17 شهریور 1400

رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی

در این صفحه چه خواهیم خواند؟
تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

مطلب زیر در مورد رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی و درصد های مورد نیاز برای قبولی این رشته می باشد.

رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی

تربیت بدنی و علوم ورزشی یکی از رشته هایی است که در زیر مجموعه کنکور انسانی تجربی و ریاضی قرار دارد و داوطلبان کنکور می توانند در فرایند انتخاب رشته این رشته را در دانشگاههای سراسری، آزاد و پردیس های بین الملل انتخاب نمایند. رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاههای مختلف متفاوت است و هر فرد می تواند بر اساس هدف خود برای قبولی در یکی از این کد رشته محل ها تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی را انجام دهد.

یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته داوطلبان کمک زیادی می نماید تخمین رشته یا رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی با توجه به درصدهای کسب شده در کنکور سراسری می باشد. داوطلبان بعد از گذراندن کنکور سراسری در ابتدا با استفاده از درصدهای کسب شده در کنکور سراسری تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را انجام می دهند و سپس با استفاده از رتبه مورد نظر تخمین کد رشته محل قبولی را مورد بررسی قرار می دهند.

در تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی داوطلبان می توانند آمار قبولی های تربیت بدنی و علوم ورزشی سال های گذشته را ملاک پذیرش خود قرار دهند. اما همواره باید به این نکته توجه کرد که آمار قبولی های رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان صرفا بر اساس رتبه های قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال گذشته از انتخاب رشته امسال خود مطمئن شویم.

رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه سراسری

همواره در کنکور سراسری اولویت اول داوطلبان برای قبولی دانشگاههای سراسری می باشند که رقابت برای پذیرش در این کد رشته محل ها بسیار بالاتر از سایر سهمیه های دانشگاهی است. در جدول زیر می توانید رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاههای دولتی را مشاهده کنید و سپس بر اساس این رتبه های قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی تخمین رشته مناسبی را با توجه به رتبه خود در کنکور سراسری انجام دهید.

دانشگاه دوره رتبه در منطقه 1 رتبه در منطقه 2 رتبه در منطقه 3
دانشگاه گلستان - گرگان روزانه - 8926 27387
دانشگاه گلستان - گرگان شبانه - 16089 -
مجتمع آموزش عالی فاطمیه نهاوند (ویژه خواهران) روزانه - 34762 -
دانشگاه بیرجند شبانه - - 17833
دانشگاه ولی عصر(عج) - رفسنجان روزانه - - 25620
دانشگاه رازی کرمانشاه شبانه - 26569 26248
دانشگاه هرمزگان - بندرعباس شبانه - - 27245
دانشگاه لرستان - خرم آباد (محل تحصیل پلدختر) روزانه - 45993 49914

تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از انواع تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی، تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد است که پس از دانشگاه سراسری مورد نظر بسیاری از داوطلبان می باشد. رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد نسبت به رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه دولتی حد نصاب های پایین تری داشته اما بازهم در برخی کدرشته محل ها در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند دانشگاههای آزاد تهران و یا برخی از دانشگاههای با رنکینگ بالا در رتبه بندی دانشگاههای آزاد، رقابت بالایی برای پذیرش وجود دارد.

رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی بین الملل نیز از دیگر انتخاب های موجود در انتخاب رشته کنکور سراسری و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان می توانند در آنها انتخاب کد رشته محل را انجام دهند. معمولا دانشگاه بین الملل دارای شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه آزاد می باشد و خود واحد های دانشگاه آزاد نیز در بسیاری از مواقع دارای پردیس های بین الملل می باشند. معمولا حدود هزینه در پردیس های بین الملل در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی بین 6 تا 10 میلیون تومان است که البته این رقم ها سال به سال متفاوت می شود.

درصد مورد نیاز و کارنامه رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال های گذشته

داوطلبان می توانند بر اساس اطلاعات کارنامه رتبه های قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در دانشگاههای مختلف کشور دید مناسبی از تخمین رتبه و تخمین رشته قبولی خود بدست آورند. این اطلاعات بر اساس سهمیه های آزاد، سهمیه های 5% و یا سهمیه های 25% کنکور قرار داده شده اند. همواره در کنکور سال های مختلف بازه درصد مورد نیاز قبولی متفاوت بوده که در برخی از رشته ها این درصد و رتبه قبولی پایین تر آمده و در برخی از رشته ها این رتبه و درصد قبولی بالاتر رفته. که معمولا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی همواره میانگین رتبه قبولی پایین آمده یعنی رتبه های بهتری در سال های اخیر وارد دانشگاه شده اند و بر عکس در رشته های علوم انسانی و ریاضی و فنی رتبه های بالاتری وارد دانشگاه شده اند که دلیل این موضوع تقاضای بسیار زیاد برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی در رشته های علوم پزشکی است.

نرم افزار انتخاب رشته برای تخمین رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی

داوطلبان عزیز می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد احتمال قبولی در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و سایر رشته ها را دریافت نمایند. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور داوطلبان می توانند اطلاعات کارنامه خود را در قسمت تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته وارد نمایند و سپس احتمال قبولی خود را با رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی مورد نیاز برای هر کد رشته محل مطابقت نمایند.

معمولا رتبه قبولی تربیت بدنی و علوم ورزشی در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری در چند سال گذشته جمع آوری شده و داوطلبان صرفا می توانند از این نرم افزار و احتمال های قبولی در جهت چیدمان درست اولویت های خود استفاده نمایند و نباید بطور قطع از پذیرش در کد رشته محلی صرفا بر اساس آمار سال های قبل مطمئن شوند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار گروه انسانی که شاید براتون جالب باشه دربارش بدونید:

 رتبه قبولی باستان شناسی    رتبه قبولی تاریخ    رتبه قبولی فلسفه   رتبه قبولی زبان و ادبیات عربی     رتبه قبولی مددکاری اجتماعی     رتبه قبولی علوم سیاسی    رتبه قبولی مدیریت    رتبه قبولی زبان و ادبیات فارسی    رتبه قبولی روزنامه نگاری     رتبه قبولی حقوق      رتبه قبولی علوم تربیتی     رتبه قبولی ادیان و مذاهب     رتبه قبولی جهانگردی     رتبه قبولی حسابداری     رتبه قبولی آموزش کودکان استثنایی    رتبه قبولی آموزش ابتدایی    رتبه قبولی روانشناسی    

یک نظر بنویسید

ارسال

نظرات

علی

من امسال کنکور تجربی دارم میخوام تربیت بدنی تهران قبول شم حداقل رتبه؟؟

Zahra

من‌تربیت بدنی‌میخونم . ترازم بالای ۶۰۰۰ هستش کانون . معدلم ۱۹.۸۸ . ورصد قبول شدنم چقدره؟؟

مریم

سلام من میتونم از طریق کنکور تجربی وارد دانشگاه علوم ورزشی تهران بشم و باید چه رتبه داشته باشم برای کنکور و باید روی چه درسایی بیشتر تمرکز کنم لطفا راهنمایی کنید خیلی برام مهمه

مریم

سلام من میتونم از طریق کنکور تجربی وارد رشته تربیت بدنی بشم و برم دانشگاه تهران و باید چه رتبه داشته باشم و باید روی چه درسایی تمرکز کنم و اگه لازم باشه که از قبل از کنکور اطلاع بدم که میخوام وارد رشته تربیت بدنی بشم باید از طریق چه نهادی اقدام کنم و به کجا مراجعه کنم

آیدا حقدوست

من تجربی میخونم،معدلمم ۱۶/۸۹هستش،میتونم تربیت بدنی استان گیلان قبول بشم؟ترازمم بالای۶۰۰۰۰هستش...

هدیه

من امسال ساله آخرمه واسه کنکور دارم میخوتم رشتمم انسانیه خیلی هم دوس دارم ک رشته علوم ورزشی قبول شم.رطبع کنکرم حداقل باید چند باشه ک بتونم دانشگاه گیلان قبول شم


محصولات مرتبط

  • img

    آموزش php

  • img

    آموزش php