منابع ریاضی کنکور رشته ریاضی و فیزیک

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

آشنایی با منابع ریاضی کنکور ریاضی با توجه به اینکه درس ریاضی دارای اهمیت بسیار بالایی در گروه ریاضی می باشد، بسیار ضروری است. ضریب درس تخصصی ریاضی در کنکور ریاضی بسیار بالا است و کسب درصد بالا در این درس به تنهایی تاثیر زیادی در رتبه نهایی داوطلب خواهد گذاشت . لذا آشنایی با منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور ریاضی و تهیه آنها جهت موفقیت در کنکور  بسیار مفید و موثر می باشد . به همین دلیل مرکز همراه تحصیلی جهت کمک به داوطلبان عزیز کنکور ریاضی به بررسی و معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور ریاضی پرداخته است.

منابع ریاضی کنکور ریاضی

 3.jpg

کنکور سراسری هر سال در 5 گروه آزمایشی بین هزاران داوطلب برگزار می شود. موارد امتحانی این آزمون دروس 3 سال دبیرستان می باشد که شرکت کنندگان جهت موفقیت خود لازم است آن ها را با دقت مطالعه نمایند.

رشته ریاضی پس از رشته پر طرفدار تجربی، جزو پر متقاضی ترین گروه های آزمایشی کنکور سراسری می باشد.

بیشتر دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در رشته ریاضی می باشند، قصد تحصیل در رشته های تاپ گروه آزمایشی ریاضی مانند رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و… را دارند.

 دستیابی به رتبه های بالای کنکور برای داوطلبان ریاضی کمی آسان تر از گروه تجربی می باشد. برخی از دروس این رشته تاثیر مستقیمی بر روی درصد داوطلبان کنکور دارد.

همراه تحصیلی.jpg

در واقع داوطلبان این رشته باید به دروسی همچون هندسه، گسسته و حسابان علاقه بالایی داشته باشند تا بتوانند رتبه های برتر گروه آزمایشی ریاضی را از آن خود کنند.

درس ریاضی اولین سوالات دفترچه اختصاصی کنکور را تشکیل می دهد و شامل 55 تست می باشد و زمان پاسخگویی به سوالات این درس 85 دقیقه می باشد . ضریب درس ریاضی در کنکور ریاضی 12 می باشد.

 به دلیل ساختار پیچیده و نکات فراوان و مهم درس ریاضی چه در آموزش و چه در تمرین و تست نیاز به منبعی مناسب برای آموزش مفهومی و یادگیری بنیادی دارید. بنابراین افراد باید مهارت خاصی در این درس بدست آورند. یکی از مهم ترین مزایای بهره گیری از منابع کمک آموزشی ریاضی کنکور ریاضی ، آشنایی با سوالات تستی و 4 گزینه ای، حل کردن پرسش های کنکور سال های گذشته، یادگیری شیوه های تست زنی جدید، یادگیری چگونگی جمع بندی و آموزش مدیریت زمان می باشد. لذا داوطلبان این رشته جهت موفقیت و رسیدن به رتبه مطلوب خود می بایست علاوه بر مطالعه کتب درسی این گروه آزمایشی، از بهترین منابع کنکور و کتاب های کمک آموزشی در کنار برنامه ریزی کنکور نیز استفاده نمایند. در این مطلب به معرفی منابع ریاضی کنکور ریاضی می پردازیم.

حسابان و ریاضی جامع کنکور تست خیلی سبز جلد اول 1401

حسابان خیلی سبز.png

کتاب حسابان و ریاضی جامع کنکور تست خیلی سبز جلد اول 1401  ویژه کنکور رشته ریاضی شامل مقاطع دهم ، یازدهم و دوازدهم می باشد که توسط میثم حمزه لویی، علی شهرابی و مهرداد کیوان تالیف شده و توسط انتشارات خیلی سبز در دو جلد به چاپ رسیده است. جلد اول این کتاب شامل درسنامه و سوال و جلد دوم شامل بخش پاسخ نامه تشریحی می باشد.

ویژگی‌ های کتاب حسابان و ریاضی جامع کنکور تست خیلی سبز جلد اول 1401:

از جمله ویژگی های بارز این کتاب وجود کادر های تست و پاسخ در بخش درسنامه می باشد. این کتاب شامل تعداد فراوانی از تست های مختلف درس حسابان و ریاضی می باشد. درسنامه های کتاب به صورت روان و کاملا کاربردی طراحی شده است و در بخش پاسخنامه تشریحی هم به حل همه سوالات کتاب به چند روش پرداخته شده است.

بخش های کتاب حسابان و ریاضی جامع کنکور تست خیلی سبز جلد اول 1401:

این کتاب شامل سه بخش درسنامه، سوال و پاسخنامه می شود.

درسنامه

درسنامه این کتاب شامل تمامی نکات حل تست و مباحث کتاب شده است و در این بخش تلاش زیادی شده است که دانش آموز بتواند با مطالعه آن به درصد های بالایی دست یابد و به سوالات به درستی جواب دهد. به همین دلیل موارد لازم برای یادگیری به صورت کامل در هر درس ذکر شده است. وجود کادر های تست و پاسخ در این بخش به یادگیری بهتر دانش آموزان کمک زیادی می کند. در بخش درسنامه قسمت های مهم با نماد های نکته و اشاره، یادآوری و توجه آمده است.

سوالات

وجود سوالات چهارگزینه ای ، به همراه سوالات کنکور سراسری سال 1400 شما را  آماده کنکور خواهد کرد و موجب تسلط شما بر تمامی سوالات درس ریاضی کنکور می شود.

پاسخنامه کلیدی

پاسخنامه کلیدی کتاب، به تنهایی می تواند یک درسنامه به شمار بیاید. در این بخش علاوه بر توضیح کامل پاسخ سوالات، نکات بسیار مناسبی جهت کسب درصد بالا مطرح شده است. همچنین به بیان چند روش برای حل یک سوال پرداخته شده است.

ریاضیات گسسته دوازدهم تست نشر الگو

ریاضی گسسته نشر الگو.jpg

کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم تست نشر الگو توسط علی رضا علیپور تالیف شده و توسط انتشارات نشر الگو برای دانش آموزان مقطع دوازدهم رشته ریاضی به انتشار رسیده است. این کتاب  شامل درس‌ نامه درس به درس مطابق با کتاب درسی این رشته به همراه پرسش‌ های چهار گزینه‌ ای و پاسخ‌ نامه‌ ی تشریحی می‌ باشد.

ویژگی‌ های کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم تست نشر الگو :

 • درسنامه‌ ای شامل نکات کلیدی و مرور مطالب مهم
 • پرسش های چهار گزینه ای بر اساس کتاب درسی
 • بیش از 1000 پرسش چهار گزینه ای
 • 21 خودآزمایی برای مرور مطالب
 • دارای سوالات کنکور های سراسری سال های اخیر
 • دارای پاسخ‌ های تشریحی برای پرسش های چهارگزینه ای

کتاب هندسه جامع کنکور مهروماه 1401

هندسه مهر و ماه.jpg

کتاب هندسه جامع کنکور مهروماه 1401 برای داوطلبان کنکور رشته ریاضی  شامل هندسه دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد که توسط آقایان جواد ترکمن و روح الله مصطفی زاده تالیف شده و توسط انتشارات مهروماه به چاپ رسیده است. هدف از تالیف این کتاب گردآوری یک درسنامه جامع و در عین حال آسان و قابل فهم برای دانش آموزان است و در آن از آوردن اثبات ها خود داری شده است به جز در موارد معدودی که آوردن اثبات در فهم بهتر مطالب کمک کرده است.

ساختار کتاب کتاب هندسه جامع کنکور مهروماه 1401 :

تست های این کتاب شامل تمامی مثال های کنکوری و تمرین های کتاب درسی و کنکور های سراسری سال های اخیر می باشد. پس از آن تست های شبیه ساز شده آمده است تا مهارت داوطلبان در زمینه پاسخگویی به اینگونه تست ها را افزایش دهد.

پرسش های چهار گزینه ای ارائه شده در انتهای هر فصل شامل پرسش های کنکور های سراسری سال های گذشته، آزمون های مختلف و تست های تالیفی می باشد.

 از جمله ویژگی های این کتاب، کادر های تست و پاسخ در درسنامه است که به فهم بهتر مطالب به دانش آموزان ضعیف کمک شایانی می کند. در قسمت پاسخنامه تشریحی که  نکات کاربردی و مفیدی نیز آمده است.

ویژگی های کتاب کتاب هندسه جامع کنکور مهروماه 1401 :

 • درسنامه جامع شامل مباحث ریاضی دهم ، یازدهم و دوازدهم
 • جداول نموداری برای هر مبحث
 • تست های طبقه بندی شده
 • استفاده از مثال های متعدد برای تفهیم مطالب
 • خلاصه نویسی در پایان هر فصل
 • آزمون های جمع بندی برای هر فصل

منابع ریاضی کنکور تجربی

منابع ریاضی کنکور انسانی

منابع ریاضی کنکور هنر

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

 • img

  آموزش php

 • img

  آموزش php