رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی

در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی

زبان و ادبیات عربی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور انسانی قرار دارد و داوطلبان کنکور انسانی می توانند در فرایند انتخاب رشته انسانی این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی داوطلبان می توانند آمار قبولی های زبان و ادبیات عربی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته زبان و ادبیات عربی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی زبان و ادبیات عربی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی زبان و ادبیات عربی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

گرایش دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
زبان و ادبیات عربی دانشگاه الزهرا(س) - تهران روزانه 3959 6600 7796
زبان و ادبیات عربی دانشگاه فردوسی – مشهد روزانه 1076 - 6434
زبان و ادبیات عربی دانشگاه فردوسی - مشهد شبانه 4203 - 14862
زبان و ادبیات عربی دانشگاه كردستان – سنندج روزانه - 24712 21131
زبان و ادبیات عربی دانشگاه كردستان - سنندج شبانه - 38097 45986
زبان و ادبیات عربی دانشگاه تهران روزانه 2667 1785 -
مترجمی زبان عربی دانشگاه شهید بهشتی - تهران روزانه 3134 5684 4706
مترجمی زبان عربی دانشگاه اصفهان روزانه 3302 4969 -
مترجمی زبان عربی دانشگاه خلیج فارس - بوشهر روزانه 7633 - 26826
مترجمی زبان عربی دانشگاه ولی عصر(عج) - رفسنجان روزانه - 19808 22966
مترجمی زبان عربی دانشگاه ولی عصر(عج) - رفسنجان شبانه - 19986 30114
مترجمی زبان عربی دانشگاه شیراز روزانه 3751 5359 11246
مترجمی زبان عربی دانشگاه علامه طباطبایی – تهران روزانه - - 11935
مترجمی زبان عربی دانشگاه علامه طباطبایی – تهران شبانه 3647 6286 16086
زبان و ادبیات عربی دانشگاه علامه طباطبایی - تهران روزانه - 6093 5737
زبان و ادبیات عربی دانشگاه تهران (محل تحصیل قم) روزانه 6585 7031 5347
زبان و ادبیات عربی دانشگاه قم روزانه 4625 21228 20719
زبان و ادبیات عربی دانشگاه یزد روزانه - 13123 16727
مترجمی زبان عربی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) - قزوین روزانه 5283 11854 -
زبان و ادبیات عربی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) - قزوین روزانه 5346 15712 14430

تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی، تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته زبان و ادبیات عربی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی زبان و ادبیات عربی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته زبان و ادبیات عربی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

  رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه انسانی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی    رتبه قبولی باستان شناسی    رتبه قبولی تاریخ    رتبه قبولی فلسفه       رتبه قبولی مددکاری اجتماعی     رتبه قبولی علوم سیاسی    رتبه قبولی مدیریت    رتبه قبولی زبان و ادبیات فارسی    رتبه قبولی روزنامه نگاری     رتبه قبولی حقوق      رتبه قبولی علوم تربیتی     رتبه قبولی ادیان و مذاهب     رتبه قبولی جهانگردی     رتبه قبولی حسابداری     رتبه قبولی آموزش کودکان استثنایی    رتبه قبولی آموزش ابتدایی    رتبه قبولی روانشناسی    

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php