رتبه قبولی علوم کامپیوتر

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی علوم کامپیوتر و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

 

رتبه قبولی علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور ریاضی قرار دارد و داوطلبان کنکور ریاضی می توانند در فرایند انتخاب رشته ریاضی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی علوم کامپیوتر در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی علوم کامپیوتر با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر داوطلبان می توانند آمار قبولی های علوم کامپیوتر سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته علوم کامپیوتر در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی علوم کامپیوتر در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی علوم کامپیوتر تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه صنعتی شریف - تهران روزانه 291 184 149
دانشگاه تهران روزانه 614 515 157
دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران روزانه 994 708 368
دانشگاه شهید بهشتی - تهران روزانه 1316 2008 634
دانشگاه خوارزمی - تهران (محل تحصیل كرج) روزانه 2906 2469 1005
دانشگاه الزهرا(س) - تهران روزانه 3428 2866 1845
دانشگاه شاهد - تهران روزانه 3959 - -
دانشگاه اصفهان روزانه 5626 - -
دانشگاه كاشان روزانه 16469 13002 6197
دانشگاه قم روزانه - 9395 -
دانشگاه قم شبانه 13023 14106 -
دانشگاه تبریز روزانه 9083 7431 -
دانشگاه تبریز شبانه 14120 9954 7565
دانشگاه مازندران - بابلسر روزانه 17652 14080 8730
دانشگاه مازندران - بابلسر شبانه 21022 21602 11417
دانشگاه گیلان - رشت روزانه 13770 7743 4804
دانشگاه گیلان - رشت شبانه - 15159 9311
دانشگاه سمنان روزانه 15574 15689 5741
دانشگاه سمنان شبانه - 21854 -
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان - تبریز روزانه 20185 18268 8280

تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر، تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی علوم کامپیوتر دانشگاه بین الملل

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه صنعتی امیرکبیر - تهران پردیس خودگردان - 4498 2422
         

 

رتبه قبولی علوم کامپیوتر بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته علوم کامپیوتر بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی علوم کامپیوتر در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی علوم کامپیوتر در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی علوم کامپیوتر

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته علوم کامپیوتر و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی علوم کامپیوتر مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی علوم کامپیوتر در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه ریاضی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

 رتبه قبولی آموزش ریاضی     رتبه قبولی فیزیک       رتبه قبولی مهندسی معدن     رتبه قبولی مهندسی برقرتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی     رتبه قبولی مهندسی نقشه برداری    رتبه قبولی معماری داخلی    رتبه قبولی مهندسی نفت     رتبه قبولی مهندسی پزشکی    رتبه قبولی مهندسی شیمی     رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر      رتبه قبولی مهندسی صنایع   رتبه قبولی مهندسی مکانیک    رتبه قبولی مهندسی معماری   رتبه قبولی مهندسی عمران              

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php