ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی مهندسی علوم دامی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی مهندسی علوم دامی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

 

رتبه قبولی مهندسی علوم دامی

 

مهندسی علوم دامی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی و ریاضی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی و ریاضی می توانند در فرایند انتخاب رشته این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی مهندسی علوم دامی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی مهندسی علوم دامی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی داوطلبان می توانند آمار قبولی های مهندسی علوم دامی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته مهندسی علوم دامی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی مهندسی علوم دامی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی مهندسی علوم دامی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه تهران (محل تحصیل پاكدشت) روزانه 23570 49092 50547
دانشگاه تهران (محل تحصیل كرج) روزانه 19347 - 24551
دانشگاه صنعتی اصفهان روزانه 17363 42708 23711
دانشگاه گیلان رشت روزانه 19969 57238 -
دانشگاه گیلان - رشت شبانه - 162562 124198
دانشگاه فردوسی مشهد روزانه - 41021 34392
دانشگاه فردوسی - مشهد شبانه 28140 - 37965
دانشگاه ارومیه روزانه - 105334 -
دانشگاه شیراز روزانه - 98762 50788
دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی ساری روزانه 32242 170454 -
دانشگاه بوعلی سینا - همدان روزانه - 78071 115155
دانشگاه اراک روزانه - 48428 -
دانشگاه بیرجند روزانه - 86147 53449
دانشگاه تبریز (محل تحصیل اهر) روزانه - 63709 76629
دانشگاه شهید باهنر - كرمان روزانه - 82449 -
دانشگاه شهید باهنر - كرمان شبانه - 136694 127059
دانشگاه پیام نور خراسان رضوی - مرکز مشهد روزانه 28674 78260 60623
دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل روزانه 29379 125988 124467
دانشگاه شهرکرد روزانه - 59443 121895
دانشگاه لرستان - خرم آباد روزانه - 64904 -

 

تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی، تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی مهندسی علوم دامی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی مهندسی علوم دامی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته مهندسی علوم دامی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

 

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی مهندسی علوم دامی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی مهندسی علوم دامی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی مهندسی علوم دامی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته مهندسی علوم دامی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی مهندسی علوم دامی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی مهندسی علوم دامی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال