ثبت نام دوره جامع کنکور 1402 با برترین اساتید کشور آغاز شد. برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

تحصیل مهندسی معماری در نروژ

تماس با ما
دریافت مشاوره رایگان بصورت تلفنی

بسیاری از مردم به خاطر طبیعت نروژ به این کشور می آیند. با این حال، طبیعت تنها مزیت این کشور نیست. تعداد کمی از متقاضیان بین المللی در مورد دیدگاه های آموزشی که نروژ می تواند به آنها ارائه دهد می دانند. نروژ در زمینه تحقیقات شهرت زیادی دارد و از فرآیند بولونیا پیروی می کند. تعدادی از دانشگاه های نروژ به طور مداوم در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS رتبه بالایی دارند به همبن دلییل داوطلبان زیادی برای تحصیل در نروژ اقدام م‎ی کنند. همچنین شهریه در دانشگاه های دولتی نروژ، حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان است. در این محتوای متنی قصد داریم تا شما را با تحصیل مهندسی معماری در نروژ آشنا کنیم.

متقاضیان محترم تحصیل مهندسی معماری در نروژ میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اخذ ویزا تحصیلی و پذیرش در این دانشگاه در رشته مد نظر خود از مشاوران ما در آکادمی آریانا راهنمایی بگیرند. همچنین از شما دعوت می کنیم تا با همراه تحصیلی همراه شوید و سوالات و ابهامات خود را با ما در میان بگذارید.

درباره رشته معماری در نروژ

نروژ در قرن بیستم، به صورت کاملاً مستقل از معماری ملی و شهرسازی برخوردار بود. زمانی که مردم محلی در سوئد به آموزش معماری می‌پرداختند، این کشور بر روندها و تکنیک‌های مدرن متکی بود که به روش آنها اقتباس شده بود. همچنین تغییر جمعیت شناسی و رشد جامعه، معماری را از نظر سیاسی تحت تاثیر قرار داد تا برای جمعیت شهری موسوم به boligsaken مقرون به صرفه، تمیز و راحت باشد. در نروژ، معماری بر خلاف سایر کشورها، ابزاری برای تکامل آنها در اقتصاد بود.

طراحی معماری نروژی علاوه بر نگرانی در مورد آلودگی هوا و آب، بر یکپارچگی با زمین طبیعی تاکید کرده است. اخیراً، معماران و مهندسان برای استفاده حداکثری از منابع کمیاب مانند انرژی، آب و سایر منابع طبیعی با یکدیگر همکاری کرده‌اند. جمعیت نروژ در دهه‌های اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است که منجر به ایجاد ساختارهای مذهبی جدید و سنت‌های ساختمانی در نروژ شده است.

معماری مدرن بدون شک تحت تأثیر آرمان نروژی یک جامعه برابری خواه قرار گرفته است که ساختمان ها و محیط های فراگیر و پایدار را هم از نظر آب و هوا و هم از نظر عوامل اجتماعی تشویق می کند. امروزه، موزه مردمی نروژ در اسلو، که در نروژی با نام Norsk Folkemuseum شناخته می شود، بزرگترین موزه تاریخ فرهنگی کشور است. مجموعه ای از حدود 150 سازه از سراسر نروژ را در خود جای داده است که زندگی در نروژ را از 1500 تا امروز به تصویر می کشد.

شهریه در دانشگاه های دولتی نروژ، حتی از دانشجویان بین المللی دریافت نمی شود. از سوی دیگر، دانش آموزان باید به هزینه های روزمره و دیگر هزینه های خود بپردازند. در اینجا لیستی از دانشگاه های ارزان نروژ برای دانشجویان بین المللی آمده است:

 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • دانشگاه اسلو
 • دانشگاه متروپولیتن اسلو
 • دانشگاه برگن
 • کالج دانشگاه برگن
 • دانشگاه قطب شمال ترومسو، نروژ
 • دانشگاه استاوانگر

مهمتر از همه، تحصیل رایگان در دانشگاه های نروژ را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. اکثر دانشجویان بین المللی در هنگام تحصیل در نروژ مشاغل پاره وقت دارند. به طور کلی، اجازه اقامت دانشجویی حق استخدام در نروژ را پوشش نمی دهد. با این حال، اگر مجوز تحصیل به شما داده شود، به طور خودکار به شما اجازه کار پاره وقت (تا 20 ساعت در هفته) نیز داده می شود.

مزایای تحصیل مهندسی معماری در نروژ

نروژ یک کشور اسکاندیناوی است که یکی از کمترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارد و به عنوان یکی از برجسته ترین مکان ها برای زندگی در نظر گرفته می شود. نروژ بالاترین استاندارد زندگی در جهان را همراه با موسسات آموزش عالی در سطح جهانی ارائه می دهد که امکانات تحقیقاتی و کامپیوتری پیشرفته ای را ارائه می دهند. بیش از 200 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در زمینه های مختلف موضوعی تدریس می شود. دانشجویان بین المللی محیطی بسیار دلپذیر در نروژ پیدا خواهند کرد - این کشور مشتاق است هر سال بیش از 14000 دانشجوی بین المللی را که در حال حاضر در آنجا تحصیل می کنند پشتیبانی می کند.

شرایط تحصیل رشته معماری در نروژ

در دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ، دانشجویان می توانند ترکیب های جالبی از موضوعات را مطالعه کنند. مجموعه وسیعی از دوره ها و برنامه ها به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

علاوه بر این، اکثر مؤسسات آموزش عالی زندگی دانشجویی پر رونقی دارند. دانشجویان بین‌المللی دلایل مختلفی را برای تحصیل در نروژ ذکر می‌کنند، از جمله جامعه امن، صلح‌آمیز و از نظر فناوری پیشرفته. مناظر باشکوه؛ فرصت شرکت در انواع ورزش ها و فعالیت های فضای باز - تابستان و زمستان؛ و این واقعیت که تحصیل در نروژ چشم انداز شغلی آنها را بهبود می بخشد.

شرایط تحصیل رشته معماری در نروژ در مقطع کارشناسی

دروس معماری در مقطع کارشناسی در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و نروژی می باشد بنابراین دانشجویان متقاضی باید در دوره 1 ساله زبان نروژِ که به صورت کاملا رایگان از سوی دانشگاه برگزار میگردد شرکت نمایند. اکثر مدارک لیسانس در نروژ یک پذیرش دارند. مهلت درخواست برای دانشجویان مقطع کارشناسی در نروژ بین دسامبر تا مارس است و دوره از ماه آگوست شروع می شود.

هر کالج دولتی در نروژ بدون هزینه تحصیلی است، چه از اتحادیه اروپا باشید و چه نباشید. اما برای دریافت کارت کتابخانه و شناسه دانشجویی، دانشجویان همچنان ملزم به پرداخت هزینه ترم تقریباً 30 یا 65 یورو هستند.

مدارک مهم مورد نیاز برای درخواست:

 • برگه های کلاس دهم و دوازدهم.
 • گواهی فعالیت های فوق برنامه.
 • کپی پاسپورت یا شناسنامه عکس دار
 • تسلط به زبان نروژی یا آزمون مهارت انگلیسی.
 • توصیه نامه
 • بیانیه ای از هدف
 • /C.V رزومه

شرایط تحصیل رشته معماری در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری، ترکیبی از هنر و علم، معماری فرآیند برنامه ریزی، طراحی و ساخت سازه ها و ساختمان های بزرگ است، در حالی که عملکرد، دوام و زیبایی شناسی را از طریق استفاده از مواد، فناوری و عناصر مختلف طراحی در نظر می گیرد.

مدرک کارشناسی ارشد در معماری به شما امکان می دهد ماژول هایی بسازید که می خوانید و حوزه های پیچیده تر و تخصصی تر معماری را پوشش می دهد. این ماژول ها می تواند شامل معماری پایدار، علم مواد، پراکسیس پیشرفته و طراحی شهری باشد.

مدرک شما از طریق سخنرانی ها و سمینارها ارائه می شود. بسیاری از دانشکده های معماری بر تجربه عملی و استفاده از مهارت ها و دانش شما تاکید دارند. این به این معنی است که شما ممکن است این شانس را داشته باشید که در یک موقعیت کاری شرکت کنید یا در کلاس های مسترکال با کارشناسان صنعت شرکت کنید.

شرایط تحصیل رشته معماری در نروژ در مقطع دکتری

برنامه دکترا معماری در نروژ  یک محیط تحقیقاتی چند رشته ای با رویکردهای پژوهشی از هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مهندسی تا مطالعه معماری و طراحی را گرد هم می آورد.

مدرک دکترای فلسفه (PhD) بر اساس موارد زیر اعطا می شود:

 • تکمیل جزء آموزشی برنامه دکترا (30 ECTS)
 • پایان نامه دکتری دانشگاهی مورد تایید. سند ممکن است به اشکال زیر ارائه شود:
  • یک تک نگاری مکتوب
  • تلفیقی از چندین اثر مکتوب (پایان نامه مقاله محور)
  • مجموعه ای از آثار مکتوب و اجرایی (پایان نامه مبتنی بر کار)
 • سخنرانی آزمایشی تایید شده در مورد یک موضوع معین
 • دفاع عمومی تایید شده از پایان نامه (منازعات)

پایان نامه دکتری آکادمیک شامل تحقیقات اصیل یا سایر بورسیه های پیشرفته است که با پایان نامه ای به پایان می رسد که نتایج تحقیقات و تحلیل های اصلی را با کیفیتی که شایستگی انتشار را داشته باشد، مطابق با استانداردهای نشریات معتبر علمی نشان می دهد. کار ارسالی باید کمک قابل توجهی به دانش در زمینه تحقیقاتی نامزد باشد.

داوطلبان دکترا از پیگیری دقیق و نظارت آکادمیک برخوردار می شوند، اما باید مسئولیت برنامه ریزی و انجام کار فردی پایان نامه را بر عهده بگیرند. پس از تکمیل مولفه آموزشی و ارائه پایان نامه دکتری دانشگاهی، دکتری توسط کمیته دکتری متشکل از سه همتا مورد بررسی قرار می گیرد. اگر کمیته پایان نامه را تأیید کند، داوطلب باید یک سخنرانی آزمایشی داشته باشد و در یک بحث آزاد با اعضای کمیته دکتری از پایان نامه به طور علنی دفاع کند.

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته معماری در نروژ

شرایط تحصیل در نروژ برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است. سطوح:

 • الزامات تحصیلی: برای برنامه های کارشناسی، دانش آموزان باید تحصیلات متوسطه را در سطح پیشرفته تکمیل کنند. دانشجویان متقاضی دوره های کارشناسی ارشد باید مدرک لیسانس بگیرند. برای دکتری، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد را به همراه طول مدت مقرر سه سال تحصیل تمام وقت و بیش از دو سال کار تحقیقاتی مستقل تکمیل کنند.
 • الزامات زبان: بسیاری از برنامه ها در نروژ به زبان انگلیسی ارائه می شوند. بنابراین، اثبات مهارت انگلیسی برای افراد غیر بومی الزامی است.
 • سایر الزامات عبارتند از 1 فرم درخواست کامل با عکس پاسپورت، نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی شناخته شده، اثبات بودجه کافی، و مدرک بیمه درمانی معتبر.

هزینه تحصیل معماری در نروژ

تحصیلات عالی در سایر کشورها گران است و هزینه های شهریه بیشتر کل هزینه تحصیل بین المللی را تشکیل می دهد. این مورد در هنگام تحصیل در نروژ صدق نمی کند، زیرا دانشگاه های دولتی آموزش رایگان را هم برای دانشجویان نروژی و هم برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اکثر دانشگاه های دولتی در نروژ برای دوره های کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد یا دکترا برای دانشجویان هر کشوری شهریه دریافت نمی کنند. دانشجویان باید برای هر ترم 30 تا 60 یورو هزینه اتحادیه دانشجویی بپردازند. با این حال، اگر در یکی از بهترین کالج‌های خصوصی شرکت کنید، ممکن است هزینه‌های شهریه از 9000 تا 19000 یورو در سال از شما دریافت شود.

هزینه زندگی در شهرهای نروژ گران است. دانشجویانی که احتمالاً خانه های خود را اجاره می کنند باید بین 300-700 یورو در ماه برای اجاره داشته باشند. هزینه غذا بین 250-400 یورو در ماه خواهد بود. نروژ از حمل و نقل عمومی عالی برخوردار است و رفت و آمد را آسان می کند. هزینه حمل و نقل ماهانه ممکن است 55-72 یورو باشد.

 

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل رایگان مهندسی معماری در نروژ

کارشناسی: در دسترس بودن موسسات دولتی بدون شهریه یکی از دیدنی ترین مزایای انتخاب نروژ برای مدرک لیسانس است. دانشگاه علم و صنعت ، دانشگاه برگن و دانشگاه نورد از دانشگاه های معتبر نروژی هستند که برای دانشجویان جدیدالورود در مقطع کارشناسی شهریه رایگان ارائه می دهد. دانشجویانی که برای هزینه های آموزشی نیاز به حمایت مالی دارند نیز می توانند به دنبال بورسیه تحصیلی باشند. صندوق وام آموزشی دولتی نروژ یک سازمان تحت حمایت دولت است که به دانش آموزان کمک می کند تا هزینه تحصیل خود را در نروژ پرداخت کنند.

کارشناسی ارشد: دانشگاه های نروژ کارشناسی ارشد را بدون شهریه ارائه می دهند. بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه های معتبر نروژ مانند دانشگاه اسلو، دانشگاه برگن و UiT دانشگاه قطب شمال نروژ دوره های کارشناسی ارشد را به صورت رایگان ارائه می دهند. هزینه ترم بین 30 تا 60 یورو ممکن است برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعمال شود که به سازمان رفاه دانشجویان دانشگاه شما نیز عضویت می دهد. دانشجویانی که نیاز به کمک مالی دارند می توانند برای کمک مالی و کمک هزینه تحصیلی اقدام کنند.

دکتری: در نروژ، اکثر دانشگاه ها Ph.D را بدون شهریه ارائه می دهند. برنامه ها. بورسیه های تحقیقاتی دکترا در دانشگاه اسلو برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط موجود است. نامزدهای پذیرفته شده همچنین حقوقی از 482200 کرون تا 526000 کرون در سال و همچنین مزایای رفاهی قابل توجهی از صندوق بازنشستگی خدمات عمومی نروژ دریافت خواهند کرد. دانشگاه برگن نیز ارائه دهنده آموزش Ph.D.  به صورت رایگان است.

 

بورسیه های تحصیلی نروژ

بورسیه های تحصیلی معماری در نروژ

برخی از برنامه های ملی وجود دارد که بورسیه تحصیلی و سایر انواع بودجه را برای دانشجویان بین المللی در نروژ ارائه می دهد. پیش نیازهای خاصی برای درخواست برای همه این برنامه ها وجود دارد. علاوه بر این، بورسیه های مختلف توسط سازمان های خصوصی و غیر انتفاعی ارائه می شود.

برخی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان عبارتند از:

 • کمک هزینه ERASMUS+
 • بورسیه تحصیلی NTNU
 • کمک هزینه های سفر GSLS 2022

تمامی دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در رشته معماری به صورت رایگان در خارج از کشور، درخواست و بورسیه تحصیلی دریافت کنند. لیست بورسیه های تحصیلی در تخصص معماری:

 • بورسیه های طراحی داخلی
 • بورسیه های معماری خارجی
 • بورسیه های مهندسی عمران

با استفاده از این کمک مالی در قالب بورسیه تحصیلی می توانید در یک دانشگاه عالی خارج از کشور در رشته معماری به صورت رایگان تحصیل کنید و مدرک معماری بگیرید.

 

تحصیل مهندسی برق در نروژ

بهترین دانشگاه های معماری نروژ

در زیر لیست بهترین دانشگاه های نروژ بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در مهندسی معماری رتبه بندی شده است.

دانشگاه

شهر

رتبه در نروژ

رتبه در اروپا

رتبه در جهان

دانشگاه علم و صنعت نروژ

تروندهایم

1

3

6

دانشگاه اسلو

اسلو

2

315

834

دانشگاه برگن

برگن

3

345

782

دانشکده معماری و طراحی اسلو

اسلو

4

348

789

بهترین شهرها برای تحصیل در رشته مهندسی معماری در نروژ بر اساس تعداد دانشگاه ها و رتبه آنها تروندهایم،  اسلو و برگن هستند. از دیگر دانشگاه های موجود میتوان برای تحصیل مهندسی در نروژ میتوان اشاره کرد:

 • دانشگاه قطب شمال نروژ
 • دانشگاه استاوانگر
 • دانشگاه علوم کاربردی نروژ غربی
 • دانشگاه متروپولیتن اسلو
 • دانشگاه جنوب شرقی نروژ
 • دانشگاه آجر

تحصیل مهندسی معماری در نروژ به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی به طور گسترده در نروژ صحبت می شود، اکثر برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در نتیجه، دانستن زبان نروژی معمولاً برای تحصیل در نروژ الزامی نیست. اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، ممکن است از شما خواسته شود که در آزمون مهارت انگلیسی شرکت کنید. آزمون های مهارتی که می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ در نظر بگیرید عبارتند از:

تحصیل مهندسی معماری به زبان انگلیسی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا گزینه بسیار خوبی است زیرا اکثر این برنامه ها به زبان انگلیسی در دانشگاه های نروژ تدریس می شوند. اما وقتی صحبت از تحصیل در مقطع لیسانس می شود، نروژ تعداد بسیار محدودی از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهد. مشخص نیست که یک دانش آموز برنامه مورد نظر خود را به زبان انگلیسی بیابد.

گرایش های معماری در نروژ

معماری یکی از آن دوره‌هایی است که تکمیل آن زمان زیادی را می‌طلبد، فراموش نکنیم که فارغ‌التحصیلی در نهایت چقدر طاقت‌فرسا است. اما از جنبه روشن تر، زمانی که دوره خود را به پایان می رسانید، در واقع بسیار ارزشمند است.  برخی از این گرایش ها:

 • معمار منظر
 • برنامه ریز شهری
 • معمار پژوهشگر
 • معمار مرمت
 • معمار سیاسی
 • معمار نورپردازی
 • طراحی داخلی
 • علم در معماری پایدار
 • معماری
 • طراحی معماری

درآمد رشته معماری در نروژ

شخصی که به عنوان معمار در نروژ کار می کند معمولاً سالانه حدود 707000 NOK درآمد دارد. دستمزدها از 325,000 NOK (کمترین) تا 1,120,000 NOK (بالاترین) متغیر است.

 • یک معمار با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 369000 کرون کرون در سال درآمد دارد.
 • در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال 493000 NOK در سال درآمد داشته باشد که 34 درصد بیشتر از فردی با تجربه کمتر از دو سال است.
 • با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 729000 NOK در سال دارد که 48 درصد بیشتر از فردی با دو تا پنج سال تجربه است.

این میانگین حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است.

وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان معماری در نروژ

کار پس از فارغ التحصیلی در نروژ به شما کمک می کند تا اطلاعات مورد نیاز برای کار یا کارآموزی در کشور جدید خود را پیدا کنید. بازار کار نروژ بسیار سالم است زیرا 70 درصد جمعیت در نیروی کار هستند. روزهای کاری در نروژ شامل 40 ساعت کار در هفته، 9 ساعت در روز است. پنج روز در هفته برای هفته کاری معمولی در این کشور است. دانشجویان بین المللی ممکن است تا یک سال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه یا کالج دانشگاهی در نروژ بمانند تا به دنبال کار باشند. توجه داشته باشید که قبل از انقضای مجوز فعلی و پس از تکمیل مدرک، باید به عنوان جویای کار برای اجازه اقامت اقدام کنید. تحصیل در نروژ راه خوبی برای به دست آوردن جای پایی در بازار کار است - به ویژه در نروژ و در منطقه شمال اروپا.

برخی از مشاغل محبوب معماری در نروژ:

 • هماهنگ کننده مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM).
 • مهندس پروژه
 • مهندس عمران
 • مهندس طراح
 • مهندس سازه
 • مهندس ارشد پروژه
 • مهندس ارشد سازه
 • مهندسی مدیریت پروژه
 • معمار (اما نه منظره یا نیروی دریایی)
 • مهندس تضمین کیفیت (QA) / کنترل کیفیت (QC)

اقامت دائم و تابعیت نروژ پس از پایان تحصیل معماری

اگر شخصی حداقل پنج سال با استفاده از طرح ثبت نام اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا در نروژ اقامت داشته باشد، می تواند برای PR درخواست دهد. دانشجویانی که با ویزای تحصیلی در نروژ اقامت می کنند می توانند شغل مرتبط با تحصیل خود را دریافت کنند و کارفرمایان آنها برای این ویزا اقدام خواهند کرد. پس از پنج سال زندگی در کشور، می تواند برای روابط عمومی اقدام کند.

یک نظر بنویسید

ارسال