منابع ریاضی کنکور هنر

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

علاقه مندان به رشته های هنر اعم از رشته موسیقی( نوازندگی )، بازیگری ، ادبیات نمایشی باید آشنایی کامل  با منابع ریاضی کنکور هنر را داشته باشند  با توجه به اینکه درس درک عمومی ریاضی فیزیک همانند درس ریاضی در سایر گروه های آزمایشی نظری تا حدودی برای داوطلبان این گروه آزمایشی دشوار می باشد و همچنین تاثیر زیادی در رتبه متقاضیان کنکور هنر دارد، بسیار مهم و حیاتی است. این درس جزو دروس تخصصی کنکور سراسری هنر می باشد و کسب درصد بالا در این درس تاثیر به سزایی در رتبه نهایی داوطلب خواهد داشت. به همین دلیل آشنایی با منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور هنر و تهیه آنها برای کسب درصد بالا در این درس می تواند بسیار موثر باشد. به همین دلیل مرکز همراه تحصیلی جهت کمک به داوطلبان عزیز کنکور هنر به بررسی و معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور هنر پرداخته است.

ریاضی کنکور هنر.jpg

منابع ریاضی کنکور هنر

از جمله گروه های آزمایشی کنکور سراسری، گروه آزمایشی هنر می باشد که داوطلبان تمامی گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان انگلیسی می توانند در آن شرکت نمایند. تعداد زیادی از دانش آموزان به دلیل علاقه یا تغییر رشته تحصیلی در کنکور هنر شرکت می کنند. قبولی در کنکور هنر کار دشواری نیست بلکه فقط مستلزم علاقه زیاد و مطالعه دقیق جهت موفقیت در این رشته می باشد. این گروه از تنوع رشته ی کمتری نسبت به سایر گروه ها برخوردار است. کنکور گروه آزمایشی هنر با کنکور سایر رشته ها تفاوت دارد و این تفاوت تنها به دلیل دو مرحله ای بودن کنکور هنر می باشد. بعضی از رشته های هنر علاوه بر آزمون تستی دارای آزمون عملی یا مصاحبه هم هستند.

موضوع بسیار مهم  جهت موفقیت در کنکور هنر، انتخاب منابع مطالعاتی مفید و کاربردی می باشد. انتخاب منابع مناسب به خصوص برای کسانی که می خواهند علاوه بر کنکور هنر در یک کنکور دیگر نیز شرکت کنند بسیار حائز اهمیت است و شما با انتخاب یک منبع مناسب برای هر گروه آزمایشی می توانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید.Untitled-1.gif

کنکور سراسری هنر شامل دو مجموعه دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی می باشد. دروس عمومی در هر 5 گروه آزمایشی مشترک است و عبارت است از زبان انگلیسی، عربی، ادبیات فارسی و دین و زندگی. این مسئله برای داوطلبانی که همزمان در دو کنکور شرکت می کنند می تواند بسیار مفید باشد زیرا که این افراد می توانند با تهیه منابع عمومی برای هر دو گروه آزمایشی آماده شوند.

دروس اختصاصی کنکور هنر نیز عبارتند از کتب درسی مرتبط با درک هنر، درک ریاضی و فیزیک، ا ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی و خواص مواد.

درس درک عمومی ریاضی فیزیک همانند درس ریاضی در سایر گروه های آزمایشی نظری تا حدودی برای داوطلبان این گروه آزمایشی دشوار می باشد. درس درک عمومی ریاضی فیزیک در کنکور هنر 30 سوال از دفترچه اختصاصی را شامل می شود که 25 سوال آن مربوط به هندسه و محاسبات عددی و 5 سوال پایانی آن مربوط به مباحث فیزیک است. البته این درس برای داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی بسیار آسان خواهد بود به طوری که آن ها می توانند حتی بدون مطالعه ی قبلی، درصد قابل قبولی در این درس کسب کنند.

 به دلیل ساختار پیچیده و نکات فراوان و مهم درس ریاضی چه در آموزش و چه در تمرین و تست نیاز به منبعی مناسب برای آموزش مفهومی و یادگیری بنیادی دارید. بنابراین متقاضیان کنکور هنر باید مهارت خاصی در این درس بدست آورند. یکی از مهم ترین مزایای بهره گیری از منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور هنر، آشنایی با سوالات تستی و 4 گزینه ای، حل کردن پرسش های کنکور سال های گذشته، یادگیری شیوه های تست زنی جدید، یادگیری چگونگی جمع بندی و آموزش مدیریت زمان می باشد. لذا داوطلبان این آزمون جهت موفقیت و رسیدن به رتبه مطلوب خود می بایست علاوه بر مطالعه کتب درسی این گروه آزمایشی، از بهترین منابع کنکور و کتاب های کمک آموزشی در کنار برنامه ریزی کنکور نیز استفاده نمایند. در این مطلب به معرفی منابع ریاضی کنکور هنر می پردازیم.

معمولا سوالات درس درک عمومی ریاضی فیزیک از کتاب های درسی هندسه 1 و هندسه 2 رشته‌ ریاضی، درس فیزیک 1، درس فیزیک 2 و درس فیزیک 3 رشته ریاضی و درس ریاضی 1 و ریاضی 2 رشته ریاضی طرح می ‌شود و منابع بسیاری از طرف سازمان سنجش برای این کتاب پیشنهاد نشده است. در واقع این سازمان مطالعه و حل تست و تمرین های کتاب های درسی ذکر شده را جهت کسب درصد بالا لازم می داند.

تمرین درک عمومی ریاضی و فیزیک کارنامه کتاب

کتاب ریاضی هنر.jpg

کتاب تمرین درک عمومی ریاضی و فیزیک توسط انتشارات کارنامه کتاب به چاپ رسیده و توسط رحمت مشیدی و نیلوفر براری در 408 صفحه تالیف شده است. این کتاب شامل سوالات محاسبات عددی، هندسه، فیزیک و تست هوش می باشد و در واقع یک منبع غنی در متقاضیان گروه آزمایشی هنر جهت کسب درصد بالا در درس درک عمومی ریاضی و فیزیک به حساب می آید. این کتاب دارای مجموعه ‌ای از پرسش‌ های طبقه‌ بندی شده درک عمومی ریاضی و فیزیک است که بر اساس فصل‌ های کتابی با همین عنوان تدوین شده ‌اند. فصل اول مربوط به محاسبات عددی، فصل‌ های دوم تا ششم مربوط به هندسه، فصل هفتم مربوط به تست هوش و آخرین فصل به مبحث فیزیک پرداخته است. نکته قابل توجه در مورد این کتاب تعداد بسیا زیاد تست ها  در هر فصل می باشد. همچنین در انتهای کتاب سوالات آزمون‌ های سال‌ های اخیر کنکور سراسری خارج و داخل کشور گردآوری و پاسخ داده شده است.

ساختار کتاب تمرین درک عمومی ریاضی و فیزیک کارنامه کتاب

 • بخش 1 : درک ریاضی
 • فصل اول : محاسبات عددی
 • فصل دوم : چند ضلعی ها و تشابه
 • فصل سوم : نسبت طلایی
 • فصل چهارم : دایره
 • فصل پنجم : هندسه فضایی
 • فصل ششم : تبدیلات هندسی
 • فصل هفتم : تست هوش
 • بخش 2 : درک فیزیک
 • فصل هشتم : فیزیک

درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات راه اندیشه

راه و اندیشه ریاضی هنر.jpg

کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک توسط مجید ضیایی تالیف شده و توسط انتشارات راه اندیشه به چاپ رسیده است. با توجه به اینکه پاسخ به سوالات درس درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر برای متقاضیان این گروه آزمایشی کار چندان راحتی نیست، گستردگی و جامع بودن موضوعات کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات راه اندیشه باعث می شود تا داوطلبان کنکور سراسری هنر بر تمامی مطالب درس درک عمومی ریاضی و فیزیک، تسلط و مهارت لازم را پیدا کنند. به منظور آموزش تدریجی مطالب درس درک عمومی ریاضی و فیزیک، مثال های متعددی در میان درسنامه آورده شده است و در پایان هر محبث تعدادی تست به همراه پاسخنامه تشریحی آن آورده شده است. با کمک این کتاب جامع می توانید تمام مسائلی که به طور عموم در ریاضی و فیزیک وجود دارد را درک کنید.

ویژگی های کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات راه اندیشه:

 • شامل درسنامه ‌ی کامل همراه با مثال
 • تست ‌های تالیفی همراه با پاسخنامه‌ ی تشریحی کامل
 • تست‌ های سال‌ های اخیر در پایان هر فصل همراه با پاسخنامه‌ ی تشریحی
 • درک عمومی ریاضی شامل مباحث عبارات جبری، زاویه مثلث، N ضلعی‌ ها و 4 ضلعی ‌ها، دایره، چند ‌وجهی‌ های منتظم، شکل‌ های فضایی، تبدیلات هندسی و... می باشد.‌
 • درک عمومی فیزیک شامل مباحث ‌نور‌، ‌الکتریسته و مغناطیس، کار، حرکت، انرژی، ویژگی ‌های مواد و گرما، امواج و... می باشد.

 

 همراه تحصیلی.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال