رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

 

رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث

علوم قرآن و حدیث یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور انسانی قرار دارد و داوطلبان کنکور انسانی می توانند در فرایند انتخاب رشته انسانی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث داوطلبان می توانند آمار قبولی های علوم قرآن و حدیث سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته علوم قرآن و حدیث در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی علوم قرآن و حدیث در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی علوم قرآن و حدیث تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل بجنورد) روزانه - 5770 18344
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه -قم(محل تحصیل دولت آباد اصفهان) روزانه - 7072 -
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل قم) روزانه - 8165 -
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل میبد) روزانه - - 15813
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم(محل تحصیل خمین) روزانه 33651 - -
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل مراغه) شبانه 34018 - -
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل ملایر) روزانه - 41907 -
دانشگاه علوم و معارف قران کریم - وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه - قم (محل تحصیل شاهرود) شبانه - 45026 -

 

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی علوم قرآن و حدیث در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته علوم قرآن و حدیث و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی علوم قرآن و حدیث در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php