ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

علوم آزمایشگاهی دامپزشکی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی داوطلبان می توانند آمار قبولی های علوم آزمایشگاهی دامپزشکی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه ایلام روزانه - 33714 34949
دانشگاه فردوسی - مشهد روزانه - 12094 24633
دانشگاه سمنان روزانه 15680 37682 26935
دانشگاه سمنان شبانه 22922 65165 35572
دانشگاه تخصصی فناوریهای نوین آمل روزانه - 32237 24415
دانشگاه بوعلی سینا - همدان روزانه 17158 34735 29165

 

تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

 

رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

 

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال