26 خرداد 1401

منابع آزمون mhle

محصولات
محصولات آموزشی مرتبط با این مبحث
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

منابع آزمون MHLE که یک آزمون داخلی است در مهارت هایی که شبیه به سایر آزمون ها مانند تافل و یا آیلتس است، همان منابع آزمون تافل و یا منابع آزمون آیلتس است و کتاب اختصاصی دیگری برای آن وجود ندارد. در مطلب زیر در مورد منابع آزمون mhle و کتاب mhle صحبت خواهیم کرد. 

منابع آزمون mhle

آزمون mhle یکی از آزمون های زبان داخلی است که به منظور سنجش و ارزیابی سطح داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت توسط سازمان سنجش پزشکی کشور برگزار می شود.

در این آزمون که از 100 سوال تشکیل شده است بخش های مختلفی وجود دارد که از جمله این بخش ها می توان به 30 سوال درک مطلب یا Reading ، 40 سوال واژگان زبان و ساختار زبان و همچنین به 30 سوال شنیداری یا Listening اشاره کرد. 

برای اطلاع از محتوای آزمون mhle و تاریخ های برگزاری آن روی آزمون mhle کلیک کنید.

به منظور آماده سازی برای این آزمون منابع آموزشی زیادی وجود دارد که در این بخش به منابع آزمون mhle اشاره خواهیم کرد.

در این قسمت کتابهای مناسب برای افراد با سطوح مختلف زبان انگلیسی معرفی می شوند که داوطلبان می توانند با توجه به سطح خود در یکی از سه بخش زیر از مطالب و محتوای این کتابها استفاده نمایند. کسانی که دارای سطح پایه ای در زبان هستند کتاب های سطح 1 ، افراد با سطح زبان متوسط سطح 2 و افراد دارای سطح زبان پیشرفته کتابهای سطح 3 را برای مطالعه انتخاب نمایند.

منابع آزمون mhle در بخش واژگان 

در قسمت واژگان زبان انگلیسی در آزمون mhle کتابها و جزوات کمک آموزشی زیادی وجود دارد که داوطلبان آزمون mhle می توانند از آن استفاده کنند. سطح واژگان در آزمون mhle از intermediate  به بالا می باشد و داوطلبان در این قسمت بایستی بیشتر واژگان عمومی زبان خود را تقویت نمایند. در این قسمت نیز بخاطر داشته باشید که واژگان تخصصی پزشکی خیلی زیاد مورد استفاده قرار نمیگیرد و بیشتر باید لغات زبان عمومی خود را تقویت نمایید.

نام منابع آزمون mhle و کتاب mhle در بخش واژگان 

سطح 1:

basic English vocabulary builder activity book

word town: basic English vocabulary

basic english vocabulary

practice make perfect : basic english

practice makes perfect english vocabulary for beginning ESL learners

vocabulary in use- basic

سطح 2:

English vocabulary in use - upper intermediate and intermediate

master English in 12 topics- book 1,2,3

سطح 3:

academic vocabulary in use

mastering vocabulary

English vocabulary in use - advanced

Toefl word flash

504Essential words

منابع آزمون mhle در بخش ساختار یا structure

در بخش استراکچر آزمون mhle داوطلبان باید سطح خوبی از ساختارهای مختلف زبان انگلیسی و گرامر داشته باشند. در این قسمت داوطلبان باید گرامر را حداقل در سطح intermediate یا متوسط بلد باشند تا بتوانند تست های مربوط به بخش استراکچر و گرامر را بخوبی پاسخ دهند. بهترین راه حل برای افزایش دانش در قسمت گرامر حل نمونه سوالات مختلف آزمون mhle است تا داوطلب بتواند دید مناسبی را از تست های گرامر بدست آورد. زیرا حفظ کردن مطلق نکات گرامری خیلی کمک زیادی به حل تست های مختلف نخواهد کرد و بایستی نکات گرامری را در قالب حل تست های مختلف گرامر بیاموزید.

معرفی منابع آزمون mhle و کتاب mhle در بخش ساختار

سطح 1:

Oxford English Grammar Course

Basic English Grammar

 Basic English grammar - a guide for new prospective ESL teacher

سطح 2:

(Grammar In Use (intermediate

Intermediate English Grammar

Essential ESL Grammar: A handbook for intermediate - MC Grow-Hill's

Practice makes perfect intermediate English Grammar

سطح 3:

Advanced English Grammar: A

Advanced Grammar in use

Advanced English Grammar

practice makes perfect advanced English grammar

منابع آزمون mhle در بخش درک مطلب یا Reading:

در بخش درک مطلب داوطلبان باید علاوه بر دامنه لغات بالا، بایستی سرعت عمل زیادی نیز در مطالعه متون مختلف داشته باشند. در انتخاب منابع آزمون mhle برای بخش ریدینگ باید این نکته را بخاطر بسپارید که متون مربوطه در آزمون mhle متون عمومی در رابطه با موضوعات مختلف می باشد. بسیاری از داوطلبان در انتخاب منابع آزمون mhle سراغ کتابهای پزشکی می روند که درست نیست. اگرچه آزمون mhle توسط سازمان سنجش پزشکی کشور برگزار می شود اما سوالات مربوط به بخش ریدینگ از موضوعات مختلفی مانند زمین شناسی، تاریخ، جغرافیا، زیست شناسی و یا غیره می باشد.

در این بخش به معرفی چند کتاب mhle به عنوان منابع آزمون mhle در بخش ریدینگ می پردازیم.

برای هر سه سطح مطالعه متن های این کتب بسیار مفید است.

DELTA key to the next generation TOEFL test

BARRONS TOEFL ibt

Longman preparation for the TOEFL test

TOEFL KIT

Master TOEFL reading skills

Mastering skills for the TOEFL ibt

منابع آزمون mhle در بخش شنیداری یا Listening

در بخش شنیداری که یکی از مهارت های آزمون mhle می باشد داوطلبان باید به چندین فایل صوتی گوش دهند و به سوالات مربوطه پاسخ دهند. به منظور افزایش قدرت شنیداری در زبان داوطلبان باید در طولانی مدت این مهارت را ارتقاء دهند. برخلاف سایر مهارت ها که می توان آنها را در مدت زمان کوتاه هم تقویت کرد، مهارت شنیداری در زبان انگلیسی نیاز به پروسه طولانی تری دارد. چندین راه برای افزایش مهارت شنیداری وجود دارد که از جمله این روش ها می توان به دیدن سریال های مختلف به زبان انگلیسی و یا گوش دادن به پادکست های مختلف اشاره کرد. اما بهترین منبع برای تقویت مهارت شنیداری در آزمون mhle استفاده از پادکست های آزمون های مشابه مانند آزمون تافل است که می تواند به بهترین نحو داوطلب را برای این قسمت آماده سازد. در این قسمت نام بهترین منابع آزمون mhle در بخش شنیداری را در برای شما می آوریم.

معرفی منابع آزمون mhle و کتاب mhle در بخش شنیداری

برای هر سه سطح فایل های صوتی کتاب های زیر مفید است.

DELTA key to the next generation TOEFL test

BARRONS TOEFL ibt

Longman preparation for the TOEFL test

How to master skill for the TOEFL test

Six practice tests for the TOEFL ibt

داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت ، دکتری وزارت علوم و آزمون لیسانس به پزشکی که می بایست مدرک زبان mhle را برای ادامه تحصیل خود تحویل دهند می توانند از طریق تماس با مرکز مشاوره همراه تحصیلی از بهترین روش های افزایش نمره زبان در آزمون mhle و همچنین بهترین منابع آزمون mhle مطلع شوند. مجموعه کلاس های آمادگی آزمون mhle همراه تحصیلی در جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران برگزار می شود و داوطلبان می توانند برای اطلاع از برنامه کلاس های آمادگی آزمون با شماره 66479520 تماس بگیرند. کسب نمره بالا در آزمون mhle تضمینی از طرف مجموعه ما به شما داوطلبان خواهد بود.

علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور می توانند مطالب زیر را مطالعه نمایند:

تحصیل در آمریکا

تحصیل در کانادا

تحصیل در آلمان

تحصیل در ترکیه

تحصیل در استرالیا

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

محمد

باسلام . تشکر بسیار عالی و واضح


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php