ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

امروزه زمزمه‌های زیادی در مورد تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا به گوش می‌رسد. آیا راجع به آن اطلاعی دارید؟ بی‌شک تاکنون شاهد افراد زیادی در اطراف خود بوده‌اید که بدون گذراندن کنکور به تحصیل در رشته پزشکی مشغول شده‌اند. از این رو، اگر رویای تحصیل پزشکی در خارج از کشور را در سر می‌پرورانید اما موفق به قبولی در کنکور نشده‌اید، اصلاً ناامید نباشید. در برخی کشورهای اروپایی تحت شرایطی، حتی می‌توانید به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوید

شرایط ورود به رشته پزشکی در اروپا

شما جهت تحصیل در رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن در اغلب کشورهای اروپایی، باید ابتدا در آزمون ورودی آن پذیرفته شوید. دوره‌های آماده‌سازی و پیش پزشکی برای متقاضیان این رشته‌ها تدارک دیده شده است که آن‌ها را برای آزمون ورودی آماده می‌سازند. در این دوره‌ها شما از تدریس دروس مهم و اصلی پزشکی و دیگر رشته‌های علوم پزشکی همچون زیست، شیمی، فیزیک و زبان بهره‌مند می‌گردید. طول مدت این دوره‌ها اغلب یک سال خواهد بود. البته این دوره‌ها در تحصیل پزشکی در انگلستان در طول مدت دو سال تحت عنوان A- level به شما آموزش داده خواهند شد.

از دیگر شروط ورود به رشته پزشکی در بعضی کشورهای اروپایی، علاوه بر قبولی در آزمون ورودی، می‌توان به شرط معدل اشاره کرد. کشورهایی وجود دارند که شما می‌توانید در آن‌جا به صورت رایگان به تحصیل پزشکی مشغول گردید. اسپانیا، فرانسه، اتریش و آلمان نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. در این کشورها، دوره‌های پیش مقدماتی و آماده‌سازی زبان آن کشور برای متقاضیان برگزار می‌شوند. شما الزاماً باید به زبان آن کشورها تسلط یابید.

همچنین در کنار شرایط بدون آزمون ورودی برای ورود به رشته پزشکی می توان به شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا نیز اشاره کرد که دارای آزمون ورودی به نام آزمون آیمت است و شرط سنی و معدل نیز ندارد و برای علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا با توجه به اعظای بورسیه تحصیلی و هزینه های پایین آنجا بسیار توصیه می شود.

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در اروپا، همواره با این مسئله که کدام کشورها جزء بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی بدون کنکور هستند، مواجه می‌شوند. از کشور فرانسه به عنوان یکی از کشورهای محبوب و پرمتقاضی در این زمینه یاد می‌شود.

فرانسه

شما با سپری کردن دوره‌های مقدماتی و پیش پزشکی و یادگیری زبان فرانسه در حد C1 می‌توانید؛ بدون آزمون ورودی و تنها با یک مصاحبه، به رشته پزشکی راه یابید. اگر به تحصیل در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی علاقه‌مند هستید، بعد از یک سال تلاش برای درس خواندن، قرارگیری در ظرفیت و تسلط به زبان فرانسه؛ می‌توانید سال دوم تحصیلی را آغاز کنید. سپس به ادامه‌ تحصیل خود در این رشته‌ها بپردازید.

اگر موفق به کسب نمرات لازم نشدید، نگران نباشید. شما می‌توانید در رشته‌های پیراپزشکی به تحصیل مشغول شوید و بعد از گرفتن مدرک لیسانس، دوباره برای پزشکی تلاش کنید. شما برای تحصیل در فرانسه نیاز به پرداخت هزینه‌ای ندارید. حتی در مواردی، به شما حقوق تحصیلی داده خواهد شد.

اسپانیا

خبر خوب این است که در کشور اسپانیا از شما آزمون ورودی گرفته نخواهد شد بلکه به شما امتیاز داده می‌شود. به این شکل که شما در سال اول در کالج مشغول به تحصیل می‌گردید. به شما بر اساس نمرات دریافتی در طی این یک سال و نمره دیپلم اخذ شده در ایران، امتیازاتی تعلق می‌گیرد. در صورتی‌که امتیازات شما بالای ۱۴ باشد، شما اجازه‌ تحصیل در رشته‌ پزشکی را دریافت خواهید نمود.

اگر امتیازی بین ۱۲ تا ۱۴ کسب کنید، می‌توانید در رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی به تحصیل مشغول شوید. در صورت کسب امتیاز زیر ۱۲، می‌توانید در رشته‌های پیراپزشکی ادامه تحصیل دهید. شما برای تحصیل در اسپانیا به زبان اسپانیایی نیاز داشته و سالانه ملزم به پرداخت هزینه‌ای بسیار مناسب و معقول در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو هستید.

انگلستان، آمریکا، کانادا

اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارید، کشورهای انگلستان، آمریکا و کانادا گزینه خوبی برای شما محسوب می‌شوند. خبر خوب این است که با تحصیل در بعضی از رشته‌ها می‌توانید موفق به اخذ اقامت در آن کشور شوید. در کشور انگلیس، گروهی از رشته‌ها تحت عنوان کار تحصیل وجود داشته که شما قادر به درس خواندن و دریافت حقوق همزمان خواهید بود. بعد از فارغ‌التحصیلی، کار شما در این رشته‌ها نیز تضمین شده است. پس در صورت برخورداری از دیپلم ۱۲ ساله، سن کم و تسلط روی یکی از زبان‌های موجود در دنیا، می‌توانید از امکانات فراوانی بهره‌مند گردید.

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی در اروپا

هر ساله موسسات معتبر به معرفی دانشگاه‌های مشهور و معتبر جهانی می‌پردازند. معرفی آن‌ها بر طبق سطح آموزش، پژوهش، سطح علمی دانشجویان و دیگر متغیرها انجام می‌گیرد. از سری بهترین دانشگاه‌های اروپا می‌توان به دانشگاه آکسفورد، کارولینسکا، دانشگاه یو سی ال، کالج سلطنت لندن و ... اشاره کرد.

دانشگاه آکسفورد (The University of Oxford)

از دانشگاه آکسفورد، به عنوان بهترین دانشگاه اروپا برای تحصیل پزشکی یاد می‌شود. دانشگاه آکسفورد و دانشکده پزشکی این دانشگاه، از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های جهان به شمار می‌روند. جالب است بدانید، این دانشگاه از بروزترین و بزرگترین سیستم کتابخانه‌ای در اروپا برخوردار بوده است. بیشتر از ۴۰ درصد از ظرفیت پذیرش در دانشگاه آکسفورد، به دانشجویان خارجی و بین‌المللی اختصاص دارد.

کارولینسکا (Karolinska Institutet)

دانشگاه کارولینسکا، از بهترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌رود. این دانشگاه، به عنوان بزرگترین دانشگاه سوئد، واقع در شهر استکهلم شناخته می‌شود. دانشگاه کارولینسکا از پیشرفته‌ترین مراکز تحقیقاتی دنیا برخوردار است. در این دانشگاه، شاهد بروزترین و بی‌نظیرترین روش‌های آموزشی هستیم.

 دانشگاه یو سی ال (UCL)

دانشگاه فوق‌العاده‌ یو سی ال در کشور انگلستان و در شهر لندن قرار دارد. از دانشگاه یو سی ال، به عنوان هشتمین دانشگاه پزشکی در جهان و سومین دانشگاه در اروپا یاد می‌شود. دانشگاه یو سی ال در بخش پژوهش‌های علمی شناخته شده است. این دانشگاه در بخش آموزش و متدهای آموزشی و تحقیقاتی نیز قدرتمند عمل نمود.

کالج سلطنتی لندن (Imperial College London)

این کالج بی‌نظیر، در شهر لندن واقع شده است. این کالج موفق به کسب رتبه نهم در جهان و چهارم در اروپا گردید. در این کالج، شاهد بسیاری از مراکز علمی و هنری در جهان همچون موزه علم، کالج سلطنتی موسیقی، مرکز ملی رقص باله و ... خواهید بود. بیش از نیمی از دانشجویان کالج سلطنتی لندن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

کینگز کالج لندن (Kings college London)

کینگز کالج نیز همچون کالج سلطنتی در لندن واقع گردید. دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز در لیست بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح جهان و اروپا قرار گرفته است. در رتبه‌بندی علمی و پژوهشی، رتبه ۶ جهان به این دانشگاه تعلق دارد.

هایجین Lonon School of Hygiene and Tropical Medicine   

همان‌طور که می‌دانید این دانشگاه در لندن واقع شده است. این دانشگاه موفق به کسب رتبه ششم در بین بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته پزشکی در اروپا گردید. این دانشگاه برای تحصیل در رشته پزشکی سه بخش مجزا را تدارک دید.

چریته Charit-Universit

جالب است بدانید این دانشگاه، در اصل به عنوان بیمارستان در برلین آلمان قرار دارد. در این بیمارستان، دانشجویان به صورت اختصاصی از آموزش پزشکی بهره‌مند می‌شوند. پذیرش دانشگاه چریته، به صورت جداگانه و مستقل انجام می‌گیرد. این دانشگاه با بعضی دانشگاه‌ها و موسسات نیز جهت پذیرش دانشجو همکاری می‌کند. در بین دانشکده‌های پزشکی، رتبه ۴۱ در دنیا و رتبه ۷ در اروپا به این دانشگاه اختصاص داده شده است.

اراسموس Erasmus University Rotterdam

دانشگاه آراسموس در کشور هلند واقع گردید. در بین برترین دانشگاه‌های پزشکی، رتبه هشتم اروپا به این دانشگاه تعلق دارد. شما می‌توانید در اغلب رشته‌های این دانشگاه، به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوید. این مسئله برای دانشجویان بین‌المللی حائز اهمیت است.

دانشگاه منچستر Manchester

در انگلستان و در شهر منچستر، شاهد دانشگاهی به نام دانشگاه منچستر هستید. این دانشگاه، در رشته پزشکی موفق به کسب رتبه‌ی ۹ در اروپا و رتبه‌ی ۲۷ در جهان شده است. نکته حائز اهمیت در مورد این دانشگاه این بوده که بیش از ۹۵ درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، امکان فعالیت در بازار کار جهانی را دارند.

دانشگاه آمستردام University of Amsterdam

در هلند و در شهر آمستردام، شاهد دانشگاهی به نام دانشگاه آمستردام خواهید بود. طبق رتبه‌بندی علمی، این دانشگاه موفق به کسب رتبه ۶۵ جهان و رتبه ۱۰ اروپا شده است. این دانشگاه به دوره‌های پیش پزشکی خود شناخته می‌شود.

مدارک لازم برای پذیزش پزشکی در اروپا

متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا، باید جهت تهیه مدارک لازم برای پذیرش اقدام کنند. هر دانشگاه از شرایط ویژه‌ای جهت پذیرش در رشته پزشکی برخوردار است. در حالت کلی، شما جهت تحصیل در کشورهای خارجی نیاز به گذراندن دو مرحله دارید. در مرحله‌ی اول شما باید موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه شوید. بعد از گذراندن این مرحله، شما باید به دنبال اخذ ویزا باشید.

جهت کسب پذیرش تحصیلی شما باید مدارک تحصیلی سنوات گذشته، ریز نمرات، مدارک هویتی همچون پاسپورت، شناسنامه، توصیه‌نامه و مدرک زبان آیلتس را در اختیار داشته باشید. به‌طور معمول شما نیازمند آیلتس ۵.۵ تا ۶ برای کارشناسی، آیلتس ۶ تا ۶.۵ برای کارشناسی ارشد و آیلتس ۷ برای دکترا هستید.

در زمان اخذ ویزا، شما باید مدارک هویتی خود را تحویل دهید. در این مرحله، شما نیازمند نامه تمکن مالی و گواهی عدم سوء‌پیشنه نیز هستید. شما مدارک تحصیلی را هنگام گرفتن پذیرش باید ارائه نمایید. بهتر است بدانید، متقاضیانی که در اروپا، دوره‌ پیش مقدماتی پزشکی را گذرانده‌اند، از شانس قبولی و پذیرش بالاتری نسبت به دیگران برخوردار خواهند بود.

هزینه های تحصیلی پزشکی در اروپا

اغلب متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا، مشتاق دانستن هزینه‌های تحصیل پزشکی در اروپا هستند. در بیشتر کشورهای اروپایی، شما امکان تحصیل در رشته پزشکی به صورت رایگان اما به زبان همان کشور را دارید. متقاضیان جهت برخورداری از تحصیل رایگان، ملزم به یادگیری زبان بومی کشور مورد نظر خواهند بود.

برای مثال، در کشور آلمان و اتریش، تحصیل رایگان به زبان آلمانی صورت می‌پذیرد. در کشور فرانسه و اسپانیا، دانشجویان در صورت تسلط بر زبان‌های فرانسوی و اسپانیایی، می‌توانید از تحصیل در دانشگاه‌های رایگان این کشورها بهره‌مند شوند. مبلغ شهریه در کشورهایی که جهت تحصیل باید هزینه آن را بپدازید، ثابت نیست. تقریباً چیزی در حدود ۸ تا ۲۰ هزار یورو در سال باید بپردازید.

ارزان ترین کشور برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

در برخی کشورهای اروپایی، شما امکان تحصیل به زبان همان کشور، با هزینه‌ خیلی پایین و تقریباً رایگان را دارید. در اغلب کشورها، متقاضی ملزم به پذیرش در آزمون ورودی جهت تحصیل در رشته پزشکی است. در بین کشورهای اروپایی، شما می‌توانید در فرانسه، بدون گذراندن آزمون ورودی و هزینه تحصیل تقریباً رایگان به تحصیل پزشکی بپردازید. در فرانسه شما ملزم به گذراندن یک سال دوره‌ پیش پزشکی و مقدماتی هستید. شما برای این دوره‌ یک ساله چیزی در حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو را باید بپردازید. بعد از پایان دوره، دانشجویان می‌توانند در رشته پزشکی تحصیل کنند و بعد از یک سال تحصیل، آزمونی پیش روی آن‌ها قرار داده خواهد شد.

کشور اسپانیا نیز از هزینه تحصیلی پایینی جهت تحصیل در رشته پزشکی برخوردار بوده و دانشجویان تقریباً نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارند. جهت راه یافتن به رشته پزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا، متقاضیان ملزم به گذراندن یک سال دوره مقدماتی در کالج هستند. در پایان سال آزمونی از شما گرفته می‌شود که با اخذ حداقل نمره قبولی در آزمون، می‌توانید به تحصیل در رشته پزشکی یا زیرشاخه‌های پزشکی مشغول گردید. کشور لاتویا نیز سومین کشوری است که تحصیل پزشکی در آن هزینه‌بر نیست و نیازی به آزمون ورودی نخواهد داشت. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، شما باید نمره آیلتس ۶ اخذ نمایید.

بهترین کشور برای تحصیل داروسازی در اروپا

از کشور انگلستان به عنوان بهترین کشور برای تحصیل داروسازی یاد می‌شود. انگلستان از نظام و روش آموزشی بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای در سطح اروپا و جهان برخوردار است. قبل از ورود به رشته داروسازی، دانشجویان ملزم به گذراندن یک سال فاندیشن هستند. بعد از انگلستان، نوبت به ایرلند می‌رسد. این کشور نیز دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ای جهت تحصیل در رشته داروسازی را در خود جای داد. در ایرلند نیز، دانشجویان ملزم به گذراندن دوره‌های ۶ تا ۹ ماهه‌ی فاندیشن خواهند بود. از دانشگاه‌های تاپ در رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن همچون داروسازی می‌توان به دانشگاه چارلز اشاره کرد.

باقی کشورهای اروپایی همچون اتریش، آلمان، فرانسه، اسپانیا و قبرس نیز از شرایط خوبی جهت تحصیل در رشته داروسازی برخوردار هستند. بهتر است بدانید، از قبرس به عنوان ارزان‌ترین کشور جهت تحصیل در رشته داروسازی یاد می‌شود.

بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا

معیارها و ملاک‌های مختلفی را می‌توان در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی لحاظ کرد. معیار بعضی افراد سطح علمی آموزش و دیگری هزینه تحصیل و ارزان بودن دانشگاه است. اگر ملاک اصلی ما در انتخاب بهترین کشور، کیفیت بالای آموزش باشد، بی‌شک انگلستان به عنوان بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی شناخته می‌شود.

انگلستان

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، ملزم به گذراندن دوره دو ساله‌ی A-Level و اخذ نمرهA+  هستند. بعد از سپری کردن این دوره، تحصیل دندانپزشکی آن‌ها شروع می‌شود. به مدت ۵ سال باید به تحصیل دندانپزشکی در انگلستان بپردازید. شما به مدرک آیلتس ۷ و دریافت نمره بالا در دروس زیست، شیمی، ریاضیات و انگلیسی جهت ورود به آن نیازمند خواهید بود.

فرانسه

کشور فرانسه، دومین کشوری به حساب می‌آید که از متقاضیان زیادی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی برخوردار است. در اصل، تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور سبب جذب این متقاضیان گردید. دانشجویانی که از مدرک زبان B2 برخوردار هستند می‌توانند به تحصیل در رشته دندانپزشکی بپردازند. شیوه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه به این شکل بوده که دانشجویان در سال اول به دانشگاه‌های پزشکی ورود می‌یابند. سپس در پایان سال اول از آن‌ها آزمونی گرفته می‌شود. طبق نمره‌‌های دریافت شده، دانشجویان به تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دیگر رشته‌های مرتبط می‌پردازند.

اسپانیا

از دیگر کشورهای مناسب جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌توان به اسپانیا اشاره کرد. در اسپانیا، متقاضیان بعد از سپری کردن دوره‌های پیش پزشکی در کالج و یادگیری زبان اسپانیایی می‌توانند از تحصیل تقریباً رایگان برخوردار گردند. در دوره پیش پزشکی، متقاضیان مشغول به یادگیری دروسی همچون ‌زیست، شیمی، فیزیک، تاریخ و زبان اسپانیا خواهند شد. بعد از گذشت یک سال، آزمونی از آن‌‌ها گرفته می‌شود. معدل دیپلم ۱۲ سال تحصیلی افراد نیز در قبولی در رشته مورد نظر، تاثیرگذار است. شما برای دوره‌های یک ساله کالج، ملزم به پرداخت ۵ تا ۷ هزار یورو هستید.

ایرلند

از کشور ایرلند می‌توان به عنوان چهارمین کشور برتر اروپایی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی یاد کرد. متقاضیان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی ملزم به گذراندن دوره ۶ تا ۹ ماهه‌ فاندیشن خواهند بود. جهت ورود به کالج پیش مقدماتی، متقاضیان نیازمند آیلتس ۵ یا ۵.۵ هستند. بعد از قبولی در آزمون ورودی، دانشجویان می‌توانند در رشته دندانپزشکی در ایرلند به تحصیل بپردازند.

بهترین کشور برای تحصیل پرستاری در اروپا

از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته پرستاری می‌توان به کشور انگلستان اشاره کرد. متقاضیان رشته پرستاری جهت ورود به این رشته، با دوره‌ یک ساله فاندیشن روبه‌رو خواهند شد. پس از آن، متقاضیان در صورت قبولی در آزمون ورودی، قادر به تحصیل در رشته‌ی پرستاری هستند.

از ایرلند به عنوان دومین کشور مناسب در سطح اروپا برای تحصیل در رشته پرستاری یاد می‌شود. متقاضیان رشته پرستاری پیش از ورود به دوره لیسانس ملزم به گذراندن یک دوره‌ی ۶ تا ۹ ماهه‌ی فاندیشن هستند. شرط ورود به این دوره‌‌ی فاندیشن، داشتن نمره‌ی آیلتس ۵ تا ۵.۵ است. کشورهای فوق‌العاده دیگری همچون آلمان، اتریش، فرانسه و اسپانیا جهت تحصیل در رشته پرستاری در اروپا وجود دارند. تحصیل به زبان بومی در این کشورها به صورت بومی صورت می‌پذیرد.

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

کسانی که اقدام به تحصیل پزشکی در اروپا می‌کنند، بی‌شک ترجیح می‌دهند که به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. خوشبختانه شما از این فرصت برخوردار هستید. در کشورهایی همانند انگلستان، ایرلند حتی کشورهای غیرانگلیسی زبانی همچون لتونی، رومانی، بلغارستان، جمهوری چک، اسلواکی، لهستان و مجارستان می‌توانید به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی بپردازید. برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا، ملزم به پرداخت هزینه‌ای در حدود ۵ تا ۱۶ هزار یورو هستید.

‌شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در اروپا

پیش از آن‌که برای تحصیل در رشته‌ای اقدامی انجام دهید، باید از بازار کار این رشته اطلاع یابید. رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و داروسازی از بازار کار بسیار خوبی در اروپا برخوردار هستند. از همین رو، متقاضیان زیادی برای این رشته‌ها دست به اقدام می‌زنند. این نکته نیز قابل توجه است که این مشاغل، علاوه بر بازار کار خوب از درآمد بالایی نیز برخوردار خواهند بود. در کشورهای هلند، بلژیک، انگلیس، ایرلند، فرانسه، سوئیس و دانمارک، طبق آیین کشورهای اروپایی بالاترین درآمدها به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری تعلق دارد.

سخن پایانی

شاید شما هم جزء افرادی هستید که به مهاجرت به عنوان یکی از گزینه‌های پیش‌رو فکر می‌کنید. لازم است بدانید اعتبار دانشگاه‌ها و مدارک، نداشتن آزمون ورودی و رایگان بودن تحصیل پزشکی در برخی کشورهای اروپایی امروزه سبب مهاجرت گسترده افراد بسیاری گردید. شما باید بر اساس علاقه، هدف و شرایط خود بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایید. برای این‌که به بیراهه نروید و در مسیر درستی قدم بردارید، باید از متخصصین این حوزه راهنمایی بجویید. آکادمی آریانا شما را در این مسیر راهنمایی خواهد کرد.

مشاوره رایگان در آکادمی آریانا

بی‌شک با خواندن این مطالب، اطلاعات کلی زیادی در زمینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا به شما افزوده گردید. اما با این حال ممکن است سوالات جدیدی ذهن شما را به خود مشغول کرده باشند. علاوه بر این، هر شخص از شرایط متفاوتی برخوردار است. شما می‌توانید با بهره‌گیری از مشاوره رایگان در آکادمی آریانا، به صورت تخصصی شرایط خود را بررسی کرده و بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایید.

 

یک نظر بنویسید

ارسال