دوره های آموزش زبان در ترکیه

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

دوره های آموزش زبان در ترکیه بصورت دوره های کوتاه مدت و بلند مدت ترمیک برگزار می شود و علاقه مندان به یادگیری زبان های خارجه و تحصیل در ترکیه می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. آموزش زبان ترکی استانبولی و آموزش زبان انگلیسی از جمله مهمترین دوره های زبان خارجه در این کشور می باشند. البته در کنار این دوره، دوره های زبان آلمانی و یا سایر زبان ها نیز آموزش داده می شوند. در این مطلب از وبسایت آکادمی آریانا می توانید کالج های برتر آموزشی را نیز مشاهده کنید و جهت ثبت نام در آنها اقدام کنید.

دوره های آموزش زبان در ترکیه

قبولی در یک کالج خوب، داشتن تحصیلات خوب و سپس دستیابی به موفقیت در زندگی آرزوی همه است. همه مردم برای رسیدن به رویاهای خود سخت کار می کنند. آنها تمام روز و شب کار می کنند تا وارد یک دانشگاه خوب شوند. کشور ترکیه به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی خاص خود و ارتباط با آسیا و اروپا از موهبت خاصی برخوردار است. همچنین دانشگاه و دانشکده های بین المللی و دارای رنکینگ جهانی آن، شرایط بورسیه تحصیلی فوق العاده و امکانات متعدد، همه ساله جذابیت بالایی برای جذب دانشجویان از سراسر جهان دارد.

از طرفی افراد زیادی هم برای کار و زندگی در ترکیه نسبت به اخذ ویزا به سفارت این کشور درخواست میدهند. یکی از نکات مهمی که این افراد باید به آن توجه کنند، مسئله مهم زبان است، که در اینجا به آن می پردازیم. دانشجویان، ساکنان و کارمندان بین المللی باید توانایی برقراری ارتباط با مردم این کشور و البته توریست های بی شماری که هر ساله از جاذبه های آن دیدن می کنند را داشته باشند تا بتوانند به تحصیل و کسب درآمد در ترکیه امیدوار باشند.

آموزش زبان ترکی در ترکیه

هیچ جایگزینی برای تجربه یادگیری یک زبان در محیط خودش وجود ندارد تا فرآیند یادگیری را سریعتر و زبان را ملموس کند. یادگیری زبان ترکی آسان نیست، چرا که زبان ترکی با مطالعه زبان های هند و اروپایی کاملاً متفاوت است. در این زبان افعال در انتهای جمله ها آمده اند، جنسیت در آن وجود ندارد و هشت مصوت دارد. با این حال، با تمرین و صبر قابل یادگیری است.

با وجود دوره های آموزشی متعدد در شهرهای آنکارا، ازمیر، آنتالیا و چند شهر دیگر در سراسر کشور، همچنان استانبول ترجیح داده شده ترین مکان برای یادگیری ترکی استانبولی می باشد. قاعدتا میزان علاقه و اشتیاق استاد و دانشجویان به تسریع روند یادگیری کمک می کند.

اگرچه در برخی از دانشگاه ها ترکی یک درس انتخابی است اما در برخی دیگر اجباری می باشد. به طور مثال همه دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی باید دو سوم برنامه خود را به زبان ترکی فراگیرند.

آموزش زبان انگلیسی در ترکیه

دانشگاه ها نسبت به مهارت های زبان دانشجویان اطمینان حاصل می کنند. بسیاری از دانشگاه ها دوره های زبان انگلیسی را در هر سه  سطح کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌کند. حال دانشجویان بین المللی اگر دارای مدرک تایید مهارت زبان انگلیسی از سوی دانشگاه یا موسسات تحصیلی پیشین خود داشته باشند مستقیماً در برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد قرار می گیرند اما در غیر این صورت در رده بندی نیازمنپ به گذراندن برنامه های آمادگی زبان دانشگاه قرار می گیرند.

هیچ کس از این شروط مستثنی نیست به طوری که دانشجویان زمانی که در برنامه های آموزش زبان در دانشگاه پذیرفته میشوند ملزم به تعیین سطح زبان انگلیسی در آزمون مهارت دانشگاه می باشند که این در صورتی است که آنها نتوانند هیچ نمره مهارت زبان سازمانی را ارائه کنند. دانشگاه برای دانشجویانی که مهارت های کافی زبانی ندارند ،قبل از شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ، برنامه های فشرده و تشریح شده آموزشی برای آمادگی زبان تدارک دیده است. همچنین داوطلبان می توانند برای آمادگی آزمون آیلتس و همچنین آزمون تافل نیز در دوره های مختلف شرکت کنند.

آموزش دیگر زبان های جهانی در ترکیه

هر دانشگاه در ترکیه در رویکرد خود نسبت به زبان و فرهنگ منحصر به فرد است. در حالی که برخی از موسسات دوره های آلمانی، روسی، چینی و عربی را ارائه می دهند - برخی دیگر ایتالیایی، اسپانیایی، لاتین و فرانسوی را نیز ارائه می دهند. به دلیل داشتن چنین زبان های جهانی ، برخی از دانشگاه های ترکیه در کنار این زبان، دوره های فرهنگی کاملی را نیز ارائه می دهند. این موسسات با کشور شریک توافق دارند و بودجه، فرصت های سفر، کار معتبر و فرصت های شغلی آینده را برای دانشجویان فراهم می کنند.

دوره های معتبر آموزش زبان ترکیه ای در ترکیه

شرکت در دوره های زبان در ترکیه قواعد و قوانین خاص خود را دارد. به این صورت که ابتدا متقاضی می بایست نسبت به اخذ پذیرش از یک کالج یا موسسه اموزش زبان در ترکیه اقدام نماید. دوره های آموزش زبان متنوعی از کشورهای به نام جهان در ترکیه برگزار می شود که البته رایج ترین آن ها دوره های زبان ترکی، انگلیسی و آلمانی می باشد. متقاضی برای شرکت در این دوره ها می بایست ابتدا با در دست داشتن فیش واریزی هزینه تحصیل زبان خود به سفارت ترکیه مراجعه ، و ویزای تحصیلی خود را دریافت نماید.

از آنجا که تحصیل در ترکیه بسیار کم هزینه تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی می باشد ، هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای بهره مندی از این امکانات تقاضا می دهند. تحصیل به زبان ترکیه ای هزینه های بسیار به صرفه تر و پایین تری نسبت به سایر زبان ها در دانشگاه های ترکیه دارد. به همین مقصود دانشجویان قبل از شروع شرکت در دوره ها زبان، ابتدا تعیین سطح می شوند و با آموختن زبان ترکیه ای، شانس پذیرش در دانشگاه های دولتی و کم هزینه این کشور را برای خود به ارمغان می آورند.

انواع دوره های آموزش زبان ترکی در ترکیه

 • دوره های عمومی ترکی

دوره های عمومی بزرگسالان عناصر اصلی زبان ترکی را برای تمام سطوح پوشش می دهد و دارای گزینه های مختلفی از جمله تعداد دروس در هفته و مدت دوره است.

 • دوره های خصوصی ترکی

کلاس های تک به تک زبان ترکی به صورت بسته ای موجود است که می تواند به دوره های عمومی ترکی یا به صورت دوره مستقل اضافه شود.

 • دوره های آنلاین ترکی

تفاوت آن با دوره های عمومی و خصوصی تنها در غیرحضوری بودن آن است.

 • دوره های تخصصی ترکی

دوره های تخصصی کلاس هایی خارج از محدوده عادی دوره آموزش ترکی هستند. دوره های تخصصی شامل دوره های تربیت معلم و سفرهای تحصیلی می شوند.

 • دوره های ترکی تجاری

کلاس‌های ترکی تجاری به صورت بسته‌هایی از کلاس‌های گروهی یا خصوصی ارائه می‌شوند و برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده‌اند که ترکی مد روز مورد استفاده در این زمینه را بدانند.

 • دوره های آمادگی آزمون ترکی

دوره های طراحی شده حول درک و تکمیل امتحانات خاص ترکی برای دانش آموزانی که نیاز به اعتبار برای استخدام، مهاجرت یا تحصیلات عالی دارند ارزشمند است.

دوره های زبان ترکی نوجوانان

دوره‌های ترکی جونیور مجموعه‌ای از برنامه‌ها را برای کودکان یا ‌نوجوانان دارد تا تعطیلات مدرسه خود را با افراد جدید بگذرانند و زبان ترکی خود را بهبود بخشند.

ارزان ترین دوره آموزش ترکی در ترکیه چقدر است؟

237 یورو برای 2 هفته کمترین قیمت دوره ترکی در ترکیه است. هزینه متوسط دوره زبان در ترکیه 156 یورو در هفته است.

زبان های دیگر را در ترکیه بیاموزید

 • ترکی
 • انگلیسی
 • فرانسوی
 • آلمانی
 • ایتالیایی

4 مورد از بهترین آموزشگاه های زبان ترکی در استانبول در سال 2022

1. Royal Turkish Schools Istanbul

برنامه ی کلاسی

مدت دوره: 1-48 هفته

تاریخ شروع : هر دوشنبه

کلاس در هفته:  15 درس در هفته (هر درس 45 دقیقه طول می کشد)

روزهای کلاس: دوشنبه - جمعه

تعطیلات مدرسه: 11 ژوئیه 2022 - 12 ژوئیه 2022 و 01 ژانویه 2023

RTS*   در روزهای تعطیل بالا کلاس برگزار نمی کند. مدرسه این تعطیلات را جبران نمی کند، بنابراین مطمئن شوید که تاریخ شروع خود را بر اساس آن انتخاب کنید.*

زمان کلاس

می توانید از بین زمان های کلاس زیر انتخاب کنید:

 • جلسه صبح 09:00 الی 11:35 صبح
 • جلسه بعد از ظهر 01:30 تا 04:05 بعد از ظهر

*برنامه کلاس ممکن است بسته به در دسترس بودن و فصل تغییر کند.*

سطح کلاس: تمام سطوح، مبتدی تا پیشرفته

برای تعیین سطح کلاس خود ، روز اول در آزمون تعیین سطح شرکت خواهید کرد. شما همچنین می توانید این آزمون را قبل از ورود به استانبول انجام دهید.

جمعیت کلاس : میانگین 4 دانش آموز ، حداکثر 5 دانش آموز

سن دانش آموزی: محدوده سنی 12 تا 80 سال، میانگین سنی 28 سال (33 در تابستان)

گواهی: در پایان دوره گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.

هزینه دوره : بسته به نوع دوره و فشردگی آن متفاوت است. دوره های عمومی از 394 دلار شروع می شود و دوره های خصوصی از 946 دلار شروع قیمت دارند.

2.     Concept Languages

شرح دوره

این آموزشگاه ، آموزش خصوصی ترکی را برای افراد یا گروه ها، در برنامه های فشرده برای متخصصان تجاری و دیپلمات ها ارائه می دهد. برنامه درسی و سرعت بر اساس نیازهای شما تنظیم می شود و ممکن است بر آموزش زبان عمومی، ترکی تجاری یا آکادمیک، گرامر یا مکالمه تمرکز کند.

کلاس ها طبق برنامه شما، برگزار می شود. می توانید هر چند دقیقه یا ساعت در هفته را که دوست دارید برنامه ریزی کنید. در پایان هر ماه از دوره، گزارش پیشرفت مفصلی برای شما صادر می شود که درس ها و مفاهیم تحت پوشش را مستند می کند.

*لازم به ذکر است دانش آموزان زیر 18 سال باید همراه داشته باشند.*

موضوعات دوره: لیسنینگ، اسپیکینگ ، تلفظ ، ریدینگ ، رایتینگ ، واژگان، گرامر و فعالیت ها

برنامه ی کلاسی

مدت دوره: 1-52 هفته

تاریخ شروع: هر دوشنبه

کلاس درهفته: 3 درس در هفته (هر درس 60 دقیقه طول می کشد)

روزهای کلاس: دوشنبه تا شنبه

*برنامه کلاس ممکن است بسته به در دسترس بودن و فصل تغییر کند.*

سطح کلاس: تمام سطوح، مبتدی تا پیشرفته

برای تعیین سطح کلاس خود در روز اول آزمون تعیین سطح شرکت خواهید کرد. شما همچنین می توانید این آزمون را قبل از ورود به استانبول انجام دهید.

اندازه کلاس: میانگین 1 دانش آموز، حداکثر 2 دانشجو

سن دانش آموزی: محدوده سنی 8 سال به بالا ، میانگین سنی 35 سال (30 در تابستان)

گواهی: در پایان دوره گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.

هزینه دوره ها : بسته به نوع دوره و فشردگی آن متفاوت است. دوره های خصوصی از 130 دلار شروع می شود و دوره های تخصصی تر از 2456 دلار شروع قیمت دارند.

3.Learn Turkish & Live in Your Teacher's Home in Istanbul with Home Language International

شرح دوره

یک معلم خصوصی برای آموزش خصوصی زبان ترکی به صورت فردی در محل اقامتتان به شما مراجعه می کند. از آنجا که شما تنها دانش آموز هستید، توجه فردی تضمین شده است. دروس کاملاً برای شما طراحی شده است، بنابراین معلم دقیقاً روی آنچه شما نیاز دارید تمرکز می کند. ممکن است مبلغی برای حمل و نقل معلم دریافت شود.

علاوه بر این، هزینه های اضافی برای موارد زیر اعمال می شود:

 • دانش آموزانی که نیاز به یادگیری واژگان تجاری یا تخصصی دارند (پزشکی، مهندسی، حقوق، محاسبات، معماری، گردشگری، ریاضی، شیمی).
 • دانش آموزانی که برای آماده شدن برای امتحان نیاز به کمک دارند Cambridge First Certificate، Proficiency، TOEIC، TOEFL
 • دانشجویانی که می خواهند از 24 دسامبر تا 1 ژانویه تحصیل کنند
 • دانش آموزانی که زیر 18 سال سن دارند
 • دانشجویانی که نیاز به دعوت نامه ویزا دارند که از طریق پست سریع یا پیک ارسال شود
 • دانش آموزان با نیازهای ویژه، از جمله ناتوانی های جسمی (مانند اختلالات بینایی و شنوایی)، اختلالات عاطفی یا رفتاری مانند ADHD یا مشکلات یادگیری مانند نارساخوانی.

موضوعات دوره

لیسنینگ، اسپیکینگ، تلفظ، ریدینگ، رایتینگ، واژگان و گرامر

برنامه ی کلاسی

مدت دوره: 1-52 هفته

تاریخ شروع: هر دوشنبه

کلاس در هفته: 15 درس در هفته (هر درس 60 دقیقه طول می کشد)

روزهای کلاس: دوشنبه - جمعه

*برنامه کلاس ممکن است بسته به در دسترس بودن و فصل تغییر کند.*

سطح کلاس: تمام سطوح، مبتدی تا پیشرفته

اندازه کلاس: میانگین 1 دانش آموز ، حداکثر 1 دانش آموز

سن دانش آموزی: محدوده سنی 1 سال به بالا

گواهی: در پایان دوره گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.

هزینه دوره: متغیر بین 1160 دلار تا 1450 دلار می باشد.

4.     Magic Talk Academy

شرح دوره

دوره های یک به یک ترتیب داده شده است تا دانش آموز را به نقطه مورد نیاز خود در زبان برساند. تعداد ساعات و روزهای هفته کاملاً به ابتکار دانش آموز بستگی دارد. دوره ها در آکادمی برگزار می شود.

موضوعات دوره: لیسنینگ ، اسپیکینگ ، تلفظ، ریدینگ ، رایتینگ ، واژگان، گرامر و فعالیت ها

برنامه ی کلاسی: مدت دوره 1-50 درس

تاریخ شروع:  هر دوشنبه

روزهای کلاس: دوشنبه تا یکشنبه

*برنامه کلاس ممکن است بسته به در دسترس بودن و فصل تغییر کند.*

سطح کلاس: تمام سطوح، مبتدی تا پیشرفته

جمعیت کلاس: میانگین 1 دانش آموز ، حداکثر 1 دانش آموز

سن دانش آموزی: محدوده سنی 7 تا 70 سال

گواهی: در پایان دوره گواهی پایان دوره صادر خواهد شد.

هزینه دوره : از 20 دلار تا 4800 دلار متغیر است.

دوره های زبان انگلیسی در ترکیه

کالج ها و دانشگاه های بسیاری در کشور ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می کنند. بنابراین دانشجویان و متقاضیان زیادی برای گذراندن دوره های آمادگی تافل، آیلتس و آزمون SAT وجود دارد. هزینه های یادگیری زبان انگلیسی در ترکیه بسته به نوع کالج و مدت زمان تحصیل متفاوت است. هزینه های گذراندن دوره زبان انگلیسی در شهر استانبول از ترمی ۵۰۰ دلار تا ۲۵۰۰ دلار متغیر است که با توجه به تعیین سطح دانشجو میتواند متفاوت باشد. این آموزشگاه ها در شهرهای استانبول، ازمیر و آدانا و برخی دیگر از شهرهای ترکیه وجود دارد.

برخی کالج های برتر در آموزش زبان انگلیسی در ترکیه:

 • Horizon Academy Language School
 • Cambridge Academy – Istanbul        
 • Direct English Turkey
 • Horizon Academy Language School 

دوره های زبان آلمانی در ترکیه

از دوره های آموزش زبان است که در ترکیه در آموزشگاه های مختلف و با هزینه های گوناگون ارائه می شود. هزینه این دوره ها نسبت به سطح زبان آموز و طول دوره مورد تقاضا متفاوت می باشد هزینه های این دوره آموزشی برای زبان آموز بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار تخمین زده می شود. این دوره برای افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی یا کاری در کشور آلمان می باشند مفید است.

کالج های معتبر آموزش زبان آلمانی در ترکیه:

 • Scottish Gaelic with Business CorrespondenceHarley Oxford
 • German with Business CorrespondenceHarley Oxford
 • Babil Language School, Antalya
 • Armenian for BeginnersUdemy
 • German For absolute BeginnersUdemy

یک نظر بنویسید

ارسال