رتبه قبولی رشته فرش

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی رشته فرش و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی رشته فرش

رشته فرش یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور هنر قرار دارد و داوطلبان کنکور هنر می توانند در فرایند انتخاب رشته هنر این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی رشته فرش در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی رشته فرش را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی رشته فرش با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی رشته فرش دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی رشته فرش داوطلبان می توانند آمار قبولی های رشته فرش سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته رشته فرش در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی رشته فرش در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی رشته فرش دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی رشته فرش دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی رشته فرش تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه هنر تهران شبانه 331 223 -
دانشگاه هنراصفهان روزانه 643 1043 -
دانشگاه کاشان روزانه - 2564 -
دانشگاه کاشان شبانه - 6447 -
دانشگاه هنراسلامي تبريز روزانه - 8875 10728
دانشگاه شهرکرد روزانه 7569 10868 1536
دانشگاه سمنان روزانه - - 2914
دانشگاه هنر شیراز روزانه - - 3528
دانشگاه شیراز روزانه - 8396 -
دانشگاه اراک روزانه - 3794 4483
دانشگاه بیرجند روزانه - 8761 -
دانشگاه سیستان و بلوچستان-زاهدان روزانه - - 6556
دانشگاه سیستان و بلوچستان-زاهدان شبانه - - 9616
دانشگاه شهید باهنر-کرمان روزانه - - 5165
دانشگاه شهید باهنر-کرمان(محل تحصیل راور) روزانه 2411 - 3592
دانشگاه شهید باهنر-کرمان(محل تحصیل راور) شبانه - 16665 -

تخمین رتبه قبولی رشته فرش دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی رشته فرش، تخمین رتبه قبولی رشته فرش در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی رشته فرش دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی رشته فرش دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی رشته فرش بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته رشته فرش بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی رشته فرش در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی رشته فرش در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم هنر و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی رشته فرش

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته رشته فرش و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی رشته فرش مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی رشته فرش در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال