رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک

دکترای پیوسته فیزیک یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور ریاضی و تجربی قرار دارد و داوطلبان کنکور ریاضی و تجربی می توانند در فرایند انتخاب رشته ریاضی و انتخاب رشته تجربی این رشته را در دانشگاههای سراسری انتخاب نمایند. 

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک دانشگاه سراسری را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک داوطلبان می توانند آمار قبولی های دکترای پیوسته فیزیک سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته دکترای پیوسته فیزیک در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی دکترای پیوسته فیزیک در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی دکترای پیوسته فیزیک تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان روزانه - - 710

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی دکترای پیوسته فیزیک در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

 

استعداد تحصیلی

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری احتمال قبولی در رشته دکترای پیوسته فیزیک و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی دکترای پیوسته فیزیک در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

 

یک نظر بنویسید

ارسال

محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php