24 اردیبهشت 1401

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا آن هم به زبان انگلیسی دارای محدودیت های خاص خود برای علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا است. کسانی که قصد شرکت در آزمون imat ایتالیا را دارند و میخواهند رشته دندانپزشکی را انتخاب کنند، به این نکته توجه کنند که فقط یک دانشگاه تحصیل به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی را ارائه می دهد و آن هم دانشگاه سیه نا است. اگر طالب بقیه دانشگاهها هستین باید زبان ایتالیایی را فرا بگیرید. در این مطلب شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا را برایتان شرح می دهیم.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی: دوره خاص دانشگاه سیه نا

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی اکنون به لطف دانشگاه سینا که درشمال واقع شده است امکان پذیر است. ایتالیا در دهه گذشته برنامه های پزشکی انگلیسی بیشتری را برای آموزش دانشجویان پزشکی بین المللی ارائه کرده است، اما اکنون دانشگاه سینا اولین برنامه دندانپزشکی در نوع خود را در این کشور ایجاد کرده است. برای دانشجویانی که به آینده ای در رشته دندانپزشکی فکر می کنند و می خواهند در کشور رویایی ایتالیا تحصیل کنند، سینا می تواند پاسخ مناسبی باشد. این راهنمای عمیق همچنین یک مصاحبه عمیق با کارلوتا، دانشجوی سال سوم دندانپزشکی در برنامه زبان انگلیسی Sienna را ترکیب کرده است تا تمام جزئیات این دوره منحصر به فرد را بیابد. 

در ضمن دانشگاه سیه نا تحصیل پزشکی ایتالیا یا داروسازی ایتالیا را به زبان انگلیسی ارائه نمی کند.

 

دندانپزشکی ایتالیا.jpg

چرا در ایتالیا دندانپزشکی بخوانیم؟

قبل از اینکه در مورد تمام جزئیات برنامه ارائه شده توسط Siena صحبت کنیم، بیایید در نظر بگیریم که چرا کسی به تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا فکر می کند. دانشگاه های ایتالیا برخی از معتبرترین و تاریخی ترین دانشگاه های جهان هستند که پایه های تثبیت شده و کیفیت تدریس بالایی دارند. جدای از آموزش و کیفیت آموزشی، این کشور، کشوری کاملاً زیبا برای زندگی است. البته برای دانشجوی بین المللی بودن در اینجا مشکلاتی وجود دارد، به خصوص اگر با زبان آشنایی نداشته باشید، اما غذا و فرهنگ به تنهایی آن را به یکی از مطلوب ترین مقاصد در جهان تبدیل می کند.

با این حال چرا به طور خاص دندانپزشکی در ایتالیا تحصیل کنید؟ به عبارت ساده، مراقبت های بهداشتی در اینجا باورنکردنی است. نه تنها پزشکی، بلکه مراقبت های بهداشتی دندان نیز با دانش آموزانی که از این برنامه ها فارغ التحصیل می شوند و به شاهکارهای بزرگی در سراسر جهان دست می یابند، به طرز باورنکردنی پیشرفت کرده است.

همه فارغ التحصیلان این برنامه ها مجوز کار در ایتالیا، اروپا یا سراسر جهان را دارند زیرا از استاندارد اکثر کشورها فراتر می روند. فکر نکنید که این دوره های فوق العاده مقرون به صرفه ممکن است به دلیل قیمت کیفیت بالایی نداشته باشند، ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که این دانشگاه ها به طرز باورنکردنی در طول قرن ها به زبان خودشان تدریس شده اند و اکنون برای افزایش گستردگی بین المللی خود به زبان انگلیسی منتقل می شوند. ما واقعاً فکر می کنیم که در چند سال آینده تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا بسیار رقابتی تر خواهد شد و دانشکده های دندانپزشکی ایتالیایی بسیار بیشتری مدرک زبان انگلیسی را ارائه خواهند داد.

شرایط شرکت در آزمون آیمت ایتالیا

جدول زمانی کلاس های دندانپزشکی؟

با توجه به جدید بودن دوره دندانپزشکی انگلیسی، متاسفانه یک برنامه کاملاً ثابت وجود ندارد. جدول زمانی کلاس ممکن است از هفته به هفته متفاوت باشد، بنابراین باید در وب سایت دانشگاه که تقویمی پویا و به روز ارائه می دهد به روز باشید.

روزهایی هستند که از ساعت 9 صبح 6 تا 8 ساعت درس دارید و روزهایی که هیچ درسی ندارید. این واقعاً به روشی که اساتید می توانند سخنرانی ها و منابع را سازماندهی کنند بستگی دارد.

تقویم تحصیلی در دانشگاه سیه‌نا معمولاً کلاس‌ها را از اکتبر تا دسامبر برای ترم 1 شروع می‌کند و سپس از مارس تا اواسط ژوئن برای ترم دوم، متناوب با جلسات امتحانی برگزار میکند.

ساختار دوره دندانپزشکی چیست؟

دوره دندانپزشکی در Sienna به روشی مشابه با هر برنامه کلاسیک MD در ایتالیا طراحی شده است زیرا 6 سال طول می کشد، با 2 سال اول به عنوان مقدمه ای برای دندانپزشکی با کلاس های مشابه در یک برنامه پزشکی سنتی عمل می کند. دوره های کارآموزی از سال دوم شروع می شود و سایر کلاس های عملی برای برنامه دندانپزشکی انگلیسی خیلی زود شروع می شوند. کل برنامه درسی دوره در زیر قابل مشاهده است.

سال اول

 • علم شیمی 7 واحد
 • درس انتخاب شده توسط دانش آموز 6 واحد - اختیاری
 • زیست شناسی کاربردی 7 واحد
 • بافت شناسی و آناتومی 16 واحد
 • روشهای کمی 11 واحد
 • روش های علمی، علوم رفتاری و تفکر انتقادی 9 واحد
 • زبان های دیگر 4 واحد - ویژگی های کلاس
 • دوره آموزشی بهداشت و ایمنی در محل کار – پرخطر
 • فعالیت های آموزشی مختلف

سال دوم

 • درس انتخاب شده توسط دانش آموز 2 واحد
 • تصویربرداری تشخیصی و پرتودرمانی 6 واحد
 • مبانی دندانپزشکی 18 واحد
 • بیوشیمی و زیست شناسی 9 واحد
 • پاتولوژی عمومی و انکولوژی 10 واحد
 • فیزیولوژی 9 واحد
 • آناتومی پاتولوژیک 6 واحد

سال سوم

 • مواد دندانپزشکی و تکنولوژی های دیجیتال پروتز 5 واحد
 • علوم پزشکی I 16 واحد
 • میکروب شناسی و بهداشت 13 واحد
 • آسیب شناسی دهان و درماتولوژی 11 واحد
 • مواد دندانپزشکی و پروتز و فناوری های آزمایشگاهی 9 واحد
 • فارماکولوژی 6 واحد

سال چهارم

 • علوم پزشکی II 12 واحد
 • گناتولوژی 4 واحد
 • اعصاب و روان 5 واحد
 • علوم دهان و دندان 30 واحد
 • جراحی دهان 5 واحد
 • پزشکی قانونی 4 واحد

سال پنجم

 • پروتزهای دندانی 6 واحد
 • ایمپلنتولوژی 12 واحد
 • ارتودنسی 9 واحد
 • دندانپزشکی اطفال 6 واحد
 • پریودنتولوژی 6 واحد
 • دندانپزشکی ترمیمی 12 واحد
 • آسیب شناسی و تراپی فک و صورت 9 واحد

سال ششم

 • تست نهایی 10 واحد - یک زبان خارجی / امتحان نهایی
 • درمان یکپارچه دهان و دندان I 24 واحد
 • درمان یکپارچه دهان و دندان II 26 واحد

تجربه بالینی برای دانشجویان بین المللی دندانپزشکی؟

دوره های کارآموزی در واقع از سال دوم شروع می شود، تا به شما کمک کند زندگی خود را به عنوان یک دندانپزشک تجسم کنید. شما با دندانپزشکی واقعی آشنا می شوید و شروع به تمرین با ابزار و ابزار می کنید تا ببینید چگونه کار می کنند.

از سال سوم به بعد شما شروع به انجام دوره های کارآموزی تخصصی تر، مانند جراحی دهان و ارتودنسی می کنید.

دانشجویان سال پنجم و ششم نیز در طول روز کمی در کلینیک کار می کنند و به اساتید کمک می کنند.

""به‌عنوان یک تمرین اساسی یادگیری، [در اوایل دوره] ما به گروه‌های 3 نفره تقسیم می‌شویم که یکی نقش دندانپزشک، دیگری به عنوان دستیار و سومی به عنوان بیمار را بر عهده می‌گیرد. بنابراین ما به عنوان دانش آموز با تمرین روی یکدیگر پیشرفت می کنیم."" (برگرفته از مصاحبه ما با یک دانشجوی فعلی دندانپزشکی انگلیسی)

این یک جنبه جالب و منحصر به فرد از دوره دندانپزشکی انگلیسی در ایتالیا است، زیرا در دانشکده های پزشکی تمرین برای همکلاسی های همکلاسی به نسبت محدود است.

امتحانات در سینا چگونه کار می کنند؟

یک جلسه امتحان زمستانی وجود دارد که در ماه ژانویه و فوریه ادامه دارد و سپس یک جلسه دیگر در تابستان از دو هفته آخر ژوئن تا پایان جولای ادامه دارد. جلسه تابستانی در واقع شامل سپتامبر نیز می شود، اما آگوست یک ماه تعطیل کامل است و دانشگاه تعطیل است. معمولاً دو تاریخ مختلف برای هر موضوع در یک جلسه در دسترس است.

برای درک بهتر نحوه عملکرد امتحانات در یک دانشگاه ایتالیایی می توانید راهنمای دیگر ما را بخوانید.

روش امتحانات معمولاً بین دو آزمون شفاهی و کتبی تقسیم 50/50 است و واقعاً بسته به استاد یا موضوع متفاوت است، اما در حال حاضر به دلیل یادگیری از راه دور، امتحانات شفاهی بیشتری وجود دارد.

برنامه درسی به جای اینکه مبتنی بر موضوع باشد، به عنوان سیستم مبتنی بر سیستم شناخته می شود، که اساساً برای کسب نمره نهایی برای یک موضوع بزرگ، نیاز به گذراندن چندین امتحان کوچکتر دارد. به عنوان مثال برای نمره نهایی آناتومی، بافت شناسی، جنین شناسی، آناتومی عمومی و آناتومی خاص وجود دارد که برای دریافت نمره نهایی آناتومی باید امتحانشان را بدهید.

متوسط ​​شهریه برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا و در دانشگاه سینا چقدر است؟

دانشجویان می توانند هر ساله وب سایت را برای هزینه های به روز شده بررسی کنند، با این حال شهریه استاندارد دوره دندانپزشکی انگلیسی حداکثر 5000 یورو در سال برای دانشجویی بدون ملاحظات مالی است، اما می تواند به 156 یورو نیزکاهش پیدا کند. با این حال، مانند هر دانشگاه دولتی ایتالیا، این به وضعیت مالی شما بستگی دارد، بنابراین اگر بتوانید اسنادی را ارائه دهید که درآمد خود یا خانواده خود را بیان می کند، سیستم ایتالیا معمولاً بسیار سخاوتمندانه است.

آیا گزینه های بورسیه برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا در شهر Siena وجود دارد؟

همانطور که در صفحه دوره آنها ذکر شد، شهریه ها بر اساس درآمد خانواده دانش آموز (همانطور که توسط ISEE نشان داده شده است) و شایستگی تحصیلی (که آنها به عنوان تعداد واحدهای کسب شده قبل از 10 آگوست هر سال محاسبه می شوند) محاسبه میشود. یک دانشگاه دولتی معمولاً همان مزایا، کمک های مالی و فرصت های مبتنی بر بورسیه های تحصیلی ایتالیا به دانشجویان خود ارائه می دهد.

هزینه اقامت در شهر چقدر است؟

هزینه های اقامت در شهرهای بزرگتر مانند رم و میلان کمی کمتر است. می‌توانید از وب‌سایتی برای بررسی هزینه‌های عمومی زندگی در شهرهای عمومی استفاده کنید، اما طبق برآورد، اجاره ۳۵٪ ارزان‌تر از میلان است. هزینه یک اتاق برای یک دانش آموز می تواند بین 300-400 یورو با تمام هزینه ها باشد. باید انتظار خانه‌های قدیمی‌تر را در مقایسه با شهرهای بزرگ‌تر داشته باشید.

""جستجو را زود شروع کنید، زیرا گرفتن خانه در زمان شروع دوره در ماه اکتبر دشوار است. انتظار داشته باشید که یک حمام مشترک داشته باشید، زیرا خانه‌ها قدیمی هستند و ممکن است با دانش‌آموزان دیگر کاملاً شلوغ باشند."" (برگرفته از مصاحبه ما با یک دانشجوی فعلی دندانپزشکی انگلیسی)

دانش آموزان فعلی توصیه می کنند که باید در مرکز شهر خانه بگیرید، نه نزدیک بیمارستان (سن مینیاتو جایی است که کلاس ها بعد از سال دوم برگزار می شود). فاصله این بیمارستان تا مرکز شهر با اتوبوس 20 دقیقه است. در زیر بیمارستان روی نقشه و همچنین اسکرین شات مسیر اتوبوس برای رسیدن به آنجا آمده است.

دینامیک کلاس و کیفیت اساتید

حجم کلاس: 40 دانشجو

12 صندلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا رزرو شده است

28 صندلی برای دانشجویان اتحادیه اروپا رزرو شده است

به دلیل ناشناخته بودن دندانپزشکی در ایتالیا (دوره زبان انگلیسی) در هر کلاس فقط تعداد کمی از افراد حضور دارند. در حالی که کرسی های اتحادیه اروپا بیشتر توسط دانشجویان ایتالیایی اشغال می شود، آنها تلاش می کنند تا دوره را بین المللی تر کنند، بنابراین به احتمال زیاد تعداد کرسی های غیر اتحادیه اروپا در چند سال آینده افزایش خواهد یافت. سن کلاس به طور متوسط ​​کمی بزرگتر است زیرا اکثر دانش آموزان ابتدا مدارک قبلی را تکمیل می کنند (این یک الزام نیست). به طور کلی جو بسیار مشتاقانه ای در کمک به یکدیگر به عنوان دانش آموز در تمام سال ها وجود دارد. خواه دانستن اینکه چگونه به بهترین نحو به موضوعات و امتحانات خاص نزدیک شوید، یا منابع مشترک. خود دانشگاه نیز منابع مفید بسیاری را برای کمک به دانشجویان ورودی ارائه می دهد، بنابراین دلیل عالی دیگری برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا است.

"این یک محیط بسیار دوستانه است، و چت های گروهی عالی برای دریافت کمک وجود دارد."

کیفیت اساتید

استاندارد تدریس واقعا بالاست و اساتید می توانند بسیار سخت گیر و مطالبه گر باشند. اساتیدی که در این دوره تدریس می کنند دارای رتبه جهانی هستند.کیفیت بالای آموزش همچنین فرصت های زیادی را برای تحقیق و دوره های تحصیلی کامل در خارج از کشور باز می کند.

امکانات آموزشی و کتابخانه ها

آزمایشگاه‌های شیمی و بیوشیمی آماده ارائه خدمات به دانشجویانند، و کلاس‌های بهداشت دندان در اوایل آزمایشگاه‌هایی دارند که در آن‌ها باید شروع به یادگیری ابزارهایی مانند کورت کنند. در حالی که به دلیل وضعیت فعلی آموزش از راه دور، از اکثر امکانات استفاده نشده است، اساتید تلاش زیادی برای برگزاری تورها یا آزمایشگاه‌ها و معرفی ابزارهایی برای تعامل هرچه بیشتر کلاس‌ها انجام داده‌اند.

یک کتابخانه بسیار بزرگ در محوطه دانشگاه سن مینیاتو وجود دارد که حتی میشود در طول مدت حضور در آنجا یک لپ تاپ در اختیارتان قرار دهد. در صورت نداشتن، منابعی مانند کتاب یا لپ‌تاپ در اختیار شما قرار می‌گیرد تا همچنان بتوانید کارتان را انجام دهید.

الزامات زبان برای دوره انگلیسی برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

Siena به عنوان تنها برنامه دندانپزشکی در ایتالیا، استاندارد بالایی را برای دانشجویان تعیین می کند و تمرکز زیادی بر جنبه انگلیسی دوره دارد. در حال حاضر دانشجو به گواهی مهارت حداقل سطح B2 در زبان انگلیسی قبل از پایان سال اول نیاز دارد. اگر گواهینامه ای دارید که منقضی نشده است، می توانید از این مدرک برای معافیت استفاده کنید، در غیر این صورت باید یک دوره (رایگان) را در مرکز زبان دانشگاه تکمیل کنید. سطح B2 معادل مدرک زبان آیلتس 6 و یا تافل 78 و یا دولینگو 90 است.

علاوه بر این، برای تجربه بالینی باید ایتالیایی بدانید. در حالی که هیچ ارزیابی رسمی قبل از دسترسی به شرکت در تمرین‌های عملی وجود ندارد، نمی‌توانید بفهمید که چه اتفاقی می‌افتد، زیرا تمام تعاملات با بیماران به زبان ایتالیایی انجام می‌شود، که اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا را دارید، منطقی است که همزمان با تحصیل یا حتی قبل از مهاجرتتان یادگیری زبان ایتالیایی را شروع کنید.

چرا دندانپزشکی در ایتالیا را به زبان انگلیسی در Siena انتخاب کنید؟

به گفته یک دانشجو

برای معنا بخشیدن به متن مصاحبه ما با یک دانش آموز فعلی نقل شده است:

«در سیه‌نا واقعاً می‌توانید انتخاب کنید که زندگی دانشجویی‌تان چگونه باشد. تعداد زیادی از ما (دانشجویان) هستیم، بنابراین شهر بسیار جوان است و بسته به چیزی که به آن علاقه دارید، صحنه های بسیار متنوعی دارد. می‌توانید رویدادها را پیدا کنید و به بارها و کلوب‌های شهر زیبا بروید، یا یک قدم به عقب برگردید و از زیبایی‌های توسکانی در شهری لذت ببرید که اگر به آن علاقه دارید، در بخش‌های خاصی می‌تواند بسیار آرام باشد.»

با توجه به دوره

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که دندانپزشکان فارغ التحصیل این فرصت را خواهند داشت که نه تنها در ایتالیا، بلکه در سایر کشورهای اروپایی و همچنین در کشورهای در حال توسعه جهان شغل بیابند.

این دانشگاه تدریس و تحقیق در جامعه علمی جهانی را مورد توجه جدی قرار می دهد و به همین دلیل می خواهد با یک دوره کارشناسی دندانپزشکی به زبان انگلیسی یک نمونه کار جذاب تر ایجاد کند تا جامعه بین المللی جدیدی از دانشجویان خارجی از سراسر جهان و نه تنها اروپا ایجاد کند.

اهداف برنامه جدید:

هدف اصلی این دوره جدید فارغ التحصیلی از دندانپزشکان ممتاز با ترکیب مفاهیم یک دوره تحصیلی سنتی با دانش و مهارت های مورد نیاز بالاترین استانداردهای بین المللی است. این شامل استفاده مناسب از فناوری‌های جدید و دستگاه‌های دیجیتالی است که دوره را در تحقیقات پایه و بالینی و همچنین در آموزش حرفه‌ای پیشرفته می‌کند.

دانشجویان خارجی می توانند با همکاران ایتالیایی و همچنین جامعه محلی ادغام شوند تا در معرض تجربه بین المللی و بین فرهنگی قرار گیرند.

چرا دندانپزشکی را به زبان انگلیسی بخوانید:

انگلیسی زبان علمی بین المللی است و بنابراین توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی و قرار گرفتن در معرض فناوری های جدید به این دانشجویان اجازه می دهد تا در خط مقدم دانش در زمینه دندانپزشکی باقی بمانند.

تدریس و تحقیق به زبان انگلیسی در حال حاضر یک فرصت ایجاد شده در دانشگاه (به ویژه در دانشکده بیوتکنولوژی پزشکی با برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری مختلف در دندانپزشکی به زبان انگلیسی) است.

 

 

یک نظر بنویسید

ارسال