21 اردیبهشت 1401

تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا

تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا به عنوان یکی از انتخاب های مورد علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا است و بولونیا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه اروپا حرف های زیادی در علم پزشکی داشته و داوطلبان آزمون IMAT از این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاهها یاد می کنند. در این نوشته شرایط تحصیل در دانشگاه بولونیا برای علاقه مندان به این دانشگاه آورده شده است.

شهر بولونیا

بولونیا یک شهر جوان است که به طور کامل با ذهن های جوان و روشن که در جستجوی دانش هستند مشغول است. بولونیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. حتی به آن لقب «لا دوتا» داده اند که به معنای دانش آموخته است. با این حال، زندگی دانشجویی در بولونیا فقط مربوط به دانشگاهیان نیست، زیرا در سراسر جهان به آن معروف است. ماجراهای متعددی وجود دارد که زندگی دانشجویی در بولونیا را به خاطره ای برای یک عمر تبدیل می کند.

بولونیا که در شمال ایتالیا واقع شده و خانه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. همچنین مهد فرهنگ و غذاهای ایتالیایی است. این شهر تاریخی و جهانی همه چیز برای هیجان انگیز کردن یک زندگی دانشجویی در ایتالیا را دارد. شاید، شما مایل هستید که برای ادامه تحصیل به این شهر بیایید و می خواهید بدانید زندگی دانشجویی در بولونیا چگونه است، تبریک می گویم که مکان مناسبی را انتخاب کرده اید.

در اینجا، ما تجربیات زندگی دانشجویی در بولونیا و اینکه چگونه می توانید بهترین های بولونیا را برای تحصیل پزشکی در ایتالیا را به راحتی بدست آورید، به اشتراک خواهیم گذاشت. هر چند که دانشگاه بولونیا برای تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز پذیرش را از طریق آزمون تولک اف انجام می دهد.

تحصیل در دانشگاه بولونیا.jpg

حمل و نقل عمومی در بولونیا

TPER شرکت بزرگ حمل و نقل در بولونیا است و سیستم اصلی حمل و نقل عمومی (اتوبوس و قطار) را در شهر کنترل می کند. این سیستم یکپارچه عملیات، حمل و نقل خود را از یک نقطه شهر به نقطه دیگر برای مردم محلی بسیار آسان می کند. علاوه بر این، به زندگی دانشجویی در بولونیا کمک می کند زیرا ایستگاه ها در موقعیت های استراتژیک که دسترسی به آنها آسان است در دسترس هستند.

در مورد بلیط ها، می توان آنها را از ماشین های اتوماتیک، دفاتر TPER، دکه های روزنامه فروشی و دخانیات خریداری کرد. مدت اعتبار یک بلیط 75 دقیقه است که برای حمل و نقل به هر نقطه از شهر کافی است.

دوچرخه سواری جایگزین دیگری برای حمل و نقل است. این به این دلیل است که بولونیا شهر بزرگی با ترافیک سنگین نیست. با این حال، برای ایمن نگه داشتن دوچرخه خود از سرقت به امنیت مناسب نیاز دارید. علاوه بر این، در بولونیا به دلیل زمین آن، هیچ سرویس مترویی وجود ندارد. اما با تمام امکانات موجود، زندگی دانشجویی شما در بولونیا تا حد امکان راحت خواهد بود.

imat.gif

فعالیت های اجتماعی دانشگاه

بر خلاف دیگر شهرهای ایتالیا، بولونیا به دلیل فعالیت های پر زرق و برق شناخته شده نیست. تمرکز اصلی آن بر دانشگاهیان است و آنها بدون شک در این زمینه بسیار خوب عمل می کنند. با این حال، وقتی صحبت از موسیقی به میان می آید، آنها در کل ایتالیا همتایی ندارند. در واقع، بولونیا اغلب به عنوان شهر موسیقی شناخته می شود.

بولونیا به صورت سالانه به پروژه های موسیقی کمک می کند، که دانش آموزان نیز مجاز به شرکت در آن هستند. با این رویداد، زندگی دانشجویی شما در بولونیا به یک رویا تبدیل خواهد شد.

مکان های دیدنی در بولونیا

بولونیا شهری زیبا با مکان های شگفت انگیزی است که هزاران سال قدمت دارند. این شهر توانسته این مکان های تاریخی را به همان شکلی که هزاران سال پیش بوده اند حفظ کند. سفرهایی در سواحل پردیس دانشگاه برای تغذیه چشمان خود بخشی از زندگی دانشجویی در بولونیا است.

با وجود داشتن فهرست طولانی از مکان‌های دیدنی، مکان‌های شگفت‌انگیزی وجود دارند که نمی‌توانید از دست بدهید. اینها عبارتند از برج های کج، سانتو استفانو، سن دومنیکو، Oratory of Battuti، Archiginnasio Anatomical Theatre، Piazza del Nettuno & Piazza Maggiore، Portico di San Luca، و موزه باستان شناسی.

هر آنچه در مورد شرکت در آزمون IMAT ایتالیا باید بدانید

مشاغل بعد از دانشگاه

بولونیا یک شهر صنعتی با فرصت های شغلی فراوانی است که به شما در مراحل اولیه شغلی کمک می کند. اگر شما چیزی بهتر می خواهید، می توانید به شهرهای نزدیک با فرصت های بهتر مهاجرت کنید.

دانشگاه بولونیا

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی اروپایی

70

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی غیر اروپایی

20

میانگین نمره IMAT پذیرش اروپا

48.9

میانگین نمره IMAT  پذیرش غیر اروپایی

48.6

تعداد دانشجویان ایرانی پذیرش سال قبل

3

زبان تدریس

انگلیسی

رتبه QS

177

نوع دانشگاه

دولتی

شهریه سالیانه

156€-3500€

تعداد دانشجویان

86509

 

دانشگاه بولونیا که قدیمی‌ترین دانشگاه جهان است و هنوز هم از سال 1088 توانسته برتری دانشگاهی خود را حفظ کند، نباید در مورد اینکه از بهترین‌های جهان  است شکی کرد. این دانشگاه با شعار الهام بخش خود Alma mater studiorum  که به معنای مادر تغذیه کننده مطالعات است، تاکنون مادر آموزش بوده و با دانشجویان ممتاز خود، سایر دانشگاه ها را تغذیه کرده است. با توجه به آن، دانشگاه بولونیا همچنین توانسته است یک دانشکده پزشکی بسازد که در نوع خود عالی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا با اولین دوره خود در سال 1179 شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون، بدون هیچ نشانه ای از تسلیم شدن یا سقوط در صدر بوده است. در اینجا، نگاهی خواهیم داشت به دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا و آنچه که آن را از هر دانشکده پزشکی دیگری خاص و متفاوت می کند.

بورسیه های تحصیلی ایتالیا

دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا

در دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا، هدف اصلی از بدو تاسیس این بوده که پزشکان شایسته ای را تربیت کنند که در رشته مربوطه خود متخصص باشند و دانشکده با تمام مهارت ها و تکنیک های لازم برای کمک به آنها در بهترین حالت ممکن مجهز باشد.

به عنوان یک برنامه پزشکی در راستای فرآیند پیشرفت شبکه بهداشت بولونیا، دستورالعمل EC 2005/36/EC، و شبکه موضوعی آموزش پزشکی در اروپا MEDINE  که مشخصات اروپایی در آموزش پزشکی را پیش نویس می کند، آنها به دلیل استانداردهای بالا و ارزش های اصلی پزشکی خود مشهور هستند.

برنامه پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا به سه برنامه جداگانه تقسیم می شود که هرکدام به طور متوالی به مدت دو سال اجرا می شود.

  • اولین برنامه به عنوان برنامه شیردهی نامیده می شود که در آن به دانش آموزان فقط اصول پزشکی آموزش داده می شود. در طول این برنامه دوساله، دانش آموزان با مبانی دانش علمی که عمدتاً شامل فیزیک و شیمی است، ارائه می شود. این برنامه همچنین با تجزیه و تحلیل سیستم بدن انسان، ساختار و عملکرد هر دو بخش میکرو و ماکروسکوپی (سلول، بافت ها و اندام ها) قدمی فراتر برمی دارد. در مرحله نهایی برنامه، دانش آموزان در مورد چندین بیماری و آسیب شناسی آن و نحوه عملکرد سیستم بدن یاد می گیرند.
  • برنامه دوم در سال سوم برنامه درجه پزشکی آغاز می شود. در اینجا، دانش‌آموزان در مورد ابزارهای اساسی مورد نیاز برای درمان ارگان‌های بیمار، رویکردهای بالینی، آسیب‌شناسی اندام‌ها و بافت‌های مختلف، و مهارت‌های ارتباطی هنگام تماس با بیماران، یاد می‌گیرند. این دومین برنامه دوساله حدود 25٪ از کل برنامه شش ساله مدرک پزشکی را پوشش می دهد. در مرحله پایانی که در اواخر سال چهارم است، دانش آموزان آناتومی پاتولوژیک اندام ها و سیستم ها را مطالعه می کنند.
  • برنامه سوم به درک رشته های بالینی و تمام موارد مرتبط با آن اختصاص دارد. در اینجا، دانش آموزان در مورد مسائل بالینی در زمینه های خاص مانند پزشکی عمومی، زنان و زایمان، جراحی، اطفال و بسیاری موارد دیگر یاد می گیرند. این برنامه دوسالاه یشترین سهم را از کل برنامه پزشکی به خود اختصاص می دهد و مدیریت بر آن تاکید بیشتری دارد. برنامه درسی دانشگاه بولونیا به گونه ای طراحی شده است که قبل از اینکه هر دانشجو برنامه پزشکی را کامل کند، انتظار می رود در زمینه های بالینی مانند انکولوژی پزشکی، پزشکی قانونی، روانپزشکی، پزشکی اجتماعی، فوریت های پزشکی-جراحی دانش کافی داشته باشد.

واحد دوره برای هر سال تحصیل پزشکی در بولونیا

پزشکی در دانشگاه بولونیا یک برنامه 6 ساله است که شامل 12 ترم است و انتظار می رود هر دانشجو تقریباً 1020 ساعت کارآموزی را انجام دهد. این دوره کارآموزی از سال سوم شروع می شود که در آن انتظار می رود دانشجویان 4 cfu و 68 ساعت کارآموزی را پوشش دهند. در طول سال چهارم، این تعداد به 10 cfu و 170 ساعت کارآموزی افزایش می یابد. با رسیدن به سال پنجم تعداد cfu و ساعات کارآموزی به ترتیب به 17 cfu و 289 ساعت افزایش می یابد. و در نهایت، در طول سال ششم که فینال نیز می باشد، انتظار می رود هر دانشجوی پزشکی در دانشگاه با 29 cfu و 393 ساعت کارآموزی به پایان برسد.

روش امتحان در دانشگاه بولونیا

برخلاف سایر دانشکده های پزشکی، دانشگاه بولونیا از ارائه تحقیقات برای دانشجویان سال آخر استفاده می کند. در اینجا، هر دانش آموز تحت نظارت یک استاد قرار می گیرد. این نوع آزمایش منحصربه‌فرد به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا خود را بیان کنند و نشان دهند که چقدر در زمینه پزشکی پیشرفت کرده‌اند و دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا چقدر توانسته است دانش را به آنها منتقل کند.

 

 به منظور موفقیت در آزمون آیمت ایتالیا و اخذ پذیرش در دانشگاه بولونیا با مرکز همراه تحصیلی تماس بگیرید.

یک نظر بنویسید

ارسال