رتبه قبولی فلسفه

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی فلسفه و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی فلسفه

فلسفه یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور انسانی قرار دارد و داوطلبان کنکور انسانی می توانند در فرایند انتخاب رشته انسانی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی فلسفه در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی فلسفه را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی فلسفه با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی فلسفه دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی فلسفه داوطلبان می توانند آمار قبولی های فلسفه سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته فلسفه در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی فلسفه در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی فلسفه دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی فلسفه دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی فلسفه تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

 

رتبه قبولی فلسفه از کنکور تجربی

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (محل تحصیل تهران) غیرانتفاعی - 181591 69326

رتبه قبولی فلسفه از کنکور انسانی

گرایش دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
فلسفه دانشگاه تهران روزانه 588 947 4387
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران روزانه - 3738 5103
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه فردوسی - مشهد روزانه 4821 6755 -
فلسفه دانشگاه شهید بهشتی - تهران روزانه 2318 1395 8617
فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی - تهران روزانه - 1795 -
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه الزهرا(س) - تهران روزانه 3528 6764 12342
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه آیت اله حایری - میبد روزانه - 16196 2705
فلسفه دانشگاه اصفهان روزانه 3196 3874 13883
فلسفه دانشگاه اصفهان شبانه 4458 - -
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه شهید مطهری روزانه 3429 - -
فلسفه دانشگاه تهران (محل تحصیل قم) روزانه - - 18784
فلسفه دانشگاه شهید باهنر - كرمان روزانه - 7858 14639
فلسفه دانشگاه تبریز روزانه - 14562 14620
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه خوارزمی - تهران (محل تحصیل كرج) روزانه 5634 8206 -
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه شاهد - تهران روزانه - 7276 -
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه حكیم سبزواری - سبزوار روزانه - 16974 27366
فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه زنجان روزانه - 22679 34282
فلسفه دانشگاه یاسوج روزانه - 21565 34246
فلسفه دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) - قزوین روزانه 8485 16378 16086

 

تخمین رتبه قبولی فلسفه دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی فلسفه، تخمین رتبه قبولی فلسفه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی فلسفه دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی فلسفه دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

 

رتبه قبولی فلسفه بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته فلسفه بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی فلسفه در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی فلسفه در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی فلسفه

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته فلسفه و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی فلسفه مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی فلسفه در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند. 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php