منابع علوم پایه پزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

منابع آزمون علوم پایه پزشکی برای شرکت در آزمون علوم پایه پزشکی برای دانشجویان پزشکی معرفی شده است. در این آزمون که پس از دو سال از شروع دوره پزشکی برگزار می شود داوطلبان باید حد نصاب قبولی را کسب کنند. همچنین منابع آزمون علوم پایه پزشکی در بسیاری از دروس مشترک با آزمون لیسانس به پزشکی نیز به عنوان منابع لیسانس به پزشکی معرفی می شود. در مطلب زیر منابع علوم پایه پزشکی و جزوات علوم پایه پزشکی بطور کامل مورد بررسی قرار میگیرند.  

معرفی منابع آزمون علوم پایه پزشکی

آناتومی در منابع علوم پایه پزشکی:

این درس یکی از مهمترین دروس در آزمون علوم پایه پزشکی محسوب می شود و بیشترین تعداد سوال را همراه با فیزیولوژی نیز در آزمون علوم پایه پزشکی به خود اختصاص داده است که حدود 30 سوال در آزمون را به خود اختصاص می دهد. در منابع علوم پایه پزشکی رفرنس درس آناتومی کتاب آناتومی بالینی اسنل و همچنین کتاب آناتومی برای دانشجویان معرفی شده است که داوطلبان می توانند در صورت دارا بودن زمان کافی همین منابع علوم پایه پزشکی را مطالعه نمایند و یا جزوات علوم پایه پزشکی را از مرکز مشاوره همراه تحصیلی دریافت نمایند.

بافت شناسی در منابع علوم پایه پزشکی:

درس بافت شناسی حدود 10سوال از سوالات آزمون علوم پایه پزشکی را به خود اختصاص می دهد و در منابع علوم پایه پزشکی کتاب بافت شناسی جان کوئیرا به عنوان رفرنس اصلی این درس معرفی شده است. داوطلبان آزمون علوم پایه پزشکی می توانند برای مطالعه سریع تر این درس از جزوات علوم پایه پزشکی در درس بافت شناسی نیز که بر پایه کتاب جان کوئیرا نوشته شده است نیز استفاده نمایند.

جنین شناسی در منابع علوم پایه پزشکی:

درس جنین شناسی حدود 5 سوال را در آزمون علوم پایه پزشکی به خود اختصاص می دهد و کتاب جنین شناسی لانگمن به عنوان کتاب مرجع این درس در منابع علوم پایه پزشکی معرفی شده است. جزوات علوم پایه پزشکی نیز می تواند در درس جنین شناسی با توجه به تعداد سوال کم این درس بسیار مفید باشد.

فیزیولوژی در منابع علوم پایه پزشکی:

فیزیولوژی همراه آناتومی بیشترین تعداد سوال را در آزمون علوم پایه دارا هستند و حدود 30 سوال در آزمون علوم پایه مربوط به این درس بوده و کتاب فیزیولوژی گایتون به عنوان مرجع این درس محسوب می شود که جزوات علوم پایه پزشکی در درس فیزیولوژی می تواند مروری سریع بر مطالب را برای داوطلبان میسر نماید.

 

معرفی آزمون علوم پایه پزشکی 

بیوشیمی در منابع علوم پایه پزشکی:

درس بیوشیمی در آزمون علوم پایه پزشکی حدودا 15 تا 20 سوال را به خود اختصاص داده و منبع درس بیوشیمی در آزمون علوم پایه کتاب بیوشیمی دولین بوده که داوطلبان می توانند جزوات علوم پایه پزشکی در درس بیوشیمی را که خلاصه ای بر مطالب کتاب دولین است را تهیه نمایند.

تغذیه در منابع علوم پایه پزشکی:

درس تغذیه با ضریب پایین و تعداد سوالات کم که حدود 5 تا 7 سوال است در آزمون لیسانس به پزشکی وجود دارد و منبع معرفی شده این درس کتاب تغذیه کراوس است که داوطلبان با توجه به حذفیات موجود در این کتاب می توانند جزوات علوم پایه پزشکی را تهیه نمایند.

ایمنی شناسی در منابع علوم پایه پزشکی:

درس ایمنی شناسی حدود 8 تا 10 سوال را در آزمون علوم پایه پزشکی شامل می شود و منبع درس ایمنی نیز کتاب ایمنی شناسی دکتر وجگانی و کتاب ابوالعباس بوده که داوطلبان می توانند برای سهولت در مطالعه درس ایمنی شناسی جزوات علوم پایه پزشکی را تهیه نمایند.

ژنتیک در منابع علوم پایه پزشکی:

درس ژنتیک حدود 5 تا 7 سوال را در آزمون علوم پایه پزشکی شامل می شود و منبع درس ژنتیک کتاب ژنتیک پزشکی امری بوده و داوطلبان با توجه به سرفصل های حذف شده در این درس می توانند جزوات علوم پایه پزشکی را تهیه نمایند.

فیزیک پزشکی در منابع علوم پایه پزشکی:

این درس حدود 5 سوال را در آزمون علوم پایه پزشکی به خود اختصاص می دهد و داوطلبان می توانند کتاب فیزیک پزشکی دکتر عقابیان و یا جزوات علوم پایه پزشکی را مطالعه نمایند.

بهداشت در منابع آزمون علوم پایه پزشکی:

منبع درس بهداشت در آزمون علوم پایه پزشکی کتاب دکتر حسین حاتمی می باشد و با توجه به اینکه این درس حدود 10 سوال را در آزمون علوم پایه به خود اختصاص می دهد خواندن جزوات علوم پایه پزشکی در درس بهداشت بیشتر توصیه می شود.

آسیب شناسی در منابع علوم پایه پزشکی:

درس آسیب شناسی حدود 15 تا 20 سوال را در آزمون علوم پایه شامل شده و منبع پیشنهادی این درس کتاب کومار می باشد. با توجه به حجم کتاب و تعداد منابع خواندن جزوات علوم پایه پزشکی در درس آسیب شناسی توصیه می شود.

روان شناسی در منابع آزمون علوم پایه پزشکی:

این درس حدود 5 سوال را در آزمون علوم پایه پزشکی به خود اختصاص می دهد و منبع اصلی طرح سوال کتاب روانشناسی هیلگارد بوده اما داوطلبان می توانند از جزوات علوم پایه پزشکی نیز برای مطالعه این درس بهره ببرند.

میکروب شناسی در منابع آزمون علوم پایه پزشکی:

این درس نیز دارای ضریب بالایی بوده و تعداد 20 تا 25 سوال را به خود اختصاص می دهد. در مجموعه میکروب شناسی کتاب میکروب شناسی مورای برای درس باکتری شناسی، کتاب بیماری های انگلی در ایران دکتر صائبی، تک یاخته شناسی دکتر ادریسیان و کرم شناسی دکتر ارفع برای درس انگل شناسی، کتاب حشره شناسی ویلیام برای درس حشره شناسی، کتاب قارچ شناسی دکتر زینی در درس قارچ و کتاب جاوتز برای درس ویروس شناسی پیشنهاد شده که با توجه به حجم زیاد مطالب داوطلبان می توانند جزوات علوم پایه پزشکی را تهیه نمایند.

اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی در منابع علوم پایه پزشکی:

این درس حدود 10 را در آزمون شامل شده و کتاب معارف اسلامی 1 نوشته سعیدی مهر به عنوان منبع اعلام شده است. در درس انقلاب اسلامی هم کتاب انقلاب اسلامی ایران به عنوان منبع معرفی شده است.

زبان در منابع علوم پایه پزشکی:

این درس حدود 12 سوال را در آزمون به خود اختصاص داده و کتاب انگلیسی برای دانشجویان پزشکی نوشته دکتر تحریریان به عنوان منبع معرفی شده است که داوطلبان می توانند جزوات علوم پایه پزشکی را مطالعه نمایند.

 

جزوات علوم پایه پزشکی مرکز مشاوره انتخاب رشته همراه تحصیلی تمامی مباحث آزمون علوم پایه پزشکی را بطور کامل پوشش داده و داوطلبان آزمون علوم پایه پزشکی می توانند برای دریافت جزوات علوم پایه پزشکی با مرکز مشاوره همراه تحصیلی تماس حاصل نمایند.

 

منابع معرفی شده در این مطلب بر اساس منابع آزمون علوم پایه پزشکی بوده و داوطلبان می توانند برای مطالعه بیشتر به سایت www.sanjeshp.ir مراجعه نمایند.

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php