25 اردیبهشت 1401

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیه نا

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیه نا تنها انتخاب علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی است. در میان 13 دانشگاهی که از طریق آزمون IMAT پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی را انجام می دهند، فقط دانشگاه سیه نا پذیرش رشته دندانپزشکی در ایتالیا را دارد و باقی دانشگاهها فقط پذیرش پزشکی را انجام می دهند.

شهر سیه نا

در آستانه تجربه بهترین چیزهایی که بزرگسالی می تواند ارائه دهد، گزینه های زیادی در مورد جایی که می توان بهترین تحصیل را داشت به ذهن انسان می آید. اگر واقعاً تصمیم گرفته اید که به ایتالیا بیایید، اما هنوز در حال تصمیم گیری در مورد انتخاب شهر برای تحصیل هستید، تعجبی نداره! ایتالیا کشوری پهناور است که با همه چیزهایی که فکرش را بکنید، پر است. بنابراین انتخاب قطعا به یک کار دشوار تبدیل خواهد شد. با این حال، زندگی دانشجویی شما در سیه نا مانند بهشت ​​روی زمین خواهد بود، امیدواریم در نهایت تصمیم بگیرید که تحصیلات خود را در این شهر ادامه دهید.

علیرغم اینکه شهری قرون وسطایی است، زیبایی، سکوت و صمیمیت آن همچنان دانشجویان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. اگر واقعاً می‌خواهید در شهری خلوت و آرام تحصیل کنید و از سبک زندگی شلوغ کلان شهرها فرار کنید، سیه‌نا شهر مناسبی برای شماست.

در اینجا، نگاهی خواهیم داشت به زندگی دانشجویی در سیه نا و آنچه باید در طول اقامت خود در این شهر شگفت انگیز ایتالیایی انتظار داشته باشید.

دندانپزشکی دانشگاه سیه نا.jpg

حمل و نقل عمومی در سیه نا

سیستم حمل و نقل عمومی سیه نا به اندازه سایر شهرهای ایتالیا برجسته نیست. اغلب اوقات، مردم محلی ترجیح می دهند به جای سوار شدن به اتوبوس یا تاکسی، در حالی که برای یک سفر کوتاه در اطراف شهر می روند، پیاده روی کنند. در طول زندگی دانشجویی خود در سیه‌نا خواهید دید که افراد بیشتر در خیابان راه می‌روند و این بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود. وسایل حمل و نقل اصلی سیه نا، اتوبوس، تاکسی و قطار هستند.

عملیات و مدیریت سیستم حمل و نقل Siena در دست TIEMME و LAZZI است. این شرکت های حمل و نقل رقیب در صنعت حمل و نقل هستند. و خدمات مشابه و سیستم حمل و نقل راحتی را ارائه می دهند. با این حال، تفاوت های جزئی در سیستم قیمت گذاری آنها وجود دارد.

تاکسی - در شهر Siena، چندین ایستگاه تاکسی وجود دارد که به طور مساوی در مکان های استراتژیک در سراسر شهر توزیع شده اند. مرکز شهر غرفه‌های بیشتری دارد، در مکان‌های استراتژیک مانند ایستگاه قطار سیه‌نا، پیازا ماتئوتی، پیازا ایندیپندنزا، پیازا آمندولا با ایستگاه های تاکسی مواجه خواهید شد.

قطارها - ایستگاه های قطار از شهر و اطراف محوطه دانشگاه عبور می کنند. مهم نیست در کجای شهر اقامت داشته باشید، همیشه قطاری خواهید دید که شما را به محوطه دانشگاه منتقل می کند.

فعالیت های اجتماعی دانشگاه سیه نا

سینا دارای برخی از شگفت انگیزترین مکان های  دیدنی در ایتالیا است. برای شروع، باید به پیازا دل کامپو سفر کنید. این مکان تاریخی نه تنها یک زیبایی برای دیدن است، بلکه مکانی برای یادآوری تا پایان عمر است. بازدید از این سایت مکان به شما امکان ملاقات با دانشجویان دیگر را می دهد. دانش آموزان شب ها برای مهمانی و تفریح ​​به آنجا می روند.

رویداد جالب دیگری وجود دارد که گهگاه در ماه اوت هر سال اتفاق می افتد. این رویداد مورد انتظارترین رویداد در سیه نا است. اگر بالاخره خود را در این شهر یافتید، این رویداد را بدون هیچ دلیلی از دست ندهید. Palio di Siena، یک رویداد اسب دوانی، شهرهای همسایه و گردشگران را به خود جذب می کند. در این زمان از سال، خیابان‌های سیه‌نا معمولاً پر از مهمانی‌ها است. زندگی دانشجویی شما در سینا با وجود این همه فعالیت های اجتماعی هرگز نمی تواند خسته کننده باشد.

شرایط قبولی در آزمون آیمت ایتالیا

مکان های دیدنی در شهر سیه نا

سیه‌نا شهر کندی است، شما را آرام می‌کند و به سبک زندگی پر دردسری که در شهر داشتید پایان می‌دهد. شما نمی توانید همه مکانهای دیدنی در طبیعت و شهر را در طول زندگی دانشجویی خود در سیهنا کشف کنید. کلیسای جامع گوتیک سیه‌نا متعلق به قرن سیزدهم، کتابخانه پیکولومینی، و باپتیستری قدیمی مکان‌های تاریخی ای هستند که شما را به گذشته خواهند برد.

سیه‌نا حتی قبل از سلطنت امپراتوری روم یک شهر فرهنگ‌گرا بوده است. این بدان معنی است که شما همچنین باید در طول زندگی دانشجویی خود در سیهنا، میراث فرهنگی این شهر را کشف کنید. موزه مدنی، گالری تصاویر ملی و موزه لوح‌های بیچرنا، در میان دیگران، هر آنچه را که باید درباره هنر و فرهنگ خود ببینید، دارند.

سرگرمی

بخش سرگرم کننده سینا حول جشنواره ها و فرهنگ های او می چرخد. اینها می توانند موزیکال یا جشن باشند. کنسرت های موسیقی رایج در سیهنا جاز هستند و در چندین مکان در شهر برگزار می شوند. کنسرت هایی مانند این ها پر از هیجان و سرگرمی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویدادهای سرگرم کننده، پوسترهای خیابانی را بررسی کنید یا از پیازا دل کامپو دیدن کنید تا به این موضوع ادامه دهید.

شغل بعد از دانشگاه

اقامت پس از دوران دانشجویی در سیه‌نا تصمیم سختی است. با این حال، باید فکر خود را بکنید و فرصت‌هایی را که این شهر در مورد حرفه شما ارائه می‌دهد، تجزیه و تحلیل کنید. به طور کلی شغل های سینا بیشتر توسط دانش آموزان اشغال می شود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سیه نا

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی اروپایی

28

تعداد جایگاه پذیرش دانشجوی غیر اروپایی

15

میانگین نمره IMAT پذیرش اروپا

31.4

میانگین نمره IMAT  پذیرش غیر اروپایی

47.4

تعداد دانشجویان ایرانی پذیرش سال قبل

11

زبان تدریس

انگلیسی

رتبه QS

350-400

نوع دانشگاه

دولتی

شهریه سالیانه

156€-3500€

تعداد دانشجویان

20000

 

دانشگاه سیه نا (دندانپزشکی)

دانشگاه سیه‌نا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپاست. شهر سینا خانه اولین بانک جهان است و بنابراین، دانشگاه سینا اولین دانشگاهی بود که توسط مردم تامین مالی شد. علاوه بر دانشگاه، این شهر با مکان های تاریخی منحصر به فردش در فهرست میراث جهانی تعیین شده توسط یونسکو قرار دارد.

این دانشگاه تقریباً 20000 دانشجو دارد که نیمی از جمعیت شهر سیه‌نا را تشکیل می‌دهند. شهرت این دانشگاه در سطح جهانی به ویژه در زمینه حقوق، پزشکی، اقتصاد و دندانپزشکی شناخته شده است.

در حال حاضر، دانشگاه سینا دوره های پزشکی متعددی را برگزار می کند که شامل بیوتکنولوژی، دندانپزشکی، پزشکی و جراحی و حرفه های بهداشتی می شود. این دوره‌ها از زمان تاسیس ثابت کرده‌اند که اینجا برای ماندن و بهبود بخشیدن سلامت انتخاب خوبی است. تحصیل پزشکی در ایتالیا در دانشگاه سیه نا فقط به زبان ایتالیایی است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

دانشکده پزشکی دانشگاه سینا (ایتالیایی)

دانشکده پزشکی دانشگاه سیهنا یک برنامه پزشکی شش ساله با هدف اصلی توسعه دانشجویان پزشکی استثنایی و نوآور ارائه می دهد که تغییرات بزرگی را در بخش سلامت به ارمغان می آورد و بشریت را به طور کلی نجات می دهد. دوره پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه سینا یک برنامه طولانی مدت پزشکی است که با زحمت تمام اصول اولیه پزشکی و نیازهای بالینی یک دانشجو را پوشش می دهد. نکته ای که باید در مورد دانشگاه سیه نا بدانید این است که بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا دارای مشکلاتی است و معمولا به دانشجویان ایرانی تعلق نمیگیرد.

رشته دندانپزشکی و پروتزهای دندانی به زبان انگلیسی

دانشگاه سیه نا تنها گزینه ای برای دانشجویانی است که می خواهند دندانپزشکی در ایتالیا را به زبان انگلیسی بخوانند. مدت زمان این برنامه در ایتالیا شش سال است. پس از تحصیل ، یک دیپلم AB خواهید داشت که برای کل کشورهای اروپایی معتبر است. به این ترتیب، هنگام کار می توانید بدون هیچ گونه مانع اداری کار کنید. پس از فارغ التحصیلی، دیپلم شما نیز به راحتی توسط سایر کشورها به لطف رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در ایتالیا به راحتی شناخته می شود.

دانشگاه Siena یک برنامه جدید در مقطع کارشناسی در دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می دهد. هدف اصلی این برنامه تربیت دندان پزشکانی است که شایستگی، تجربه بالینی و اخلاق مراقبت از دهان بیمار را داشته باشند. ساختار این برنامه عمدتاً به موضوعات پزشکی دندانپزشکی اختصاص یافته است که توسط علوم پایه و پزشکی احاطه شده است. علاوه بر هر موضوعی که در سخنرانی ها مطرح می شود، گذراندن چندین دوره کارآموزی برای تعمیق دانش نظری و توسعه مهارت های حرفه ای دانشجویان مورد نیاز است. برای اخذ پذیرش و ویزای سفارت ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 و یا نمره 78 تافل و یا 90 دولینگو خواهید داشت.

دوره تک دوره ای دندانپزشکی در دانشگاه سینا بر اساس توصیه های ADEE  انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا و وزارت آموزش ایتالیا طراحی شده است. در آخرین سال تحصیلی، همه دانشجویان باید هر روز با استفاده از ابزارهای نوآورانه دندانپزشکی دیجیتال و مواد جدید دندانپزشکی با بیماران کار کنند.

ساختار دوره دندان پزشکی دانشگاه سیه نا

دوره های سال اول

 • علم شیمی
 • زیست شناسی کاربردی
 • بافت شناسی و آناتومی I
 • روشهای کمی
 • روش های علمی، علوم رفتاری و تفکر انتقادی
 • زبان های دیگر
 • دوره آموزشی بهداشت و ایمنی در محل کار

دوره های سال دوم

 • تصویربرداری تشخیصی و رادیوتراپی
 • مبانی دندانپزشکی
 • بیوشیمی و زیست شناسی
 • آسیب شناسی عمومی و انکولوژی
 • فیزیولوژی
 • آناتومی پاتولوژیک

دوره های سال سوم

 • مواد دندانپزشکی و فناوری های دیجیتال پروتئتیک
 • علوم پزشکی I
 • میکروبیولوژی و بهداشت
 • آسیب شناسی دهان و پوست
 • مواد دندانی و پروتز و فناوری های آزمایشگاهی
 • فارماکولوژی

دوره های سال چهارم

 • علوم پزشکی II
 • گناتولوژی
 • اعصاب و روان
 • علوم دهان و دندان
 • جراحی دهان
 • پزشکی قانونی

دوره های سال پنجم

 • پروتز دندان
 • ایمپلنتولوژی
 • ارتودنسی
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودنتولوژی
 • دندانپزشکی ترمیمی
 • آسیب شناسی و درمان فک و صورت

دوره های سال ششم

 • تست نهایی
 • درمان تلفیقی دهان و دندان I
 • درمان یکپارچه دهان و دندان II
 • شرایط پذیرش

مهمترین شرطی که دانش آموز باید داشته باشد، مدرک تحصیلی متوسطه است. با این حال، دانش آموزان در آزمون پذیرش آیمت نیز قرار می گیرند. این تست توسط MIUR سفارش داده شده است. به طور متوالی، این آزمون همیشه شامل شیمی، زیست شناسی، ریاضیات، استدلال منطقی، فیزیک و فرهنگ عمومی بوده است.

منابع آزمون IMAT

برای قبولی در آزمون IMAT ایتالیا و اخذ پذیرش تحصیلی ویژه دندانپزشکی دانشگاه سیه نا با مرکز همراه تحصیلی که برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون آیمت در جهاد دانشگاهی است تماس بگیرید.

021-66494519

یک نظر بنویسید

ارسال