلام شده ثبت نام کرده و مجددا منتظر اعلام نهایی نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشند.

همچنین لازم به ذکر است داوطلبان عزیز همواره می توانند از طریق قسمت آخرین اخبار سایت یا با عضویت در کانال تلگرامی همراه تحصیلی از تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد و زمان تکمیل ظرفیت آن مطلع شوند. علاوه بر این هر ساله با توجه به تاریخ های اعلام شده از سایت آزمون مطالبی برای سهولت و اطلاع داوطلبان بر روی سایت همراه تحصیلی قرار خواهد گرفت که داوطلبان با مراجعه به آن می توانند اطلاعات لازم را در خصوص نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در همان سال را کسب نمایند.

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در صورتی که داوطلب در جلسه ی کنکور سراسری حضور داشته است و در مرحله ی ابتدایی اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلب کارنامه صادر شده باشد امکان شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را خواهد داشت. همچنین اگر داوطلبی در مرحله ی ابتدایی اعلام نتاج انتخاب رشته دانشگاه آزاد بنا به هر دلیلی موفق به انتخاب رشته نشده است می تواند در مرحله ی تکمیل ظرفیت مجددا اقدام به انتخاب رشته نماید. همچنین لازم به ذکر است داوطلبان می توانند در صورت قبولی در دانشگاه آزاد برخلاف دانشگاه های سراسری بنا به هر دلیلی از ثبت نام انصراف دهند و مجددا سال بعد در کنکور شرکت نمایند. اما به طور کلی نکته مهمی که حائز اهمیت است این است که بهتر است داوطلبان ترتیب انتخاب رشته را چه در مرحله ی ابتدایی و چه در مرحله ی تکمیل ظرفیت براساس علاقه ی خود انجام دهند و فقط شانس قبولی بدون در نظر گرفتن علاقه ی فردی را در اولویت انتخاب رشته خود قرار نداده باشند.

نحوه ی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بعد از مشخص کردن رشته های مورد نظر می توانید با مراجعه به سایت آزمون و با وارد کردن اطلاعات فردی و مجموعه ی امتحانی (مجموعه ی امتحانی ، نظام آموزشی ، نام ، نام خانوادگی ، سال تولد و شماره ی شناسنامه) یا شناسه ی انتخاب رشته و مجموعه ی امتحانی (مجموعه ی امتحانی ، نظام آموزشی، شناسه ی انتخاب رشته و شماره ی شناسنامه) ، انتخاب رشته ی خود را در مرحله ی تکمیل ظرفیت نیز مجددا وارد کرده و منتظر اعلام نهایی نتایج مرحله ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی باشد. همچنین لازم به ذکر است که شانس قبولی در هر رشته و دانشگاه های اعلام شده در این مرحله بستگی به تعداد ظرفیت باقی مانده در رشته ی مورد نظر و دانشگاه ها دارد.

نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در رشته های بدون کنکور

در انتخاب رشته کاردانی و کارشناسی و یا انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و دکتری داوطلبان می توانند بدون آزمون شرکت کنند و شانس خود را در ورود به دانشگاه های آزاد امتحان کنند.

شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور و نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در این رشته ها

برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید با مراجعه به سایت همراه تحصیلی و مراجعه به قسمت کنکور دانشگاه آزاد و بخش بدون کنکور اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید و یا با تماس با مشاوران همراه تحصیلی راهنمایی های لازم در این مورد را به دست بیاورید.

همچنین همان طور که می دانید  پذیرش در دانشگاه های آزاد به مراتب آسان تر و راحت تر از دانشگاه های سراسری می باشد لذا با کمی مطالعه و راهنمایی و بهره گیری از مشاوران مجرب همراه تحصیلی که سالیان متمادی است که در امر مشاوره فعالیت می کنند به هدف نهایی خود دست یابید و همچنین انتخاب رشته ی دقیقی را برای خود داشته باشید تا آینده ی خوبی را پیش رو داشته و با انتخاب خوب و درست خود مسیر آینده تان را همراه سازید.

در ضمن داوطلبان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب درست همه روزه در ساعات معین شده از مشاوران همراه تحصیلی راهنمایی های لازم را در این زمینه کسب کنند. علاوه بر این برای انتخاب رشته ی خود نیز می توانید با کمک مشاوران همراه تحصیلی و با استفاده از نرم افزار های موجود در این زمینه انتخاب رشته ی خود را چه در مرحله ی ابتدایی و چه در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته دانشگاه آزاد انجام دهید وپس از نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام اقدام فرمائید.

لازم به ذکر است برای سهولت و اطلاع از آخرین اخبار اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید در کانال تلگرامی همراه تحصیلی عضو شده و ما را در آن جا دنبال کنید.

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php