21 اردیبهشت 1401

تحصیل پزشکی در دانشگاه مسینا

یکی دیگر از دانشگاههایی که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را ارائه می دهد و از طریق آزمون IMAT پذیرش دانشجو را انجام می دهد، دانشگاه مسینا است. دانشگاه مسینا تحصیل پزشکی را به زبان انگلیسی فراهم می کند اما فعلا تحصیل داروسازی در ایتالیا و یا دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه نمی کند. فرایند پذیرش در دانشگاه مسینا علاوه بر قبولی در آزمون آیمت دارای فرایند پیش ثبت نام در خود دانشگاه نیز بصورت جداگانه می باشد. در این مطلب شرایط تحصیل در ایتالیا در رشته پزشکی در دانشگاه مسینا را مورد بررسی قرار می دهیم.

پزشکی دانشگاه مسینا.jpg

شهر مسینا

مسینا یک بازمانده است، پس از حملات سریالی در جنگ جهانی، هنوز وسایل جنگی قدیمی زیادی در مواضع استراتژیک در اطراف شهر وجود دارد. او همچنین جایگاه بزرگ مادر طبیعت است که بهترین ها را در خود دارد. این شهر کوچک درست در مرکز منطقه کالابریا و جزیره سیسیل قرار دارد. محیطش مانند یک اثر هنری الهی با رنگ پس‌زمینه‌ای روشن به نظر می‌رسد که اقیانوسی را نشان می‌دهد که در پشت شهر جریان دارد. آیا تا به حال تصور کرده اید که زندگی دانشجویی در مسینا چگونه است؟ آیا می خواهید برای ادامه تحصیل پزشکی ایتالیا به اینجا بیایید؟ هر چیزی که لازم است بدانید همین جاست.

مسینا به عنوان دروازه سیسیل، نقش مهمی در گذشته ایفا می کرد که منجر به تخریب زیاد آن شد. با این حال، این شهر توانسته است از همه موانع فراتر برود و خود را به شهری مدرن تبدیل کند که همه ما امروز می بینیم. تصمیم شما برای تحصیل در اینجا به این معنی است که دقیقاً می دانید چه می خواهید. زندگی دانشجویی در مسینا اصلا بد نیست، وقتی بالاخره به اینجا رسیدید قطعا با ما موافق خواهید بود.

imat.gif

حمل و نقل عمومی در مسینا

این واقعیت که مسینا یک شهر دروازه ای است از قبل نشان می دهد که شهری با هرج و مرج و ترافیک است. مردم محلی و گردشگران هر دقیقه به داخل و خارج از شهر حرکت می کنند به این امید که قبل از رفتن، نگاهی اجمالی به آنچه این شهر ارائه می دهد بیندازند. از آنجایی که در یک شهر کوچک مملو از اتومبیل هستید، باید خود را برای یک تجربه حمل و نقل وحشتناک آماده کنید. با این حال، هنگامی که در نهایت به سیستم حمل و نقل فوق العاده عادت کردید، ابزارهایی وجود دارد که می توانید این ترافیک را تحریم کنید.

برای اینکه بتوانید از یک زندگی دانشجویی بدون استرس در مسینا لذت ببرید، اتوبوس ها و ترامواهای محلی باید وسیله حمل و نقل استاندارد شما باشند. هر چیزی غیر از آن زمان شما را در آنجا تبدیل به جهنم می کند. این دو وسیله حمل و نقل سریع ترین در شهر هستند. علاوه بر این، آنها مزایای ویژه ای برای دانش آموزان از نظر تخفیف در بلیط دارند.

آزمون تولک اف چیست؟

فعالیت های اجتماعی دانشگاه

یک رویداد اجتماعی خاص وجود دارد که بیشتر در مسینا جشن گرفته می شود و امکان مشارکت کامل دانش آموزان در منطقه را فراهم می کند. این رویداد در ماه آگوست رخ می دهد، زمانی که جزیره سیسیل در نتیجه ورود تعداد زیاد گردشگران به داخل جزیره سیسیل در شرف غرق شدن است. این رویداد بنیانگذاران مسینا، گریفون و ماتا را جشن می گیرد. در طول این رویداد، مردم محلی دو مجسمه ساخته شده از کاغذ ماشه را در اطراف شهر حمل می کنند تا یاد یک قهرمان همیشه زنده در خاطرات را جشن بگیرند.

این رویداد شما را خوشحال می کند زیرا اجراهای موسیقی و رقص متعددی وجود دارد. این رویداد همچنین به مردم محلی این فرصت را می دهد تا آثار هنری خود را به نمایش بگذارند. شما همچنین می توانید در طول جشنواره با دانش آموزان دیگر ارتباط برقرار کنید.

مکانی برای بازدید در شهر

مسینا علیرغم اینکه به اندازه شهرهای دیگر ایتالیا بزرگ نیست، مکان های تاریخی زیادی دارد که بسیار سرگرم کننده و خارق العاده هستند. شما می توانید تور خود را با بازدید از Duomo و اطراف آن و فواره تاریخی شکارچی که مردم محلی از آن به عنوان نماینده پدران بنیانگذار خود در شهر یاد می کنند شروع کنید.

مسینا شهری مذهبی با کلیساهای باستانی در سراسر شهر است. شما می توانید از کلیسای سان فرانچسکو داسیسی، کلیسای سن جیووانی دی مالتا و سایر کلیسای واقع در موقعیت های استراتژیک در سراسر شهر دیدن کنید.

سرگرمی

غذاهای خوش طعم مسینا یکی از سرگرم کننده ترین ویژگی های این شهر زیبا است که پس از دوران دانشجویی خود در مسینا همیشه به یاد خواهید داشت. این شهر مجموعه ای از وعده های غذایی دارد که باعث می شود جوانه های چشایی شما غذای بیشتر هوس کنند. این غذاها شامل غذاهای دریایی، غذاهای خوش طعم محلی و بهترین پیتزاها است. همه این وعده‌های غذایی ویژه در پیازا دل پوپولو یا پیازا کایرولی موجود است.

خلاصه شرایط پذیرش پزشکی در دانشگاه مسینا

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی اروپایی

38

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی غیر اروپایی

38

میانگین نمره IMAT پذیرش اروپا

34.6

میانگین نمره IMAT  پذیرش غیر اروپایی

43

تعداد دانشجویان ایرانی پذیرش سال قبل

18

زبان تدریس

انگلیسی

رتبه QS

400-450

نوع دانشگاه

دولتی

شهریه سالیانه

156€-3500€

تعداد دانشجویان

23779

 

پزشکی و جراحی به عنوان یک دوره شامل همه چیز در مورد درک دانش روش شناختی در مورد چگونگی حل مسائل بهداشتی، رویکرد نظری به مشکلات بهداشتی، پیشگیری و درمان چندین بیماری و اخلاق عمومی در ارتباط با بیماران است. ترکیب همه اینها ممکن است گسترده به نظر برسد، اما با نوع دانشگاه مناسب، یادگیری آسان خواهد شد. نوع مناسب دانشکده پزشکی ایتالیایی برای دریافت همه اینها، دانشگاه مسینا است.

دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا فقط یک دانشکده پزشکی معمولی نیست، بلکه اوج آموزش بهداشت در ایتالیا است. این دانشکده پزشکی که در سال 1548 تأسیس شد، به عنوان یکی از بهترین ها در ایتالیا، رتبه بالایی دارد و راهی برای ماندن در این خط مقدم پیدا کرده است. هدف اصلی این دانشکده پزشکی با دوره تک سیکلی خود، تربیت پزشکان در سطح جهانی در مدت 6 سال تحصیلی است.

در طول این برنامه دانشگاهی، انتظار می رود هر دانشجو 360 ECTS را بگذراند که استاندارد مورد انتظار قانون فعلی ایتالیا و اروپا است. از این میان، 60 ECTS باید توسط دانشجویانی که خودشان را در فعالیت‌های آموزشی که انتظار می‌رود برای توسعه مهارت‌های پزشکی شخصی استفاده شود، درگیر کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا به عنوان یک دانشکده پزشکی با گرایش عملی، دانشجویان را از طریق فعالیت‌های حرفه‌ای که اغلب در واحدهای عملیاتی بیمارستان دانشگاه G. Martino در قلب مسینا انجام می‌شود، می‌پذیرد. در اینجا، دانش آموزان در کمک و مراقبت از بیماران مشارکت می کنند. در این فرآیند، ترکیب مطالعات علمی پژوهشی با دانش نظری قابل مشاهده است. علاوه بر آن، از دانش‌آموزان انتظار می‌رود که برنامه مطالعاتی خود را با کمک آموزشی انتخابی در زمینه شخصی مورد علاقه خود به اجرا بگذارند. این فعالیت ها دارای 8 واحد اختصاص یافته است.

در دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا، سال اول برنامه پزشکی به کمک به دانشجویان در دستیابی به اصول روش شناختی و اصولی از جمله فیزیک، زیست شناسی مولکولی و سلولی، معماری عمومی بدن، سازماندهی بافت در بدن انسان، انتوژنز، اختصاص یافته است که به سرعت دانشجویان را با پایه علوم بالینی آشنا می کند.

در طول سال دوم، گامی فراتر برداشته می شود. بیشتر با مورفولوژی، عملکردها و مکانیسم‌های سیستم‌ها، اندام‌ها و بافت‌ها، تجزیه و تحلیل دقیق فرآیندهای پاتولوژیک، و دیدگاه روشنی از آنچه کلینیکی است، سروکار دارد. با رسیدن به سال سوم تا سال پنجم، دانشگاه مسینا کسب مهارت های کلینیکی را در اولویت قرار می دهد. این امر با ادغام هر دو جنبه پزشکی-جراحی با آموزه های نظری انجام می شود.

بورسیه های تحصیلی ایتالیا

 

سال ششم که فینال دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا است، دانش‌آموزان به گونه‌ای آرایش می‌شوند که در استدلال بالینی قوی باشند. در این مرحله از دانشجویان انتظار می رود که بتوانند هم روش های علمی و هم دانشی را که در طول سالیان به دست آورده اند برای بررسی و حل موارد بالینی و جراحی به کار گیرند. این انتظار به موارد اضطراری نیز تعمیم می یابد. علاوه بر این روشی که برای تربیت دانشجویان پزشکی استفاده می‌شود، دانشگاه مسینا با تقسیم دانشجویان به گروه‌هایی برای بحث در مورد پایان‌نامه پزشکی گامی فراتر برمی‌دارد. اعتقاد بر این است که این امر روند بلوغ دانش آموزان را در هنگام توسعه مهارت های پزشکی و بالینی سریع دنبال می کند.

روش امتحان در دانشگاه مسینا

برخلاف سایر دانشکده های پزشکی که فقط از یک روش تست سنتی استفاده می کنند، دانشگاه مسینا از هر دو روش تست شفاهی و کتبی استفاده می کند. این روش تست برای آزمایش دانش علمی دانشجویان و همچنین علوم بالینی استفاده می شود.

مانع زبان

علیرغم اینکه یک برنامه پزشکی مبتنی بر انگلیسی است، دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا قصد دارد با اجازه دادن به آنها با شرکت در دوره های زبان ایتالیایی، حرفه ای بودن دانشجویان خود را بهبود بخشد. این دوره ها از ابتدای برنامه شروع می شود که سال اول است و توسط دپارتمان تمدن های باستانی و مدرن هماهنگ می شود. این دوره ها به بهبود تعامل دانش آموز و بیمار کمک می کند و انتظار می رود هر دانش آموز ابتدا حداقل سطح B1 (CEFR) در زبان انگلیسی داشته باشد.

جزئیات پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه مسینا

روند پذیرش دانشکده پزشکی دانشگاه مسینا به دلیل اینکه در سطح ملی توسط قانون شماره n. 264 of 2.8.1999. کنترل می شود متفاوت است.  به این معنی که فرآیند پذیرش برای ادغام و اصلاحات باز است. این وزارت آموزش و پرورش MUIR همچنین تعداد دانش آموزان واجد شرایط پذیرش، تاریخ آزمون و روند انتخاب را کنترل می کنند.

برای تحصیل در این دانشکده معتبر پزشکی، قبولی در آزمون آیمت مورد نیاز است. این آزمون IMAT توسط سازمان سنجش پذیرش کمبریج انجام می شود. به این معنی که استاندارد این دانشکده پزشکی هرگز به خطر نمی افتد.

متقاضیان پذیرش در دانشگاههای ایتالیا بخصوص برای تحصیل رشته پزشکی می توانند از مشاوره رایگان مرکز همراه تحصیلی استفاده کنند.

یک نظر بنویسید

ارسال