23 اردیبهشت 1401

مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا

دانستن مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا برای علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا بسیار ضروری است. اینکه قبل از رفتن به یک کشور خارجی برای تحصیل از تمامی مزایا و معایب زندگی و تحصیل در آنجا با خبر باشید، خیلی به شما کمک می کند و از قبل آمادگی رویارویی با این چیزها را دارید.

مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا چیست؟

با همه چیز از کانال‌های ونیز گرفته تا مکان‌های تاریخی رم و فلورانس، و شگفتی‌های ساحل آمالفی، جای تعجب نیست که تحصیل در ایتالیا یک انتخاب ایده‌آل برای تجربه شما باشد – حداقل ما مطمئناً اینطور فکر می‌کنیم! ایتالیا چیزهای زیادی برای تحصیل برای دانشجویان دارد (و پیتزا، راویولی و بلینی تنها بخشی از این لیست هستند) به همین دلیل است که این کشور یک مقصد محبوب برای تحصیل در خارج از کشور است! با ما همراه باشید تا در مورد بعضی از مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا با هم بخوانیم.

نه تنها می توانید قبل و بعد از هر وعده غذایی ژلاتو بخورید، بلکه می توانید از غذاهای باورنکردنی، مردم پر جنب و جوش و فرهنگ گرم نیز لذت ببرید. ایتالیا رمانتیک و جذاب است و عاشق آن نشدن بسیار سخت است. این جایی است که تا آخر عمر آن را به یاد خواهید آورد... هر بار که می روید، روز شماری می کنید تا بتوانید برگردید.

در هنگام تصمیم گیری برای برنامه های تحصیلی در ایتالیا، دانستن نکات خوب و بعضی نکات بد که باید انتظارشان را داشته باشید به شما کمک میکند.

آزمون IMAT

چرا تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا؟

تحصیل در ایتالیا کلاسیک است. با بسیاری از دانشگاه‌های مشهور و پذیرش آزاد بازدیدکنندگان بین‌المللی، دانشجویان سال‌هاست که به ایتالیا هجوم آورده‌اند. دانش‌آموزان به آمدن خود ادامه می‌دهند زیرا نه تنها می‌توانید خود را در زبان و فرهنگ (و غذا!!!) ایتالیا غرق کنید، بلکه می‌توانید تجربیات آموزشی باورنکردنی به دست آورید، به‌ویژه اینکه توسط مکان‌های تاریخی بسیار احاطه شده‌اید. تقریباً انگار در کتاب درسی تاریخ خود زندگی می کنید، به هیجان انگیزترین شکل!

اگر برای تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا به نکاتی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم تا جایی که می‌توانید ژلاتو بخورید و در شهر مورد نظر خود قدم بزنید تا با دانستن مسیر خود و داشتن مکان‌های مناسب، احساس کنید که محلی هستید. در طول روز این فرصت را خواهید داشت که با تمرکز مطالعه کنید و ایتالیایی خود را تمرین کنید، و سپس وقتی شب فرا رسید، با یک وعده غذای خوشمزه از خود پذیرایی کنید.

imat.gif

مزایای تحصیل در خارج از کشور ایتالیا

به عنوان دانشجوی تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا (علاوه بر مد شگفت انگیزش؟!) باید انتظار چه چیزهایی داشته باشید؟

 1. 1. مکان های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد.

برنامه های تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا در تمام شهرهای بزرگ وجود دارد که ایتالیا را به مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند. رم، میلان، ونیز، فلورانس - شما آن را نام ببرید، حتما در این لیست هستند! همه این شهرها گزینه‌های فوق‌العاده و مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور هستند، که اغلب در سراسر جهان چنین نیست. برخی از کشورها تنها چند گزینه دارند، اما ایتالیا شهرهای مختلفی دارد که تجربیات متفاوتی را ارائه می دهند. رم را برای تاریخش، یا ونیز را برای رمانتیک بودنش، یا فلورانس را برای جذابیتش انتخاب کنید. برای هر نوع مسافری یک شهر ایتالیایی وجود دارد (و یک غذا بر پایه پاستا و ماکارونی برای هر نوع غذاخوری 🍝).

 1. 2. آن همه مکان تاریخی!

اگرچه ایتالیا پر از تاریخ در سرتاسر هر یک از شهرهای اصلی خود است، برخی از مکان‌های تاریخی بسیار مورد توجه عبارتند از پمپئی و هرکولانیوم - دو شهر رومی به خوبی حفظ شده که تحت تأثیر فوران آتشفشانی در سال 79 پس از میلاد قرار گرفتند - پانتئون که یک مکان مذهبی است. در طول سال‌ها تغییر شکل یافت و کولوسئوم که به عنوان استادیوم برای انواع سرگرمی‌ها عمل می‌کرد - از مبارزات گلادیاتورها گرفته تا بازسازی و نبردهای ساختگی. فلورانس، که ممکن است زادگاه رنسانس در نظر گرفته شود، مکان‌های بسیار چشمگیری دارد، مانند The Duomo، که همگی باید دید! همچنین مقاصد معمولی توریستی مانند فواره تروی در رم، برج کج پیزا (در—شما حدس زدید—پیزا!) و Cinque Terre نیز وجود دارد.

 1. 3. سهولت دسترسی در داخل و اطراف ایتالیا

وسپاها، قطارها و اتوبوس‌ها به شما کمک می‌کنند در ایتالیا و شهرهایی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید بچرخید. وسپاها و اتوبوس‌های شهری برای سفرهای کوتاه در داخل شهرها عالی هستند و شما را از نقطه A به نقطه B می‌رسانند. با پیاده‌روی بی‌پایان در طول روز، به راحتی می‌توانید از 20000 قدم فراتر بروید - قطعاً راه خوبی برای سوزاندن کالری‌ها و ایجاد فضا برای غذای خواهید داشت. و قطار یک راه عالی برای انتقال شما به شهرهای مختلف است تا بتوانید همه جاهای مختلف را ببینید! حتی فراتر از آن، قطارها می توانند شما را به کشورهای مختلف هدایت کنند—سلام سفر آخر هفته به سوئیس!

 1. زبان ایتالیایی (و استفاده از دستان شما)

بخش بزرگی از تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا این است که شما در زبان و فرهنگ ایتالیایی غرق می شوید. همانطور که می گویند، هنگامی که در رم هستید، مانند رومی ها عمل کنید! برای صحبت کردن، از دستان خود کمک بگیرید و از احمقانه به نظر رسیدن نترسید. بهترین توصیه ای که می توانیم در یادگیری یک زبان جدید داشته باشیم این است که از اشتباه کردن نترسید. بنابراین مقدار زیادی حرف بزنید، از آنها بیاموزید، و سپس مقداری بیشتر حرف بزنید! هرچه بیشتر این ناراحتی را بپذیرید و بیشتر تمرین کنید، به تسلط نزدیک‌تر خواهید شد. این فرصت شما برای تجربه رشد تصاعدی در مهارت های زبانی است. همچنین به شما کمک می کند دوستان محلی پیدا کنید.

 1. غذا!!!

احتمالاً نیازی به متقاعد کردن ندارید که غذاهای باورنکردنی و تازه دلیل کافی برای تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا هستند. فراتر از گزینه‌های معمولی پیتزا و ماکارونی ، یک وعده شام ​​معمولی شامل چندین غذا است - یک آنتی پاستو، یک غذای پریمو با پاستا یا ریزوتو، یک غذای دوم که غذای اصلی است. غذای متشکل از ماهی یا گوشت، یک غذای کانتورنو که یک غذای جانبی است، و در آخر دسر! تیرامیسو، پاناکوتا، زپل... این لیست ادامه دارد. و فراموش نکنید که در حین پرداخت صورتحساب خود از آن لیمونچلو بنوشید. از غذایتان لذت ببرید - از آن لذت ببرید، آن را در آغوش بگیرید، به آن تبدیل شوید. چون شما یک بار زندگی می کنید!

 1. این یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا مفهوم جدیدی نیست. سال هاست که افراد برای تحصیل در خارج از کشور ایتالیا آمده اند و فقط به آمدن خود ادامه می دهند. این یعنی دوستان زیاد! از طریق تجربه مشترک سفر در ایتالیا برای اولین بار، می توانید از سراسر جهان دوستانی پیدا کنید و ارتباطات عمیقی ایجاد کنید. نه تنها افرادی را خواهید داشت که با آنها مطالعه کنید، بلکه افرادی را نیز خواهید یافت که با آنها سفر کنید و در تمام چیزهایی که ایتالیا ارائه می دهد لذت ببرید - فرصت های زیادی برای ایجاد خاطراتی که تا آخر عمر باقی می ماند.

 1. قهوه ای که مزه زندگی میدهد

اگر اکنون قهوه نمی نوشید، ممکن است پس از نقل مکان به ایتالیا شروع کنید زیرا بخشی از فرهنگ است. و اگر قبلاً قهوه می نوشیدید، برای یادگیری زبان جدید کافه آماده شوید. نوشیدنی کلاسیک کافئین دار ایتالیایی در واقع یک اسپرسو است، بنابراین وقتی صبح در راه رفتن به کلاس انرژی میگیرید، تعجب نکنید. فرهنگ کافه چیزی است که خودتان باید تجربش کنید. اگر می‌خواهید مانند مردم محلی این کار را انجام دهید، ابتدا اول پرداخت کنید و سپس سفارش خود را به باریستا بدهید. هنگامی که نوشیدنی در دست دارید، با افرادی که ایستاده اند معاشرت کنید (اغلب نمی نشینند زیرا زمان بیشتری می برد و هزینه بیشتری دارد) و از برنامه صبحگاهی جدید خود لذت ببرید!

معایب تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا

معایب ؟! بله چون هر روز نمی تواند عالی باشد، حتی در طول تحصیل در ایتالیا...

 1. کربوهیدرات ها، کربوهیدرات ها و کربوهیدرات های بیشتر

اسپاگتی، لینگوئین، فتوچین، پنه، ریگاتونی، ماکارونی، سیاباتا، پیتزا... ممکن است روزهای شما مانند چرخش کربوهیدرات از یک وعده غذایی به وعده دیگر باشد. در حالی که بوها و طعم های اصیل غذاهای ایتالیایی واقعی شما را احاطه کرده اند، سخت است که آن پاستا را هر بار سفارش ندهید. و، صادقانه بگویم، ما فکر نمی کنیم که باید دو بار در مورد آن فکر کنید (فقط به این فکر کنید که چقدر در روز پیاده روی می کنید!)، اما ممکن است ایده خوبی باشد که هر چند وقت یکبار یک وعده غذایی را با یک سالاد عوض کنید. تا به معده خود استراحت دهید و مطمئن شوید که هنوز هم تمام مواد مغذی و سبزیجات مورد نیاز بدنتان برای سالم ماندن را دریافت می کنید.

 1. 2. این یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی (و گردشگران) است.

این یکی از آن شمشیرهای دو لبه است که طرفدار و مخالف دارد. اینکه احساس کنید فقط یک آدم بین کلی آدم دیگه منتظر هستید شاید کمی حال شما را بگیرد. اگرچه این بدترین چیز در جهان نیست، سفر شما به آن مکان‌های معروف ایتالیایی ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد و ممکن است با گردشگران و سایر دانش‌آموزان به طور یکسان دست و پنجه نرم کنید تا عکسی را که تمام روز منتظرش بوده‌اید بگیرید. تعامل با گردشگران ممکن است به شما کمک کند احساس یک بومی بودن را داشته باشید، اما تعامل با مردم محلی ممکن است باعث شود بیشتر احساس کنید که یک توریست هستید. بنابراین در مورد زمان و انتظارات خود آگاه باشید. آنچه را که می خواهید ببینید، ببینید، اما برای انجام این کار از قبل به خودتان زمان بیشتری بدهید—یا یاد بگیرید که به طور استراتژیک برنامه ریزی کنید!

 1. حمل و نقل عمومی ایتالیا

آن سفر آخر هفته ای را که برایش خیلی هیجان زده بودید یادتان است؟ خب، دو دقیقه قبل از حرکت اعلام میشه قطار شما که قرار بود به سمت تعطیلات آخر هفته شما به جزیره سیسیل حرکت کند، تاخیر دارد. یا برنامه شام با دوستانتان در آخر هفته دارید؟ ممکنه اوضاع دست به دست هم بدهند و 3 ساعت دیر برسید و این باعث میشود داستان‌هایی که بازگو میشوند را از دست بدهید. بهترین راه برای پذیرش این زندگی آهسته و مفهوم گاه به گاه زمان این است که انعطاف پذیر باشید و با جریان حرکت کنید. تغییرات و چالش ها را در آغوش بگیرید، رشد کنید و از آنها یاد خواهید بگیرید. به علاوه، یادگیری کاهش سرعت زندگی هرگز چیز بدی نیست، حتی اگر کمی طول بکشد تا به آن عادت کنید. از هر لقمه غذا، هر لحظه گفتگو و هر خنده مشترک لذت ببرید. این لحظاتی هستند که اگر یاد بگیرید آنها را در آغوش بگیرید ، آنها را حفظ خواهید کرد. اما در پایان بیایید قبول کنیم کمی برنامه ریزی و پیش بینی این تاخیر ها از قبل، بخش زیادی از مشکلات احتمالی آینده را حل خواهد کرد.سیستم حمل و نقل عمومی ایتالیا بهترین در جهان نیست. دولت سخت در تلاش است تا خطوط ریلی را بیشتر و بیشتر گسترش دهد، اما بهبود وضعیت کنونی زمان زیادی می برد.

اگرچه اتوبوس های زیادی برای دانشجویان در دسترس است، اما به اندازه کافی قابل اعتماد نیستند و دانشجویان ممکن است در سفر به کالج خود با مشکلاتی مواجه شوند.

 1. شما هرگز نمی خواهید بگویید Arrivederci

بزرگترین چالش در ایتالیا این است که شما هرگز نمی خواهید آن را ترک کنید. ممکن است فکر کنید که چگونه این یک عیب است؟ و حق با شماست، ممکن است در واقع چیز بدی نباشد، اما مطمئناً خداحافظی سختی در پیش خواهید داشت. زندگی شما پس از ایتالیا ممکن است شامل یافتن راهی برای افزایش زمان خود در ایتالیا در مکالمات با دوستان و خانواده، اشتراک‌گذاری عکس‌ها و تلاش برای یافتن راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه باشد تا بتوانید بلیط یک طرفه به ایتالیا دوباره رزرو کنید. برگردین به جایی که عاشقش شدین نکته مهم این است که ایتالیا همیشه با آغوش باز و بوسه بر گونه های شما از شما استقبال خواهد کرد.

5.مانع زبان

ممکن است زندگی با افرادی که به گویش کاملاً متفاوتی با هم ارتباط برقرار می کنند آسان نباشد. اگر دوست دارید با مردم معاشرت کنید، واضح است که باید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید.اگرچه این کشور تعدادی از مردمی دارد که انگلیسی صحبت می کنند، اما پیروی از فرهنگ در مورد پیروی از تمدن ضروری است.حتی در حین تحصیل، ممکن است در درک لهجه استاد خود با مشکل مواجه شوید، که بر مطالعات شما تأثیر می گذارد.

6.اجاره های بلند مدت

شما نمی توانید یک آپارتمان را برای سه ماه یا کمتر همانطور که می توانید در مکان های دیگر اجاره کنید، اجاره کنید. شما باید برای مدت طولانی تری مثلا یک سال در اقامتگاه خود بمانید.در این شهر، صاحبخانه‌ها درخواست می‌کنند که اگر تصمیم دارید در آپارتمان بمانید، حتی اگر در آپارتمان اجاره‌ای زندگی می‌کنید، یک قرارداد یک ساله امضا کنید.

7.فرصت های شغلی پاره وقت کمتر

اگر تصمیم به کار همزمان با تحصیل در آن ها داشته باشید، ممکن است در این کشور با چالش هایی روبرو شوید. و دلیل آن این است که گرفتن مجوز کار در ایتالیا یک فرآیند سخت و چالش برانگیز است. اگر تصمیم بگیرید در این کشور کارآفرین باشید، مبارزات بیشتری در راه است.این فرآیند زمان زیادی می برد و زمان مشخصی برای تصمیم گیری نهایی به شما داده نمی شود.

8.مشکل در مدیریت عادات غذایی و زمان‌بندی:

از جایی که ممکن است به خوردن شام در حوالی ساعت 7:30 عصر عادت داشته باشید، واقعاً تعجب آور است که هیچ رستورانی قبل از ساعت 9:00 شب شام ارائه نمی دهد.ایتالیایی ها جدول زمانی کوتاهی برای غذا خوردن دارند و بنابراین باید با زمان آنها سازگار شوید، در غیر این صورت ممکن است همیشه معده خالی داشته باشید که بر سلامتی شما تأثیر می گذارد.

شما برای تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا آماده هستید!

بفرمایید اینم جوانب مثبت و منفی تحصیل در ایتالیا! اکنون که روزها در رویای ژلاتو و غذاهای عالی گیر کرده اید، می دانیم که تحصیل نکردن در خارج از کشور در ایتالیا سخت خواهد بود. قبل از گفتن si  به هر برنامه تحصیلی در ایتالیا و قبل از اینکه پرواز خود را رزرو کنید، با خیال راحت به بررسی مزایا و معایب زندگی و تحصیل در ایتالیا بپردازید. این به شما کمک می کند تا در تصمیم خود اطمینان بیشتری داشته باشید و با اطمینان بیشتری خواهید فهمید که این کارتصمیم درستی است یا نه.

ایتالیا، اگر اجازه دهید، زندگی شما را تغییر خواهد داد. بنابراین، اگر قبل از متعهد شدن به تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا به دلایل بیشتری نیاز دارید، دلایل زیادی برای فهرست کردن وجود دارد، اما اگر نمی‌توانید خیال پردازی خود را در خیابان‌های شهرهای مختلف ایتالیا متوقف کنید، ایتالیا مقصد عالی شما برای تحصیل در خارج از کشور است. قبل از بستن چمدان‌ها و رفتن، مطمئن شوید که خود را با همه چیزهایی که در مورد تحصیل در خارج از کشور در ایتالیا باید بدانید، آماده کرده اید. خواه یک فرصت مطالعاتی در خارج از کشور در تابستان ایتالیا باشد، یا یک سال کامل زیر آفتاب توسکانی، به ماجراجویی مورد علاقه جدید خود بگویید buongiòrno، همانطور که برای شما یک buon viaggio آرزو می کنیم! 🛩🌍

 

معایب تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا

حمل و نقل عمومی ضعیف

گزینه های دوره های مختلف در دسترس

مشاغل پاره وقت کمتر

آب و هوا خوب است.

مانع زبان

یک مقصد محبوب برای دانش آموزان

مشکل در مدیریت عادات غذایی و زمان بندی

غذای شگفت انگیز

 

تعداد زیادی دانشگاه برای انتخاب

 

همه چیز به راحتی قابل دسترس است.

 

غذا باور نکردنی است!

سایر مطالب مرتبط با تحصیل در ایتالیا:

آزمون آیمت ایتالیا چیست؟

 

تحصیل داروسازی در ایتالیا

 

بورسیه های تحصیلی ایتالیا

 

منابع آزمون IMAT

 

تحصیل پزشکی در ایتالیا

یک نظر بنویسید

ارسال