ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.
14 شهریور 1401

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی و شرایط ثبت نام در این آزمون می باشد.  هر چند که باید به این نکته اشاره کنیم که زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی معمولا در دی ماه است و زمان برگزاری متغیر بوده و در سال های اخیر در تابستان سال بعد برگزار می شود.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی بعد از بررسی شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی بایستی در زمان مناسب نسبت به ثبت نامدر این آزمون  اقدام نمایند. در سال 95 و تا قبل از اینکه شرایط  و همچنین منابع آزمون لیسانس به پزشکی تغییر یابد، این آزمون  در اسفند ماه برگزار می شد و زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی نیز از اواخر دی ماه سال 95 تا اواخر بهمن ماه سال 95 ادامه داشت. اما بعد از تغییر شرایط این آزمون  و همچنین شرایط همه گیری ویروس کرونا، زمان برگزاری آن  نیز به نیمسال اول سال جدید منتقل شد.

برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

 

تاریخ ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی سال 1401

هنوز تاریخ دقیقی برای ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی  مشخص نشده اما معمولا ثبت نام این آزمون در دی ماه انجام میشود 

لیسانس-به-پزشکی.gif

 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه در مرکز مشاوره همراه تحصیلی

شرایط آزمون لیسانس به پزشکی 

مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

  • برگ ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی تكميل شده

 

  • مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل كل مقطع ديپلم متوسطه باشد که این معدل تا پایان سال سوم محاسبه می شود و معدل دوره پیش دانشگاهی محاسبه نمی شود.

 

  • مدرك معتبر كه نشان دهنده معدل مقطع كارشناسي رشته هاي مورد پذيرش باشد که کسانی که دارای مدرک کارشناسی رشته هایی هستند که از دیپلم انسانی به دانشگاه ورود داشته اند اجازه شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را ندارند.

 

  • طبق قوانین جدید آزمون لیسانس به پزشکی دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی نیز می توانند در آزمون شرکت کنند و نیاز به فارغ التحصیلی کامل نیست.

 

  • كارت پايان خدمت نظام وظيفه يا كارت معافيت دائم براي داوطلبان مرد اجباری نیست و پس از تغییر شرایط آزمون بدون کارت پایان خدمت نیز می توان در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کرد.

 

  • متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی که در رشته های شامل طرح نیروی انسانی مانند رشته های پیراپزشکی تحصیل کرده باشند باید وضعیت طرح خود را نیز در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی مشخص نمایند.

 

  • مدرك زبان انگليسي    TOEFL­   480   IELTS ­    6      MSRT ­   50      MHLE     50     TOEFL IBT 60  MCHE 50 و یا TOLIMO 480 مورد قبول می باشند.

آزمون MSRT

آزمون MHLE

آزمون آیلتس

که این مدارک زبان باید تا قبل از مصاحبه و در صورت قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی به معاونت علوم پزشکی تهران تحویل داده شود.

  • تمام صفحات شناسنامه و كارت ملي

 

  • عكس 4*3

متقاضیان شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی با مرکز مشاوره همراه تحصیلی تماس بگیرند.

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

فریبا حسن زاده

سلام لیسانس کیاه پزشکی هستم میتونم ثبت نام پرشکی داشته باشم؟ مدرک زبان Tofelو.. الزامی است تا کی وقت گرفتن مدرک زبان رو داریم؟ سن دانشجو مهمه؟ دخترم لیسانس مترجمی زبان انگلیسه میتونه در رشته پزشکی ثبت نام کنه؟

کارشناس همراه تحصیلی

سلام برای مشاوره با شماره 91300399 تماس بگیرید